SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mamojka: Pri Kočnerovi som pochybil, nemal som vlčí reflex starých prokurátorov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Ako by klasik povedal:
“Väríííme”
1685147
<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Alebo?

“Verííímä”
už sám neviem
 
Hodnoť

...

Nič v zlom, každý má právo na názor, ale ak tu diskutujúci píšu, že dotyčný profesor je treťotriedny právnik a pod... toto mi už príde pekne mimo. Či sa to niekomu páči alebo nie, prof. Mamojka je jedna z najvýraznejších osôb SR práva a právnej vedy. Bol dekanom UK, potom rektor Sládkovičovo - ok, nízka úroveň - ale v zásade rovnaká ako BVŠP, ktorá je akurát tak v mediálnej obľube... a čo sa týka Kočnera, jednu relevantnú vec všetci opomínajú - rozhodol ÚS o jeho prepustení ??? To, čo je generálny problém SR a aj diskutujúcich, je najmä nedostatok pokory a morálky. Ak sa toto nezmení, nezmení sa ani politcká klíma a kultúra /tá je naopak deň odo dňa nižšie a nižšie/ a je jedno, ktoré strany budú tvoriť vládu.
 

 

Sladkovicovo je nizka uroven? Je to absolutny suteren a symbol kupovania si titulu....
 

K Sládkovičovu

Celý úpadok právnického štúdia podľa mňa začal práve s BVŠP. Kým niekedy sa na UK hlásilo 10x toľko uchádzačov ako vybratých ... a to bolo do cca 2003-2004... potom sa stalo to, že neúspešných kandidátov zobrala BVŠP - nehovorím, že mala len nekvalitných študentov, to samozrejme nie - ale náročná škola to rozhodne nie je a nebolo... Sládkovičovo to už len zaklincoval tak, že sa právnikom mohol v zásade stať každý, kto mal na uvedené zdroje...
 

O pokore hovorte, vážený pane...

...vtedy, keď Mamojka and Comp. sami prejavia nejakú pokoru. Ale o tom sa im ani nesníva, naopak, celý svet im ubližuje. Hnus. Tak si tú pokoru láskavo strčte za klobúk.
 

 

Podľa môjho názoru je prof. Mamojka normálny človek - a to s ohľadom na jeho pozíciu a to, čo v živote dosiahol... inak ohľadom pokory u politikov platí moje vyššie uvedené - jej nedostatok a nedostatok morálky je hlavný problém SR. Čiže tak ...
 

ked je u teba

arogantny hrabivec normalny...nech je akykolvek odbornik
 
Hodnoť

Súdruh na matematike asi spal

Ma 70 rokov a 50 ročnú odbornú prax. Čiže už dvadsaťročný odborne pracoval v oblasti prava? Dolvote mi pousmiať sa, toto další komentár nepotrebuje.
 

nie je to nereálne

V tom čase bola stredná škola (SVŠ) tri roky, právo sa študovalo štyri roky (až do reformy v r. 2002), takže mohol končiť ako 22 ročný. Ak počas štúdia bol VPS (vedecká pomocná sila), pokojne môže mať odbornú prax 50 rokov, alebo tesne menej.
 

 

VPS sa pocita do odbornej praxe? Do odbornej praxe sa pocita ZVS po skonceni studia na VS, studentska vedecka pomocna sila je pocas statutu student.
 

Hlúposť o 4 ročnom štúdiu práva r.1973

Mamojka bol môj spolužiak na fakulte a končili sme spolu. Štúdium bolo 5- ročné aj na dennom štúdiu ! Končil v roku 1973 a žiadna vedecká pomocná sila sa do praxe vtedy nezapočítavala. Mohol tých 50 rokov myslieť nejako "zaokrúhlene" Kratšie štúdium práva mali len tzv overení súdruhovia robotníckeho pôvodu s pôsobením v oblasti len trestného práva, čo však nebol Mamojkov prípad . Ak by si to uvedomil, aj by sa hanbil povedať to o 50 ročnej praxi,pretože bol z ich radov jeden poslanec.
 

to je ok

bral to podľa Ficovej rovnice 13,5=15
 

 

Odborna prax ako Fico, pravnik, ktory nevie pocitat, aj charakter zaujimavy....
 
Hodnoť

 

Skoda, ze SIS nemoze (neviem preco) zverejnit dokazy o klamstve jej ctihodnosti. Takto sa moze pred verejnostou branit, ze nevie z coho SIS vychadzala a klamat bude nadalej a hrat sa na obet "upalenia".
 
Hodnoť

 

svokra zomrela, je chorý, motáky sú podvrh, výhovorky ako školáčik na prvom stupni.
 
Hodnoť

Mna velmi

nepresvedcil. Byt na jeho mieste,som radsej ticho,staram sa o svoje zdravie,sedim doma a pisem tu poviedkovu prvotinu. Takato ocista rozhovorom v novinach je biedna.
 
Hodnoť

 

Mamojka je typické smerácke neviniatko. Ale on a madam Palculienka tam boli Ficom dosadení práve na plnenie takýchto úloh. Oni mali byť tými, čo sa mali v budúcnosti garantami beztrestnosti NAŠICH ĽUDÍ! A to, že pred dvoma rokmi nevedel, že bude mať 70 rokov a nebude už chcieť byť sudcom ÚS, mu neverí ani ten s prepitým mozgom. On je proste iba taká obyčajná nula, po ktorej po pár týždňoch ani pes neštekne.
 
Hodnoť

 

Ach, až mi slza vypadla z oka .
 
Hodnoť

 

s.Mamojka,vychutnávajte si neúmerne vysoký dôchodok a čušte, na Slovensku ste nepresvedčili nikoho, ani šéfa.
 
Hodnoť

 

V čase keď rozhodoval Mamojka bol už Kočner odpísaný. Smeracka mafia ho hodila cez palubu. Som si istý , že keby ho držali Mamojka nakoniec rozhodne v jeho prospech. Kočner mal pravdu ked začal ficizmus padať na hubu. Takýto režim sa dá udržať len tvrdou rukou. A Fico opraty pustil z ruk. Začalo mu to padať ako domček z kariet. Osobne si myslim , že bez ohladu na osobu a okolnsti Mamojka nemal kandidvoať na post US kvoli veku. A v tomto ohlade urobil Kiska asi dobre , že vybral pacientov gerontologie.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Najčítanejšie na SME Domov