SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Krajčí spustil čistky. Za vyše dva mesiace odvolal 12 šéfov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

 

Kto bude dalsi?dajte tip.....
 

Co tak Martinska a BB nemocnica

Minister už robil čistky v Košiciach, v BA, hlavne v štátnych nemocniciach. Možno by si toho pánbožka mal nechat doma pre seba, ale robí dobré veci. Všetci vieme ako sa kradne vo fakultných a univerzitných štátnych veľkých nemocniciach. Predražené prístroje a desaťročia vytunelované zanedbané oddelenia. Tam každý primár alebo kadejaký šéf kliniky má svoju súkromnú ambulanciu. Riaditelia sú ich kamaráti a všetko zakryjú a povolia. Na nich si potom všetci riešia svojich pacientov (osobná skúsenosť), prehadzujú si ich z nemocnice do súkromia. V nemocnici sa len poflakujú a robia len pre seba v svojich sro-čkách. Nechajú sa pacientami chrapúňsky aj uplácať a okrádajú celý systém. Sedia na miestach roky a vždy keď človek ide na oddelenie to vyzerá horšie a horšie. Nemocnica stále v strate a ich súkromné ambulancie sú roky v ziskoch. Obyčajný človek ak nikoho nepozná môže pre nich aj zomrieť. Nech sa pán minister pozrie na šafárenie nemocníc a oddelení v Banskej Bystrici či v totálne skorumpovanej Martinskej nemocnici. V takýchto kradnú všetci aj eurofondy cez drahé prístroje. BB je dlhodobo smerákmi dotovaná nemocnica. Keď bude chcieť, iste nájde mnoho dôvodov na očistenie zdravotníctva od tých skorumpovaných zapredancov. Všade v takýchto kolosoch je tiež čo odvolávať. No páni riaditelia sa len ministrovi do .... pchajú a do TV trepú akí sú manažéri a experti na všetko. Hlavne aké máme svetové nemocnice pripravené na koronu. Namiesto manažmentu len kradnú a roky kryjú zlodejiny. Však len nech biznis ide ďalej a miestečka im ostanú. V tejto republike nikdy nebude dobre.
 

TREBA

tých čo rozkradli nemocnice a priviedli ich do tak hrozného stavu v akom sa nachádzajú by mali nie vyhodiť a vymeniť , ale aj trestoprávne potrestať! Veď nie je mysliteľné aby nejaký riaditeľ nemocnice neplatil za úboho platené sestričky odvody do soc.a zdravotnej poistovne, aby robili podvody pri nákupoch liekov a zariadenia, zanechali plesnivé nemocnice a aliPaška zanechal 2miliardov eurové dedičstvo! Tam sa točili tendre v prospech všetkých a nemocnice krvácali aj s personálom!
 

 

Paška ako známy "kachličkár" získal svoj majetok zrejme touto svojou činnosťou. Jeho léno je teda celkom legálne...
 

A kde sú relevantné argumenty?

Banskobystrická nemocnica naposledy 2krát vyhrala hodnotenie nemocníc, ktoré realizuje INEKO, o ktorom sa nedá povedať, že by bolo poplatné štátu. A hodnotia sa kritéria medicínske ako ekonomické. Martinská nemocnica sa v tomto hodnotení pravidelne umiestňuje v prvej trojke.
 

Trafené hus zagágala :-)

No zjavne si môžeš strčiť to svoje INEKO vieš kde .... Veď roky rokúce sa u vás kradne. Všetci to vidia. Dôkazy nie sú umelé hodnotenia INEKO, kde si pekne všetko tí skorumpovaní riaditelia uhladia. Realita je úplne iná, tú pociťujeme dennodenne keď musíme do nemocnice. Sa len lepšie pozri na mená prednostov a primárov v Martinskej a Bystrickej nemocnice a ich ambulancie. Si mnohých nás len prehadzujú do nich. Internet je "trafená husička" veľmi dobrá vec. Tam nájdeš veľa vecí. Všetci títo ľudia cicajú nemocnice roky, viď záznamy na www.orsr.sk či www.finstat.sk. Či chceš trafená husička ich aj menovite uviesť ?? Skorumpovaných riaditeľov a primárov. Moc sa potom nepotešia všetci ktorých roky kryjú vaši riaditelia a spoločne všetci kradnú. To ti to INEKO potom moc nepomôže. Nám pacientom dávate len nevyhnutnú starostlivosť. Sme pre vás len číslo na izbe, či vašej operačke. A ak nemáme známosť, necháte nás ležať bez povšimnutia. Choď sa pozrieť do Sveta Zdravia kde dajú po vašej mega-INEKO-cool starostlivosti človeka do poriadku, ako sa tam majú pacienti a ako sa správajú lekári. Nikto tam nekradne a nemá kšefty vo svojich súkromných ambulanciách. Ty INEKO!
Tu čítaj a uč sa radšej https://zlepsujemezdravotnictv... než trápne sa chváliť s INEKOM. Práve kôli takým ako ty budeme mať zlú zdravotnú starostlivosť ešte roky. Bodaj by vás vyrazil minister čo najskôr. Si vytapetuj vieš čo tým INEKOM, sme zažili tú vašu super starostlivosť.
 

postupne pôjdu vsetci

a nie je to zle, lebo však vieme že minimálne v BA má vacsinu štátnych nemocníc a ústavov Penta (aj títo z nudch neboli iní) druhá vec ale je, že tie nové personálne nominácie sú dosť rozporuplné, lebo to sú takí ministrovi miništranti než že by boli uznávaní odborníci :(
 

Kde odbornikov vziat?

Tu si to nikdo neuvedomuje ze Penta uz 20 rokov systematicky pracuje na zdravotnictve? Uz od cias Dzurindu su vrcholovy manazeri top ustavov napojeny neakym sposobom na Pentu a aj tie akoze neziskovky. Preto Szalay tak prska...
 

jedna vec je

robiť pre pentu oficko druhá neoficko aj počas nového pôsobiska, veď ten ekonomický riaditeľ bol (a aj je) dlhoročný pentacky biely kôň, zasa konkrétne ekonomický riaditeľ nie je taký úzky profil aby nevedeli nájsť niekoho mimo pentu :)
 

 

nuz a pan novy riaditel nudch tu seredsku polikliniku pripravil pre predaj Pente a ta slovnaftska jej patri tiez. To jsou paradoxy...
 
Hodnoť

Tuto pán Krempaský

napíše tendenčný článok a pracuje v médiu, ktoré spoluvlastní Penta...

Je zvýraznené, že nový riaditeľ NÚDCH je vyštudovaný "lesník" (predpokladám, že má lesnícku fakultu), ale pritom už úspešne pôsobil ako riaditeľ nemocnice v Seredi a nemocici Slovnaftu.

Ďalej je zvýraznené, že nový riaditeľ UNPL bol "cirkevný ekonóm" (diecezný ekonóm). Ale on predsa pracoval aj v Slovenskej sporiteľni, sociálnych službách a PSK...

V článku je tiež výtka, že nový riaditeľ VŠZP pracoval v súkromnej poisťovni, ktorú vlastní Penta.

Takže, keď si porovnám prácu v súkromnej zdravotnej poisťovni, ktorú vlastní finančná skupina a prácu v médiu, ktoré spoluvlastní tá istá finačná skupina, pričom jeden predstaviteľ tej skupiny povedal, že ich vstup do médií je "atómový kufrík".
A iný sa rozprával s vtedy ešte opozičným politikom, že majú záujem o zdravotníctvo...

Tak kto asi z toho výjde viac ako "nástroj finančnej skupiny"..?

Ten pracovník zdravotnej poisťovne, kde mal za úlohu čo najefektívnejšie spravovať peniaze a dosahovať zisk alebo novinár, kde cieľom média je informovať, niekedy aj manipulovať..?

Nie nie nemám "vyrážku" len čo počujem slovo Penta, ani tým nikdy "neoperujem", je to "pod moju úroveň"...

Mňa zaujímajú výsledky...
A tie sa dostavia najskôr tak rok po zmene vedenia.

Takže články tohto druhu sú len tak "hon na čarodejnice"...

A o tom, že zdravotníctvo a nemocnice mali ďaleko od efektívneho fungovania sa nemusíme snáď ani baviť...

Napriek nárastu financií v zdravotníctve za posledné volebné obdobie o viac ako 2mld takmer všetky štátne a "župné" nemocnice opäť a opäť vykazovali stratu...
 

irelevantné...

"napíše tendenčný článok a pracuje v médiu, ktoré spoluvlastní Penta..."

Myslím, že od začiatku je jasné, že do obsahu článkov šéfredaktorom ani komentátorom žiadna Penta nezasahuje. Ak ti prekáža kritika postupu Krajčího, pretože Matovičova vláda je nekritizovateľná, tak to napíš priamo.


Príklad:
Takže napríklad zamestnanci nemocníc - lekári, sestričky, sanitárky - ktoré vlastní Penta majú na sebe nejaký biľag? Zamestnanci podnikov, ktoré vlastní Penta nemôžu povedať svoj kritický názor na čokoľvek, pretože ich "spoluvlastní Penta"?
 

Najskôr čítaj,

potom píš...
 

 

Na to, ako tu neobratne a upotene vyťahuješ opotrebovanú tému vlastníckeho podielu SME, nemáš naozaj žiadny nárok iných poúčať o čítaní. xperia číta dobre..
 

 

Obhajovat ocividnu tendencnost tohto clanku si vyzaduje asi velmi silnu davku frustracie a hysterie z novej vlady.
Pomaly citit slzicku na krajicku z nostalgie za smerackou mafiou.

relevantne velmi dobre poukazal a podlozil tendencnost.

Podla “logiky” premiovych zurnalistov a ich priprdkavacov ako si ty ocakavam, ze odteraz budete napriklad noveho ministra skolstva volat uz len “kadernik”.

Rozmyslam aku uroven ideologickej obmedzenosti a klapiek si vyzaduje prehliadat tak ocividnu zaujatost ako predviedol redaktor v tomto clanku.
Mozno by nebolo od veci vystrcit hlavu zo svojej bublinky a citat aj nieco ine ako len cervene denniky.
 

 

Autor článku zabudol uviesť, že ani u Kuželu nebol známy jeho odborný background v starostlivosti o detského pacienta. Nikdy nebol detský lekár, vždy bol gastroenterológ pre dospelých. Podľa toho aj vyzeralo jeho jednanie s rodičmi chorých detí po nástupe na miesto GR detskej nemocnice. Dalo by sa uviesť niekoľko príkladov, najznámejší je prípad matky 15 ročného chlapca s nádorom na mozgu. Bola to ukážka Kuželovho arogantného správania. Dobre, že je už odvolaný.
 

 

Čo je konkrétne tendenčné? Asi nejdeš spochybňovať počty, či koho konkrétne vymenil či nevymenil. Takže tendenčné je, že autor uviedol rôzne názory na rýchle výmeny, ktoré robí Krajčí. Alebo samotné tie rôzne názory sú tendenčné, pretože nie všetky sú bez seba od nadšenia, ako to Krajčí dobre robí? A teda noviny by o nich buď nemali písať, alebo by sa k nim mali vyjadrovať veľmi kriticky, lebo inak vzbudia pohoršenie fiškusov ako ty?
Nuž ja si myslím, že Sme robí dobre, že kašle na tvoj názor. Čo by to boli za noviny?
 

 

Tendencne je podsuvanie, ze Krajci nominoval "lesnika".
A tendecny je cely ton clanku aj sposob akym autor pracuje s "faktami".

Kritika je uplne v poriadku, dokonca je viac ako potrebna.
Zavadzanie, zaujate hit-pieces, sirenie hysterie a osvetova propaganda ako to predvadza SME od kedy sa tato vlada este ani nestihla ujat moci, je zas nieco co je nezlucitelne s novinarskymi standardmi.

Pokial sa chce SME ako medium nadalej svojim nedodrziavanim novinarskych standardov priblizovat urovni Hlavnych sprav je to dobrym pravom redakcie.
Len potom sa netreba cudovat ked postupne doveryhodnost SME klesne na uroven HS. Simecka tento rozklad pred 20 rokmi zapocal a Baloghova to dotiahne do 'uspesneho' konca.
 

 

Asi by si si mal poriadne pozrieť, ako sa o tom v článku píše. Všade sa zároveň spomína, že šéfoval poliklinike v Seredi, a citujú vyjadrenia v jeho prospech aj neprospech. Neviem, čo ti chýba. Vôbec nemali spomínať, že to je vyštudovaný lesník? Nuž, ja také veci chcem vedieť. Môj pocit je, že ti jednoducho vadí, keď Matovič and his boys nevyerajú v novinách dobre. Nemám pre takéto sentimenty pochopenie. Politici sú ľudia, ktorým sme zverili zodpovednosť. Nie sú tu na to, aby sme ich bezpodmienečne obdivovali.
 

 

"Všade sa zároveň spomína, že šéfoval poliklinike v Seredi"

To je take narocne to overit, ked uz hadzes nezmysly? Daj si hladat "lesnik". Je to pouzite v clanku 5x. V dvoch pripadoch velmi blizko seba sa pise, ze je to aj ekonom. A vo zvysku rozdelenom po clanku hlavne v nadpisoch (co uputa) sa pise iba ze bol lesnik.

Takze nie, vsade sa nepise, co vsetko robil. Je to zaujimave hlavne pri porovnani s treba Grohlingom, o ktorom Sme vacsinovo nespominalo, ze je obuvnik; o Remisovej sa tak intenzivne nespominalo, ze je umelkyna; o Sulikovi nepisali, ze je nedostudovany fyzik. Ked uz sa pise historia, tak sa zvykne pisat najvyssie dosiahnute vzdelanie alebo skusenosti, nie nieco velmi specificke.
Kvoli odlisnemu pristupu inde vyznieva tento clanok ako pisany na objednavku od Kali bejby. Nie je to vec obdivu.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Domov