SME
Streda, 5. august, 2020 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Híring kandidátov na šéfa prokuratúry môže byť najskôr začiatkom novembra (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

zbytočné naťahovanie

už tam strčte nejakú tú "svoju" "opičku" a nemusíme sa tu naťahovať.

vždy nájdeme nejakú výhovorku, prečo ten najlepší na híringoch nie je najlepší a spochybňuje náš hrniec plný mušlí. také zbytočné divadielko pre sprostých a vykazovanie "produktívnej" činnosti.

kvákať dokáže naozaj každý politik, plniť sľuby alebo skutkami sa aspoň ako-tak držať sľúbeného v tejto na vymretie odsúdenej krajine nečakajte.
 
Hodnoť

Nemusí to byť také jednoduché,

ako si to predseda ústavnoprávneho výboru predstavuje, že v septembri zasadnú, niečo zmenia, vypustia či doplnia a po jeho schválení hneď nadobudne účinnosť a v novembri už môžu zvolávať vypočúvanie kandidátov.

Pani prezidentka predsa jasne povedala v čom vidí kolíziu zákona o prokuratúre s ústavou a pohrozila, že pokiaľ jej námietky nebudú akceptované, tak podá na ústavný súd sťažnosť. Pravdaže môže sa stať, že jej sťažnosť bude obsahovať aj návrh, aby ústavný súd zvážil vydanie predbežného opatrenia k pozastaveniu účinnosti tohto zákona. Pokiaľ by sa tak stalo a došlo by to až tak ďaleko, tak ústavný súd by mohol zablokovať celé konanie o híringovaní na niekoľko mesiacov (najmenej). Poslanecký návrh mal celý proces s novým postupom pri výbere nového generálneho prokurátora urýchliť, no výsledok môže byť práve opačný. Všetko teraz závisí od toho, do akej miery a s akou vážnosťou budú vládni poslanci schopní a ochotní sa zmenou pôvodného zákona zaoberať a odstrániť protiústavné výkričníky.
 
Hodnoť

Híring kandidátov...?

Prečo "híring", keď máme slovenský ekvivalent "vypočutie"?
 

 

Predpokladám, že aj vy už máte svoje roky, keď vám také veci prídu divné. Včera ma vnučka opravila, keď som povedal na jeden obrázok, aha tam je krokodíl. Krokodájl, opravila ma zachnúrene.
 
Hodnoť

Prečo híring ?

Preto,aby tomu rozumeli aj u nás,pod Poľanou. Látot !
 
Hodnoť

 

Veru tak, pri poslovenčení anglických výrazov ma ide hodiť o zem: hetrik a podobne.
Na čo je jazykovedný ústav SAV? Okamžite zrušiť.
 


Najčítanejšie na SME Domov