SME
Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Odporúčanie novej pandemickej komisie neprežilo ani deň (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

 

Niečo treba, len čo, že ? Pamätám si, keď mi známi hovorili, aké chaotické usmernenia dostávali od vrchnosti čo dve hodiny počas prvej vlny. A teraz namiesto karantény budú čestné vyhlásenia. Načo, prosím ? Deti budú chodiť do školy, do krúžkov, budú cestovať MHD, budú sa spolu stretávať, vírus môžu dostať hocikde a od hocikoho. Ja navrhujem predkladať čestné prehlásenie o pobyte v červenej krajine, iné tlačivo o pobyte kdekoľvek každý deň !!! A už sa teším na to tlačivo, čo tie dubové hlavy zasa vymyslia !
 

Ako vravi klasik

“Dej blbci funkci a vymysli lejstro”
 

 

Úplne by stačilo, keby sa všetky tieto opatrenia nešili horúcou ihlou a neprezentovali verejnosti na poslednú chvílu. To, že bude druhá vlna sa vedelo už skoro od začiatku. že deti pojdu 2.9. znovu do školy sa vie už roky :-) Prečo, dofrasa, musíme dostávať tieto pokyny až teraz a nemáme ich už od začiatku prázdnin. To by dalo rodinám príležitosť si prázdniny vopred dobre naplánovať.
Odborná diskusia o týchto opatreniach už tiež mohla prebiehať v máji a júni, keď už sa vedelo, že prvá vlna doznieva a nebolo sa treba na ňu už sústrediť. Teraz tá diskusia nie je odborná, ale odporná. Že by to mohlo mať nejaký súvis s diplomovými prácami našich najvyšších?
 

Presne tak.

Ciry diletantizmus, toto mali mat pripravene a odkomunikovane obyvatelom uz v juni. Druha vlna predsa nie je ziadne prekvapenie. A dalo sa to dokonca aj riesit paralelne s obhajobou neobhajitelneho -plagiatmi.
 

 

Hovoríš ako keby vláda mala niekomu organizovať voľný čas. To dá logiku že keď mám ohroziť seba, blízkych alebo cudzích, tak sa nebudem pozerať po nariadeniach vlády ale použijem mozog.
 
Hodnoť

Bože ten Duch svätý

fúka furt z inej strany. Keby aspoň vedel, kde je sever.
 

tentoraz sa ho treba zastat

lebo myslím že chcel to najlepšie, len oni sú bohužiaľ troška dezorganizovani, keby povedali v júni, že choďte kam chcete, ale rátajte s tým že môže byť 2 týždňovka karantena a keď máte školopovinné deti, tak sa do 15.8. vráťte aby ste to vykryli, nemohol by im nikto nič vyčítať, ale vtedy sa riešilo namiesto toho kto čo prečo pajcol a prečo je to v tom najsamlepsom poriadku, takže tu zasa máme kompromis onicom :(
som zvedavý koľko škôl ostane otvorených v októbri, chudáci učitelia aj rodičia, proste toto je tragické, snáď dovtedy zbuchaju aspoň ten manuál :(
 

Ústa boli rýchlejšie

ako rozum. Koordinácia mohla byť slabá, hoci mám pocit, že o mnohom rozhodujú sociálne siete. Cítia protivietor, tak rýchlo otočila.
 

 

To že návrh neprešiel nie je pre jeho neúčelnosť, ale preto, lebo vláda pochopila, že národ si nedá siahnuť na svoje dovolenky. Teda tá jeho stádovitejšia časť. Ale ešte nie je koniec mesiaca a môj tip je, že konečné opatrenia budú ešte dôraznejšie.
 

Národ

Hlavne tá mamička, čo si chcela ísť koncom augusta oddýchnuť aj s dieťatkom na Moravu a zlí epidemiologovia jej to prekazili. Ešte mi chýba bližšia lokalizácia tej Moravy. Bratia majú niekoľko tisíc nakazených. Je to priam ideálne miesto na relax, hlavne Karviná.
 

 

Ak teda môžu chodiť, mali by byť povinné označení. Napr.čierne skúška a za sebou ťahať na špagáte plechovky.
 

Češi čo chodia do Tatier,

tak povinne označení sú. Pri prechode hraníc sú im vydané sandále a biele ponožky a tie nosia počas celého pobytu.
 

Hej.

A na spagate za sebou ťahajú plechovku od paštiky.
 
Hodnoť

Nazor

Nakazene deti nemaju tazke stavy, netreba zatvarat ani triedu len nakazeneho poslat domov - ako pri chripke a hlavne netreba o kazdom jednem pripade, skole nakazenych informovat - pol roka tu vyslovene terorizujete ludi informaciami o korone - v TV to iste, kazda tretia reportaz sa nadalej venuje prave tomu pricom ked sa zamyslime tak za polrok nam zomrelo menej ludi ako na XY chorob vratane chripky . Media vyslovene deptaju spolocnost .
 

 

" a hlavne netreba o kazdom jednem pripade, skole nakazenych informovat "

Toto mi príde ako vyjadrenie po lobotómii. Každý ten jeden prípad - tie deti - majú rodičov, starých rodičov, väčšinou so srdcovými a cievnymi poruchami...
 

Hm

Takze daju sa na jesen ocakavat stovky az tisice mrtvych chudakov starych rodicov so srdcovymi a cievnymi poruchami?
 

 

Jeden z našich rodičov má respiračné problémy aj bez toho, aby bol akútne chorý - astma a histaminóza. Takže keď môj malý školopovinný brat zo školy náhodou donesie, môže byť celkom vážne ohrozený. Potom pôjdem ďakovať komu a kam? Tým poobúreným rodičom, ktorí si už naplánovali dovolenky v zahraničí a teraz sa urazili?
 

 

Nechcem situaciu zlahcovat, ale su dost silne indicie, ze astmatici mozu byt kvoli ich kondicii lepsie chraneni pred nakazou, pretoze ten chronicky zapal co maju + ake beru lieky mozu virusu znemoznit prichytit sa na dychacie cesty. Ale je to zatial len teoria.
 

 

Tak to by bolo fajn.
 

 

Ja sa tym utesujem, lebo patrim do rovnakej skupiny, ale dokym to nie je oficialne potvrdene (je malo dát), tak netreba riskovat.
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Domov