SME
Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Obmedzia sa podujatia, deti budú nosiť rúška (prehľad opatrení) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Nahubky nech nosia psy

Prave na Markize priamy prenos s Mikasom - poti sa ako prasa, je vonku ale ten nahubok ma na ksichte ako ***** , asi aby nas cez TV nenakazil. Inak osadnikom tie cestne prehlasenia napise kto? Ich milovnik Igor?
 
Hodnoť

 

Fakt im nikto nepovedal, že pôsobia ako banda neschopných a nešťastných sluhov miništrantov, ktorí musia niečo prezentovať?

Čo to je za debilný nápad, aby tam mali 10 ľudí a jeden druhému si odovzdávali slovo - ešte nepochopili, že normálny človek nie je zvedavý na ich herecké vstupy, ale na jasný a konkrétny výstup?

Načo je rodičom (a vôbec všetkým) informácia - to ešte doladíme, bude to upresnené a zverejnené, atď...
 

Co

čakať od vrcholových manažérov.....staré príslovie hovorí kolo.om sa narodis kolo.om umres....
 
Hodnoť

 

Kurnik šopa ten dotazník je akože načo dobrý? Tak ak odpoviem áno, budem si musieť dieťa sledovať, či neochorie. Ak odpoviem nie, tak dieťa predám, zamknem v pivnici alebo ho budem úplne ignorovať? Lebo jeho zdravotný stav sledovať čo? Nebudem?

Veď ten dotazník má nulovú hodnotu, načo to musia školy zbierať? Vytlačiť pre každé dieťa, prebrať, zapísať, archivovať. Načo?

Keby za tým bola tá povinná karanténa, tak by dotazník bol síce blbý, ale mal by aspoň nejakú logiku. Takto zostali iba otázky áno - nie ale nič za nimi nenasleduje... Načo sú tie dve otázky? Načo zostane škole informácia, či bolo dieťa v zahraničí, keď za tým nenasleduje žiadna ďalšia povinnosť - úkon - nič...

Samozrejme zase bez Grohlinga, veď načo do toho ťahať ministra školstva.

Nonsens.
 

 

Tak radsej jeden zbytocny bezzuby dotaznik, ak je to nahrada za sledovanie mobilov ludom, ze ci boli v zahranici a kde boli.
 

 

Ale prečo ide taký dotazník škole??? Čo s tou informáciou, že žiak bol v zahraničí, má tá škola urobiť?

Dotazník, v ktorom prehlásiš, že dieťa neprišlo do styku s nakazeným a nie je aktuálne choré, nie je mu nariadená karanténa a pod., je bezzubý a zbytočný. Ale aspoň sa v ňom dá nájsť logika - lebo buď tam budú naozaj deti bez týchto kontaktov, alebo budú rodičia úmyselne klamať a následne za to môžu nejakým spôsobom zodpovedať. Totiž choré dieťa alebo také, ktorému je nariadená karanténa, môže škola odmietnuť.

Ale tie 2 otázky, ktoré si pretlačil Krajčí, len aby prešť.. precikal Grohlinga nemajú absolútnu logiku. Lebo či si v zahraničí alebo na hromadnej akcii bol alebo nebol, je to jedno: ak aj povieš áno, máš len povinnosť sledovať zdravotný stav svojho dieťaťa...

Tu škola pôsobí len ako nejaké spovedné miesto... a archív papierov s bezcennou informáciou. Škola na základe toho nemôže nič robiť. Lebo na rozdiel napr. od nariadenej karantény, pobyt v zahraničí ti dnes nič nezakazuje.

Stačilo povedať "konzílium výslovne odporúča rodičom, ktorých deti boli 14 dní pred nástupom v zahraničí alebo na hromadnom podujatí, sledovať pozorne zdravotný stav seba aj detí a v prípade podozrenia okamžite kontaktovať lekára"

alebo pre každého žiaka pripraviť takýto infolist, ktorý musia rodičia podpísať, inak nebude dieťa vzaté na výučbu - to by tiež malo svoju logiku, lebo by sa aspoň zaručilo, že všetci rodičia sú informovaní o svojich povinnostiach.

Lenže, urobiť medzi odporúčaním konzília a povinnosťou sledovať zdravie detí aj medzikrok alá dotazník školám s 2 bezcennými otázkami je byrokratická zbytočná blbosť, klasik by povedal nebetyčná...
 

 

Zasa ďalšie lajstro...Na začiatku školského roka vypisujeme osobné údaje rodičov.. Každoročne..keď potrebuje učiteľ nám zavolať,putá si telefón od dieťaťa.. Každoročne
 
Hodnoť

Ešte by

ma zaujímalo ako budú zasa brat deti z pohraničných oblasti....Rajka a podobne po celom obvode SVK.....toto nikto nevysvetlil.... Keď si deti celý čas doma ale za hranicou.....
 

Ved

tam niesu na dovolenke......
 
Hodnoť

Triedy nie sú

spoločne priestory?
 

 

myslené spoločné priestory pre všetkých žiadkov, učiteľov, školníkov, upratovačky, rodičov a priateľov školy...
 

Takze akonahle

prejdu ziaci z chodby do triedy, vydychane ci vykychnute kvapocky si uvedomia, ze nemozu sadnut na spoluziaka ani na ucitela.
 
Hodnoť

Odborníci či právnici ?

Nevidím dôvod nemeniť zoznam rizikových krajín. Vycestovanie je spojené s rizikom. Dva týždne karantény na začiatku školského rokau nemôžu normálnemu (priemerne nadanému) dieťaťu nijak ublížiť.
O rizikových krajinách by mali len odborníci len poľa počtu infikovaných na tisíc obyvateľov a pravdepodobnosti nakaziť sa. Právnikov, politikov a ekonómov z toho treba vynechať. Platí to aj pre ostatné opatrenia.
 
Hodnoť

Je rozdiel?

Ak strávime dovolenku na Slovensku alebo mimo? Podľa mňa ani nie. Záleží od toho čo plánuje človek robiť, ak si ide s rodinou oddýchnuť do hôr alebo k moru, bez toho aby vysedával po baroch alebo krčmách, príp. sa trepal to preplnených atrakcií. No s dieťaťom sa asi po baroch túlať nebudem. Mám pocit, že sa tu vytvára falošný pocit bezpečia na Slovensku. Bol by som rád ak by niekto vysvetlil rozdiel medzi morom v napr. v Chorvátsku a preplneným akvaparkom na SK, kde je mnoho ľudí zo zahraničia. (Bol som, videl som, otočil som sa). Mimochodom taká návšteva akvaparku, alebo Vysokých Tatier, je alebo nie je hromadné podujatie? Ak už niekde idem, tak aj s vedomím, že musím pravidlá dodržiavať, dokonca by som povedal, že človek v zahraničí sa správa obozretnejšie ako doma. Aspoň ten normálny.
 
Hodnoť

 

Fascinuje ma ta "logika" opatreni. Nosia to sem vo velkom Ukrajinski a Srbski gastarbaitri zamestnani cez agentury, vsetky velke prusery (Leoni, Askoll, Fekalini) isli touto cestou, ale my nariadime deckam ruska v skolach, obmedzime sportove podujatia a znizime kapacitu kupalisk a akvaparkov. A diskoteky len do 22:00 lebo coronavirus ma v sebe nainstalovane presne hodinky... Logika level milion...
 

 

Obmedzenie prevádzky večer má svoju logiku, je všeobecne známe (aj dokázané) že v nočných podnikoch kde sa pije (nie málo) sa národ správa ako ............ V zahraničí obmedzenie platí aj v Rakúsku, preto sa Rakúšania momentálne chodia vyzabávať do Slovakie lebo u nás sa dá. Len je zaujímavý dátum - od septembra, nerozumiem alebo je toto opatrenie užitočné a malo by platiť ihneď alebo je na ho...o a potom ho netreba ani po 1.9. Alebo ešte počkáme a potom budeme zatvárať zas všetko?
 
Hodnoť

Ach.. neriešim, podpíšem.. všetko..

Každoročne v škole tie isté cirkusy a teraz ešte k tomu korona..

Všetko podpíšem, zaplatím - už sa ani nestarám čo, načo..
Plytvanie energiou.

Rodič nemá nikdy pravdu, akurát si to odnesie dieťa, keď si na neho zasadne súdružka ako sliepka na vajce..

Učiteľka: Mám zoznam kontaktov na rodičov, ale kvôli GDPR ho nedám kolovať, len si ho potrebujem aktualizovať, takže: a postupne prečíta nahlas všetkých rodičov, ich mobily, emaily.. Pred všetkými rodičmi.

Všetko podpíšem, všetko zaplatím. len si už to decko berte! ;-)

Nie, neboli sme v zahraničí, iba v 3 aquaparkoch, Tatrách a na Šírave, v jaskyni.. Nebudeme riskovať predsa nákazu niekde v Čechách.. Veď Slovensko je tiež pekné.

Jasné dieťa si sledujem, len čo ma príznaky, dostane paralen, a ďalší do vrecka, sprej do nosa a padaj do školy, OČR mi šéfka nedá.

100% hygienické opatrenia, dezinfekcia rúška a 15.9. oznam na dverách:

MÁME NA ŠKOLE VŠI! Prosím umývajte denne vaše zablšené ratolesti.

Čisté Kocúrkovo.
 

 

Keby to nebolo do placu, tak ako vtip super.
 
Hodnoť

 

A čo v takom prípade, ak rodič uvedie v dotazníku, že dieťa nebolo v zahraničí, ani na hromadnom podujatí, je tiež bezpríznakové a všetko to je pravda, ale po dvoch-troch hodinách zavolá učiteľ aby si prišli pre dieťa, lebo má teplotu a začína kašlať. Aj to sa stáva a mnohí rodičia už takéto situácie zažili.
 


Najčítanejšie na SME Domov