SME
Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Modeluje šírenie koronavírusu: Mesiace pokoja sa premrhali, úmrtia môžu pribudnúť o pár týždňov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

je desive

ake individua sa zrazu objavuju a s obrovskou vervou sa vrhaju na hororove scenare a tymi si ospravedlnuju plosny kolaps ekonomiky ... a totalitne popretie ludskych prav ... a dokazu to s psychopatickym usmevom a bez ruska v slapkach a bermudach vypustat do eteru ... a absolutne nereagovat na realne argumenty ...a uz prekonane skusenosti/skutocnosti ... des
 

 

Desivý je tento príspevok.
 

Sú ľudia, ktorí si aj 2+2 spočitajú

na kalkulačke. Potom sa nediv, že nerozumie tomu, čo sa okolo neho deje a slobodu si pletie so svojvôľou.
 

(:

s tou kalkulačkou pomaly :), boli stavy, keď po cca 10 hodinách práce som si na kalkulačke počítal napr. veci ako 120 + 93 - 10
 

Nabudúce použi

ľahší čakan a menšiu lopatu.
 

(:

?, určite?, máš skúsenosť?
 

je desive ...

To bola pozitivna, ci negativna reakcia na clanok ?
 

máš síce pravdu,

ale Richard Kollár medzi takéto indivíduá rozhodne nepatrí. Skôr ho radím medzi výnimky, keďže na rozdiel od iných "odborníkov" dokáže rozlišovať medzi dátami a domnienkami, nehlása kauzalitu tam, kde je sotva korelácia a má pomerne jasno v tom, čo vieme a čo nevieme. Nebezpeční psychopati sú naopak tí, ktorí svoje domnienky vyhlasujú za fakty a na ich základe chcú riadiť životy iných.
 

 

otazkou je, ci ten post bol smerovany na Kollara alebo na jeho opozita typu Bukovsky & co.
 

Bukovský

nešíri žiadne poplašné správy ani neupiera nikomu ľudské práva.
 

 

no pod daj - ake ludske prava ti uprel R.Kollar?
 

 

A vy ste čítali tento článok, alebo nejaký iný?
 

 

Hľadám v tvojom príspevku reálny argument ... A nič...
 
Hodnoť

 

Naštudujme si trochu o niečo v histórii o pandémiach a pochopíme, že teraz sa mame voči ním parádne, stačiac iba prijať fakt, že na rok, dva alebo tri potrebujeme zaťať zuby a potom bude fajn.
 

na rok, na tri na dvadsať

kokoos, ako si ľudia vedia rochniť vo svojom "koncentráku". Všetky opatrenia, ktoré sa zaviedeli na jar, ten jarný blekaut bol totálne o ničom, ak sa následne prijímali kroky typu otvoríme "zavšivenú " Britániu, zatvoríme pre našich Ukrajinu, ale ukrajinskí antlageri labzujú hore dole po celej EU. Nechcem byť po vojne generálom, skôr by som chcel vyhodnotiť postoj jednotlivých krajín a ten švédsky model je fakt asi to pravé orieškové.
Pre fanatikov, ktorí opäť radi blekotajú o blekautoch...
ad1)Aké sú štatistiky tejto vraj novej morovej rany? napr. v porovnaní s tou večne omieľanou chrípkou?
ad2) Aké sú ekonomické dopady blekautu
ad3) Aké sú dopady blekautu na celkový zdravotný stav a na poskytovanie zdravotnej starostlivosti obyvateľstvu? ...a ako sa to všetko prejaví o rok, dva, päť rokov??

Základnou chybou všetkých koronafanatikov je to, že chcú zničiť hnusobu, ale to sa nedá. S hnusobou sa musíme naučiť žiť, inač budeme celý život žiť štýlom utiahneme šróby, uvolníme šroby a zalezení jak potkany aj pokapeme ako potkany. A taká demokracia, to už bude len taká taľafatka, ktorú vystrašené jedince RADI obetujú pre svoj pocit FIKTÍVNEHO bezpečia.
 

Palec hore!

Pekne ste to zhrnuli, ja len dodám, že po trojmesačnej pauze, keď nás nechali miestni a globálni brainwasheri trochu žiť, sa s príchodom septembra mašinéria kovidového šialenstva opäť roztočila na plné obrátky a aby toho nebolo dosť, už nás nebadane pripravujú na nový lockdown. Na jednom Maďarskom serveri - jednom z posledných, čo ešte neovládla Orbánova mediálna úderka - som čítal, že zanedbaná zdravotná starostlivosť môže v najbližších 2 rokoch spôsobiť zhoršenie zdravotného stavu cca 500-600 tisíc ľudí ako sú diabetici, onkologickí pacienti, osoby trpiace kardiovaskulárnymi a inými chorobami. Nie som popierač korony a aj to rúško nosím všade, kde treba, no toto jednostranné zameranie sa na “hnusobu” bez toho, aby (.ne) kompetentní dôrazne apelovali na zlepšenie životosprávy a zabezpečenie dostatku pohybu pre rizikové skupiny (obézni ľudia trpiaci zvýšenou hladinou cholesterolu, vysokým tlakom a inými civilizačnými nemocami len preto, že sedia na zadku a napchávajú sa hnusným nezdravým jedlom, na toto všetci zvysoka kašlú. Hlavne, že denne vychádza v priemere aspoň 10 článkov o Covide a z diery vyliezol aj skrachovaný prognostik Smatana, ktorý nezabudol zasa povedať zopár apokalyptických viet. Niektorí ľudia skrátka nemajú v sebe štipku súdnosti a nechápu, že najlepšie by urobili, keby sa prestali vyjadrovať k veciam, ktorým rozumejú veľké houbeles.
 

myslím, že sa pozeráme na

danú vec rovnako. Základ pevného zdravia je zdravý životný štýl a životospráva. Napr. ja som sa snažil cez blekaut dosť športovať, dal som rekordné kilometre na bajku, čo to som nabehal, napriek tomu som zoslabolpredtým v pohode benčpres 105, teraz sa mordujem s 95km) a pribral. A podobne na tom bola väčšina mojich známych. Tu by sa denne malo hučať ľuďom do hláv, športujte, žite aktívne snažte sa upraviť stravu a ak sa dá, suplementujte nejaké vitamíny. Ale kde nič tu nič. Namiesto toho sa tu vedie akási zákopová vojna a "metalisticko-depešácke" prekáračky namiesto odbornej diskusie rôznych názorových prúdov.
 

fakt panika?

sa mas, si bajkoval... a potom boli ludia, co nespali, makali vikendy, zrali hambace, aby aspon trochu stihali na prijme, za sekvenovacimi, ventilacnymi a inymi masinami, po veceroch citali, aby vedeli co sa deje, ucili to online inych... a trva to dodnes a este chvilu bude...
 

to co si dovolujem

bicyklovat, ze??? Uz uplne prepína, co?? Anonymne cislo mi chce urcovat ako mam travit svoj volny cas???
 

Nerozumiem.

Začali ste viac športovať a aj tak ste pribrali a máte slabšie silové výkony. Kde vidíte príčinu?
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Domov