SME
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Spätne odoberať uznané tituly podľa Gröhlinga nie je možné (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Jasné že nie je. To dá rozum. Keď vysoká škola titul raz udelí, tak čo leží nebeží. Keď chce vysoká škola zjednať nápravu, nech sankcionuje členov skúšobnej komisie alebo sama odovzdá svoj certifikát.
 
Hodnoť

Nejde mi do hlavy

Vie mi niekto vysvetliť prečo nejde odobrať diplom spätne keď bol získaný podvodom? Veď princíp spravodlivosti je tým porušený. Z odbornej verejnosti nik nemá právnické vzdelanie a zároveň všetkých päť pokope?
 

 

Tiez by ma to zaujimalo
 

 

Vysvetlenie je veľmi jednoduché. Neexistuje, aby cez kvalifikovanú skúšobnú komisiu prešla fejková diplomovka ani keď uchádzač nevie zodpovedať na otázky.

Pravda, chceli by sme od uchádzačov veľa, ak by mal byť každý ako Oppi, otec americkej atomovej bomby. Keď utíchla smršť jeho odpovedí, jeden člen komisie šepol druhému "Môžeme byť radi, že sa nezačal pýtať on nás".

Ale takých členov komisie, ktorí na prvý pohľad nespoznajú, že Danko opisoval z bežne známych kníh, treba hnať svetom. Ak je pravda, čo hovorí Matovič, že mu diplomovku pozliepal samotný rektor, takému treba odobrať akreditáciu.
 

Lenže komisia rozhodovala

za predpokladu, že predloženú prácu spravil kandidát. Čo aj podpisom potvrdil. T.j. podvádzal. A keďže sa ateraz na podvod prišlo, môže komisia reagovať a stiahnuť mu gate.
 

Zisk titulu prvého a

druhého stupňa VŠ vzdelania nie je len o obhajobe práce, ale aj o navštevovaní prednášok, cvičení, vypracovaní viacerých seminárnych prác ... To len u nás sa najprv napríklad pri pánovi Figeľovi ukázalo, že na titul PhD. stačí aj pár stranová práca, potom zase stačilo na titul JUDr. pre zmenu pánovi kapitáňovi kúpiť už dva krát zverejnenú prácu a som si istý, že tieto prípady sú len malilililinkou špičkou ľadovca.
 
Hodnoť

 

A zaujimalo by ma, kedy sa novinari ospravedlnia za 10 milionovu loz
 

 

Aj za odfajčenie Kyselicu. Neexistuje, aby noviny spolupracovali na prevalení tajných agentov.
 

 

V pripade Kyselicu novinari klamali?
 

 

Neklamali, ale poškodili štát. Identita tajného agenta je štátny záujem. Keď niekto z vojenského spravodajstva tak cítil, že musí jeho identitu vytrúbiť. nemal by mať možnosť trúbiť cez mainstreamove médiá.

Ako predseda vlády, zodpovedný minister či veliteľ tajnej služby by som si dal ako prvoradú úlohu odhaliť zdroj pani Tódovej a zavesiť ho za prirodzenie.

A pani Tódová by sa mi viac nesmela ukázať na oči. Odhaliť tajného agenta je iné kafe ako uverejniť v bulvári, že nejaká celebtrita niekoho zasunul alebo bije manželku.
 

Keď to niekto vytrúbi,

tak sa to niekde dozvedel. Tam je chyba v systéme. Keď sa to dozvedel trubač, tak to ruská ambasáde vedela už dávno ním.
To znamená, že keď trestať, tak nie trubača ale toho, čo ten únik umožnil.
 

 

Ja som zo starej školy. Aj keď som nikdy nebol komunistom, niektoré princípy mali lepšie ako sú dnes. Za komunistov by sme nepočúvali, kde sú rozmiestnené policajné hliadky s radarmi a už tobôž nie, aby sme v novinách čítali, že ten či onen je príslušník vojenského spravodajstva. Že to dnes počujeme, ja to nepovažujem za demokraciu, ale z blbosť. Neexistuje, aby bolo v poriadku, ak niekto, napríklad pani Tódová, poškodzovala štátny záujem.
 

Ja som zo starej školy.

Moderátori s oznámeniami o hliadkach sú spolupáchatelie pri zločinoch. Ako napr. ukradnutie auta a iné. Ale pri toľkých vysielačoch už nie je o čom hovoriť. Tak sa tam kadí slovo za slovom.
 

Pani T. štátny záujem nepoškodzuje.

Naopak ukazuje na nedostatočné utajovanie informácií a na druhej strane na nekorektné fungovanie poslanca národnej rady.
 

 

Ja som zrejme ešte zo staršej školy. Ak už došlo k úniku tajných (štátnych) informácií, netreba ich roztrúbiť do sveta, ale zamedziť ďalšiemu úniku.

Ešte dávno za komunistov som počul, že kto nájde doklady označené ako tajné, má ich bez meškania odovzdať a nehrabať sa nich.

Keby pani T oznámila, kto z nej chcel urobiť spoluvinníčku pri vyzradení štátneho tajomstva, táradlo by ovislo za prirodzenie a pani T by ostala hrdou občiankou nášho štátu.
 

Alebo by sa to

na spôsom Slovenska a iných ututlalo.
 

 

Ak klamali, tak samozrejme, maju sa ospravedlnit za kazdu loz
 

 

Ja som sa ale pytal na tuto konkretnu loz a na nu cakam odpoved
 
Hodnoť

 

Neodflakli nahodou novinari svoju pracu ked opisali (plagiat) fakty od plus sedem dni? Neurobili teda novinari to iste co vycitali matovicovi?
 
Hodnoť

P. Grohling,

zákon Vám a ostatným plagiátorom možnosť dobrovoľne sa vzdať titulu.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Domov