SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Počet potratov klesá, nie dôvod na zmeny, tvrdí Spolu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Na začiatok chcem povedať, že súčasný zákon by som nemenil.

Zaujalo ma niečo iné. Odporcovia nového zákona hovoria toto:
"Najviac dopadne tento zákon na ženy vystavené chudobe, žijúce v odľahlých oblastiach a matky samoživiteľky. Budú musieť opakovane cestovať do zdravotníckych zariadení, na čo nemusia mať nielen peniaze, ale ani čas - napríklad ak sa samy starajú o dieťa. V zahraničí si zákrok nebudú môcť dovoliť."

Inými slovami hovoria asi toto:
"Sú medzi nami muži, ktorí sa k svojim ženám správajú tak hnusne, že tie ženy idú radšej na potrat ako keby mali priviesť do rodiny (ďaľšie) dieťa."

"Sú medzi nami muži, ktorí by odmietli (ďaľšie) dieťa, ktoré počali so svojou ženou, tak tie ženy idú radšej na potrat."

"Sú medzi nami ženy, matky samoživiteľky, ktoré sa nepoučili a znova otehotneli s nesprávnym mužom."

Som možno staromódny, ale mať sex so svojou ženou, pričom nie som ochotný znášať jej tehotenstvo a spoločné dieťa, je na úrovni znásilnenia.

Pri niekoľkých tisícoch potratov ročne sa musí jednať spolu o niekoľko desaťtisíc ľudí.
 

 

Prapodivné názory. Azda je každému jasné, že vo výhľade je stop stav počtu obyvateľstva Zemegule. Následkom toho budú "povolené" v priemere dve deti do rodiny.

Aj keby sme boli ochotní znášať radosti a strasti tehotenstva, manželka bude musieť v plnení manželských povinností prejsť na ručnú prácu, aby sme ju neznásilňovali, ako píšete.

Len ako to dať do súladu z názorom pána Vašečku, že ejakulovať máme do pošvy? Lebo ľudia sa cestou civlizácie dostali do štádia, že súložia aj vtedy, keď práve nemajú v pláne počať nový život, na rozdiel do zvierat.
 
Hodnoť

 

Paní Záborská s tým neprestane, kým potraty nepostaví mimo zákon a ešte aj spontánny potrat sa bude trestať 25 rokomi ako Južnej Amerike. A potom si začneme vzpomínať, prečože sme vlastne kedysi potraty povolili.
 
Hodnoť

Nie som za zmenu zákona o interupciách.

To absolútne vylučujem.Len z tohoto článku netuším,čo je to tá (alebo to ?) SPOLU. Vie mi to niekto tu vysvetliť ???
 


Najčítanejšie na SME Domov