SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kňaz Prachár: Ak prídu veriaci do kostola počas zákazu, nechám ich tam (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Prečo nie, ak ju uvaria...
 
Hodnoť

 

Prosim, takýchto obmedzencov potrestať podĺa zákona.Nie sme v stredoveku, kde farári mali vždy pravdu, aj ked zomierali nevinní ĺudia pre ich pýchu a samopaš....
 

 

Tak tak. Cirkev má stále pocit že je nad zakonom. Že je niečo viac ako svetské pravidlá. Treba im ukázať, že čo je veľa to je veľa.
Nikto nebráni ľuďom modliť sa, ale tak ako sa ľudia nebudú môcť duchovné vyžiť v divadle lebo korona a budú sa musieť duchovné vyžiť sami alebo maximálne v malej skupine osôb, tak aj náboženskí založení ľudia musia rešpektovať že sa nebudú modliť spolu, ale môžu sa modliť sami doma.

Tu pomôže len vzdelávania, z dlhodobého pohľadu.
Tisíce rokov pohania uctievali svojich bohov a ich spoločnosť fungovala. To isté spoločnosť Mayov, Inkov a Aztekov. To isté Gréci a Rimania.
A potom prišli nové náboženstva, mladé a robia to isté čo tie predtým - myslia si, dokonca tvrdia s presvedčením, že práve to ich vedenie je to jediné správne.
Nuž...
 

pocit - nepocit

Po odluke cirkvi od štátu sa môžu hrať na nezávislosť. Ak ale štát cucajú, tak nech sa zákonom a nariadeniam štátu aj podriadia.
 

Nezávislý od štátu a jeho zákonov

teoreticky nie je nikto. Aj súkromný podnikateľ sa musí podriaďovať zákonom a manierom štátu. Ak by cirkev aj bola odlúčená od štátu, zákonom štátu by sa podriaďovať musela.
 

 

Napisat to takouto formou, ze "cikrvi stat cucaju", vypoveda o tvojej absolutne neinformovanosti, hluposti, alebo len neschopnosti najst si relevantne informacie, akymi roznymi formami cirkevne institucie (zdarma pre stat) supluju mnohe ulohy statu, hlavne v socialnej a zdravotnej oblasti. Pre stromy nevidis les...
Zato treti sektor, ktory cerpa ovela viac financii od statu je v poriadku?
 

 

Ak športovci, politickí prívrženci štát cucajú, tak nech sa zákonom podriadia. Prečo dotujeme obrovskými príspevkami šport, ktorý aj tak neprináša želané výsledky, keď sa na ňom stovky ľudí priživuje? Nech si šport platia tí, ktorí to chcú. Taktiež prečo idú milióny a milióny eur na podporu politických strán, dokonca aj tých, ktoré sú proti duchu národa? Nech si politickú stranu podporuje ten, kto ju potrebuje.
 
Hodnoť

 

Kostoly mali zostat otvorene. Uz len minimalne preto, ze vela ludi tam hlada utechu a vieru v tejto sialenej dobe. A este aj preto, ze predstavuju minimalne riziko. Tento knaz ma pravdu, chce len uprimne plnit svoje poslanie, sluzit veriacim.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Bolo by vhodné , aby dotyčná organizácia , okrem , duševnej starostlivosti , sa následne postarala aj o tú fyzickú....Aká je najstaršia a najnepostihnutelnejšia mafia na svete ????? Že by cirkev ??
 

Dovetok

Z dlhoročného budovania štruktúr cirkvi si bral príklad aj s. Lenin
 

Keď Ježiš

zakladal cirkev, žiadne kostoly neexistovali a keby vošiel Ježiš v súčasnosti do väčšiny pozlátených a postriebrených kostolov, len by sa nasr*l.
 

 

Len vtedy sa asi neplatilo za prenajom verejneho priestranstva tolki ako dnes, a neboli vsade vysoke ploty.

Mohol sa postavit kdekolvek, kde bol vhodny verejny priestor a kazat. Dnes kolko by trvalo len kym by od mesta dostal povolenie na verejne zhromazdenie?
 

 

Na verejné zhromaždenie nepotrebuješ povolenie, verejné zhromaždenie sa len ohlasuje.
Ak je ale vyhlásený núdzový alebo výnimočný stav, môže sa právo na zhromažďovanie obmedziť. To je ale normálne, keďže núdzový stav sa vyhlasuje len vo výnimočných prípadoch kedy je krajina v núdzi a treba niečo obmedziť.

Ešte raz - nikto nebráni ľuďom modliť sa a prihovárať sa ich Bohu.
 

Ježiš cirkev nezakladal.

A chrámov, v jeho dobe, bolo viac než dosť. A nebuď ako Záborskej bigoti, ktorí veria, že vedia, že čo má Boh a Ježiš na mysli a čo si želá.
 

 

Keď ľudia začali športovať, veľké, okázalé, drahé, megalomanské štadióny nejestvovali. Hrali pre potešenie. Keď ľudia začali spravovať svoje verejné veci sami, politické strany nemali svoje paláce. Načo dotujeme politické strany z našich daní?
 

Na to aby clovek

nasiel utechu a vieru, ci utechu vo viere nepotrebuje navstivit stavbu z kamena a dreva a vidiet klerika v ruchu, ci hej ? Nenosia veriaci svojho boha v srdci ?
 

Nenosia

Boha v srdci nosili gnostici, ti boli vyhlásení za heretikov a katolickou cirkvou prenasledovaní, mučení a upalovaní.
 

Fajn

Nech potom v tom kostole nechá aj nakazených, ktorých potom ich úpriná viera určite uzdraví.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Domov