SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dobré ráno: Matovič si zrušením bohoslužieb pohneval cirkev (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Matovič to zle formuloval nariadil

ľuďom že nemôžu chodiť na omše.

Teoreticky môže aj. farárom lebo ich financuje štát.Stat je akoby ich zamestnávateľ.
 

vtip je v tom

že Matovič de iure nemá právomoc nič nariadovat :)
 

No prakticky áno má aj vo vláde väčšinu

ak sa nemýlim
 

šak ale

o opatreniach nerozhoduje vláda ale hlavný hygienik ;) v zmysle zákonov... možno by pomohlo keby si tu obden vláda nerobila z ústavy a zbierky zákonov toaletný papier
 

Nie sú len poradný orgán

je to v jej štatúte.

V štátoch poväčšine rozhoduje vláda pri parlamentnej demokracii.

Právne je formálna chyba v tom že on ako osoba nie.

No je veľa možností vláda cd ani by nemusela zasadnúť robí sa to aj per rollam?
tzn emailom s ministrami.
 

to si asi mylis

s pandemickou komisiou, o protipandemickych opatreniach rozhoduje úrad verejného zdravotníctva na čele s hlavným hygienikom mikášom
 

Áno ale sú len poradným orgánom

vlády.

U nás rozhoduje o všetkom vláda. O vojne a medzinárodných zmluvách prezidentka.

Vláda je exekutiva.
 

nerozhoduje

v tomto prípade rozhoduje úrad verejného zdravotníctva, vláda môže akurát mikasa odvolať keby sa jej nelubilo čo a ako robí a poradný orgán je vlada
 

Mikas nezodpovedá nie je volený

Matovič to v tv objasnil vláda môže kedykoľvek zmeniť rozhodnutie hygienikov a aj vto robili.


Boli chvíle kedy do toho nezasahoval.

Teraz to zobral pod patronát vsimni si.
 

matovic tara

co on povie v tv je min. zo 66% bullshit. vlada je zodpovedna politicky, formalnopravne je zodpovedny urad verejneho zdravotnictva, vlada nema formalnu pravomoc menit jeho rozhodnutia, vlada ak sa aj na niecom uznesie, moze mu to predlozit a on to moze (ale nemusi) respektovat. , Matovic nema ziadnu legalnu pravomoc cokolvek "brat pod patronat" jeho formalne kompetencie zacinaju a koncia v zasade pri menovani a odvolavani ministrov ;)
 
Hodnoť

 

Dobre to ten Matovič vymyslel. Zrušil ešte aj športové a kultúrne podujatia, ale každého trápia zrušené omše.
 

Je to OK vravel ako Kristus potom

ma ukrizujte si si nevšimol. Je to v záujme nás väčšiny a drvivej.

No ULETEL v tom že s Migasom nedomyslel že nemôže zničiť napr futbal a hokej a iných športovcov a mal ich nechať hrať bez divákov aby šport na 2 generácie nezdegenroval na amatérsku úroveň .

Mali s Mikasom nechať nech športujú bez divakov Covid 19 sa zatiaľ cez TV signál tuším neprenáša.

V tomto sme ozaj jediní a udereni.
 

 

Ja len nechapem ze preco boli zrusene vonkajsie sportove podujatia, ale vnutorne fitness centra mozu nadalej veselo funkovat. Myslim si ze dokonca ani ruska nie su povinne. Asi niekto vlastni nejake fitness centra.
 

o týždeň možno zrušia

aj fitnescentrá. Mali zakázať aj tie a definitívne všetky možnosti kam ísť športovať? Ja nevidím logiku ani v zákaze akýchkoľvek športových podujatí a teda úplnom zrušení ligy od mládežníkov po dospelých, či už ide o piatu ligu alebo prvú ligu.

Tieto nápady bez akýchkoľvek relevantných podkladov budú nasledovať a tlieskať im len ľudia bez akékohoľvek kritického myslenia. Tak sa všetci stretneme teda v krčme, možno sa tam bude dať aj cvičiť, aj omše tam budú môcť byť v nedeľu doobeda, pretože krčmy sa zvyčajne otvárali až po. Ale tak spotrebná daň z alkoholu nepustí, namiesto športu bude borovička. Ďakujeme.
 
Hodnoť

Hrúbka v nadpise

"Dobré ráno: Zrušené bohoslužby sú prvou štrbinou vo vzťahu Matoviča a cirkvy"

Opravte si "cirkvy" na "cirkvi", ale šup šup!
 

 

Vyriesili to ako u Radosincov v hre Janosik - "DURI minca ake i/y??-napiš groš!"
 
Hodnoť

Z verejných informácií predpokladám,

že Matovič je úprimne veriaci človek. Ak sa dokáže napriek tomu racionálne rozhodnúť a dočasne zrušiť bohoslužby v kostoloch, tak má u mňa veľký rešpekt. Robí to, čo považuje za potrebné a emócie idú bokom. Na rozdiel od emotívnych a ideologicky zameraných pisálkov v plátku, ktorý bol kedysi oázou zdravého rozumu.
 

čo sa týka racionality...

mám otázku. Na základe akých dát sa rozhodlo o zákaze omší? Koľko ohnísk nákazy takto vzniklo? Je tam rovnaké riziko ako na diskotéke? Alebo v preplnenom MHD?

Kým nevyriešia hromadnú dopravu a nákupné centrá, zakazovať šport, kultúru a omše je jednoducho neprimerané opatrenie. Tieto zákazy sa netýkajú len ľudí, ktorí nešportujú, nechodia do divadiel ani do kostola, teda asi väčšiny populácie. Do práce, domov, do nákupného centra, do krčmy a spať. Kráásny to život.
 

je všeobecne známe,

že na omše chodia početne viac starší ľudia. Teda nejaké to racio by som tam videl. Ak sa nakazí skupinka mladých na diskotéke, je viac pravdepodobné že covid len vyležia doma.
No ak sa nakazí skupinka starších v kostole, je zasa viac pravdepodobné, že budú potrebovať hospitalizáciu a priebeh choroby bude komplikovanejší.
 

tak dnes som čítala od jedného

pána, že zrušili aj preteky v športovom rybolove, kde každý sedí sám 10 metrov od seba...to je naozaj fakt logické, takisto ako zrušili MSR v športovej kynológii, kde pochoduje človek sám so psom a riziko nákazy je skoro nulové.

Áno, do kostolov chodia starší ľudia, tak namiesto toho sa teraz budú môcť legálne stretávať v krčme? No a keby sa na to pozerali cez to, že nie je problém ak sa nakazí skupinka mladých ľudí, tak prosím pekne prečo sú od začiatku roka zatvorené všetky telocvične pre deti? a prečo preboha Mikas naznačoval, že by bolo dobré zrušiť aj tréningy pre deti, pretože to je vysoké riziko.

Prepáčte, stále som presvedčená, že opatrenia sú nelogické a nezmyselné, a keď sa stratí u ľudí dôvera v zmysluplnosť, nebudú už robiť ani to, čo by naozaj pomohlo.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Domov