SME
Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bez rúška z domu už nemožno vyjsť. Začínajú platiť sprísnené opatrenia (otázky a odpovede) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

Vo vyspelom a právnom a demoštáte nieje

možné, že opatrenia môže vydávať len Úrad verejného zdravotníctva, a nie vláda. Veď Ná
 

?

A kto by sa mal vyjadrovať k možnému ohrozeniu zdravia občanov, hádam si to len nechcel nechať na politikov?
 

 

Samozrejme, plošné obmedzenia základných práv a slobôd by mali v demokratickom štátnom zriadení ukladať len orgány, ktoré majú legitimitu odvodenú od volieb. Vláda ani parlament by nemali takto alibisticky prenášať svoje povinnosti a zodpovednosť na nevolené orgány, ktoré však ovládajú tak, ako má Matovič na vodítku Mikasa. De facto rozhodne premiér, ale opatrenie vydá hygienik a politicky zodpovedný nie je nikto. Toto sa dialo hlavne v totalitných krajinách ako Tretia ríša a ZSSR, asi by sme sa k tomu už nemali vracať.
 

?

Si si vedomý, že tu máme núdzový stav, ktorého legitimitu odobril aj ústavný súd? Stále by si napísal rovnako ten svoj predchádzajúci príspevok?
 

 

A prečo nie? Čo má núdzový stav (vyhlásený vládou) spoločné s požiadavkou, aby aj všetky ďalšie obmedzenia základných práv a slobôd vykonávali orgány, ktoré majú legitimitu odvodenú od volieb? Nič v zlom, ale pri čítaní príspevkov ako tvoj som rád, že sa blíži 17. november, lebo by sme si mali dosť dôrazne pripomenúť, že išlo hlavne o slobodu a aby sa vláda opierala o slobodné voľby.
 

?

Máš plné ústa slobody a demokracie, ale zabudol si na zodpovednosť. V Čechách idú stavať na výstavisku 500 lôžok asi zo srandy...
 

Slováci som na nás hrdý

Bol som sa dnes podvečer previezť na bicykli a po dlhej dobe som pocítil hrdosť na nás Slovákov.
Hrdosť za to, že aj v tejto vybičovanej situácii, keď sa na nás zo všetkých strán valí strašenie, panika a hystéria, dokážeme si zachovať zdravý rozum a hlavne príčetnosť.

Príčetnosť v tom, že sme sa nepodvolili tomu do neba volajúcemu nezmyslu, rúškam v exteriéri. Stretol som za tú hodinku asi 20 ľudí v dedine a 20 ľudí v lese. Z nich mali rúška len dvaja v dedine.
Dúfam, že nám táto príčetnosť vydrží aj naďalej a že nebudeme akceptovať každý nezmysel, s ktorým na nás vyrukuje zjavne nekompetentný krízový štáb.

Ako povedala už minimálne pred mesiacom epidemiologička Bražinová - "Naučili sme sa, že riziko prenosu v exteriéri je oproti interiéru minimálne. Nemá význam nosiť rúška vonku."
Bavíme sa samozrejme o situácii, keď sú ľudia v pohybe. Ak čakajú vedľa seba na zastávke, tam rúška zmysel mať môžu.

Už čakám reakcie oponentov, ze aký som ja riadny ****. To sa zmôžete ozaj len na urážky? Však to len dokazuje vašu úbohosť. Tí ineligentnejší oponenti mi možno položia otázku, že čo budem hovoriť o pár týždňov, keď situácia u nás bude taká ako v Čechách. Budem hovoriť presne to isté, rúška v exteriéri sú nezmysel, nijako nepomôžu spomaleniu šírenia nákazy.

Niektrorí diskutéri tu vysvetlovali, že na krízovom štábe vedia, že rúška v exteriéri šíreniu nákazy nezabránia, ale zaviedli toto opatrenie preto, aby všeobecne znížili mobilitu a odradili ľudí od toho vychádzať z domu.
No tak toto je logika skutočne hodná akurát tak chorobne obézneho hlavného hygienika. Práve opak treba robiť, nesedieť zavretý doma, ale ísť von, do prírody (bez rúška!), hýbať sa, zhlboka dýchať čerstvý vzduch, otužovať sa, posilňovať svoju imunitu, pozitívne myslieť.

Byť zodpovedným znamená zdavo žiť, zdravo sa stravovať, posilňovať imunitu. Toto nám proti vírusu pomôže oveľa viac než vlhké usoplené handry.
 

?

Ale to nie je iba o rúškach...
 

Bazálnu teplotu

budú tiež merať ?
 

 

Pri vstupe do Parlamentu by mali merať aj IQ.
 

 

Aj EQ :-)
 

 

Máš pravdu - obe Q-véčka!
Ako vraví môj kamarát, dobrý riadiaci pracovník musí mať šajnu o tom, čo riadi a musí mať dobré úmysly. To by malo platiť aj o politikoch.
Niekedy mám pocit, že im chýba jedno či druhé, u bývalej zlodejskej chamrade chýbalo oboje.
 

 

Nielen pri vstupe do parlamentu,ale žiaľ aj mnohým tu prítomným diskutujúcim.Mám čoraz väčší dojem,že čítam diskusiu v Pravde
 

?

keby to pomohlo, som za...
 

 

Berieš na to niečo?
 

 

Tebe a tebe podobným je jedno kto to robí... Ak by to aj robila vlada a na hygienikov by sa vykašlali, aj tak by si bola nespokojna. Vadilo by ti, ze sa do všetkého miesa. Nazory istej smerackohlasovej skupiny ludi jednoducho netreba počúvať.... Nikdy nebudete spokojní, lebo predseda povedali ze nie je dobre :)
 

Mylis sa

stale je tu dost ludi, ktori nevoli Smer, ale ani Olano a Kollara, a ktori pozaduju, aby sa tu veci riesili normalnym a zakonnym sposobom. To ze je hlavny hygienik na vocke Matovica snad nikto nepochybuje, ked mohol priemer zmenit jeho rozhodnutia v septembri. V oktobri to uz neplati a tieto rozhodnutia su prijimane nezavisle? Nevidite, ako si s*rie do huby? Ako mam respektovat takehoto premiera, ktory sam v lete porusuje vydane opatrenia a pretrca sa na svatbe bez rusky? Ale pokazili sme mu to my??
Nemam problem s tymito opatreniami, okrem tych dochodcov, ktori sa budu pretrcat v obchodoch zase cely den a medzi 9-11 budu obchody prazdne.
 

 

Nepochybujem o tom, ze su tu aj ľudia, ktorí nevolili smer a ani ine vládne strany a su neslokojni... Ked sa ich ale, v reakcii na ich sťažnosti, opýtam, na riešenia situacie resp. alternativu k tejto vláde, tak bud žiadnu odpoveď nedostanem, alebo odpoveď znie ze im to je jedno, nech len skončí táto vláda... Na to odpovedám, ďakujem pekne. Po 12 rokoch vládnutia Smeru budem tuto vládu maximálne podporovať, aj so všetkými jej chybami. Len nech vydrží a vyčistí Slovensko od zlodejov. A verím ze sa im to podarí...
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Domov