SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Opatrenia hygienikov boli nezákonné, vláda sa to snaží napraviť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

Tvrdí teraz GP, či tvrdila

aj vtedy za bývalého predsedu vlády?

Už aby mali nového GP.
 

?

Tiež ma zaujalo, ako im dlho trvalo, kým na to GP prišla... Som toho názoru, že účel svätí prostriedky v tomto prípade, aj keď je to prejav amaterizmu na všetkých dotknutých úradoch. Zmeniť tento stav na Slovensku potrvá roky...
 

 

Toto uz ludia nejako podvedome citili, ze nieco nie je v poriadku.

Ze hlavny hygienik nemoze byt viac ako vlada nedavalo zmysel uz od zaciatku. Na to nemusis byt ziadny pravnik, staci cit pre logiku.
 

 

Čo je to "byť viac ako vláda"? Napríklad keď statik skonštatuje, že budova úradu vlády nie je bezpečná a zakáže tam vstup, tak je viac ako vláda?
 

 

Statik to kludne moze vyhlasit. A stane sa co? Nuz nic. Lebo ak silove zlozky statu nebudu branit vstupu do budovy, tak sa tam budu spacirocat, kolko chcu.
A to nehovorim o tom, ze by tam toho statika museli najprv pustit.
Vlada, ak nechce rozhodovat, tak sa zacne schovavat za rozhodnutie hygienika/statika, ze on tak rozhodol a vtedy ten statik/hygienik je vuac ako vlada. Ale len do vtedy, kym to ta vlada tak chce. Ak sa vlade prestanu pacit rozhodnutia, tak ich jednoducho zrusia, alebo hygienika/statika daju rovno zavriet za nezakonny pokus o prevzatie moci.
Skutocnost je taka, ze nie hygienik ma velku moc, ale vlada je alibisticka a neplni si svoje povinnosti. Lebo kazdy ma len taku moc, na kolko plnia jeho rozhodnutia silove zlozky statu.
 

 

Máš pravdu. A keď člen vlády protestuje, že opatrenia ešte musí schváliť vláda a on nesúhlasí, tak to prehlasujú, do vestníka to nedajú a predseda vlády nareve na člena vlády, že je vrah. Výborná prax. Potom sa predseda vlády "pomstí" tým, že ide do Bruselu bez štátneho tajomníka, ktorý to má zo zákona v agende , čím jasne oslabuje pozície štátu na rokovaniach (počítam, že dá selfíčko z kaviarničky, alebo policajnej motorky...) A fandovia začnú zborovo vykrikovať, že to sprosté médiá môžu za pokles preferencií. Tak stojíme teraz.
 

 

niet co dodat
 

VYHLASUJEM OPATRENIE !!!!

Od 17.10.2020 od 01,00 hodiny nariaďujem do odvolania absolútny, bezvýnimočný zákaz akéhokoľvek opúšťania domácností- vychádzania z miesta bydliska. Každé jedno porušenie tohoto zákazu sa bude trestať pokutou 1000,- €.
P.S. O nič väčšie oprávnenie ako ja, podľa žiadneho predpisu nemal hlavný hygienik na vyhlasovanie podobných zákazov a sankcií.
 

zákon 355/2007...

...v §12, ods.5 jasne hovorí že: "Opatrenia na predchádzanie ochoreniam nariaďujú úrad verejného zdravotníctva a regionálne úrady verejného zdravotníctva, ak v tomto zákone nie je ustanovené inak." Kedže ide o tzv. zmocňovací paragraf zákona, každé také opatrenie, ktoré vydá UVZ na základe tohto paragrafu (§5 a potom 12) má silu zákona. Podľa mňa bude mať ÚS veľmi ťažkú úlohu, lebo v iných zákonoch je napísané "úrad vydá vyhlášku...", takže podľa mňa už samotným vydaním opatrenia HH je táto podmienka splnená, tj. má silu zákona aj bez zverejnenia v Z.z.
 

 

Nuž neviem..... Teda ak zdravoťáci usúdia, že premiér robí nariadenia, ktoré majú vysokú mieru ambícií na to, že spôsobia občanom psychické poruchy, tak zdravoťáci majú práco zosadiť premiéra z funkcie? Lebo to je tiež jedna z možností, ako môže opatrenie vyzerať.
 

 

Ano, majú takéto oprávnenia, ale zabudol si na § 59 Tebou citovaného zákona, ktorý upravuje spôsob a formu vydávania predmetných opatrení a v tej dobe odkazoval na osobitný predpis, tzv Správny poriadok- Zákon č. 71/1967 Zb. Práve pre nesúlad vydávania opatrení hygienou s týmto ustanovením zákona teraz urýchlene novelizovali tebou uvádzaný Zákon č. 355/2007 Z. z. doplnením §59b, ktorý umožňuje vydávať napriamo hygienikom takéto opatrenia.
 

no práve ...

..toto je meritum veci, či v minulom období toto stačilo v §12 na záväznosť pre všetkých, pre formálnu chybu označenia. Takto v 59b určite je už ok a v poriadku bez pochybností.
 

 

Podľa toho, čo píšeš, zdalo by sa to byť v poriadku. Ale nesmieme zabúdať na sebaprezentáciu rôznych právnikov, ktorí budú prezentovať svoje právne názory, lebo ako to u nás chodí - čo právnik - to iný právny názor. A prokuratúra - vari žila naša GP v inej galaxii, že sa k nej dostali informácie z marca až teraz? Ak to bolo nezákonné, tak mali konať okamžite. A ak chceli pomôcť, čo bránilo zavolať pani námestníčke, dnes zastupujúcej GP na Úrad vlády, na legislatívny odbor a pomôcť im vydať právne čisté nariadenia. Alebo potrebuje GP pustiť medzi plebs tému a medzi tým sa potichu budú upratovať kauzy Jankovská a spol?
 

Znova si Matovic nasr**l do huby

V Belgicku, v krajine kde vcera pribudlo cez 8000 tisic pripadov sa rozpraval s Merkelovou BEZ RUSKA a to nie vonku ale v INTERIERI. Potom sem pride a vyzyva ludi k udavacstvu a policiu ku kontrole ludi na chodniku. Hnus toto, kazdy jeden co mu dal hlas nech si prave da facku. https://domov.sme.sk/c/2251196...
 

Ivo001

Vieš, čo je dôležizé? Rozum. Keď ho nemáš, musíš sa niečoho držať. Kto je odborník? Vláda či hygienik?
Hneď ako vypukla korona, objektívna záležitosť, mala vláda pristaviť pri skladoch štátnych hmotných rezerv náklaďáčiky, aby rozviezli rúška a podobné veci. Teda, ako už ide o to, ktorá vláda? Turbuj trošku rozumček, šéf mal pripravené, ale len zlaté tehličky. Dnes usmievavý jamkáč nerobi nič, len zbiera výsledky svojej práce?Nemusí robiť nič, aj keď jeho strana neurobila nič, nehovorím, , že títo to robia dobre, ako inde- kde boli prpraení a kde neboli pripravení!
A ešte ako vždy dodám, že Matoviča som nebolil, nikdy nebudem, mám iné predstavy o vládnutí. Ale napísať to musím, lebo niektí krčmoví filozofi ma zaradia aj tak do Matovičovho spevokoli.
Umberto Ecco(pre tých čo nevedia tal. spis.) Sociálne siete dali priestor na prejav légiám imbecilov, ktorí by inak boli v miestnom bare prinútení byť ticho!
 

oprava

dôležité, pripravení, spevokolu
 

 

Statik nemôže zakázať vstup do budovy.
Môže tak urobiť majiteľ (ale na to nepotrebuje statika, statik iba vyhotoví odborné zhodnotenie) tiež môže zakázať vstup stavebný úrad (prípadne súdne rozhodnutie).
 

Hapal určí zostavu na zápas

a Matelko ju zmení? Alebo to môže zmeniť len uznesenie vlády?
 

 

Účel svätí prostriedky .... BláBláBlá A kto rozhodne čo je ten správny účel?
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Domov