SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Testy nakupovali bez otvorenej súťaže, o ich presnosti sa iba diskutuje (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

inak niekto to aj porátal finančne?
koľko bude celá tá sranda stáť a či nie je lepšie tie prachy investovať do zdravotníctva? Len samotné testy vychádzajú na desiatky miliónov, plus personál, priestory.... Navyše zdravotnícky personál stiahnutý na túto show bude chýbať v nemocniciach. Celé to kľudne môže byť mega priekak bez reálneho výsledku, keďže u igora ani srnky netušia čo za nálady ho chytia deň po.
1682350
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 > >>

 

Prosím ťa, vysvetli mi ako investovať do zdravotníctva, aby nenastal kolaps o pár týždňov? Už teraz hlásia niektoré nemocnice nedostatok personálu. Chceš zaplatiť inštalatérov, či ako si to predstavuješ?
 

kolaps

ten kolaps je uz isty? plosne testy mu zabrania?
v CZ bude kolaps za dva tyzdne, tak som pocul
 
Hodnoť

 

A tých testovací, čo budú robiť odbery, budú testovať akými textami, či sú 100 percent negatívnu? A budú ich testovať každý deň, hodinu, či 5 min.? Keď majú otestovať 5 mil. Ľudí za krátky čas. A ako bude zabezpečená ochrana tých, ktorí nemajú c, aby sa nenakazili od tých, ktorí tesne pred nimi budú testovaní a c budú mať? Mimochodom to bude také masové podujatie, plne obsadený futbalový štadión je proti tomu nič.
 

 

Vieš, že ma tiež zaujíma, ako je pri testovaní zabezpečené, že sa nemôže nakaziť človek od infikovaného, testovaného pred ním? Vždy som videl napr. v TV len záber na jedného testovaného, ale už nie potom v postupnosti na druhého. Neviem, či si testujúci personál vydezinfikuje aspoň rukavice medzi jednotlivými testujúcimi, lebo nedá sa vylúčiť, že sa nedotkne úst, alebo nosa testovaného. Aj keď sú to len krátke okamihy kontaktu, nákaza sa nedá asi celkom eliminovať bez dezinfekcie.
 

 

Bol som na testoch. Personál je oblečený v izolačných oblekoch, ich telo nie je v kontakte s okolím. Používajú jednorazové rukavice, ktoré sa po každom klientovi menia.
 

 

A tí klienti čo sadli, tak po odbere stoličky striekali alkoholom (dezinfekciou)
 

 

Ďakujem, chlapci, obidvom.
 
Hodnoť

 

Počul som pani redaktorku opakovane klásť otázky v rámci tlačovky - pripadala mi ako hašterivá puberťáčka. Tuším minister Naď si musel zobrať slovo a na jej vyrývanie povedať, že na jej otázky už bola daná 2x odpoveď v priebehu tlačovky - ale ako čítam, ona mala tento článok pripravený už pred tlačovkou. Trápny článok.
 

 

Niečo v článku nie je pravda?
 

 

Záleží ale na tom, koľko priestoru dáš akému názoru.
Ako sme počuli na legendárnej nahrávke z Trnkovej kancelárie z úst dominanta Smeru SD Počiatka: NIE JE DÔLEŹITÉ ČO JE PRAVDA, ALE AKÉ TOMU UROBÍŠ PR.
 

 

Ok, tak čo relevantné v článku chýba?
 

 

Clanok je silne manipulativny.
 

 

Tak potom sú manipulatívne aj návody na použitie Ag testov a vyjadrenia vedeckých tímov, ktoré ich vyvíjali.
Ak chce niekto zmeniť účel ich použitia,
musí metodológiu a metódu konzultovať s odborníkmi, ktorí testy vyvinuli.
Ani liek nemôže lekár predpísať na inú aplikáciu, ako je uvedená v Návode na použitie.

Dokonca na ruských weboch, ktoré testy dovážajú rovnaké juhokórejské Ag testy je upozornenie:
Pred vyšetrením 4 hodiny nejesť, nepiť a nepoužívať kvapky do nosa.
 

 

V čom konkrétne a ako presne?
 
Hodnoť

 

Ja to podporím. Je to minimum čo ako občan tohoto starú môžem urobiť pre nás všetkých.
Nerozumiem prečo sa snažia odberné miesta inštalovať do interiérov, nech vytvoria plátenné prístrešky vonku. Odpadnú problémy s dezinfekciou priestorov, germicidnymi žiarivými, rizikom nákazy......X prístreškov každý by mal obsahovať registráciu, odber, vyhodnotenie a ľudia by sa pekne rozptýlili. Je to náročné na personál ale ináč sa to asi nedá. Moj návrh...
 

 

Neda.. cca 500000ludi testovat chce od 10 rokov dajme tomu 4.500.000 ludi na 6.000 odb. Miestach to je 750/den pri 12 hod to je kusok viac ako 1 za minutu.. mas sice zoznam ale trvali pobyt nieje smerodajny cize ludi nevies rozlouit v cas.. cize je to nezmysel, volby kde je ucast do polovice tohto poctu, a stat ti poda obalku, i tak sa tam tvoria rady..
 

 

Plátenné prístrešky vonku- ty vieš aké bude počasie o 2 týždne a potom o ďalší týždeň? Už teraz na niektorých miestach snežilo, skús ty vydržať v ochrannom obleku nejakých 10-12 hodín v snehu- daždi- vetre a teplotám okolo 0-5.
 

 

co som pocul ludi z prvej linie, tak praveze v tych ochrannych oblekoch je celkom teplo, kedze to velmi nedycha a vyhrejes si to zvnutra. a inak, ucelom takeho vojenskeho stanu je, aby bol clovek chraneny od od dazda-snehu-vetra.
 

 

Len on nepíśe o stane ale prístrešku čo normálne znamená iba zastrešená plocha, ak to majú mať v stanoch tak to rovno môže byť v budove
 

 

nie je to uplne to iste ako v budove. v budove budu ludia cakat v radoch niekde na chodbach, schodiskach a to je asi rizikovejsie prostredie ako keby cakali vonku pred stanom niekde na futbalovom ihrisku, parkovisku ci namesti.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 > >>

Najčítanejšie na SME Domov