SME
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Premiér hovorí o dobrovoľnosti. Kto však nebude mať test, hrozí mu karanténa (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

 

A tých 30 min do výsledku testu budem/e kde???
 

...

Budeš umierať vonku. Krutou, pomalou smrťou pri teplote +10C.
 

 

Tak pre 80nika v dazdi sa pol hodina vonku pri +10 skutocne moze znamenat smrt...
 

 

80 tnikovi nerobí problém ostať 10 dní doma
 

 

no nie všetkým...niektorí nemajú rodinu a chodia si nakupovať...:-(
 

 

Môžu ísť domov a vrátiť sa o hodinku dve pre papier , nemyslím že tento problém bude vznikať
 

 

Ak nebude potrebný podpis o prevzatí nejakej obálky, v prípade vyššieho veku, matky s deťmi a iné prípady by doručila obálku s výsledkom samospráva prostredníctvom trebárs aj dobrovoľníkov.
 

 

výsledkom samospráva prostredníctvom trebárs aj dobrovoľníkov.

Kde sú socialistické soboty pracovnej cti ?
Čo chcete všetci zvaliť robotu na dobrovoľnikov ?
 

 

Možno i prejsť sa?
Fakt hľadanie iba problémov ..
 

 

Pani prezidentka prejavila ochotu zvážiť nutnosť celoplošného testovania. Okrem toho, že ak sa neuskutoční, Matovič podá demisiu, čo by bolo ako dve muchy jednou ranou, som pridal na jej stránku aj nasledovné argumenty proti testovaniu, vyplývajúce z mojich skúseností lekára prvého kontaktu urgentného prijmú:
Pani prezidentka, pracujem na urgentných príjmoch, v 3 nemocniciach, prijímam do nemocnice pacientov pozitívnych aj suspektných z covid. K masovému testovaniu mam niekoľko poznámok. Vynechajme z testovania nasledovne skupiny ľudí: 1. Osoby nad 65 rokov alebo osoby definované ako vysoko rizikové s komorbiditami, ktoré sú bez príznakov covid. Hrozí vysoké riziko, že ak sa pri koncentrácii obyvateľov, aká sa udeje v malom priestore v krátkom čase počas testovania v uzavretej volebnej miestnosti stretnú s možnými asymptomatickými roznášačmi infekcie, tak sa nakazia, priebeh ich ochorenia bude ťažký, až fatálny. 2. Vynechajme symptomatických pacientov každého veku, aj do 65 rokov, ktorí by mali byť o testovaní cestou miestneho RUVZ. 3. Osoby ktoré majú pozitívnu epidemiologickú anamnézu na Covid, boli v kontakte s nakazenou osobou a sú teda v povinnej karanténe. Tieto osoby sú práve tí potenciálni roznášači infekcie, ak by porušili karanténu, čo by v prípade sankcií za neúčasť v povinnom testovaní asi museli urobiť. 4. Osoby, ktoré cielene už niekoľko mesiacov od začiatku epidémie dobrovoľne dodržiavajú všetky doporučované opatrenia, nemajú kontakt s nakazenou osobou za posledných 10 dni a podpíšu o tom čestné prehlásenie. Musíme si uvedomiť, že samotná technika vyteru slizníc hrdla vyžaduje, aby testovaný 3 x zakašlal do svojho rúška. V prípade ak ide rúško certifikované, viacvrstvové, je pravdepodobné, že zachytí vírus pri kašli. Ale ak testovaný tri krát zakašle do podomácky ušitého rúška z nedefinovanej textílie, je pravdepodobné, že veľké množstvo infekčného aerosólu sa rozptýli v uzavretej miestnosti, čo znamená významné riziko nakazenia nasledujúcich testovaných. Zvlášť, ak pôjdu podľa abecedy tých, ktorí prídu v druhej polovici dňa. Ako lekár, ktorý podľa Hippokratovej prísahy musí dbať a konať vždy v prospech pacienta, nemôžem v žiadnom prípade ani so žiadnym nemedicinskym odôvodnením súhlasiť s tak nastaveným plošným testovaním, ako nám prezentujú vládne špičky. Najväčšie riziko vidím v možnom nevynútenom nakazení sa Covidom veľkého množstva ľudí naraz, čo o dva týždne po prepuknutí symptómov ochorenia zrúti nemocničných systém, keďže je pravdepodobné, že najdisciplinovanejšia vrstva obyvateľov sú seniori, a tí sú zároveň aj najviac ohrození ťažkým priebehom ochorenia, sa dostavia určite. Prínos z hľadiska zdravotného pre testovaných nebude žiaden, nakoľko máme veľmi dobre prepracovaný systém identifikácie a diagnostiky chorých a rizikových a trasovania a dohľadávania kontaktov pozitívnych alebo chorých osôb už teraz. Podľa môjho názoru, plošné testovanie znamená len overovanie matematických predikcií priebehu šírenia ochorenia populáciou, ktoré však nemá žiadny význam, pokiaľ nie je zároveň úplný lockdown a zároveň nie sú uzavreté hranice. Zvážte prosím tieto pripomienky a zastavte to šialenstvo, kým nedôjde k celnárodnej tragédii nezvládnuteľných rozmerov.
 

 

V podstate súhlasím, ale kde ste prišli na to zakašľanie do rúška? Pokiaľ viem tak sa to bude robiť iba z nosa.
 

otazka

Prečo by mal 3x zakašľať do ruska keď sa výter robí z nosa?
 

 

Dovoľte iba na okraj: reagovala dom iba na 30 min. čakania, nič iné.
Rozhodne prijmite obdiv a úctu. Viete o čom hovoríte. Mne a podobným neostáva iné, ako držať palce. Vám, nám sebe.
O mnohom z toho, čo píšete, bolo i na dnešnej tb. Keďže ale nie som až taký odborník, zdržiavam sa radikálnych vyhlásení a počkám, ako sa bude situácia vyvíjať.
Želám iba dobrē, opatrujte sa. Klobúk dole.
 

 

A potom si sa zobudil... Ak sa nechceš testovať, nemusis. Sed doma a neotravuj zvyšok svojimi teóriami.
 

to je vaše vyjadrenie alebo

niekoho iného? názor je to veľmi zaujímavý, ale nechcela by som ho šíriť ďalej bez mena samozrejme. Aby to zas nebolo označené za hoax...
 

Koniec srandy

Ďakujem za Váš odborný názor. A určite si to vážia aj ostatní, len škoda že ste sa nepodpísali plným menom, malo by to ešte väčšiu váhu.
 

A žlté hviezdy

budú pripínať na hruď tým čo sa testovania zúčastnia alebo tým čo sa nezúčastnia?

Len pre poriadok, aby bolo jasné o čo tu ide.

Miesto toho aby vláda pred občanmi vierohodne zdôvodnila zmysel tejto akcie, tak najväčšiu prácu má s vymýšľaním sankcií.

Pritom škoda napáchaná týmto podivným pokusom pravdepodobne presahuje jej úžitok. Je tu riziko nakazenia sa v priestoroch kde sa v krátkom čase premelie veľa ľudí. Ak bude nepriaznivé počasie, vietor, dážď, tak čakať hodiny vonku v rade a potom na výsledok tiež asi mnohým nepridá na zdraví.

Čo čítam názory odborníkov od nás aj zo zahraničia, tak sa k významu takéhoto celoplošného testovania stavajú skôr skepticky.

Tieto testy majú význam tam, kde pacient má príznaky, aby sa prakticky okamžite zistilo či je to kovid alebo nie. Teda u všeobecných lekárov, v nemocniciach, v DSS ...

Chvíľu som rozmýšlal, či sa mám toho testovania zúčastniť.
Ale keď sa vláda k tomu postavila takto, buď pôjdeš aj keď je to asi nezmysel, alebo ťa dáme na 10 dní do domáceho väzenia, rozhodol som sa že nepôjdem.

A nepôjdem ani na 10 dní do domáceho väzenia, radšej budem riskovať pokutu.

Tomu šialenstvu a narastajúcej agresii štátnej moci sa treba postaviť!
 

 

A rad by som videl ten zakon, podla ktoreho ma chce vlada dat na 10 dni do domaceho vazenia.
 

kto nevolí, dáva polovicu svojho hlasu

Súhlasím s Vami.
Štát musí hrať fér hru... ale nie je to o štáte, ale o našom novom Mesiášovi.
A čím menej ľudí si ho bude všímať tým lepšie.
 

Koniec srandy,

veľmi rozumný názor, ja ako opatrný dôchodca, ktorý nikam nechodí a s nikým sa nestýka by som radšej podpísala to čestné vyhlásenie, to znie fakt rozumne..
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Domov