SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vláda obchody nezatvára, s preťažením nemocníc bojuje miernejším lockdownom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

nechcem byť zlá,
ale celoštátne testovanie má prednosť aj pred koronou, aspoň tak mi to vychádza. Uvidíme, kto bude mocnejší - či korona alebo Matovič. Keď sa nakazím pri testovaní, môžem si uplatniť (ak prežijem) ekonomické a zdravotné škody u nášho najmúdrejšieho výskumníka?
Feďo
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

 

Presne tak, dobre Vám to vychádza. Môžete sa hlásiť u docenta Chocholouška. Aj škody Vám uhradia, čo Vám na srdci uvidia, netreba sa báť.
 

Rybníček

pred tlačovkou to podával trochu inak, že sa uvidí po pretestovaní Oravy

Ale Orava nemá vysokú hustotu obyvateľstva - celý okres je tak polovica obyvateľov veľkého sídliska v BA alebo KE. Mňa by dosť zaujímalo, čo na to starostovia a primátori hlavne ľudnatejších iest a mestských častí. Lebo už sa niektorí nechali počuť, že vlastne nevedia, čo bude ich zodpovednosť. Ja dodávam, koho zodpovednosť bude, ak sa niektoré odberné miesto v interiéri stane ohniskom nákazy?

Včera som si vypočula diskusiu u Hríba - bol tam Klempa, Kollár, Bražinová a Čekan. Boli veľmi opatrní. Hovorili, že v zásade môže byť užitočné mať podchytených čo i len časť pozitívnych ..... ale. Čekan povedal, že on na test pôjde (leho ho ten experiment zaujíma aj profesne a ako vedca ) - ale že nebude riskovať infekciu a uplne vážne sa oblečie do mundúru (tak neviem či tak pôjde na test, alebo tam hodlá byť dlhšie)
 

tu

To je výborné,

keď sa k testovaniu antigénovými testami vyjadrujú ľudia, ktorí participujú na testovaní PCR testami...
Hovorí sa v tomu v právnickej teminológii aj "konflikt záujmov"...

A toto dávaš ako názor "odborníkov"..?
 

prečo nie?

Čekan nerozhoduje ..... je v prvom rade vedec a to čo hovril podpíše každý, kto čo len trochu rozumie tomu, čo je to vedecký prístup a čo sú to validné a spoľahlivé data
 

Určite "nezaujatý"

že áno..?
Čekan nerozhoduje, ale má svoje "lobby" a najmä manipuluje verejnú mienku, tak ako to jemu vyhovuje.
Ale však, ver "vedcovi"...
 

 

U nas niekto da na mienku vedcov? Odkedy?
 

ale

to má celá vláda a hlavne Matovič ..... to ako oni rozhodujú na základe vlastností testu?

Čekan povedal, že on ako vedec "nevie" pretože nemá data ..... a pre mňa je nie je smeroadtné to, že to Čekan, ale to, že ani vláda (ktorá tvorí väčšinu v krízovom štábe, okrem NBS, hmotných rezerv a pod.)neukázali hodnoverné data ani o validizácii testu u nás ... ani nijaký model toho, ako zabezpečia, aby sa ľudia na veľkých odberných miestach nenakazili (v husto obývaných lokalitách je to niekoľko tisíc ľudí , čo sa stretne v jednej škole).

Čekan povedal, že on by počakl na výsledky z Oravy, pretože práve to umožní posúdiť validitu a aj to, či sa tam nákaza aj nešírila .... a až potom rozhodnúť o celpoplošnej. Lock down to musí iatiť, pretože nečinnosť si nemôžme dovoliť.

Čo je na tom názore nelogické?
 

vieš,

nemám slov. Nech to všetkým, ktorí to schválili Pán Boh odpustí, ale takýto hazard si dovolí hádam iba Kim v Severnej Kórei a africkí diktátori. Nedopadne to dobre - chcú mať všetko, nedostanú nič.
 

ja tiež

a nechápem jednu vec: máš možnosť odmietnuť liečbu, na reverz odísť z nemovnice, nedať sa operovať .... prečo ma chcú donútiť riskovať infekciu?

Dokonca chápem aj obmedzenie pohybu.
Ale aby som takmer 3 týždne nemohla ani do obchodu (mnohým nemá kto nakúpiť) a po vonku budú behať ľudia možno falošne negatívni .... to nechápem.
A neviem, či to nie je na žalobu. nehovoriac o tom, ak by sa naozaj niekto infikoval práve pri odbere od iných, čo tam budú.
 

a ešte

mi to oznamujú politici, ktorý pred týždňom prijali zákon, že o opatreniach môže rozhodovať len UVZ .... nepodporili to verejne žiadni epidemiologovia.

Krízový štáb (pandemickú komisiu tvoria takmer totožné inštitúcie)
Členmi ústredného krízového štábu sú zástupcovia, ktorých určuje príslušný vedúci
a) Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky,
b) Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky,
c) Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky,
d) Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky,
e) Ministerstva vnútra Slovenskej republiky (ďalej len „ministerstvo vnútra“),
f) Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky,
g) Ministerstva financií Slovenskej republiky,
h) Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky,
i) Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky,
j) Ministerstva kultúry Slovenskej republiky,
k) Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky,
l) Úradu vlády Slovenskej republiky,
m) Úradu podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu,
n) Úradu jadrového dozoru Slovenskej republiky,
o) Správy štátnych hmotných rezerv Slovenskej republiky,
p) Národného bezpečnostného úradu,
r) Slovenskej informačnej služby,
s) Národnej banky Slovenska,
t) Generálneho štábu ozbrojených síl Slovenskej republiky,
u) Prezídia Policajného zboru,
v) Prezídia Hasičského a záchranného zboru,
w) sekcie krízového riadenia ministerstva vnútra,
x) Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky,
y) Slovenského Červeného kríža.

Veď tu vláda prehlasuje čo si zamanie.
 

 

Veď do obchodu samozrejme môžeš aj bez testu. Akurát nie do Kauflandu v druhom okrese lebo tam majú Zipser šunku v akcii, ale do najbližšieho obchodu. Tie 2 týždne sa to hádam prežiť dá.
 

 

Ale veď do obchodu môžeš ísť.
 

 

Myslím, že to už vidíme dlho, paradoxne sa, ale zabúda na Sulíka vďaka, ktorému sa nestúplo na brzdu dosť razantne nielen teraz ale aj v minulosti. Prvú vlnu sme práve prežili v pohode vďaka včasnému a dôkladnému zabrzdeniu. Mimochodom nás ešte bude čakať tretia, takže do Veľkej noci bude ešte veselo.
 

Ano

A konecne ludia pochopia, ze samotne opatrenia proti covidu su destruktivnejsie nez covid sam. Takto zruinovat Slovensko sa nepodarilo Ficovi za 12 rokov. Matovic to zvladne k bankrotu za rok. Gratulujem.
 

 

Tak určite. A keď prepukne COVID ako v Taliansku tak škody budú obrovské tiež. To nie je len o tom že starí a chorí pomrú. Veľa tých, ktorí prežili majú ťažké následky.
 

 

Možno nám dajú podpísať v tom formulári malými písmenkami, že sa testujeme na vlastné riziko.
 
Hodnoť

mám tomu

rozumieť tak že všteky prevádzky tak ako dnes môžu ostať otvorené
modelová situácia pôjdem do obchodného centra do lekárne ale a čo stane keď pôjdem v oc aj do iného obchodu a táto myšlienka ma napadne až tam na cestu mimo dom má legalny dôvod návšteva lekárne je povolená čiže počas cesty tam a späť ma nemôžu pokutovať naspať budem mať blok s lekárne môžu mi dať pokutu akúrát v tom obchode ale na základe čoho ,dom som opustil legálne nie ?
 

 

Normálne, kamerový záznam NAKA ťa predvedie, v čase núdze hrdelný zločin takže 25r. III nápravná. Trnka 3 mesiace 15% z platu, ty 25r.
Vtip.
 

 

Potom keď sa vráti Hlas podobný Smeru do vlády, tak už bude čas aj na takých ako si ty. Zatiaľ sú prednejšie iné prípady.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Najčítanejšie na SME Domov