SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Počas obmedzení sa nemá chodiť ani na cintoríny, potvrdil Matovič (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Najblizsie potraviny?
Mozne ist len do najblizsich potravin? Takze len vybrakovane dedinske bez ovocia a zeleniny? Ani lidl ani kaufland v meste? Super riesenie!
745614
Počítaj. Všetci majú zaracha 1. týždeň ak nie si v "top" regióne máš výnimku a smieš do práce +lekár +potraviny +venčiť +(ešte pár výnimiek) 2. týždeň ak si negatív môže to čo vyššie ak si pozitív alebo neúčasť si v "karanténe" 3. týždeň + 3 dni platí to čo v prvý týždeň Teda ten tvoj týždeň sa natiahol na 3 týždne a 3 dni ak si sa dal 2x otestovať
RBQ
<< < 1 2 3 4 > >>

 

platí to čo v druhý týždeň :-)
 

 

Takže idem do najbližšieho pozriem - nemajú idem o jeden ďalej .... až nakoniec povymetám všetky obchody nič nekúpim a ostane mi koro(u)na (euro?)
 
Hodnoť

 

Som zvedavá, ako dlho tento zákaz Matovičovi vydrží a mám obavy, aby to nedopadlo ako s tými nevestami a svadbami.
Už sa bol poradiť s biskupmi? Za chvíľu bude musieť, lebo akosi pozabudol na zmysel Dušičiek a Sviatku všetkých svätých:

Odpustky pre duše v očistci

Cirkev veriacich povzbudzuje k modlitbe za zosnulých práve preto, že pre všetky duše v očistci na začiatku novembra možno získať tzv. odpustky. Prostredníctvom odpustkov, tohto duchovného daru posielaného zosnulým, sa duše v očistci oslobodzujú od dôsledkov hriechov, ktoré spáchali počas pozemského života.

Veriaci sa prichádzajú modliť na hroby, lebo je to jedna z možných podmienok pre získanie odpustkov, okrem spovede, modlitby a svätého prijímania. Sviečky na hroboch sú potom symbolickým vyjadrením ich modlitby a duchovného daru. Tiež pripomínajú život, ktorý vydáva svetlo a teplo, avšak zároveň sa pomíňa. Sú aj obrazom vzkriesenia, lebo kresťania veria, že opravdivým Svetlom sveta je Zmŕtvychvstaný Kristus.
 

vynimka je od 1:00 do 5:00

takze si treba privstat a da sa ist aj na cintorin
 

 

Presne tak to urobim.
Skoro rano na Ruzin na ryby potom na huby a potom navrat do okresu. :-)
 

Ad odpustky

Vyššie uvedený výklad k zmyslu Dušičiek a Sviatku všetkých svätých popiera základné biblické pravdy. Spása človeka (odpustenie hriechov a spravodlivého trestu za ne) je na základe Kristovej obete prijatej v úprimnom osobnom pokánií každého človeka, nie na základe modlitieb niekoho iného (týmto nie je vylúčené - ba je to priam žiadúce, aby sa ľudia účinne jeden za druhého modlili). Možno nie je zlé trošku sa pozrieť aj do histórie - za akých okolností a prečo „vznikli” odpustky... Isté je, že raná cirkev takéto niečo nepoznala. Rovnako inštitút očistca nemá v Biblii oporu.
 

veriacim bolo treba dat

viac nadeje aby videli zmysel v katolickej cirkvi. Lahsie sa da manipulovat s niekym, komu dame nadej, ked uz mu nic ine neostava.
 

 

Mne to nemusíš hovoriť,
nevyznám sa v tom,
len som chcela pripomenúť ako dlho trvajú Matovičove zákazy, keď sa týkajú katolíckych sviatkov a že ho čoskoro pozvú biskupi na koberček.
 
Hodnoť

Kedze nam jeho blahorodie Igor I

Povolil chodit do prirody v ramci okresu, cintorin sa da v zasade povazovat za vychadzku v prirode...
 

zial ma to hacik

musel by byt vycleneny do extravilanu obce...
 

 

To vážne? až tak?
Počas VŠ som bývala 5 rokov na Mlynoch, na matfyz sme denne chodili okolo Slávičieho údolia, často aj za tónov smútočného pochodu. Cintorín pre nás bol často miestom prechádzok, pre niektorých aj v skorým ranných hodinách (od 01:00-05:00).
Len treba oprášiť staré zvyky. Spomienky na mladosť vždy potešia.
 

Pobyt v prírode v okrese

bydliska. Nič o extravilane sa nespomína.
 

je to tam napisane

mimo zastavaneho uzemia obce = extravilan.
 

 

Ono by nebolo treba veľa zákazov, len by stačilo použiť mozog. Takže, máme tú problém s nákazlivým vírusom. Nič to, treba sa trepať na cintoríny, ako by sa to nedalo vyriešiť inokedy...
 

 

Netreba sa trepať na cintoríny.
Diskutujúcim s úsmevnými komentármi to nik nemusí vysvetľovať.
Ale čo katolícki veriaci:
"Či sa podarí slovenským biskupom vybaviť výnimku vo Vatikáne, je otázne. Katolícka cirkev si v novembri pripomenie dva významné sviatky. Prvým je Slávnosť všetkých svätých (1. november). Druhým významným dňom je Spomienka na všetkých verných zosnulých (2. november)."

No možno dostanú výnimku od premiéra, keď sa Vatikán ešte nevyjadril.

Mňa ale zaujalo "Spomienka na všetkých verných zosnulých (2. november)."
To vážne?! Len verných?! V akom zmysle?
 
Hodnoť

 

toto je take salamunske, aby nemusel davat bolestne prevadzkam bez zakaznikov.
otvorene mozu byt, ale ludia tam nemozu chodit.
 
Hodnoť

 

Zas to bude jeden dezorganizovany chaos, jak na jar pred Velkou nocou, len ovela horsi.
 

 

Vďaka tým opatreniam na Veľkú noc veľa ľudí nevycestovala a ďalšia veľká časť ukázala, že sú tie povestné ovce...
 

 

Branit ludom, aby presli z okresu Kosice okres do okresu Kosice mesto a naopak povazujem za nezmyselne. Dufam, ze agilni policajti zasa budu stat na hranici tychto okresov a otacat auta.
Za dalsi nezmysel povazujem testovanie vo volebnych miestnostiach. XY tychto miest nema patricne parkovacie kapacity.
Nech si Matovic a aj cely krizovy stab pozru zabery z Ciny, kde testovali 11 mil. mesto.
Robilo sa to v stanoch v okoli velkych parkovisk. A nie v triedach, kde budu stat ludia neraz na uzkych chodbach. Cina to testovanie zvladla, lebo bolo dobre zorganizovane, ale na Slovensku nam bohuzial stale chybaju hlavne mentalne kapacity na dobru organizaciu a zvladanie takychto situlacii.
 
Hodnoť

 

My v KE mame taky pekny velky cintorin s mnozstvom stromov. Takze - vylet do prirody...
 

<< < 1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Domov