SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Koronavírus na Slovensku: Už teraz prišlo viac ľudí ako na voľby, hodnotí testovanie Matovič (minúta po minúte) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Presne: Na základe skúseností s antigénovými testami na iné respiračné ochorenia, ako napríklad chrípka, odhaduje WHO citlivosť antigénových testov používaných v praxi na 34 až 80 percent. Oba poskytnú výsledok do 30 minút, ale rozdiel je v ich presnosti. Kým manuálny Ag rýchlotest funguje spoľahlivo len pri vysokých virálnych náložiach (pozn. red.: infekčnosť; množstvo vírusu vo vzorke), pri stredných a nízkych jeho senzitivita padá k nule. Naopak, laboratórny Ag test obstojí aj pri stredných virálnych náložiach. Ak sa pozrieme na porovnanie s PCR metódou a prihliadneme na distribúciu virálnych náloží tak, ako ju registrujeme na Slovensku dnes, manuálny Ag rýchlotest by z celkového počtu PCR identifikovaných pozitivít odhalil 55 percent a rýchly laboratórny test 74 percent. Ak by sme brali do úvahy iba infekčných pozitívnych, manuálny rýchlotest by odhalil 68 percent a rýchly laboratórny test 83 percent z nich,“ spresnil šéf Alpha Medical. Testovanie sa u nás robí manuálnymi Ag-testami, a podľa obrázkov, aké som videla, jedná sa o tie celkom prvé, ktoré sa začali používať. Dnes je na trhu viac manuálnych Ag-testov, hlavne spoľahlivejších, s ľahšou manipuláciou, takmer bez subjektívnych chýb pri vyhodnocovaní.
bioetika
Antigénový test
môže byť falošne pozitívny. Deklarovaná špecificita (percento skutočne pozitívnych voči testovaným pozitívnym) je 99,68%. To je dosť vysoké číslo, aj keď realita môže byť horšia. Antigénové testy skôr "neodhalia" ľudí, ktorí majú málo vírusu a teda sú menej senzitívne. Ale zároveň sa dá povedať, že ten kto má málo vírusu, tak nie je jeho roznášačom. Aj veľká senzitivita u PCR testov je tiež problém, lebo aj ľudí, ktorí majú virusu minimum resp.len fragmenty vírusovej RNA môžu označiť za pozitívnych.
relevantne
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > >>

 

Zavadzate,, tie testy od Abbotu maju špecificitu okolo 98 percent pri testovaní symptomatickych ludi.. Ale horšie je vaše tvrdenie o špecificite,.. tá sa neurcuje k pozitívnym testom ale ku všetkým testom..šup šup doucit sa.. teda ak je na Orave zo 100 pozit 3,5%, pri falošnej pozitivite 2% je skutočne pozitivnych len 1.5percenta... a aby to nebolo také jednoduché, ta senzitivita je k pcr testu nie k inému meraniu..aj pcr test má svoju presnosť.. presne údaje specifity a senzitivity pre plošné testy nemáme, lebo z charakteru tých testov vyplýva, že nie sú na plošné testovanie urcene
 

 

Ďakujem za informácie

Ale neodpustim si , brojis tu už týždeň ako to plošné nemá zmysel , ale zakaždým keď dáš odborný text s číslami , štatistikami atď tak prinajmenšom mne , potvrdis že to zmysel má ;)
Z tých percent to jednoducho vyplýva
 

:-)

vobec ta nechcem konfrontovat, len si pokecat na tu temu. Na zaklade coho hodnotis, ze to ma zmysel?
 

 

Vychádza mi zníženie infekčnej naloze v populácii o 50 až 80 percent , získanie neocenitelnych dať , priestor a aj určitý nácvik data pre testovanie u zamestnávateľov
Vrátenie stavu možno aj o viac než mesiac , ale už v opatreniach aj v inej nálade obyvateľstva než bola pred 1.10

Podmienkou je samozrejme že to musí celé klapnut podľa plánu
 

Plosne testovanie

AK by sa zucastnili vsetci, tak ma obrovsky vyznam, je to riesenie situacie minimalen na dalsie 2-3 mesiace. Ked sa ich zuacstni 50% tak je to malo a nema vyznam, Kedze nevedeli kolko ludi sa zucastni a nemozu to urobit povinne, tak to urobili inteligentne zosynchornizovane s tym ciastocnym lock-downom. Ja to povazujem za inteligente s vysokym predpokladm perfektneho vysledku. Nuz realne uvidime, ked sa mesiac-dva proovname s okolitymi krajinami (Cesko, Polsko, Madarsko), ktore tento sposob odmietli, eset budu plakat, o mesiac u nich bude plny lock-down a iuz bude neskoro na plosne testovanie
 

 

Lebo nemá,
a už je to jasné. Len si treba naštudovať:

Odborné stanovisko Společnosti pro lékařskou mikrobiologii a Laboratorní skupiny COVID MZ, vypracované ve spolupráci s Národní referenční laboratoří SZÚ pro chřipku a nechřipková respirační virová onemocnění Přímá detekce SARS-CoV-2: detekce antigenu.
Dne 23.9.2020

Antigenní test nelze chápat jako rovnocenný ekvivalent PCR diagnostiky. Vůbec by neměl být používán jako skríninkový k vyšetřování jedinců s nízkou pravděpodobností infekce (tj. například u asymptomatického jedince bez kontaktu s onemocněním či pro skrínink na letištích či hraničních vstupech). Výsledky je nutné interpretovat obezřetně a v kontextu epidemiologické situace, zvláště pak pamatovat na riziko falešné negativity v oblastech s vyšší prevalencí onemocnění a na riziko falešné pozitivity v oblastech s nižší prevalencí onemocnění. Je zřejmé, že nejvyšší pravděpodobnost zachycení antigenu SARS-CoV-2 v klinickém materiálu je těsně (- 1 den) před manifestací onemocnění a v prvních dnech onemocnění (do 5 dnů od začátku příznaků).

O tom píšem od samého začiatku na základe odporných zdrojov.
Českí vedci to vyjadrili jasne a to ich vyjadrenie má podobu ODborného stanoviska.
Odľahlo mi, že som sa nemýlila.
 

 

Ani v tomto texte nie je nič čo by spochybnilo predpokladanú efektivitu . ;)

Je to o logike , berie sa už na stredných školách a komplexnom vyhodnotení situácie a postupu

Koniec koncov , nemusíme sa hádať , uvidíme to
 

 

Je mi ľúto,
ale moje postoje vyplývajúce zo zahraničných zdrojov potvrdila aj

STRATEGIE TESTOVÁNÍ ONEMOCNĚNÍ COVID-19 pro sezónu respiračních onemocnění 2020/2021Ministerstvo zdravotnictví a Rada vlády pro zdravotní rizikaV Praze, 29. 9. 2020

Odkazy na zdroje mi od istého času admin nechce povoliť.
Prečo asi?!
 

 

Rozhodli sa inak , no a ? Má to rizika , hlavne politické , tak do toho nejdú . O efektívnosti samotného testovania to nedosvedcuje nič
 

 

Moja osobná skúsenosť: AG test minulý pondelok negatívny, v stredu výsledok PCR testu z utorka pozitívny. Keby som sa spoľahla na AG, tak som logikou idiota, obrazne povedané, za vodou. Vyvolávanie falošných pocitov akejsi získanej bezpečnosti pretestovaním celého slovenského národa považujem za vrchol arogantnosti a nebezpečný fakt. Odhliadnuc od toho, že pri znižovaní mobility zavedením aktuálnych opatrení, čo by bolo vzhľadom na sledovaný cieľ pozitívne (bez masovky samozrejme), tak ju na 2 dni prerušíme, aby sme mohli všetci svorne (plánovaných 4,6 milióna ľudí) vyjsť do ulíc. A toto celé krát 2. Zomknúť sa.
 

hey Darija

toto plosne testovanie je v podstate tesovanie vladnutia matovica.
Vcera a dnes sa slovaci vo vybratych okresoch hrnu na matovicov test, preco?

Aby mohli "odr bat" podmienky, ktore nasadil matovic, cize aby konali tak ako si to on prestavuje. To ze v podmienkach je uvedena explicitne vynimka na cistiare samo o sebe dava vypovednu hodnotu kdo pripravoval toto.

Naviac, trnavcan oznamil, ze aby otestovany ludia sa prilis neohanali tymto matovicovym certifikatom "cistoty". lebo aj ti co su negativny mozu/su siritelia virusu.

Nuz teraz, ked sa oravaci hrnuli na tento cerifikat musia byt sklamani.

na druhej strane, do dnesneho dna som nepocul nevidel zo strany olajno a ich predatorov okrem strasenia a uvalovania sankcii a zvalovania chyb na obcana, ziadne kroky na posilnenie imunity, ci uz rozdavanim potrebnych vitaminov na skoly, domovy seniorov, miesta kde sa ludia zhromazduju (nakupne strediska, atd.) jednoducho posobit na narod aby bol zdravotne fit, aby imunita obcana sa posilnovala, atd.
 

 

Vitamíny a spol. predpisuje a propaguje profesor vysokej školy života v odbore epidemiológ-infektológ, popri tom okrajovo politik, Kotleba. Zaujímavé, že mu to tiež nepomohlo pred koronovou. A nejako sa nepotvrdilo, že by vitamíny extra pomáhali pri korone, inak by sa logicky použivali hromadne vo viacerých krajinách. Zízračne totiž imunitu neposilnia.
 

hey draik

tak este raz a pomaly,

nikde nepisem, ze vitaminy su liek na vyliecenie covid-19, ale poukazujem, ze vlada ma podporit zvysovanie imunity obcana, hlavne ked je chripkove obdobie, ma na to dostatocne nastroje, ako napriklad ziadne dph na taketo produkty, sportova aktivita, atd. atd.
 

 

Asi si nepochopil, že sme trochu v inej situácii a nejaké vitamíny a spol. sú teraz, slovami klasika, terciárne. Okrem toho terajšie opatrenia znížia aj výskyt chrípky.
 

hey draik

pochopil som spravne, sme v situacii ked vlada na cele toho trnavskeho sasa spackala cas po prvej vlne, ked sme boli nulovy (cize rozdiel medzi priraskom pozitivnych a vylieenych bol nulovy), tak aspon vtedy sa malo presadzovat program na zvysenie imunity obcanov, nie rehotat sa na svadbe bez respektovania hygienickych preventivnych opatreni).

pochopil si to?
 

 

Ak myslíš "vitD - vitamín slnka",
tak máš pravdu,
stále totiž platí "Kam nechodí slnko, chodí lekár".
Ako výživový doplnok je vhodný len pre ľudí, ktorí sa toho nemôžu držať.
 

 

Obávam sa, že len veľmi nízke % ľudí, ktorí dostali do rúk “certifikát čistoty” skutočne tomu aj rozumie, prípadne zájdu vo svojom jednoduchom zmýšľaní ďalej, okrem toho samozrejme, že dočasne nadobudli pocit falošnej slobody. Čo je nebezpečné. Z hľadiska predikcie toto celé neprinesie nič, čo by sa mohlo použiť pre strategické riadenie epidémie. A tak sa budeme točiť dookola v marazme hlúposti ako takí blázni štýlom pokus omyl, namiesto toho, aby sme použili metódu bŕzd a protiváh, ako to robia vo vyspelých krajinách - jednoznačne založenú na výstupoch z kvalifikovaných dátových analýz.
 

Ja som videl video,

kde boli info o Ag testoch, ktore budu pouzite. Islo o vyhodnocovanie pristrojom.
 

 

Sú prístrojové, tie sú presnejšie,
a sú aj manuálne, tie sa používajú teraz u nás.
Nakúpili sme to najlacnejšie a vývojovo najstaršie/zastaralé, čo je momentálne na trhu.
 

Priznavam, ze som sklamany,

pretoze v kampani uvadzali ag testy vyhodnocovane pristrojom.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > >>

Najčítanejšie na SME Domov