SME
Piatok, 26. február, 2021 | Meniny má ViktorKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Koronavírus na Slovensku: Občania boli veľmi zodpovední, hodnotil Naď. Spokojný je aj Matovič (minúta po minúte) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 > >>

Hodnoť

 

sám najznámejší histrión priznáva , že lockdown , tak ako ho máme je nedostatočný, ale miesto uzavretia fabrík tu nechá ďalší týždeň behať ľudí, len aby sa zrealizoval jeho bláznivý projekt, kt. môže šírenie ešte zrýchliť. Všetky zbytočné úmrtia a choroby už odteraz idú na tričko celej vlády.
 

 

Troska by som to zúžil na jedného človeka ktorý si nevidí ani na špičku nosa
 
Hodnoť

 

Keby v Bardejove robili Matovicivymi testami tak ich je o polovicu menej a naopak keby sa na Orave robili PCR testy tak by ich bolo veľa viacej a ten priemer by bol možno okolo 8> %
 

To nevieme ....

Naše testy neboli validované a tak netušíme s akou presnosťou vlastne testujeme .... hlavne netušíme koľko máme falošne pozitívnych.
 

dušan

čo je validované upresni a zdôvodni ,
 

Validácia testov.

Je to kontrola ich skutočnej účinnosti. Robí sa jednoducho. Urobia sa antigénové testy a následne sa kontrolujú PCR testami.

Antigénové sú veľmi dobré pri príznakových pacientoch, ktorí majú nejaké príznaky. Tam sú spoľahlivé na 96 % , sú rýchle a lacné.

Pri bezpríznakových je to dramaticky horšie a zachytia cca 50 % pozitívnych a ešte majú i väčšiu chybovosť, t.j. označia za pozitívnych i zdravých. Výrobca udáva pri týchto testoch 0,4 % ...ale to sa vždy overuje v každej krajine.

Každá krajina (mimo našej) si kontroluje kvalitu pred ich nákupom aby vedeli čo vlastne kúpili a čo môžu od nich čakať.

Antigénové testy sú dobré testy ... na niektoré použitie ... nie však na masové testovanie bez následnej kontroly PCR testami.
 

 

Presne tak ako píšete
 

zase zle

pcr násobia získanú informáciu v milonioch a podľa informácii už veľmi veľmi veľmi mála vírová nálož v je zachytená ako pozitivita Validovať ag testy pcr testami je nezmysel každý tento test má iné použitie a inú oblasť použitia už s princípu ag zachytia oveľa vyšiu vírovú nálož a nie prízrakovosť ako si písal vyšite a pri vyššej vírovej náloži sú spoľahlivé na 96% a preto sa aj testuje 2 krát kto prejde prvým sitom ako negativny pri malej vírovej náloži má zachytiť druhé kolo po prípadnom namnožení vírusu
 

 

reálne môžu nastať aj takéto prípady
som na začiatku infekcie idem v sobotu na AG test vyjde mi negatívny
utorok mám maximum vírusovej nálože - v pohode šírim vírus na pracovisku
sobota- poklesla vírusová nálož, ďalší AG test vyjde mi negatívny
 
Hodnoť

vylieceni

nerozumiem len jednej veci. ako je mozne, ze denne narasty su v tisickach, ale vylieceni iba v desiatkach? ako sa pozitivne infikovany dostane na zoznam vyliecenych? Ved 10dni si v karantene doma, ak ti nic nie je, mozes behat po vonku... z toho mi vyplyva, ze aj vylieceni by mali byt v stovkach, ak v nie v tisicoch...alebo to uz sa potom netestuje?
 

neviem síce

ale sleduj 7 alebo 14 dňovú incidenciu

Švédi napríklad vôbec neuvádzali vyliečených a svietili na mape červeno, aj keď už boli v pohode. Briti prestali uvádzať vyliečených po krátkom čase a pod..

BA už neodpísala vyliečených takmer mesiac a pred mesiacom cca 100. V BA sa podľa štatistík od marca vyliečilo necelých 600 ľudí.
 

 

do statistik vyliecenych pribudaju asi iba pacienti z nemocnic... ak sa niekto lieci doma, nema sa ako dostat do statistiky...
 

aha

cize ak si doma povinne v karantene lebo vysledok testu a nic ti nie je po 10 dnoch mozes zacat behat po vonku, ale do vyliecenia sa to nedostane. super, cize stale nam rastie pocet aktivnych pripadov, pricom realita je ina.
 
Hodnoť

(:

Čo to je za číslo, tých 3 tis.?, je potvrdené, že na tých číslach nemajú podiel tie 4 okresy a že tam zároveň neprebiehalo PCR testovanie?
Inak Riško pokašľal si to na n-tú, ako vy tu idete naháňať ľudí a nariadenia tebe nič nehovoria?,
Prymulu kvôli tomu odvolali a to bol v tejto situácií pre CZ asi kľúčový muž a odstrelili do bez debaty, som zvedavý ako to vysvetlíte, aj ty aj Iggy.
Ako volil som ťa 3x, ale chlape si len rozprávkar, kde ste si prihrali malú domov s Iggym za testy, je to na odstúpenie Riško, ak berieme, že si budú brať ľudia s teba príklad.
 

ale

ved rovnako ako Igy na svadbe. bola to chyba a ide sa dalej.
 

(:

Vieš tu (Sme) je kopec tliachačov, ktorí majú plné huby slušnosti a falošnej morálky, niečo obdobné ako partajníci Iggyho a Prašiaka.
23.10 (17,28 hod.) som tu zverejnil príspevok, kde som si urobil prepočet s verejných dostupných informácií: (https://domov.sme.sk/diskusie/...),
kde som počítal, že infikovaných odhalia cca 4 900 (z celkových otestovaných 139 600), teraz je cca 5 150 ofiko (a 135 960 testov urobili), to percento majú aktuálne 3,76, ja som pracoval s číslom 3,5.
Nevidel som tu žiadny príspevok za tie dni, ktorý by si niekto vytvoril (a dal si tu robotu) a dal ho do pľacu na posúdenie vs konečné výsledky za 3 dni v týchto okresoch.
Ale tí istí ľudia tu budú meditovať, vzorne farizejsky sa správať (komunikovať) a hodnotiť, heh, slovač.
A to očakával v najbližších dňoch zverejnenie toho zázračného nákupu testov - na tomto zhoria.
 
Hodnoť

mám pozitívny test

idem na 10 dní do karantény. Po 10 dňoch mám opäť pozitívny test. Idem na 10 dní do karantény. Opäť mám pozitívny test a idem na 1 dní do karantény ALEBO si ten vírus povie, že u mňa už býval dlho a pôjde inam??? Pretože nedostanem žiadne lieky len to , že mám ísť do karantény.
 

Lieky nie sú ....

Telo si poradí samo ... alebo smer cintorín.

Lekári, ventilátori a pod. len získavajú čas pre pacienta a predlžujú čas aby si telo poradilo samo ... ak nie .... tak jednoducho smola.

Rendesivir a ostatné lieky sú neúčinné/málo účinné ... to sa vedci nevedia zhodnúť, ale tie sú i tak len pre tých najťažších pacientov.
 

 

Takze je uplne zbytocne sa stresovat, ze by sa niekto nedostal do nemocnice. Aspon zomrie doma v peknom prostredi.
 

Zase?

Už minule som ti napísal, že nie je. Pretože nie každý potrebuje intubáciu a ventilátor, množstvu ľudí stačí kyslík, s ktorým to dajú, prípadne kortikosteroidy, ale bez by mali problém.
 

<< < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 > >>

Najčítanejšie na SME Domov