SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čaputová: Testovanie musí prebehnúť bez toho, aby ohrozilo zdravie občanov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Hodnoť

 

Prečo redakcia neuvádza aj podstatnú časť celej TB, a to vyjadrenia virológa Klempu? Alebo pripravujete iný článok, alebo to radšej nezverejníte? Pretože Denník N si to samozrejme všimol:

Ja by som rád zdôraznil tú chybu, ktorá sa bohužiaľ často opakuje. a to je to,
že výsledok antigénového testu je dávaný do súvislosti s infekčnosťou.
Toto z princípu samotného testu, čo je dôkaz prítomnosti vírusových bielkovín, priamo v tom materiáli zo steru, samé o sebe nedáva žiadnu indíciu k tomu, či je tento pacient infekčný alebo nie.
Z tohoto pohľadu považujem za veľmi nešťastné vyjadrenia o tom, že negatívny test hovori o tom, ze človek nie je infekčný a takisto nešťastné sú vyjadrenia o tom, že týmto testovaním vychytávame infekčných ľudí.

https://www.ta3.com/clanok/119...

27. minúta - DrSc. Boris Klempa, Biomedicínske centrum SAV. Virologický ústav.
 

 

Názor DrSc. Borisa Klempa potvrdili prvé závery z českého pilotného testovania:
Antigenní testy nejsouspolehlivé, ukazuje provedená studiePraha, 27. října 2020 –Srovnávací studie měla odpovědět na otázky, jestli je možné dosud nejspolehlivější metodu testovánína Covid-19, tedy PCR (výsledky do 4 hodin), nahradit metodou novou, ukteré testování trvá kratší dobu –přibližně 30 minut. Zkoumala se jednak celková citlivost antigenních testů, tzn. u jedinců bez ohledu na projevené příznaky, a dále citlivost u těch, u kterých se alespoň jeden zuváděných příznaků nemoci Covid-19 projevil.O použití antigenních testů se uvažovalo vsouvislosti sceloplošným testováním české populace.

„Výsledky studie jsou opravdu daleko za očekáváním. Celková senzitivita antigenních testů se podle našeho zjištění pohybuje pod hranicí 70 %.Náš odhad byl přitom zhruba 85 %,“ říká prof. MUDr. Pavel Dřevínek,Ph.D.,přednosta Ústavu lékařské mikrobiologie 2. LF UK a FN Motol,a dodává: „Dá se říct, že 3 z 10 Covid+pacientů, a to dokonce i pokud mají příznaky,antigenní testy vůbec nerozpoznají!“

Naozaj sa tento drahý experiment nedá zastaviť?!
 

 

Teba treba zastaviť

Toto vyjadrenie je otázke , či PCR testy vymeniť za AG , to však u nás nikto nenavrhol ani nerobí . Vieš texty iba pastovat , ale buď im vôbec nerozumieš , alebo umyselne zavadzas. Ja si myslím že to prvé.
 

 

Česi tiež plánovali celoplošné testovanie:

V těchto dnech se plán zkouší takzvaně nanečisto, a to v oblasti Uherskohradišťska: „Vyzkouší se přínosnost testování z hlediska laboratorního – to znamená, jak ta metoda bude citlivá ve srovnání s PCR testováním. Očekávám od toho, že se otestuje i logistika, jestli je to realizovatelné,“ pokračuje Šonka.
Stát na to plánuje nakoupit deset milionů sad testů za zhruba 3,5 miliardy korun. Kdy přesně a v jakém rozsahu plošné testování proběhne, zatím není jasné",

ale po zverejnení prvých výsledkov z pilotného testovania už o tých plánoch hovoria v minulom čase.
 

 

Este doplnim, ze cielom tej studie bolo, ak tomu spravne rozumiem, zistit, ci mozu nahradit PCR testy napr. pri testovani pracovnikov v nemocniciach. To podla vysledkov samozrejme mozne nie je (a vlastne to vyvracia aj Matovicovu dezinformaciu, ze vychytavame infekcnych), kedze tretina pozitivnych prejde. Ale ked sa vzdame nerealnej ambicie vychytat vsetkych a uspokojime sa s vacsinou, tak to vyzera celkom fajn. Obzvlast pri dvoch kolach.
 

 

70 percent proti pcr je super ;) . Bioetika sa naučila v škole len čítať a písať , na algebru už nechodila ;)
 

 

70% je stale v style mozna, ze jo, mozna ze ne, dakujem pekne, aj zamestnavatelia skacu od radosti...
 

 

Boli by ti zamestnavatelia spokojnejsi, keby bol zakaz vychadzania vratane dochadzky do prace? Alebo poznas ine riesenie?
 

 

Ale takú ambíciu nikto nikdy nemohol mať. Čísla sú známe. Dve kolá testovania, 70%. U nás to má zmysel (ukáže čas), Češi to premeškali.
 

 

Má to zmysel aj teraz v ČR , aj o Tom stále uvažujú , boja sa politických rizík ( pri nezvladnutej organizácii )

Toto čo tu dala bioetika , bolo testovanie DSS , a tam naozaj 70 percent nemá zmysel , lebo zvyšných 30 percent rozšíri vírus behom dňa.
 

 

Tak nech bratia Česi skúmajú a skúmajú,zatiaľ im zomierajú stovky a pribúdajú tisíce nakazených.Hlavne že je to nanečisto.Načisto no na Hov.o
 

 

Tak nech bratia Česi skúmajú a skúmajú,zatiaľ im zomierajú stovky a pribúdajú tisíce nakazených.Hlavne že je to nanečisto.Načisto no na Hov.o
 

 

“ale po zverejnení prvých výsledkov z pilotného testovania už o tých plánoch hovoria v minulom čase.” toto je jeden z príkladov keď vyslovene klameš. Češi nejdú plošne testovať lebo sú už dávno za hranicou aby to niečo zmenilo a to nie je nová informácia. Si veľmi slabý manipulátor.
 

Taká milá deväť a klameš

Včera večer na čt24 Rado interview Matelko. A následne spravili kopec rozhovorov. A nikto nespochybnil slovenskú cestu. Len premeškali vhodný termín, dnes majú 136 mŕtvych. A chceli to robiť cez obvoďákov - nepriechodné pre vysoký vek dochtorov. A keď chceli nakúpiť AG testy, tak zistili, že v požadovanom množstve nie sú k dispozícii! Matelkovi hejteri by sa nad touto info mohli zamyslieť.

A vedci u Čapútky nesúvislo plkali. Nech povedia Jančuškovi do očí, že klame. Veď je tiež vedec a nie soplák. A urobil vedecký pokus - isté množstvo pacošov s koronáčom potvrdeným PCR testami otestoval AG testami. A úspešnosť potvrdenia bola 100%, slovom sto percent. A podobný pokus urobila v Ba nemocnici nejaká lekárka, tieš so 100% úspešnosťou AG testov.
Nech si podobný pokus urobí SAV. Je to tak jednoduché. Nemocnice sú plné pacientov s PCR testami. Tak urobím za jeden deň s tými pacientmi aj 100 AG testov. A čísla, nepresnosti, či dokonca podvod sa ukážu.
 

 

Obvykle s Tebou suhlasim, teraz nie. Pozri si tie vysledky detailne https://www.fnmotol.cz/_sys_/F... Ten prvy antigenovy test je solidny. Ziaden falosne pozitivny. V porovnani s PCR testom identifikoval 2/3 pozitivnych. Podla mna dobry vysledok, za desatinu ceny a podstatne kratsi cas. Nevychyta vsetkych, ale velku cast ano a o to ide. Len treba neustale pripominat, ze negativny vysledok nezarucuje negativitu, ale pozitivny vysoko pravdepodobne zarucuje pozitivitu. Mimochodom, aj Klempa povedal, ze na test treba ist, ale treba z vysledkov vyvodit spravne zavery.
 

 

Mohol by niekto už konečne celkom polopate vysvetliť, čo teda znamená pozitívny AG test?. Ďakujem
 

 

To isté čo pozitívny PCR test , že máš vírus v tele
Vírus sa skladá z RNA reťazca ktorý je zabalený v takej bielkovinovej guli
PCR zisťuje prítomnosť toho RNA , AG test prítomnosť tej bielkoviny
 

presnejšie povedané

že s istou prabdepodobnosťou máš vírus v tele. a o tej pravdepodobnosti sa vedú spory
 

 

Len či si nemýliš pojmy infikovaný a infekčný....
 

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Najčítanejšie na SME Domov