SME
Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Naď očakáva, že počas víkendu otestujú aspoň tri milióny ľudí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

 

"Návrh pani prezidentky bol nemiestny,“ povedal Matovič s tým, že odvtedy sa s Čaputovou priamo nekontaktoval.


Tak to môže vnímať iba narcistický hlupák. Počkám si na tie žaloby na Ústavnom súde - snáď potom zamestnancov a zamestnávateľov Matovič odškodní z vlastného. Pardón, z Pavlínkinho.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

aha... a vies, ze na

Ustavny sud nemoze len hocikto dat "zalobu" a musi tomu predchadzat seria rozhodnuti? alebo sa niekto naucil slovo "nulitne" a ma pocit, ze sa vyzna?
 

 

Nie, ne"musi tomu predchadzat seria rozhodnuti".
Ale to neriešim.
 

S formou a prezentáciou testov nesúhlasí

ohľadom podmienok s tým spojenými som ako občan pobúrený, ale na druhej strane u nás v dedine to bolo perfektne zorganizované. 1/3 spoľahlivý test zdarma - Krátka zastávka počas prechádzky prírodou. Je mi fakt ľúto ľudí v mestách
 

toto si precitaj

Ústavný súd rozhoduje o sťažnostiach proti právoplatným rozhodnutiam ústredných orgánov štátnej správy, miestnych orgánov štátnej správy a orgánov územnej samosprávy, ktorými boli porušené základné práva a slobody občanov, ak o ochrane týchto práv a slobôd nerozhoduje iný súd.“
 

 

Nepoučuj, už sme mali to šťastie s podaním na ÚS SR.
A nauč sa triediť informácie.
Takže:

Osobou oprávnenou (aktívne legitimovanou) na podanie ústavnej sťažnosti je fyzická osoba alebo právnická osoba (ďalej len „sťažovateľ”), ktorá tvrdí, že boli porušené jej základné práva alebo slobody zaručené ústavným poriadkom Slovenskej republiky vrátane ľudských práv a základných slobôd vyplývajúcich z medzinárodnej zmluvy, ktorú Slovenská republika ratifikovala a bola vyhlásená spôsobom ustanoveným zákonom, pričom k ich porušeniu malo dôjsť právoplatným rozhodnutím, opatrením alebo iným zásahom orgánu verejnej moci a o ich ochrane nerozhoduje iný súd (čl. 127 ods. 1 ústavy v spojení s § 122 zákona o ústavnom súde).
 

ja som napisal presne to ISTE

"a o ich ochrane nerozhoduje iný súd"... takze ? ake ludske prava ti boli odoprete? Nahrada skody, mozno, ale tento narod je plny reci o slobode, kvoli kuse handry na ksichte a inac drzi hubu a krok, lebo "nehasi, co ho nepali"...
 

 

Ja nepíšem o národe a kuse handry. Citujem, kto je oprávnený dať podanie na ÚS SR. (a keďže sme dávali, tak v tomto prípade stačí buď Uznesenie vlády, alebo Opatrenie hlavného hygienika, žiadne iné "procesy")
 

a iny sud

tom nerozhoduje?? ake pravo si mal porusene?
 

 

nerieš
 

Toto

že je právnik? No možno tak Heroínov prívrženec. Tliacha tu akurát nezmysly.
 

Xperia je znamy trotl.

Iba stracas cas.
 

 

Pokial viem, moze. Ale vacsinou ich US odmieta.
 

 

môže ju podať prezident, generálny prokurátor alebo 30 poslancov, to len tak na doplnenie - bez série rozhodnutí
 

orginal prispevok bol

o zamestnancoch a zamestnavateloch... ti mozu podat Ustavnu staznost, ale len vtedy ked ich iny organ zamietol. vies ako by to tu vyzeralo, keby kazdy trulo z Hornej Dolnej mohol dat staznost na Ustavny sud??
 

 

Prečo píšeš hlúposti?
 

 

Nie, môžeš ju podať aj ty.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Domov