SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Záujem o dobrovoľné testovanie bol slabý, Sulík v pondelok ukáže svoj plán (minutá po minúte) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Plosne testovanie = genialne dielo
Totalne vysinuty clovek ten fasista z Trnavy. Uz par minut bez hanby zavadza , klame a manipuluje s faktami. Zbavme sa ho ludia, odvolajte ho uz.
1773829
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > >>

Vydrž

Takéto diskusné príspevky sa dajú posielať aj z ťurmy, cez motáky. A dokonca aj väzni majú volebné právo.
 
Hodnoť

Výsledok bude nulový ...

Stačilo mi pár komentárov ľudí v TV Markíza a je jasné, že v konečnom dôsledku to ag testovane má malý význam.

Reakcie typu: "Chcel som vedieť si som zdravý", "Konečne môžem pozrieť svoji známych", "Chcel som mať istotu" jasne napovedajú, že tá polovica infikovaných, ktorý minimálne nezachytia ag testy budú "veselo" šíriť víru ďalej, lebo sú presvedčení, že sú v poriadku ...

Evidentne to funguje len v najviac postihnutých regiónoch, kde to zachytí najviac ľudí a kde ľudia majú najväčší strach .... tam kde "majú istotu" to nemá absolútne žiadny význam, lebo i ten malý prínos pri identifikovaní infikovaných spoľahlivo neguje "istota" mnohých ľudí, že sú v poriadku.

Čiže záver je taký aký hovorili vedci od začiatku. Zmysel má plošné antigénové testovanie len v zamorených regiónoch ....a musí byť opakované .... a potvrdzované PCR testami a následne trasované.

Plošné celoslovenké "SNP" je len zbytočné míňanie zdrojov a význam je v "zdravých" regiónoch nulový ....
 

 

presne tak... keď som počula pani, ktorá hovorila o tom, že chce vedieť či je zdravá alebo chorá...:-O tak sa mi na chvíľu zastavilo dýchanie. Jednak či je zdravá by mala vedieť aj bez testu, a či je pozitívna na koronavírus sa nedozvie s istotou Ag testom. Ľudia to majú trochu dopletené, a potom veselo behajú s tým, že oni sú zdraví a tí hnusní ***** čo neboli sú určite chorí.

Som úplne za, nech majú mať možnosť otestovať sa všetci s príznakmi a všetci, čo chcú ísť a nech sa naozaj trasuje, tak môžu ísť na pcr-testy aj kontakty bez príznakov.
 

 

akoze PCR testy zabudni, to stoji vela looove. Teraz su v kurze antigeny zadara :)
 

 

Zadara, no nekup to...ved nejakych pozitiv to naslo, mozno najde aj teba, to bude zabavicka...
 

 

tak motivacia tej panej moze byt na smiech, vo vysledku je pozitivne, ze aspon prisla. Samozrejme je to vyjadrenie, na ktore redaktori cakali ako hyeny, presne v style "aj mudry schybi".
>že chce vedieť či je zdravá alebo chorá.
 

 

"Vo výsledku je pozitívne, že aspoň prišla"

Ak si minimalista, tak áno. Je to pozitívne. Za predpokladu, že sa bude aj naďalej správať obozretne s vedomím, že test má určité špecifiká, ktoré pozitivitu nemusia odhaliť alebo s vedomím, že to, čo platilo dnes už nemusí platiť zajtra.

Áno, to nie je chyba testov, že niektorí ľudia budú mať falošný pocit bezpečia a povolia v ostražitosti. Je to chyba toho, kto takýmito testami testuje proletariát generálne za podmienok a situácie, pre ktorú neboli a nie sú určené.

Naopak, výborná vec je možnosť otestovať sa AG testami v každom okrese, pre prípady, že mám respiračné alebo iné príznaky a chcem vedieť, do akej miery som rizikom pre okolie. Úspešnosť testov pri príznakových jedincoch je zjavne výborná. Teda aspoň ja, čo poznám ľudí, ktorí išli na tieto AG testy so zjavnými príznakmi Covidu, všetkým okamžite ukázali pozitivitu (do 2 min).

Dôležité teda je ísť na test so správnou motiváciou a za správnych okolností. Nie pre to, že som zdravý a môžem behať po návštevách alebo preto, že mi to niekto dobrovoľne nasilu nakázal, aby som mohol chodiť do práce.
 

 

Áno, to nie je chyba testov, že niektorí ľudia budú mať falošný pocit bezpečia a povolia v ostražitosti. Je to chyba toho, kto takýmito testami testuje proletariát generálne za podmienok a situácie, pre ktorú neboli a nie sú určené.

S týmto úplne nesuhlasim , je to problém každého jednotlivca , že ma falošný pocit bezpečia . A nemyslím že ten falošný pocit spôsobuje negatívny AG test. V našej krajinke , a nielen našej sa ľudia delia na dve skupiny. Jedna cíti potrebu správať sa obozretne a druhá nie . Toto rozdelenie testy neovplyvňujú alebo ovplyvňujú minimalne.
 

 

Bez debaty. To je jeden uhol pohľadu a legitímny. Ale nie jediný. Budem pokračovať príkladom.

V minulosti som ako metalurg riadil výrobný proces (tavenie) jednej zlievárne oceli. V zlievárňach, citujem jedného môjho skúseného majstra z ČR, odjakživa pracovali "Cigáni a basisti".

Neporiadok, cigarety, aj nejaký ten alkohol tam občas boli. Musel som to riešiť s citom a vedieť, ako s tými ľuďmi komunikovať. Jednoducho zohľadniť podmienky, ako na tom oni duševne sú. A výsledky sa dostavili...

Alebo potom som ich mohol riadiť tak, že žijem na nejakom obláčiku mimo realitu, všetko bude tak ako so povedal a bodka, vyžadovať od nich niečo, čo je mimo realitu a skončil by som tak,že by mi tam nemal kto robiť, lebo je to hnusná robota v teple, smrade, chemikáliách, prievane, prachu,... Takže zrovna nejaký intelektuálne výnimočný súbor ľudí by som tam asi nedostal.

Prečo to píšem? Preto, že keď už raz chcem riadiť celú Republiku, musím pochopiť schopnosti aj limity ľudí v nich žijúcich, prispôsobiť im komunikáciu aj riešenia problémov a situácií. Jednoducho pozerať sa na realitu pragmaticky s vedomím, že ak sa mi aj nepáči, to že ju budem ignorovať a všetko robiť len tak, ako ja chcem, to moje problémy nevyrieši. Naopak, ak ju budem vnímať realisticky a dokážem s ňou pracovať, vyťažím z toho viac, ako by som možno na prvý pohľad očakával.

PS. Tá zlieváreň je dnes už v čudu, po odchode mojej partie prišlo tam "moderné" vedenie, ktoré žilo na obláčiku a vo svojich vlastných predstavách a tak aj dopadli... Manažér nemusí mať zákonite totálne odborné vedomosti, ale mal by vedieť narábať s realitou, faktami a nežiť na nejakom obláčiku alternatívnej reality, ktorú bude všade násilne vnucovať na úkor tej skutočnej...
 

Presne.

Presne tak - o tom to celé je.

Možno zaujímavé, aj keď dlhé a od konkurencie:

https://dennikn.sk/2153810/tyr...
 

:-(

Nahnať niekam polku republiky pomocou klamstva, manipulácie, prehlasovať biele za čierne, nedávať výstupy, ignorovať napríklad validovanie ag testov pcr testami... a vraj znova ďalšie testovanie - už sa mi ani písať nechce, je mi fyzicky zle. Fuj.
 

Je ti fyzicky zle?

Daj sa otestovať.
 

 

Preco? Nevolnost je priznak covidu?
 

Nemusí to byť covid.

Ale nejaká chyba tam bude a treba stanoviť diagnózu.
 

Obyčajná

alergia...
 

 

Ag ti stanovi diagnozu okrem kovidu? Paaani, zazracny vynalez, treba dat patentovat, polovicu lekarov mozno poslat prec...
 

Kde som písal o Ag?

Daj sa otestovať aj ty.
 

 

Diskusia bola o ag testoch, citaj s porozumenim...
 

Diskusia bola o tom, že

číslu bolo fyzicky zle, tak som mu odporučil testovanie. Nuž, a do toho si zaplietol ty s tvojím ag...
 

 

Diskusia bola fyzickom zle v ramci diskusie o ag, nie o pcr...:))
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > >>

Najčítanejšie na SME Domov