SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Záujem o dobrovoľné testovanie bol slabý, Sulík v pondelok ukáže svoj plán (minutá po minúte) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Nedeľné menu: dáme si jeden lockdown
„Ale v podstate ten model typu, že si dáme lockdown, a pre ľudí, ktorí sa zúčastnia masívneho testovania, ten lockdown neplatí, sa nám overil,“ dodal.
xperia
a vytočil ma
že viac nemohol .... som rozhodnutá neísť a nerešpektovať žiadene zákaz vychádzania ako trest .... a nezapaltiť žiadnu pokutu a prípadne podať žalobu a to som človek, ktorý sa naozaj snaží dodržiavať pravidlá
nyrra
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

 

Mam taky pocit, ze to budu zbytocne vyhodene peniaze.
 

nejde

o peniaze ......

Ide o to, že ľudia už prestávajú brať koronu vážne.
Keď sa v októbri zhoršila situácia, videla som ako zmizli tí s rú škami pod nosom, keď nám dali od 15.10. zákaz vychádzania - ulice sa vyprázdnili úplne.

Vydržali sme takmer dva týždne zákazu vychádzania - vydržali by sme aj o týždeň dva dlhšie. A pretestovať sa mali ohniská, kde UVZ nestíhali. Dostali by sme sa dolu tak, ako ostatné krajiny, čo to urobili - do stavu, že UVZ by zase stíhali trasovať (hlavne ak by tto PCER teśtovanie a trasovanie za tie peniaze posilnili).

Namiesto toho nás ten pako nahnal na celoplošné testovanie a testovaným uvoľnil pohyb. Zvýšila sa mobilita (ako hlavné riziko - už samotným testovaním a voľným pohybom falošne negatívnych. Ostatných - aj tých, ktorým to doporučil - potrestal tak, že mali problém dostať sa aj k lekárovi ... lebo akosi zabudli, že prevádzkami, ako ich definovali sú aj súkromné ambulancie a mohli dostať pokuty .... reči o tom, že záleží na lekárovi sú potom len zavádzaním.

Urobili totálny chaos v štatistike, takže nevieme na čom sme.


Dostali spätnú väzbu.
Napriek tomu idú ten nezmysel zopakovať. Lebo teraz už ani oni nevedia, koľko pozitívnych vlastne máme.

Schladilo sa.
Vyhnať starčekov do tej zimy na testovanie, len aby mohli ísť na kontrolu, ak berú warfarin na srdce a musia byť pod kontrolou alebo sa zhoršia iné ich ťažkosti ..... je priamo ohrozovaním ich zdravia. A nielen ich.

Bude to špičkovať, až naozaj prepuknú nepokoje ... a nie tie vedené Fico a Kotlebami. Tí si iba budú prihrievať polievočku. Ale ľudia sa už nedajú vydierať hrozbou návratu Fica. Je to len otázka času.

Škody, ktoré pácha Matovič, nie sú menšie ako škody , ktoré páchal Fico. lebo mafiánska korupcia nie je jediné zlo, ktoré ničí spoločnosť.
 

 

Plne súhlasím. Ten človek je nekompetentnosť sama, neviem prečo mu to konečne niekto nepovie otvorene a jasne, tak aby tomu rozumel. Ak si myslí, že sa mu podarí zorganizovať celoplošné testovanie, tak len s veľkými ťažkosťami, lebo jednoducho nebude mať dostatočný počet zdravotnikov, ktorí by to robili. Hovorím to z vlastnej skúsenosti, sám som lekár, na oddelení nám ochoreli viacerí kolegovia a tí čo sme momentálne negatívni, slúžime za nich. Ľudia sú už unavení a nebudú saskovat v zime celý víkend, keď z celého mesiaca máte voľný víkend len jeden ako momentálne ja. Odhliadnuc od faktu, že to testovanie niečo stojí a ochranné prostriedky, ktoré sa minú tam, môžu mať oveľa lepšie využitie v nemocniciach. Ďalšia vec je nepresnosť AG testov. Opakovane sa mu viacerí snažia vysvetlit, že sú vhodné do ohnísk. Nechápe to. Ak by to správanie nebolo tragické bolo by smiešne. Myslím, že keby absolvoval vysokú školu tak ako mal, bolo by to iné. Ľudia ho už naozaj začínajú mať plné zuby. Neposlúcha nikoho len seba, je tvrdohlavý a jesitny. Neprizná si že mnohému nerozumie, ale to mu nebráni neustál pretláčať jeho nesprávny názor. Uvidíme dokedy to vydrží on a dokedy my.
 

ano

zdravotníkov by sme si mali chrániť ako oko v hlave .... mám kamaráta lekára na geriatrii v Čechách - majú viac ako stovku pozitívnych pacientov a dve treriny personálu. On sám je pozitívny - zatiaľ bez príznakov, ale starší s onkologickou anamnézou ... napriek tomu slúži oblečený v tom skafandri, lebo niekto musí.

Niektoré nemocnice u nás nemajú ďaleko od takéhoto stavu.
Droba nekecal ... akurát má zvyk riešiť veci v zárodku, nie až keď horia.

Pretože pravdepodobne je situácia oveľa horšia, ako nám hovoria (aby dokázali účinnosť jadrovej zbrane) ... zdôvodňujú nové testovanie hrozbou zhoršenia stavu - ale ja myslím, že to je už realitou (nie všade rovnako). Je taký chaosa v číslach, že už sa to ani rátať nedá.

Krajši, ktorý strieľal odhady od boku už na tlačovke napadol analytikov z Data bez patosu https://www.facebook.com/datab... ....
 

 

...mám taký čudný pocit, že Igor nem dopadne dobre. Hneď ako skončí vo funkcii - možno skôr ako o 4 roky - skončí buď na psychiatrii alebo v base. Dôvody sa nájdu, už teraz funguje na i za hranicou zákonnosti........A máš veľkú pravdu, že ľudí ten chaos vytáča. Ja už strácam pomaly schopnosť byť tolerantný.....
 

Presne.

Presne tak.
 

Áno.

Cítim veľkú nedôveru, že pán Matovič koná kompetentne - vôbec mu neverím.
Obklopil sa pritakávačmi, tají informácie, všetko krúti tak, aby vyzeral "dobrý"...
Des a hrôza, v našej situácii katastrofa.
Bŕŕ...
 

 

Presne to spravím aj ja. Toto nekoncepčne šialenstvo mikromanazovane totálne neschopným človekom musí skončiť.
O deviatej predstavuje plan Sulik. Som zvedavý kedy ho predstaví Krajči. Lebo na slulikov nemôžeme čakať. Umrú stovky ľudí. Počas čakania na krajciho plan neumrie nikto.
 

:-)

Paráda...
 

Aj ty?

Píšeš mi zo srdca, nyrra... :-)

Nejdem, už mám toho dosť.
 

:)

na drzovku a nebudem sedieť doma bez testu .... ak by mi dali pokutu 1600 eur - museli by ju vymáhať exekúciou môjho dôchodku

Tak nech to skúsia.
Pre seba by som si nenechala.

Mám dosť.
Ešte riešim 87 ročnú mamu, lebo potrebuje chodiť k lekárom a v žiadnom prípade ju nepovlečiem stáv rade v tejto zime na testovanie, len preto, že ešte ani opatrenia pre ambulancie nevedeli urobiť inak, aby lekári nemohli odmietať prijať pacientov. Hádžu to na lekárov, že nie sú ochotní - ale že prevádzkam (čo sú aj súkromné ambulencie - teda väčšina ambulancií) hrozia pokuty, ak by nežiadali test.

Hajzli.
 

:-)

Želám všetko dobré, nyrra.
Múdrych, rozhľadených ľudí nikdy nie je dosť - drž sa.
 

ďakujem:)

aj ty sa drž ....
 

 

Keby sa ten model skutočne overil, tak by to nemuseli opakovať po pár týždňoch. A keď sa to aj v decembri zrealizuje tak potom čo? Ďalšie testovania v januári, februári atď? Veď to bude stáť miliardy €, ktoré keby boli použité na modernizáciu zdravotníctva, tak mohli zachrániť množstvo životov.
 
Hodnoť

Čechom výrazne klesol aj početní vážnych

prípadov maximum mali výše 1200, ešte včera podľa štatistiky mali vyše 1100 vážnych prípadov a teraz podľa štatistiky majú len 913.
 

 

To vieš atómová zbraň má obrovské účinky.
 

 

hej, máš pravdu klesá. Ale takisto im za posledných 7 dní s /na/ Covid zomrelo 1 037 ľudí.
 

Sedemdňový denný priemer im klesol

z maxima 196 úmrtí denne čo bolo najviac 1372 úmrtí týždenne na 148 úmrtí denne a majú klesajúci trend. Takže pokles je rovnaký až nie vyšší ako aj v prípade poklesu vážnych prípadov.
 

Klesa

im to, takze sme sa mali jednoznacne vybrat Ceskou cestou. Strmy rast a to co najvyssie a potom pomaly pokles, hlavne nie prudko dole. A cim viac mrtvych, tym lepsie, lebo o to bude urcite vacsia imunita. (Mrtvy uz naozaj nic nechyti)

Irony off
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

Najčítanejšie na SME Domov