SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prezidentka si zavolala Matoviča. Žiada, aby vláda ľuďom ukázala jasný plán (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

tak vieš ako

Matovič je marketér ..... predá ti v balíku hocičo

Už mnohí uverili, že bez neho by vládol Hlas Smeru - aj keď to nie je pravda.
Bez neho by mohol konečne normálne vládnuť hocikto - vláda by si vydýchla a my tiež.
 

kto je to hocikto?

smerohlas? nie dakujeme... ti l00seri z ps spolu co sa museli spojit? neblazni... kdh? ti su zabrzdeni a davno za zenitom... kto je tam teda este? sns & kotleba? to iste co smerohlas... daj nejaku alternativu.
 

 

Politika nie je iba matovic alebo fico. Kludne nech vladnu sucasni ale bez IM. Prezidentka sa momentalne ukazuje ako hlas rozumu. A kludne moze byt aktivnejsia.
 

Je radosť

počuť úprimný Hlas prezidentky.
Tešíme sa, spolu s Erikom aj Tomášom...
 

 

Netešte sa
 

Ale tešíme sa...

A máme na to dôvod...
Dobre to tomu Matovičovi nandala...
 

 

:-) niekto musí dať deťúrence do laty.
 

niekto toho blázna

musí dať do laty, a prezidentka to robí s veľkou eleganciou :-)
 

este nech ho doma Paulinka

preplieska poza usi a bude zase tyzden pokoj
 

Tipujem,

že jeho (možno, asi) pokus o únik pred premiérstvom má korene uňho doma...
Nechcela by som byť na mieste jeho ženy...
 

Toto iste tvrdi

aj moja zena.
 

 

Tá by mu v prvom rade mala zabaviť mobil, nech nevypisuje hlúposti na facebooku. A možno aj nejaký bonus k teplej večeri :D
 

Príklad

Ano to je príklad výstižnej a kultivovanej komunikácie. Nikomu s nevyhrážala kopaním hrobov, neposielala do Mongolska, nepovedala, že niekto hovorí bludy, že klame, zavádza, že je zradca, nerozdávala domáce úlohy... Aký to rozdiel a opak oproti "pánovi" premiérovi. Neverím, že už o pár dní nebude "pán" premiér opäť vo svojom živle, on proste inak nevie. Potom sa zase všetkým ospravedlní.... atd.
 

Začala s eleganciou...

Dnes sa tvári ako panenka Mária sedemdesiatbolestná, ktorá sa vrátia na zem, aby nás spasila.

Jej Hlas sa nesie nad krajinou. Hosana v prezidentskom paláci..
 

skús objasniť, byť konkrétnejší,

čo tým myslíš :-)
 

Stavia sa do pozície vonkajšieho

pozorovateľa, ktorý, keby mal kompetencie, všetko vyrieši a všetci budeme šťastní až naveky.
 

Vidíš to zjednodušene

Nielen Erik a Tomáš. Ale aj Šutaj a Eštok. Ja tu vidím potenciál mohutný :)

Priznám sa - srco mi pukne, ak odpáli mafia Kolíkovú. Práve je na TA3. A tá radosť v Sme, ak skončí spolu s Matelkom… verím, že Slavo sa buchne po vačku…
 

Keby len Slavo

Tí sa toľkí vyskladajú, že zaplnia dieru v štátnom rozpočte...
 

si vedľa

v 90-ich rokoch som intenzívne prežívala dianie okolo denníka Smena, ktorý ešte ako štátny sa stával hlasom demokracie - v deň zvolenia Mečiara v r. 1992 vyšli noviny v čiernom rámčeku .... pripravovala sa privatizácia, ale Smena mala zostať štátnou a po vzniku Slovenskej republiky Mečiar plánoval zatočiť s ľuďmi v redakcii. Ako spomínal Fulmek, ktorý bol zástupcom šéfredaktora Ježíka .... začali pripravovať nové noviny. Mali asi milion korún, ktoré vyzberali redaktori pôvodne na privatizáciu Smeny - ale tá neprichádzala už do úvahy. Milion bol na nové noviny málo.- dva miliony poskytol Peter Vajda z Prvej investičnej (PSIS) .- neskôr pridal ešte desaťnásobok.

15. januára vzniklo SME na čele s Ježíkom a Fulmekom.

Noviny mali problém, tlačiarne ich odmietali tlačiť. Mečiar sa snažil. Nakoniec si postavili aj vlastnú tlačiareň. Základ Petit Press.

Doteraz je väčšinovým vlastníkom PetitPress PSIS na čele so synom nebohého Petra Vajdu a na čele Petit Presu verný Ježíkov spolupracovník Fulmek.
Keď sa ďalší investor nemecká firma. rozhodla predať svoj menšinový podiel - nemohla ho predať Pente (bola dohoda, že nie oligarchom) ... ale Penta nastrčila prostredníka.

Fulmek a Vajda boli zárukou, že vstup Penty do vydavateľstva nebude mať vplyv na obsah. Boli to dlhé rokovania a zmluvne sú presne určené pravidlá, čo Penta môže (nemôže napr. rozhodovať ani o vedení vydavateľstva).

V čase rokovaní partia okolo dnešného DenníkaN odišla - podľa mňa hlavne využila možnosť založiť nové noviny na protipentáckej vlne. Čo sa im aj podarilo - aj keď dnes obe redakcie spolupracujú a mnohí autori prispievajú do oboch denníkov. Ja si napríklad celkom vážim Schutza za to, že zostal.

A všetky tie reči o chlebodarcoch z Pentya písaní na zakázku Penty ma rozčuľujú. Lebo takto jednoducho to nefunguje. A ľudia ako Fulmek a Vajda si to nezaslúžia.

Aj keď noviny odchodom silných osobností do DenníkaN utrpeli - nie je to už rovnaká kvalita .... prežili a stále sú vydávané vydavateľstvom na čele s Fulmekom, ktorý ich zakladal za ťažkých mečiarovských čias - neverím, že teraz by si dal diktovať Pentou - keď si nenechal ani Mečiarom.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Domov