SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Výhrady sú aj proti favoritom, dohoda o generálnom prokurátorovi viazne (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

 

Tak ale toto je dosť vážne zlyhanie. Voľba generálneho prokurátora je dosť závažná téma a oni si to nevydiskutuju vopred.
Riedenie štátu nie je iba o pandemii.
 

 

Nemuseli by veľa diskutovať. Zdá sa, hociktorý z kadidátov bude dobrý. Absolútne nerozumiem, prečo Matovič dal do výhľadu pováľanie vlády, ak nezvolia jeho srdcu blízkeho.
 

 

Napíšem to inak, predseda vlády rieši iba pandémiu a zvyšok mu uteká. Okrem GP je napríklad podozrivo ticho o štátnom rozpočte a iné.
 

 

Viem si predstaviť Matoviča, ako mu príde do kancelárie sekretáka, že ho čakajú v parlamente s rozpočtom. Matovič zodvihne hlavu od rozpísaného statusu a spýta sa: " Čo? Aký rozpočet?"
 

 

Klimenta/Kozu diskvalifikuje kauza Cervanova, spolupráca s Tothom a klamstvá o jednom aj druhom. Zilinku diskvalifikuje fakt, že ho navrhla mafianska firmicka Sme rodina tohto času vo vlade a tiež advokátska komora (kapre si rybník nevypustia)

Ostatní asi v pohode :)
 

 

Klimentovi by som nevyčítal ani Cervanovú ani Tótha. Ale nadobudol som o ňom nepriaznivý dojem z rozhovoru pre SMEčko. Na môj vkus veľa táral a na fotke bol neupravený, čo tiež svedčí o jeho rozháranej osobnosti.
 

MATOVIČ GENERÁLNY PROKURÁTOR ? : )

Prokurátori si pre nízku dôveru a alibistický amátérizmus ani jeden nezaslúži miesto generálneho prokurátora
Nádej bol sudca Kliment, ale pre spackanú Cervanovú si post generálneho prokurátora naozaj nezaslúži a nielen to, aj ako sudca to má nahnuté, teda aspoň u mňa.
 

 

Prečo ho diskvalifikuje kauza Cervanova? Ti šašovia ju podľa dôkazov bez pochýb zavrazdili. To, že Baranik a pár zaslepenych jedincov tvrdí niečo iné je bezpredmetné.

Inak - dotyční vrahovia, viacerí z nich sú deti komunistických pohlavárov - vieš si predstaviť že by ich pred 1989 obvinili z vraždy ak by tam neboli realne dôkazy?
 

 

Cervanová nebola vyšetrovaná "normálne" podľa dnešných kritérií. S podozrivým bol na cele policajný špiceľ. Keď podozrivý prišiel vyčerpaný z celodenného výsluchu, zobral ho do parády špiceľ.

A tak sa stalo, že mu podozrivý dokonca nakreslil nejakú mapku. Dokáže si niekto predstaviť, že podozrivý z hrdelného zločinu nakreslí spoluväzňovi usvedčujúcu mapku?

Ale čo o prípade písali, môžeme pokladať za dostatočne dokázané, že vraždu si odbečali praví vrahovia.
 

No

tu Igorovi trošku dávam za pravdu. Každý GP, priechodný pre hlasosmer, je ako časovaná nálož. Pre nič za nič by ho nepodporili, a takého krucichujníka veru nepotrebujeme. Ja som dlhodobo za Šantu, tam žiadne prekvápko vzniknúť nemôže. Stále mu dávajú k dobru len Kočnera, ale že bez neho by dodnes Majský chodil po Prahe ako frajer, na to už všetci akoby zabudli...
 

 

Šantu dávam na druhé miesto za Čentéša. Mne sa viac páči jeho profesorský prístup. Lenže Četnéša znemožnili a tak je na čele svorky Šanta.
 

 

Čenteš je "kapacita", žiaľ je to taký ukrytý človek, keď sa niečo melie ...
 

 

No vieš, aj predseda vlády by radšej mal byť nudný utianutý zadumaný pánko, nie pajác. Je nešťastím demokratického volebného systému, že dokáže vyniesť do najvyššieho úradu takú singularitu ako Matovič, ktorý tam najskôr ani nechcel byť.
 

som tu veľakrát písal, že Šantu poznám osobne a ručím, že tento chlap by bol terno na mieste GP., Čentéša nepoznám, ale ako som čítal, ten je už mimo. Ak to vyhrá Janko, vyhrá celé Slovensko a smerácka lúza sa môže začať triasť ešte viac, ako sa triasla doteraz. Tento človek je jednoducho nepodplatiteľný a nevydierateľný! Držím palce!
 

 

V poriadku. So Šantom nemám problém. Len sa mi nepáči, ako Leško odrovnal Čentéša debilnými otázkami. Čentéš zrejme nečakal, že sa ho budú pýtať na ***** Mal smolu, že bol prvý a nedokázal sa na to pripraviť.
 

 

hmm, neviem, ci je panSanta prave najspravnejsi. Dava sa mu za vdaku nepravoplatne odsudenie Kocnera a pod. a prehliadaju sa ine veci. Ako moze povedat, ze je za to, aby boli pred sud postavene vsetky vznesene obvinenia? To uz je potm prokurator v konani na co? Naco dohliadat nad zakonnostou procesu? Pamatam sa, ako chcel kandidovat na specialneho prokuratora a svoju "kampan" mal vybudovanu na ochrane statu v kauze "nbusr123". Dal stihat a obzaloval dvoch chlapcov a to aj napriek tej skutocnosti, ze mal v spise zadokumentovane prieniky do infrastruktury v ovela skorsom case a skor ako to spravili ti chlapci podla zverejneneho navodu ... v konani jeho spravanie nechapal nie len vysetrovatel ale aj znalci a zastupca poskodeneho a strasne sa cudoval, ked sud chlapcov oslobodil spod obzaloby. Tu sa mu dava vdaka za nepravoplatne odsudenie. Ale rozsudky vynasaju sudy ... nerozumiem. ...
 

Veď

presne o to ide, každý z orgánov činných v trestnom konaní má svoju úlohu, no konečné slovo má stále súd. Úlohou prokurátora je dozorovať prípad v štádiu vyšetrovania a pripraviť podklady na súd. No prokurátor má navyše obrovskú moc v tom, že môže prípady pustiť do stratena, zastaviť vyšetrovanie, zastaviť stíhanie, posúdiť isté fakty ako nerelevantné...a pod. Prokurátor je jedným slovom "poloboh", ktorý si s prípadom môže robiť čo chce. Viď príklad súdruha Kováčika. Preto je tak veľmi dôležité, čo všetko prokurátor predloží súdu, aby ten mohol vyniesť "požadovaný" rozsudok. A teda čo sa Kočnera týka, predložil súdu také dôkazy o podvode, že ten rozhodol o vine Kočnera. S tým, že sa Kočner odvolal, nemá prokurátor nič spoločné, svoju prácu si urobil na jednotku a punktum. Tu ale chcem zdôrazniť jeho excelentnú prácu, čo sa Marhuľu týka. Bez jeho argumentovania na súde, že sa pojednávanie môže konať aj bez prítomnosti obžalovaného, by sa Majský do smrti a v "klídku" prechádzal pražskými uličkami. Prípad "nbusr123" nepoznám detailne, no opýtam sa ho na to, až s ním budem hovoriť. V každom prípade ti garantujem, že Šanta by bol skvelý ako GP.
 

 

Nie sme v stave že si môžeme na čele prokuratúry dovoliť profesorsky prístup. Na to sme príliš v sra ckach. Centes je odborník,ale akademik. Treba tam niekoho oveľa akčnejšieho.
 

 

Nie som toho názoru, ale budiš. Ak vyberú Šantu, budem dosť spokojný.

Aj keď som si doteraz Leška vážil, odteraz to má u mňa polepené, ako urobil z híringu televíznu šaškáreň.
 

Majský a Kočner sú "obyčajní" lumpi.

Otázkou je, ako sa Šanta dokáže pustiť aj do politických hráčov. Hlavne ak je priechodný aj pre hlas smeru.
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Domov