SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kováčik je stále špeciálny prokurátor a má previerku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

+ Aj ked si myslim, ze oznacenie bananistan je pre SVK velmi lichotive. Toto popiera evolucnu teoriu, pretoze aj ten najprimitivnejsi prvok bytia by sa citil na Slovensku nejak divne.
 

 

Specialny prokurator uradujuci z basy je najlepsou ukazkou stavu pravneho statu na Slovensku...
 
Hodnoť

 

No vidíte, to máte tú demokraciu. Za Stalina by už bol aj zastrelený.
 

 

Koltik v tomto s Tebou, akoStalinovym fanusikom, suhlasim. Ocelmuz by si tvrdo posvietil i na jeho najblizsich a tvrdo strestal- to by malo tak isto moj suhlas. Spinavci prevedu vsetko nakradnute na svojich a volic-ci uz ho volil ci nie ma z toho jeden obrovsky exkremeeent.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

... naťahať z Afriky černochov ... (sorry for captain)
 

Kolt

kuuurňa, ne ser ma! Stalina chváliš? No dobre, odstrelil by tohto tiežprokurátora, no s ním by nechal odstreliť všetkých príbuzných, susedov, spolužiakov, menovcov, známych i neznámych. Urobil zo ZSSR veľmoc? Možno. No za akú cenu? Kýchol si si zle a už si išiel na 10 rokov na Sibír stavať magistrálu. Toto treba chváliť? Ani Hitler nebol taký vypatlaný ako Stalin. Aj jeho Berija niečo pre Rusko spravil, no k tomu dorobil toľko zla a zničil toľko životov, že sa za to bude pražiť v pekle ešte dobré tisícročie. Nemyslím si, že stalinovskú éru treba vôbec nejako chváliť alebo spomínať. Najradšej zabudnúť.
 

Obaja mate pravdu.

A to je na tom to najhorsie.
 

 

Zabudnúť určite nie, ale ani chváliť. Ako ťa to napadlo, že Stalina chválim? Je to iba konštatovanie skutočnosti, na rozdiel od predrečníkov, ktorí veci berú vášnivo, pozerajú sa s krvavými očami a celkom zabúdajú si pozametať pred vlastným prahom.
 

 

Ešte k tomu masívnemu odstrelu za Stalina, ako ho opisuješ. Stalin nebol nejaký šialený kovboj, čo bez rozmyslu strieľal vpravo vľavo. Nedaj sa pomýliť americkou propagandou. Ten zoznam ľudí z okolia prokurátora by najskôr skončil v gulagu, kde by sa využilo ich pracovné nadšenie pri budovaní vyspelého štátu robotníkov a roľníkov.
 

:o))

Ja sa nenechávam zmiasť žiadnou propagandou, len fakty nepustia. Zoznamy smrti, podpísané priamo Josifom, sú jedným z tých faktov. Ono v tých časoch obyčajný mužík bol vlastne rád, že dostal možnosť "len" 10 rokov ukazovať budovateľské nadšenie pri stavbe trans-sibírskej magistrály. Stalin nebol kovboj, on bol len pošahaný paranoik, ktorý mal na háku aj vlastnú rodinu, na tom sa hádam zhodneme ;)
 

 

Paranoja mu zabránila, aby sa nestal obeťou atentátu ako Hitler. Suvorov píše, že preto pravidelne obmieňal šéfov tajnej služby, lebo je síce dôležité dostávať aktovky s dokladmi, ale ešte dôležitejšie je nedostať aktovku s bombou.

(Niečo podobné platí aj pre Putina. V rozhovoroch pre Olivera Stonea uviedol, že bolo na neho spáchaných 5 pokusov o atentát.)

Čo sa týka vzťahu k svojej rodine, myslím, že by celkom obstál aj v porovnaní s dnešnými politikmi. Je vlastne problém nájsť medzi dnešnými politikmi človeka, ktorý žije normálnym manželským životom, napríklad ako ja, čo ma už 37 rokov terorizuje jedna manželka, dve deti a posledných 6 rokov ešte aj vnučka.

(V porovnaní s Hitlerom obstál vlastne vynikajúco, aspoň na základe známych informácií. Hitler totiž obľuboval zlatý dážď, ktorý praktizoval so svojou neterou. Aj také sa hovorí, že preto jeho neter bola zasamovraždená.)

Stalin bol vystavený skúške, ako málokto. Zaviedol drakonické opatrenia, aby sa Nemcom nevzdávali vojská po státisícoch, z ktorých väčšina aj tak umrela vyhladovaním. Jedným z opatrení bola internácia rodinných príslušníkov.

Preto keď jeho syn Jakov padol do zajatia, internovali aj jeho nevestu. Po zajatí Paulusa ho Nemci chceli vymeniť za Jakova, čo Stalin odmietol. Vo filme to povedal slovami: „Ja poľného maršála za vojaka nevymením“. A preto Jakova zavraždili.
 

 

Vojenskú ?..áno .Ale to až po tom , keď po napadnutí Hitlerom , sa po niekoľkých dňoch zobudil a začal nasadzovať ľudský material proti , Hitlerovej technike...Zachránila ho len zima...A v čom vidíš tú hospodársku veľmoc ??? Čo ruské si kupuješ ? Čo , okrem hoaxov , ruské , sa k tebe dostáva ?
 

 

A ešte plynu ??
 

 

Keď už hovoríš o hoaxoch, prečo nemenuješ Hitlerom takých vážených a obávaných ruských generálov - Generál Zima a Generál Blato.Čo sa týka Hitlerovej techniky, len pripomeňme, že keď rusi vytiahli tanky T-34, nemci uvažovali nad ich skopírovaním.
 

.

Rusko je uboha krajina. Nebyt nerastnych surovin, rusko by bolo na urovni mongolska. Ale raz to dojde...
 

 

Poriadne blbý argument. Ak by rusi nemali nerastné suroviny, imperialisti z Wall streetu by na Rusko kašlali.

Je to ako v tom českom filme, kde nadávali na zbohatlíka:
- Keby ste nemal to zlato, tak nie ste nič:
- Ale ja to zlato mám.
 

.

Zdroje ktore nejaky narod dostane len tak nevypovedaju nic o tom, aky ludia tam ziju. Ci su sikovny alebo nie.
 

 

Myslím si, že rusi si žijú dosť dobre. Kvas majú, a čo im treba viac. Dnes keď chytia v lese zajaca, neprídu ich zbičovať opričníci ako za cára.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Domov