SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V kauze korupcie na súdoch vypočúvajú Zoroslava Kollára (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Bol zainteresovaný aj v kauze Martinské hole, kde mesto muselo cvakať 8 mega€...
 

 

Nebol zainteresovaný aj v Trebišove? Lebo také som počul, že mesto sa poharkalo s parkovacou službou a súd vyniesol nečakaný rozsudok, že mesto muselo zaplatiť ušlý zisk, ako keby všetky parkovacie miesta boli obsadené 24 hodín denne. Taký skvelý rozsudok hocikto nedosiahne, azda len Zorro.
 
Hodnoť

Obávam sa najhoršieho

Okrem Sklenku možno nebude proti nemu svedčiť nikto a tým pádom pôjde pekne domov a bude si pýtať odškodné...
 

 

No, zo Žiliny sme počuli o bachratých šekovniciach. To nebol ďalší zdroj?
 

Treba svedkov a dôkazy

Jeden svedok nie je žiaden svedok. Dôkazy sú potrebné ani soľ, Zoro je sám právnik, mafiánsky právnik a má aj peniaze, kúpi si právnikov najlepších, dokonca z jeho kancelárie sú viacerí schopní vysekať aj Al Capone-ho. Staré kontakty a nitky sa nepretrhli, len si menia spôsob fungovania. Iste aj na polícii má možnosť manipulovať s dôkazmi. Veľmi nebezpečný pacient. Stokrát horší ako Kočner.
 

 

Obávam sa, že ak čoskoro sa na čelo vlády nedostane Pelle, Zorrovi, nepomôže ani Svätá Panna Mária, patrónka všetkých slovenských korupčníkov.
 

To sa obávaš právom.

Ja sa obávam, že nás čakajú temné roky. či bude na čele vlády Matelko alebo Pelle, bude to zle až nedobre.
V prípade Matelka bude bordel, chaos a anarchia. Zanedbané zdravotníctvo, zlyhané ministerstvo vnútra, práce, pôdohospodárstva aby som ich ďalej všetky nemenoval. Až lichotivo píše Die Presse
https://www.diepresse.com/5904...
A keď sa tam dostane Pelle to už môžeme celkom zavrieť búdu a pripraviť sa na to najhoršie. Okrem toho čo nezvláda Matelko sa vráti naspäť korupcia, vysoké odškodné takmer všetkým sediacich teraz v CPZ, veď ako inak. Prezumpcia neviny, alebo ako to poznáme: Skutok sa nestal.
Žiaľ nemáme na lepšiu vládu!
 

 

Veru, čo si ľudia môžu myslieť o Matovičovi, keď dotiahne do parlamentu Záborskú, za predsedu parlamentu presadí mafiána s háremom a za ministrov vymenuje dvoch náboženských fanatikov, ktorí nám rozprávajú, ako cítili dotyky Boha. Je nešťastím, že keď sme už vykúrili Fica, na čelo vlády sa dostal ten najmenej vhodný. To som už mohol byť premiérom aj ja.
 

Nie celkom,

To najmenej vhodný tam celkom nepasuje. Keby to bol Boris Dollár alebo nebodaj niektorý z tých dvoch ministrov či nebodaj ešte iný z toho okolia, to by bola úplne ale úplne iná zábava. Predstav si tlačovku ktorá sa začína: "Dievčatá nástup!" alebo "Modlime sa..."
 

 

Prosím ťa nestraš. Ale máš pravdu. Nemusíme chodiť daleko a nájdeme ešte odstrašujúcejšie príklady. A vlastne ťažko by sme hľadali aj niekoho lepšieho. Avanturistu Sulíka? Kisku, krorý už za prezidentovania nám dokázal, že na politiku nemá vlohy?
 

Zažili sme už čosi podobné

Pamätáš si rovnú daň? V tej "nedokonalej" podobe ako to bolo podané sa zdala byť jedna veľká blamáž a nakoniec to zafungovalo. Štát nemusel kontrolovať záležitosti, ktoré sám nevytváral ako umelé prekážky alebo priestor na špekuláciu. Zahraničnému kapitálu tiež to prišlo vhod (ba viac ako vhod...) a náš občan či podnikal alebo bol zamestnaný mal vo veciach jasno.
Vymyslel to vlastne R. Sulík (až na niektoré dielčie myšlienky), pekne to skomolil, Miklóš tomu dal vážnosť uznávaného ekonóma a Miki Dzurinda to pretlačil ako myšlienku tisícročia. Zhruba takýmto spôsobom mal teraz fungovať premiér. V pozadí niekde sa žhaví, chrlia sa myšlienky viď R. Sulík, dizajnér to stmelí do písanej podoby a dá tomu design ako sa patrí pre najlepšie závodné vozidlo a pilot Miki nasadne do auta s presvedčením že je to najlepší voz na širokom okolí a vyhrá s tým súťaž pre našu ekonomiku a pre občanov.
Dokonca tak dobre sa to podarilo, že Hranol už ani zavedeniu Eura nedokázal zabrániť, resp. stalo sa to aj bez pričinenia nastupujúcej vlády, akurát neokomunista sa postavil k automatu a vybral si prvú symbolickú dvacku...
 

 

No, podľa môjho názoru bola rovná daň skvelá vec. Áno, vymyslel a nasadil ju Sulík, čo zároveň považujem za jeho intelektuálny limit. Je dobrý úradník, ale nie politik. Ako politik je katastrofa. Urobí dobrú stranu, ale potom tvrdohlavo pováľa vlastnú vládu, následkom čoho mu odíde tretina strany.
 

Keď už sme pri Sulíkovi...

Zhodou okolnosti poznám zo desať ľudí, ktorí zo strany odišli. Okrem dvoch môžem povedať, že v živote tam nemali čo robiť. Všímať si treba, že väčšie slovo dostali ženy a suplujú neschopnosť Sulíka "čítať" ľudí. Je to proces. ČO sa týka rozbitia vlády jednoznačne schvaľujem čo spravil. V tej dobe a za tých okolností byť na jeho mieste to spravím znova. Keby to nebol spravil Dzurinda aj z pozadia by ho bol odrovnal, lebo inak by sa nemal ako dôstojne zachrániť. Čo sa týka európskych financií ani teraz nie je Grécko v poriadku, ale čo je horšie vyliahla tam "krásna " trojica Taliansko, Francúzsko a Portugalsko. Keby vláda sa pod to nepodpísala svojim pádom tak si to ani nezapamätáme, že mohli sme zabrániť historickej skaze. Teraz namiesto toho tlačíme peniaze, ekonomika všade prešľapuje na jednom mieste, umelo sa naliečili banky a nebyť porušovania základných monetárnych princípov už by sme mali po eurozóne. A do tertice: Radičovej tiež padlo vhod bez veľkého poníženia odísť a povedať si, stačilo. Politikom môže byť ktokoľvek (B.Dollár je živým príkladom), ale stať sa štátnikom je zdlhavý proces. Churchill mal 60 rokov keď sa stal predsedom vlády, Sulík ešte pár vecí sa musí naučiť, na druhej strane by sme mu boli ublížili keby sme neuznali, že spravil nejaký ten pokrok. Či to stihne za svojho života je ale iná otázka.
 
Hodnoť

Preco mu dali cas si vymysliet vypoved?

Nechapem tieto kriminalisticke metody, ale mozno len neviem okolnosti. (mozno mi to niekto objasni) Preco ho okamzite ako ho zatkli nepostavili pred vysetrovatela, ktory mal byt pripraveny. Takto mu dali cas si vymysliet co povie co nepovie a co ako zaprie, zahmly, vyhovory sa, zaklame atd.
 

romanocko

No lebo by odmietol vypovedat, kym si vsetko nerozmysli... napriklad.
 

 

ja myslim ze to bude dalsi nevedko
 

 

Také som počul, že to prebieha presne ako ste popísali. Nadránom NAKA rozkopne dvere, pacienta vytiahnu z postele pred dom s holým zadkom ako sme videli v prípade Kičuru a už s ním mažú pred vyšetrovateľa, kým sa pacient stihne spamätať. Problém je iba v tom, že Zorro má toho na rováši toľko, že nemohli ho vypočúvať zo všetkých jeho lotrovín.

BTW, náhodne som použil slovo "rováš". Vie niekto, čo to vlastne znamená?
 

 

1. hist. štvorhranná látka al. palica, na ktorú kedysi zárezom (vrubom) richtár zaznačil, že občan zaplatil daň, al. na ktorú v krčme hostinský zaznačoval, koľko nádob nápoja vypil hosť pijúci na dlh: spôsob platenia porcií podľa rovášov (Rys.);
rezať, zapisovať na r.;
Aha, ty panská pľuha, prišla si si po dlh, čo mám na rováši? (Ráz.);
pren. hovor. dlh: Starý rováš vyrovnáme, veď prichádza vinobranie. (Mih.) Pri takej veľkej kosbe vyrovnávajú sa i celoročné rováše. (Gab.)

● hovor. mať (u niekoho niečo, toho, hodne) na r-i, mať u niekoho (veľký, hodný) r. veľakrát sa previniť (voči niekomu);
arch. piť, brať, kupovať ap. na r. na dlh: Štrnásť súdočkov vína majú vziať na rováš v krčme. (Smrek) Jedno darmo, a to druhé na rováš. (Podj.);
arch. na r. niekoho na účet, na konto: Roznáša ten dobre zaslúžený oldomáš, čo sa užije na rováš novovyvoleného hlásnika. (Podj.) Šlo to na rováš jeho zvyčajného veriteľa. (Fel.) Pripíš si to na svoj rováš. (Urbk.);
zastar. zrezať r. (niekomu) vyrovnať sa s niekým, potrestať niekoho, odplatiť sa (obyč. tvrdým, surovým spôsobom): On tu zreže rováš odrazu, a to, keď na to príde, i bez sudcov i bez svedkov. (Kal.) Počkaj, ty holomok, však ja tebe posvietim i zrežeme si naraz rováš. (Lask.) Veď my im kedysi zrežeme rováš. (Kuk.)

2. nár. (obyč. v mn. č.) vruby, zárezy na rováši al. na inom predmete (označujúce výšku dlhu al. mieru): Ešte dosiaľ vidieť rováše, ktoré sám vytesal valaškou. (Švant.) Môžeš sa ohlásiť každý deň pri nej na oldomáš. Rováše nepočíta. (Švant.);
vyhládzať r-e (Ráz.-Mart.)

● navreli mu r-e (na chrbte, na zadku) opuchliny (po úderoch palicou al. iným tenkým predmetom);
rovášik, -a muž. r. zdrob. k 2 : Dáva pozor (hostinský), aby nejako neprehliadol rovášik na rumplíku. (Chrob.)
 

 

pretoze aj ludia, ktori si z pravneho statu urobili trhaci kalendar maju prava, napr. pravo nevypovedat, pravo prizvat si advokata, prestudovat si spis (ak su obvineni a nie este len v pozicii svedka). Nic tym nedosiahnes, ked ho zavries do budy a budes cakat, ze sa prizna.
 
Hodnoť

 

wow a dali mu aj "medveda" (sputavaci opasok).
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Domov