SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nárast korony chce Krajčí zastaviť semaforom. Či to pomôže, nevie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

bez dôkazov? :-)

"Matovič bez dôkazov tvrdí, že celoplošné testovanie nás "zachránilo pred katastrofou".

nevideli ste krivku? že sa nehanbíte novinári
 

 

Igor, si to Ty?
 

 

Musi to byt on. Alebo je do neho zalubeny. Inak sa neviem vysvetlit to obhajovanie kazdej sprostosti.
 

 

1594609 je žena

podľa všetkých reakcií by som tipol, že je niečo ako slovenská SIRI alebo Alexa... automaticky odpovedá jedným smerom bez ohľadu na argumentáciu, tak to musí byť naprogramovaná :)

myslím, že sme ju dostali od vlády namiesto inteligentnej Covid apky, nejakú činnosť to nové štátne IT centrum muselo vykázať

alebo je tu ešte možnosť, že sa doma nudí nejaká Klárka
 

 

To bude Pavlinka,
 

 

Buďte všetci ticho!!! kuvici, pán Matelko nám práve oznámil na otázku: Bude plošné testovanie?"
" O tom nech rozhodnú pani Prezidentka, Fico, Pellegrini a aj koaliční partneri, lebo ja to nebudem rozhodovať!"(keď oni sa spojili proti mne)
Hmmm. Tak toto je predseda vlády?! Čo to trepe za nezmysly? Kto mu vezme z pliec zopdovednosť? Keď doteraz všetko riešil on jedine premúdry, tak zrazu sa nevie rozhodnúť autonómne? Kde sa mu váľajú gule?
Je to SLABOCH!
 

pre mx3

a predtým si tvrdil, že bol zas diktátor... Konštatovanie hodné "odborníkov" -lepšie chorobných alegikov na IM .Nech robí, čo robí, furt zle. Fico s Pelegrínim a ich "ctihodní sponzori" majú z takých diskutérov radosť.
 

 

Ale on v podstate napísal pravdu. Toto je zbavovanie sa zodpovednosti. Ked si premiér tak nesieš zodpovednosť za svoje vyjadrenia a za všetko čo urobíš. Všetci vieme že doteraz na to išiel nekompromisne a teraz ked sme doposiaľ nevideli relevantné výsledky celoplošného testovania zrazu to chce hodiť na niekoho iného? Je ťažko pochopiť myšlienkové pochody nášho premiéra, ak nejaké má. Väčšinou sú to streľby dookola a potom ospravedlnenia. Je premierom tak nech sa tak správa. To už nieje vykrikovanie z poslaneckej opozičnej lavice, ľudia mu dali dôveru tak nech pracuje a nevyplakáva.
 

neblázni

nie sú relevantné výsledky ? To že sme v Európe s 0,8% mortalitou na druhom najlepšom mieste po Monaku s 0.5% je nič? Že Česi, Poliaci, Maďari i Rakúšania nám môžu závidieť je nič? Že ekonomika ide, bez tvrdého lockdownu je nič?
 

 

Ja som myslel výsledky celoplošného testovania. Takto sme na tom boli dobre aj v marci a ani sa celoplošne netestovalo.
 

 

A skory lockdown na to nemal ziadny vplyv, ze.
 

 

Tak ked bol lockdown úspešný tak sme ho mohli zopakovať a nevymýšľať niečo nové.
 

nuž

lebo v marci ešte vírus poriadne "nedorazil" k nám.Nemali sme komunitné šírenie ako dnes. Tak preto. Tak to bolo i v okolitých štátoch. Až teraz na jeseň sme šli svojou cestou a okolie tiež svojou. A výsledok?
 

 

výsledok sú nejasné informácie o celoplošnom testovaní a rozdelená spoločnosť, rozhádana koalícia a premier zrelý na psychiatriu.
 

ale no

máme výrazne lepšiu nákazovú situáciu, menej zomrelých a menej vážne chorých. Nielen oproti susedom, ale takmer v celej európe. A mafii stíska...
Zatiaľ čo tí predtým boli "jednotní" v tunelovaní našich daní, súčasní v polemike hľadajú to najlepšie východisko. Ako badám už raz zaujatého ani desiatky argumentov nepresvedčia. Nech robí IM čo robí, pre teba /vo vzácnej zhode z predstaviteľmi mafie/ bude vždy len poloblázon. Sústredený tlak na psychiku človeka sú eštebácke metódy, ako položiť i zdravého človeka. Len o to /s prispením menej chápavých / im ide predovšetkým.
 

 

Takže všetci ktorí nesúhlasia s IM sú mafiáni a nechápaví. No čo k tomu dodať. Treba Igora vysvätiť ešte za života nech má zadosťučinenie. Povedal by som ešte, že máme výrazne lepšiu situáciu oproti okolitým štátom aj napriek Igorovím chaotickým nariadeniam, za čo by som chcel podakovať zodpovedným občanom SR.
 

...

nie všetci ale mnohí. Tu nejde o IM ale či to čo robí, má zdôvodnenie a verejný prospech. A áno i vďaka zodpovedným občanom. Chceš tvrdiť, že Česi a občania iných krajín sú o mnoho menej zodpovední, alebo daj čím to je, že u nás je situácia o dosť lepšia. Nedáš, lebo došli argumenty!
 

 

:-) argumenty nedošli. Ked porovnám Spanielov lebo tu žijem a Slovákov tak ti môžem zodpovedne povedať že Slováci sú zodpovednejší. Pokiaľ chceš porovnanie s Cechmi tak tak isto sme zodpovednejší. Pokiaľ vezmeme Aziu tak tam je disciplína ukážková. U nás je situácia aj preto lepšia že je menšia hustota obyvateľstva tak ako napr. vo Fínsku. To čo robí IM niesu vždy zdôvodnené veci a nie vždy je z toho verejný prospech. Skôr take výstreli na slepo a sem tam sa trafi sem tam nie. Ale nejde iba o to, väčším problémom je jeho vidlácka komunikácia. Nie že by nebol vidlák ale predsa len premiér suverénneho štátu by mohol popracovať a dosť podstatne na svojej rétorike. Možno to vidlákov baví dokonca sa im to zdá príťažlivé ale toto nieje tá sľubovaná politická kultúra a nie všetci na Slovensku sú vidláci. Keby sa ku mne takto správal šéf v práci tak mu dám okamžitú výpoved. No naši koaličníci mu to zatiaľ trpia lebo vedia že treba splniť to čo voličom sľúbili za čo som im vdačný aj napriek premierovim hulvátským útokom a invektívam čistia justíciu, zatváraju podvodníkov a pracujú o stošesť. Fakt musia byť obrnený obrovskou dávkou trpezlivosti s premiérom.
 

...

takže pripustiť, že svoje urobili i Ag testy a následná karanténa desaťtisícov sa nedá lebo ...? , že i ostatné opatrenia promtne sa meniace podľa vývoja situácie tiež sa nedá /lebo iní tomu hovoria chaos, či klamú lebo predvčerom tvrdili jedno a dnes iné.../ Ku komunikácii-beriem, IM nie je odchovanec dipl.vys.škôl, kde sladké reči sú nadovšetko, mne je bližšia asertivita i v komunikácii-čo na srdci to na jazyku. Ale ako premiér by to mohol dať " tak uprostred."
Vieš pochopiť akou mierou trpezlivosti musí byť "obrnený premiér" aby zvládol tú dehonestujúcu kritiku zľava, sprava ... Od konštatovania, že je slaboch až po, že je diktátor? Že mu pred domom demonštranti niesli truhlu, že sa vyhrážajú jeho rodine? A poniektorí majú tú drzosť, že porovnávajú pochody za slušné Slovensko s demonštráciami počas núdzového stavu pred úradom vlády. /toto samozrejme netvrdím o tebe/.
Áno IM nie je školený politik, ktorý by sa mál v istých situáciach pretvarovať = byť diplomatom, učí sa za pochodu. Mám však obavy, že ten tlak neustojí a ľúbivo hovoriaci politici s raketovo rastúcimi preferenciami /i vďaka hašťáknovinárom/ prídu po prezlečení opäť k moci. Doporučujem vyhľadaj si články Pána exnovinára t.č. blogera tu v Sme p.Sitka. Vrelo sa s ním stotožňujem.
 

 

S niečim súhlasím s niečim zasa nie. IM je v parlamente už dosť dlho, má vedieť že funkcia premiéra nieje med lízať. Kritici mu robia to čo on robil počas celého poslaneckého času iným. Je jedno či kritizoval spravodlivo ide o formu kritiky. Každý premiér v každom štáte musí mať tzv. hrošiu kožu. Aj v Cechách je Babiš atakovaný z každej strany od nespokojných občanov až po opozíciu, to isté v Spanielsku kde fašisti chceli odvolávať premiéra. Hovorím iba o štátoch ktoré poznám. Najťažšia práca je práca s ľudmi, neviem kde pracuješ ty ale ja mám také skúsenosti. Tak si predstav aká môže byť práca s celým národom, rozbitým na desiatky strán a skupín. Nikto nebude premiera nosiť na rukách ani sa mu ospravedlňovať, ked si to myslí tak je naivný a nepochopil za celý čas čo je v politike o čom politika je, jeho populistické reči už neplatia teraz nastúpila realita. K tomu slovníku, ja som radšej ked človek najprv premýšľa až potom hovorí. Slova majú silu a z úst premiera o to väčšiu že hovorí k celému národu a ako sa hovorí, podľa peria poznáš vtáka a podľa reči človeka. Teraz už nesedí v krčme a tliacha dve na tri bez zodpovednosti. Novinári nebudú stáť bokom a hovoriť si že toto radšej nenapíšeme alebo nepovieme. Nie sme v Madarsku, našťastie.
Co sa týka testovania na AG, nikto nevie aký to malo účinok, možno sa to trocha pribrzdilo ale tá krivka išla dole už predtým. Neviem či vynaložené peniaze a obrovská práca stáli za to. Možno stačilo tak ako inde uzatvoriť lokálne miesta ktoré boli ohniskom nákazy, hlavne trasovanie a karanténa.
Nechal by som to na odborníkoch, to sa nerobí tak že pri Merkelovej dostanem nápad že budem testovať celé Slovensko a do týždňa to zbúcham či je to dobré alebo nie. Aj ty ked chceš urobiť nejaký zásadný krok tak si ho najprv dobre premyslíš, poradíš sa a neskáčeš do toho po hlave. Aspoň si myslím.
K tomu protestu pred domom, čo zaseješ to zožneš, Ked budeš radikálne presadzovať svoje názory či už dobré alebo zlé stále naraziš na odpor. Ked pošleš svojho ministra kopať hroby tak sa ti nebudú pred domom protestanti premávať s prvomájovou briezkou. Určite by si IM pomohol keby národ spájal tak ako koalíciu, postavil sa za neho alebo za svojho ministra a vynechal tie zbytočné invektívi okolo toho, najprv všetkých uraziť a potom sa ospravedlňovať. To je tak infantilné že na to sa nedá ani ináč odpovedať. Následky slov už nevezmeš späť, Raz povedané slovo neodvolateľne letí.
Na záver, je mi jedno či je to IM alebo by tam sedel iný premiér keby sa takto správal zožal by takú istú kritiku. Nieje to nič osobné voči nemu iba zhrnutie vecí ktoré nezvláda a ktoré by mal napraviť.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Domov