SME
Streda, 3. marec, 2021 | Meniny má Bohumil, BohumilaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kedy sa dostanete na rad? Zverejnili podrobnosti očkovacej stratégie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

 

A precoze to trvalo tak dlho, zverejnenie tejto tabulky, ked sa o ockovani hovori uz od leta? Lebo slovensko?
 

doteraz mali inú tabulku

mňa by skôr zaujímala tabuľka ako majú zazmluvnené a budú chodiť vakcíny, lebo či som v 5 alebo 11tej skupine je dosť jedno, lebo to môže znamenať že má zaockuju o rok, alebo o 5 a to už možno aj zmením skupinu prirodzeným vývojom :)
 

v cz dodavky vakcin su

v ich ockovacej strategii, u nas zatial nie. tam je zatial plan ze sa bude ockovat do juna 2022. ta strategia je asi druha alebo uz tretia verzia, co je logicke, kedze sa uprauje podla dodavok:
http://www.szu.cz/tema/prevenc...

https://koronavirus.mzcr.cz/wp...
 

 

Očkovací plán má jeden problém - pôsobenie vakcín voči COVID je rôznorodé, priemer je 1 rok (mnoho internetových "expertov" si myslí, že ide o doživotnú imunitu). Aby očkovanie malo zmysel, musí byť preočkovaná populácia do 1 roka a potom opäť od začiatku.
Je to o dostatočnej výrobe a logistike. Dobrá správa je, že takto o rok už môžu byť na trhu aj iné vakcíny, ako ich dnes poznáme.
 

 

Toto je klamlive tvrdenie. V skutocnosti zatial nevieme, aku dlhu ucinnost maju vakciny. Vzhladom na nadalej pokracujuce sledovanie ludi zapojenych do klinickych studii budeme mat informaciu o klesajucej ucinnosti zhruba s polrocnym predstihom.
 

Presne tak.

Základným faktorom je, či sa vedľa humorálnej imunity (tvora protilátok), vyvinie aj imunita bunečná (pamäťové bunky). Protilátky sa rozkladajú rýchle, v priebehu mesiacov až roka. Ale pamäťové bunky znamenajú viacročnú ochranu.
Nakoľko vakcíny sú obehu ešte len pár mesiacov, nikto nepozná odpoveď.
Dá sa povedať že hromadné vakcinácie sú vlastne náhradou tretej klinickej fázy testovania. Ukáže čas.
 

To isté sa ale týka aj tých,

ktorí kovid prekonali. Prečo ich hnať po 3 mesiacov na vakcínu, keď ich pamäťové bunky zrejme poskytujú viacročnú ochranu? Bude niekto zisťovať aj toto?
 

Som presvedčený o tom,

že po prekonaní Covidu, postinfekcne titre protilátok vydržia 12 mesiacov. Preto pokladám dobu 3 mesiacov za unáhlenu. Po prekonaní by sa malo testovať jedine vtedy, keby sa v krvi nezistili protilátky. Lebo postinfekcne protilátky si s postvakcinacnymi konkurujú. Skoré podanie vakcíny spôsobí rýchle odbúravanie protilátok získaných po infekcií. Ale to by musel niekto aj merať. Dokonca sa plazma od takých ľudí, darcov, môže použiť ako hyperimunne sérum, čo môže zachraňovať životy. Pokiaľ sa podajú ihneď po objavení sa prvých príznakov, alebo ešte skôr, po zistení pozitivity PCR. Poznám osobne aj darcu, nie nie je zo Slovenska. Len treba pamätať na to, že podanie hotových protilátok nespôsobí na vlastný imunitný systém, ktorý keď to dostane hotové na tácke, nereaguje. Aj to, že takáto darovaná ochrana vydrží iba pár týždňov.
 

 

Som celkom prekvapený ze sa nerobia testy na protilatkz vo veľkom. Ak som správne pochopil test je rýchly a nie je dráhy. Koľko luis prehaname na testovanie, na vakcinu, zakazujeme im chodiť do práce, obmedzujeme ich, a pri tom môžu mať protilatkz v tele, a nevedia o tom. Uz hodnú chvíľu rozmýšľam nad tým ze si predsa len zaplatím test na protilatky, či ich mám. Horšie bude ze ak ich budem mať, nič to nerieši, lebo kto mi vydá potvrdenie o tom ze som prekonal vírus? Môj lekár určite nie. Uz som sa ho na to pýtal.
 

súhlas

okrem toho treba rátať (dúfať) aj s možnosťou, že vírus Covid-19 zmizne, resp. sa zmutuje a stratí na sile..do roka, do polroka.... , tak ako zmizli iné chrípkové vírusy napr. MERS
 

Netrep!

MERS je koronavírus a nie chrípkový vírus! Melieš o niečom, čomu vôbec nerozumieš! MERS sa stratil hlavne kvôli tomu, že bol zachytený ešte v zárodku, nerozšíril sa a hlavne zabil viac ako 10% z tých, ktorí ho dostali...
 

..a mal podstatne kratšiu inkubačnú dobu

preto sme vedeli eliminovať aj importy do Európy (myslím v Paríži a Amsterdame... boli nejaké prípady)
 

áno

máte pravdu, bolo šťastím, že mal kratšiu inkubačnú dobu a čo je tiež dôležité nemal bezpríznakových prenášačov ako má teraz SARS-COV2...
 

 

Aaaale chlapi, ukludnite sa!
Ja mam inu otazku...nemohol by mi niekto poslat telefonne cislo na dievcinu, co sa dava ockovat na tej ilustracnej fotecke???
Je ako cukricek v tej kratkej sukienke :)
 

Ti žena

dá po ... že cukríček v sukienke... :))).. daj si inzerát! Hľadám dievčinku z očkovania. Zn. cukríček v krátkej sukienke...
 

a čo by si

s tým telefónnym číslom robil? :D

Keby si bol atraktívny alebo pri peniazoch, mal by si dosť na výber priamo okolo seba. Asi nemáš, takže ani nemáš čo tomu cukríčku ponúknuť. Alebo si také nadržané prasa ako samotný Kollár, ktorý pre š*kačku za prachy pricestuje aj do Komárna a potom to obráti na nezištnú finančnú pomoc slobodnej mamičke. Ale chápem, chutná je, taký slovenský priemer mladej dievčiny.
 

 

aky smutny musis mat zivot, ked si po tolkych dnoch zareagoval na moj zartovny prispevok takto urazlivo a osobne?
Fajn si ma skadroval a rozanalyzoval, dufam, ze si so sebou spokojny....
well done :)
 

neber to prosím osobne

aj keď to tak vyznelo, nemyslel som to útočne. V podstate som si položil tú istú otázku ako ty a dal som si tú istú odpoveď ako tebe.
 

Hej

trepeš! link si rovno strč niekam - MERS je koronavírus, presne ako je koronavírus aj terajší SARS-COV2.... S chrípkou má spoločné asi toľko ako má spoločné jablko s hruškami!
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Domov