SME
Piatok, 19. apríl , 2019

Richter zostáva ministrom, vláda nepadá (minúta po minúte)

Za návrh o vyslovení nedôvery hlasovalo 61 zo 139 prítomných poslancov.

Odvolávanie ministra Richtera sme sledovali minútu po minúte:

21:45 Minútu sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

21:30 Podľa Eriky Jurinovej (OĽaNO) minister dlhé mesiace neriešil "hrozivú" situáciu detí v zariadení Čistý deň. "Nezaslúži si byť preto ministrom," zdôraznila Jurinová po hlasovaní.

Hlasovanie poslancov vládnej SNS a celú aktivitu strany vníma len ako snahu o zakrytie ich 600 miliónového eurofondového škandálu na ministerstve školstva a neschopnosti toto ministerstvo riadiť.

Ak by otázka stála opačne a poslanci by mu mali vyjadriť dôveru, nezískal by ani potrebných 76 hlasov svojej vládnej koalície.

Natália Bláhová, šéfka klubu SaS o Jánovi Richterovi

"Tak ako kedysi Ján Slota pri podobných škandáloch aj Andrej Danko poslušne ustúpil Robertovi Ficovi," dodala Jurinová.

SNS podľa nej po tomto hlasovaní dokázala, že je to tá istá strana ako za čias Slotu a pravdepodobne rovnako ako Slotova strana aj skončí.

Podľa šéfky klubu SaS Natálie Blahovej minister "pohorel na celej čiare". "Ak by totiž otázka stála opačne a poslanci by mu mali vyjadriť dôveru, nezískal by ani potrebných 76 hlasov svojej vládnej koalície," zdôraznila.

Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár označil štvrtok za divadlo alebo komédiu pod taktovkou Roberta Fica (Smer-SD) a Andreja Danka (SNS).

20:30 Poslanci začali hlasovanie.

Minister Richter zostáva vo funkcii. Po piatich hodinách rozpravy mu poslanci nedôveru nevyslovili. Za odvolanie hlasovalo 61 poslancov, proti bolo 65 a zdržalo sa 13. Potrebných bolo 76 hlasov. Poslanci SNS sa zdržali, ako avizovali.

20:03 Natália Blahová v záverečnej reči odmieta politizáciu kauzy Čistý deň. Poslancov vyzvala, aby hlasovali podľa svedomia za deti a odvolanie ministra Richtera.

Hlasovanie o ministrovi Richterovi je naplánované na 20:30.

19:50 Ako posledný vystúpil Igor Matovič z OĽaNO.

19:41 „Túto agóniu nemá zmysel naťahovať,“ vyhlásil Jozef Viskupič v reakcii na rozhodnutie národniarov. Koalíciu označil, za mŕtvu koalíciu.

19:34 "Ján Richter nie ani dobrý minister, je to babrák," odkázal Martin Poliačik z SaS. Minister podľa Poliačika nemôže ostať na svojom mieste. Odvolanie by malo byť prvým ozdravným krokom pri uvedomení si, že máme problém a následná očista verejného života by mala byť druhým krokom.

Prečítajte si tiež: Nicholsonová dostala dokument z polície, ktorý hovorí o korupcii Andreja Danka

19:13 Lucia Nicholsonová v rozprave už skôr vyhlásila, že dostala utajenú kriminálnu informáciu z NAKA, ktorá hovorí o podozreniach z korupcie Andreja Danka.

„Ide o informáciu od zdroja, ktorý polícia vyhodnotila najvyšším stupňom dôveryhodnosti – A1. Podľa kriminálnej informácie by mal byť predseda parlamentu Andrej Danko zapletený do korupčného škandálu v súvislosti s eurofondmi pod ministerstvom školstva,“ povedala Nicholsonová.

Podpredseníčka parlamentu podala trestné oznámenie a pýtala sa, či polícia urobila všetko pre to, aby prípad za rok vyšetrila.

Zároveň sa pýtala, či informácia neslúžila na vydieranie Danka.

19:00 Jaroslav Paška na tlačovej konferencii po rokovaní klubu SNS oznámil, že strana sa nebude vkladať do politických súbojov opozície voči Smeru.

Predseda vlády si podľa Pašku vypočul výhrady SNS a prisľúbil, že ich odstráni. Strana SNS sa zúčastní hlasovania a bude hlasovať jednotne. Na otázky novinárov, či budú hlasovať za alebo proti odvolaniu, Jaroslav Paška neodpovedal. Takisto nepovedal, či Ján Richter zostane ministrom.

Až poslankyňa Eva Antošová priznala, že za odvolanie Richtera nezahlasujú. Danko podľa portálu pluska.sk povedal, že poslanci SNS sa pri hlasovaní zdržia.

18:39 V rozprave teraz vystupuje poslankyňa Erika Jurinová zo strany OĽaNO. Po nej sú ešte na programe vystúpenia troch poslancov, po nich sa môžu do rozpravy ešte ústne prihlásiť ďalší. Hlasovať sa bude po skončení rozpravy.

18:27 Tlačová konferencia strany SNS k jej rozhodnutiu o hlasovaní bude o 18:45h.

18:21 Renáta Kaščáková z SaS počas svojej reči v rozprave odkázala: "Nič, nič vo vašom rezorte nefunguje, pán minister. Chválite sa výsledkami, ale nezaujímate sa, ako žijú ľudia. Pozrite si ich zúfalstvo a bezradnosť. To je výsledok vašej sociálnej práce a jej odozva v regiónoch."

Som sklamaný, že ani premiér, ktorý sa tak hrdo bil za svojho ministra, ani minister, tú nesedia.

Zsolt Simon

18:08 "Som sklamaný, že ani premiér, ktorý sa tak hrdo bil za svojho ministra, ani minister, tú nesedia. Robert Fico v tejto sále nakričal dosť, keď tu Iveta Radičová nesedela. Dnes ten istý Robert Fico so svojimi ministrami zaliezol do kúta. Rozčúlilo ma, keď minister Richter na konci svojej reči povedal, že ho opozícia dnes bude citovo a politicky vydierať," povedal nezaradený poslanec Zsolt Simon.

"Táto koalícia nie je založená na hodnotách. Tento zlepenec nectí žiadne morálne hodnoty v spoločnosti. Inak ťažko povedať, prečo chráni ministra v pozícii, ktorý mal dozerať na to, aby k zneužívaniu nedošlo," pýta sa poslanec.

Schôdza na odvolanie Jána Richtera sa koná už druhýkrát a podľa Simona k druhému pokusu o odvolávanie vôbec nemalo dôjsť.

17:47 „Pán minister, túto pozíciu zastávate už dlhú dobu a mali ste príležitosti ukázať ľuďom, že ju dobre zastávate. No nevyužili ste to,“ odkázala Jánovi Richterovi Petra Krištúfková zo SME Rodina.

17:41 Klub SNS začal rokovať až o 17:00h.

17:20 Lucia Ďuriš Nicholsonová o Čistom dni nechce hovoriť, lebo už všetko bolo povedané. Hovorí o sociálnych službách, ktoré podľa nej nefungujú.

17:03 Minister Richter odišiel zo sály. Opoziční poslanci žiadajú jeho návrat.

16:31 Minister obhajoval svoju prácu takmer štyridsať minút. „Po štyroch mesiacoch tu opäť stojím ako obeť opozície,“ ktorá podľa Richtera nevie viesť "vecný súboj" s vládou. Zopakoval, že opozícia je stále frustrovaná z výsledkov volieb a jediné o čo jej ide, je deštrukcia a likvidácia.

Richter vidí bezradnú opozíciu a očakáva, že bude opäť terčom urážania a citového vydierania.

Prečítajte si tiež: Hrnčiar o konaní SNS: Aj pri novom aute motor chvíľu sadá

16:17 „SNS sa asi potrebuje necítiť utláčaná a byť nejako naboku a zrejme potrebuje, aj vzhľadom na to, že bol odvolaný minister Plavčan, ukázať svojim voličom , že si vie vydobyť väčší priestor. Vnímam to tak, že ide o nejaké politické veci,“ hovorí Andrej Hrnčiar z Mosta-Híd. Prečítajte si viac v rozhovore pre SME.

15:50 Slovo si vzal minister Richter, ktorému je ľúto, že po štyroch mesiacoch opäť stojí pred poslancami. "Nie kvôli sebe, ale kvôli vám, ktorí sa na tejto fraške nepodieľate a kvôli verejnosti, ktorá si zaslúži, aby sme sa všetci sústredili na hľadanie realistických riešení existujúcich problémov," skonštatoval Richter.

Podľa neho sú obvinenia opozície bez obsahu. Odmieta tiež tvrdenia, že ministerstvo nekonalo v prípade Čistého dňa kompetentne.

Opozíciu obvinil z toho, že jej ide iba o rozkol vlády. „Ja aj moje ministerstvo sme sa stali terčom útokov z viacerých strán,“ vyhlásil.

15:49 Politológ Grigorij Mesežnikov si myslí, že to, čo robí SNS je klasické situačné vydieranie.

„Samozrejme, že koalícia chce pokračovať vo vládnutí, v SNS možno len vymýšľajú spôsob, ako bez straty tváre celú túto takzvanú koaličnú krízu ukončiť,“ hovorí. V končenom dôsledku si ale myslí, že by bolo veľkým prekvapením, ak by SNS zahlasovala za odvolanie Richtera.

Prečítajte si tiež: Kondómy vo vrecku aj zvláštny akademický titul. Politická kariéra Jána Richtera

„V takom prípade si neviem predstaviť, že by Robert Fico pokračoval v tejto vláde,“ tvrdí.

Do budúcna však takýmto spôsobom SNS stráca dôveru koaličných partnerov. Hlavným problémom podľa Mesežnikova je, že Andrej Danko je dnes len veľmi ťažko predvídateľný.

„Táto kauza oslabuje SNS vo vnútri koalície, ale klesli im aj preferencie. Danko by chcel, aby strana z toho všetkého, do čoho sa dostala aj vďaka nemu, vykorčuľovala s čo najmenšími ranami, ale mám pocit, že opak je pravdou, že on strane pomáha k ešte väčším problémom,“ hovorí.

15:41 Blahová označila vystúpenie Fica za "vrcholne nedôstojné". Odmieta Ficovo vyjadrenie, že schôdza je o ničom.

15:32 Slovo si vzal premiér Fico. Schôdzu považuje za "absolútne účelovú". Richtera sa aj osobne zastal a označil ho za najúspešnejšieho ministra práce, akého sme kedy mali.

Richter podľa Fica urobil množstvo krokov v spolupráci s políciou, rozhodol o odobratí akreditácie Čistému dňu. Fico ministrovi poďakoval za tieto kroky.

Predkladateľku návrhu premiér skritizoval za používanie slova korupcia. Počas svojej kariéry, kedy sa venoval trestnému právu vrátane trestného činu znásilnenia, podľa vlastných slov nevidel také znásilnenie slova korupcia ako v Blahovej vystúpení.

Svojim poslancom odporučil nezúčastňovať sa na rozprave, keďže ide podľa neho iba o obviňovanie bez dôkazov. „Táto schôdza je iba zneužívaním práva,“ uzavrel premiér.

Poslanci Smeru po Ficovom vystúpení odišli z rokovacej sály, zúčastnia sa až záverečného hlasovania. Fico Richtera vyzval, aby selektoval, čo a od koho bude počas schôdze počúvať. Následne aj s Dankom zo sály odišli.

15:23 Minister kultúry a podpredseda Smeru Marek Maďarič nevedel o tom, že premiér oznámil poslancom SNS, že ak padne Richter, padne aj vláda.

"Nevedel som o tom," povedal novinárom Maďarič s tým, že ho prekvapilo aj vyhlásenie, ktoré SNS poslala v stredu večer. Žiada v ňom premiéra, aby vymenil Richtera.

Maďarič zopakoval, že Smer za Richterom stojí a nepredpokladá, že by premiér ustúpil a ministra odvolal. Podpredseda Smeru nevie, ako bude SNS hlasovať. Zároveň si nemyslí, že by zotrvanie Richtera vo funkcii ohrozovalo dôveru vlády.

Minister pripomenul, že na začiatku koaličnej krízy bolo "nečakané a šokujúce" vypovedanie koaličnej zmluvy, ktoré doteraz "dosť dobre nepochopil".

15:21 Návrh na odvolanie ministra Richtera predniesla Natália Blahová z SaS. Minister Richter podľa nej spĺňa všetky štandardy, ktoré premiér stanovil pri odvolávaní ministra školstva Plavčana (nom. SNS).

Hovorí tiež o hazardovaní s dôverou verejnosti a vyčíta mu najmä kauzu Čistý deň a slabú ochranu detí. Ako povedala Blahová, od prepuknutia káuz uplynul rok a odvtedy sa pre deti umiestnené v zariadení nezmenilo vôbec nič. Medzi dôvody, pre ktoré chce opozícia Richtera odvolať, Blahová zaraďuje predovšetkým jeho netransparentné a korupčné správanie.

Kauza Čistý deň je podľa poslankyne SaS len vrchol ľadovca, Blahová očakáva ďalšie zlyhania. "Počas jeho pôsobenia preukázal, že je nad jeho schopnosti viesť ministerstvo tak, aby plnilo zákonom stanovené povinnosti. Medzi jedny z najdôležitejších patrí chrániť práva a právom chránené záujmy maloletých. V tejto úlohe rezort pod jeho vedeným fatálne zlyhal," uviedla

15:11 Béla Bugár otvoril mimoriadnu schôdzu, ktorej bodom je odvolávanie ministra Richtera. Prezentoval sa dostatočný počet poslancov, plénum je uznášaniaschopné. Poslanci sa dohodli na tom, že rokovanie bude
pokračovať aj po 19:00 hod.

15:05 Hodina otázok sa skončila, podpredseda parlamentu Bugár vyhlásil prestávku päť minút.

14:34 Na prerušenom rokovaní klubu SNS by sa mal po hodine otázok a začiatku mimoriadnej schôdze podľa informácií SME opäť zúčastniť aj premiér Fico.

14:10 Poslanecký klub SNS bude pokračovať po hodine otázok. Na klube bol prítomný aj premiér. "Oznámil nám, že toto hlasovanie je zároveň hlasovaní o páde vlády. Toto je pre nás veľmi dôležitá otázka, o ktorej chceme ďalej na klube rozprávať," povedal Bernaťák. Fico hlasovanie o Richterovi nespája s hlasovaním o dôvere vlády, ale povedal, že ak bude odvolaný, vláda padne.

"Spomínali sme viackrát, že alternatíva k súčasnej koalícii neexistuje," povedal Bernaťák, no nechcel povedať, či to znamená, že Richtera podržia. "Rozhodneme sa zodpovedne s ohľadom na všetky okolnosti," dodal Bernaťák.

Atmosféra na klube za účasti Fica bola podľa podpredsedu SNS Antona Hrnka "príjemná“. Bernaťák spresnil, že bola pracovná.

Avizovaná tlačová beseda Danka sa konať nebude. Brífing by SNS mala mať potom, čo sa definitívne dohodne na postupe.

14:00 V parlamente sa začala hodina otázok. Poslancom odpovedá premiér Fico.

12:56 Premiér Fico a ani predseda Mosta-Híd Bugár nevidia dôvod na Richterovo odvolanie. Médiám to po rokovaní koaličných lídrov povedal Bugár.

Šéf Mosta si nemyslí, že Richtera parlament odvolá. "Nemyslím si, že pán Richter bude odvolaný," povedal a zdôraznil, že keď sa vyrieši aktuálny problém v koalícii, vláda môže pokračovať ďalej.

"Klub SNS ešte rokuje. Počkáme na výsledok rokovania SNS a podľa toho, ako sa dohodnú, sa buď ešte stretneme, alebo pôjdeme na schôdzu," povedal.

Prečítajte si tiež: Že sa Richterovi neobracia žalúdok, keď vidí sám seba v zrkadle

Podľa neho ešte nie je zrejmé, či mimoriadna schôdza pôjde bez prerušenia alebo sa dohodnú, jej rokovanie prerušia a v piatok sa bude pokračovať.

Podľa Bugára ak koalícia vyrieši súčasné problémy, dá sa fungovať ďalej. "Zodpovednosť každého koaličného partnera je veľká," zdôraznil s tým, že on predčasné voľby nepotrebuje.

Bugár opätovne odmietol predčasné voľby. Nepovedal, či mal šéf SNS Andrej Danko na koaličnej rade aj iné požiadavky ako odvolanie Richtera.

12:44 Poslanci Smeru sa zrejme na rozprave nezúčastnia. Na úvod schôdze na obranu Richtera má podľa informácií agentúry SITA vystúpiť premiér Fico. Po jeho prejave majú poslanci Smeru opustiť rokovaciu sálu a vrátiť sa majú do nej až na hlasovanie.

12:27 Stanovisko Smeru je aj po rokovaní klubu nemenné a jednotné, povedal premiérov poradca pre komunikáciu a poslanec Smeru Erik Tomáš. "Celý poslanecký klub stojí za Jánom Richterom a dúfame, že zvíťazí zodpovednosť a racionalita a vláda bude pokračovať ďalej," povedal. K požiadavke SNS zopakoval, že nevidia dôvod na jeho odvolanie.

12:13 "Situácia je zrejme vážna," hovorí podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar z klubu Mosta-Híd. Je však presvedčený, že v koalícii sú "rozumní ľudia a že bude táto koalícia pokračovať a minister Richter odvolaný nebude".

Hrnčiar nevidí dôvod na odvolanie Richtera, pretože v kauze Čistý deň sa začalo konať. Je podľa neho na koaličných lídroch, aby sa dohodli. SNS cez požiadavku na odvolanie Richtera podľa neho v koalícii nekšeftuje. "Nemyslím si, že toto je v rovine kšeftov," povedal.

Prečítajte si tiež: Od Tomáša ku Kočnerovi, kauzu Čistý deň sprevádzali škandály

12:09 Jaroslav Paška nepovedal, či Richter vo funkcii skončí. "Je priestor, aby neskončilo nič," povedal pri príchode na rokovanie klubu aj v súvislosti s tým, či bude pokračovať vláda.

Zopakoval, že v Richterovom rezorte SNS vidí problémy v správaní a chce, aby sa to korektne riešilo. "Uvidíme, čo bude," povedal.

12:07 Koalícia nemusí skončiť ani po tom, ak by bol za pomoci poslancov SNS Richter odvolaný. Domnieva sa podpredsedníčka poslaneckého klubu SNS Eva Antošová.

"Ja mám jeden osobný pocit a možno sa mýlim, že vláda nepadne, ak by aj pán Richter bol dnes odvolaný," uviedla Antošová pred médiami.

Antošová vysvetlila, že postup SNS bude dohodnutý na zasadnutí ich klubu. Zhruba polovica jeho členov je podľa nej za to, aby minister práce vo funkcii skončil. "Nehovorím, že presná polovica, zhruba, a tak je to aj v našej členskej základni. Ale hovorím, počkajme si na poslanecký klub, ktorý, myslím si, že bude významný pred touto schôdzou," doplnila.

Poslanecký klub SNS zverejnil stanovisko, v ktorom strana žiada Fica o výmenu Richtera. "Premiér by to mal zvážiť. Toto vyhlásenie je, myslím si, vážne a je to výzva, aby ten krok urobil. Teraz je na ťahu premiér," zdôraznila Antošová.

12:04 Opoziční poslanci neprišli na rokovanie zahraničného výboru, ktorý sa mal vysloviť k návrhu na odvolávanie Richtera. Zahraničný výbor je pri tom jediný, v ktorom má opozícia väčšinu a teda aspoň tento výbor mohol vyjadriť súhlas s vyslovením nedôvery Richterovi.

Výbor nebol uznášaniaschopný, pretože z 13 členov prišlo len šesť. Z opozície prišli len dvaja. "Aj takto v reálnom živote pracuje opozícia," povedal pre agentúru SITA člen výboru Marián Kéry zo Smeru.

11:51 Poslankyňa Smeru Jana Laššáková povedala, že ide na rokovanie klubu Smeru. Odhadovať, ako zahlasujú poslanci SNS nechcela.

11:40 Podpredseda poslaneckého klubu Smeru Jarjabek ešte nevie, či vypočujú návrh premiéra nezúčastniť sa rozpravy počas mimoriadnej schôdze. "Budeme sa o tom to baviť. Máme stretnutie klubu ešte dnes, tam si preberieme detaily, ako celá schôdza bude prebiehať," ozrejmil.

Jarjabek situáciu nevníma tak, že by dnes hrozil pád vlády. "Zatiaľ nie, poviem vám to veľmi otvorene, nemám také echo, že by mala padnúť vláda. Určite nie," uviedol.

Prečítajte si tiež: SNS nevylúčila, že bude hlasovať s opozíciou proti Richterovi

11:33 Poslanecké kluby koaličných strán sa zídu, aby rokovali o ich postupe. Momentálne nie je jasné, ako hlasovanie dopadne a či koalícia schôdzu "prežije".

"Položte mi ľahšiu otázku. Neviem, všetko je možné," povedal TASR podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar na otázku, či bude Richter odvolaný. "Aspoň je nejaký adrenalín," komentoval fakt, že pár hodín pred schôdzou koalícia nevie zaistiť podporu členovi vlády.

"Nie je to bežné, ale všetko to prináša život," doplnil. Poslanecký klub Mosta-Híd podľa neho nepodporí odvolanie Richtera.

Hrnčiar si nevie predstaviť, že by koalícia fungovala ďalej po odvolaní člena vlády za pomoci jednej z koaličných strán.

11:30 "Myslím, že by vláda nepadla, ani keby bol minister práce Ján Richter odvolaný aj našimi hlasmi," povedala pre Denník N Eva Antošová z SNS. Podľa jej slov je zhruba polovica poslancov za odvolanie Richtera.

Podpredseda strany Jaroslav Paška priznal, že na Richterovom ministerstve sú problémy. Ako však bude hlasovať, nepovedal.

10:53 Poslanecký klub SNS bude o dvanástej rokovať o postupe pri odvolávaní Richtera. Pred schôdzou by sa mali na Koaličnej rade stretnúť aj lídri Smeru, Mosta a SNS. "Chcem si vyjasniť naše postoje v rámci koalície," uviedol Danko. Ako dodal, "to celé je o tom, ako sa Slovensko má vyvíjať ďalej, kde sú hranice, za ktoré SNS v koaličnej koexistencii nemôže zájsť"

10:12 Brífing, na ktorom Andrej Danko oznámi ako budú poslanci SNS postupovať pri odvolávaní Richtera, sa uskutoční o 14:00 hod.

Prečítajte si tiež: SNS žiada Fica, aby vymenil ministra Richtera

10:09 "Byť v koalícii nie je ľahké," povedal. Zopakoval, že ho čakajú stretnutia s predsedami koaličných strán. O dvanástej hodine zasadne poslanecký klub SNS. Až potom oznámi "politické rozhodnutie."

10:06 "Naši ľudia nebudú voliť Mariana Kotlebu," uviedol Danko v súvislosti so župnými voľbami v Banskej Bystrici. Jasnú podporu konkrétnemu kandidátovi nevyjadril.

10:04 V Nitre SNS pristúpila na podporu Milana Belicu. Nitra je podľa Danka konfrontovaná s rovnakou situáciou ako Banská Bystrica. Vyzval, aby aj pravicové strany podporili Belicu v boji proti kandidátovi ĽSNS Milanovi Uhríkovi.

9:47 Danko na tlačovej konferencii predstavuje kandidátov na županov. V Žilinskom kraji, ktorý je podľa Danka pre stranu kľúčový, je kandidátom na župana exminister Ján Mikolaj. Do boja o košickú župu vysiela SNS Jarmilu Tkáčovú, v Trenčíne ide strana v koalícii a podporuje Jaroslava Bašku, v trnavskom kraji zasa súčasného župana Tibora Mikuša.

9:05 Vo štvrtok ráno pred mimoriadnou schôdzou rokovalo predsedníctvo SNS, témou boli aj kandidáti na predsedov do VÚC.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
 2. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
 3. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
 4. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
 5. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
 6. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
 7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
 8. Bulharsko: Najlepšie miesta na dovolenku pri mori
 9. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?
 10. 7 kritických situácií na cestách. Ohrozujú každého vodiča
 1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
 2. Bim Challenge 2019
 3. Čerpacie stanice OMV Slovensko budú otvorené aj počas sviatkov
 4. Z Fondu malých projektov je možné získať až 50-tisíc eur
 5. Grilovacia sezóna je zahájená!
 6. Moderné bývanie v Žiline v 30-tych rokoch 20. storočia
 7. Čerpačky OMV na Slovensku majú dvere otvorené aj počas sviatkov
 8. Funkce pro Slovensko: navigace na čísla popisná i bez ulic! Mio
 9. Projekt CEC spojil študentov ekonomických univerzít troch štátov
 10. Kúzlo pravidelného investovania
 1. Bulharsko: Najlepšie miesta na dovolenku pri mori 23 579
 2. 7 kritických situácií na cestách. Ohrozujú každého vodiča 8 983
 3. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019 8 663
 4. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť 7 728
 5. Čo upiecť na Veľkú noc? 5 skvelých dezertov Adriany Polákovej 6 767
 6. Idete stavať dom? Päť vecí, ktoré potrebujete vedieť 5 808
 7. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie 4 415
 8. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou? 4 087
 9. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým? 3 660
 10. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali 3 309

Téma: Ján Richter


Článok je zaradený aj do ďalších tém Andrej Danko, Koaličná kríza SNS a SMER (2017), Práca, Robert Fico

Hlavné správy zo Sme.sk

Boris Zala.

Muellerova správa: Rusko sa pokúsilo ovplyvniť voľby, Trump pre vyšetrovanie panikáril

Ľudia okolo Trumpa čakali, že im informácie od Rusov pomôžu.

Donald Trump.
Momentka zo zápasu Rakúsko - Slovensko v príprave na MS v hokeji 2019.
Lekári musia výsledky krvného testu vnímať s ohľadom na anamnézu pacienta. Hodnoty ovplyvňujú viaceré faktory ako napríklad životospráva, hmotnosť či užívané lieky.

Neprehliadnite tiež

Spor ministerstva a prokuratúry o chatu ukončil sám stavebník

Majiteľ záhrady pripravil rezort o argument, prečo nezrušiť stavebné povolenie.

Okraj jamy pre základy novej chaty je úplne pri plote. Zo starých základov nezostalo nič.

Etnologička: Kúpač sa neodmietal, inak by dievča zostalo prašivé

Veľkonočné košíky nosievali dvaja chlapi a paska vážila niekoľko kíl.

Svätenie jedál pred kostolom v Ťahanovciach v roku 1958.

Na veľkej časti Slovenska bude v noci prízemný mráz

Výstraha platí pre väčšinu krajov.

Ilustračné foto.

Pašerák prerazil závoru na hraničnom priechode a ušiel policajtom

Po mužovi pátrajú, našli iba jeho odstavené auto.

Vyšné Nemecké.
Ilustračné foto