SME
Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

Ľudia boli znovu v uliciach, v prípade vraždy Kuciaka obvinili tri osoby (minúta po minúte)

Tri osoby obvinili z úkladnej vraždy.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Piatkové dianie sme sledovali minútu po minúte:

21:15 Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

21:00 Páchatelia Kuciakovej vraždy mohli byť aj amatéri, pripúšťa Tomáš Zaťko, šéf firmy Citadelo, ktorá sa venuje bezpečnosti v IT prostredí.

Skryť Vypnúť reklamu

Podľa informácií TV JOJ totiž polícii pri stotožnení páchateľov vraždy pomohlo pátranie, kto si pozeral obrázky domu Jána Kuciaka vo Veľkej Mači pomocou služby Google street view.

Viac si prečítate v zhrnutí piatkového diania.

20:48 Protest pred parlamentom sa skončil. Ľudia sa rozchádzajú.

20:46 Ľudia opäť svietia a spievajú štátnu hymnu. Rovnako ako na jar ju spieva Juraj Benetin zo skupiny Korben Dallas.

20:41 Prejavy sa skončili, ľudia tlieskajú organizátorom. Tí vyzývajú ku komunálnym voľbám. "Táto krajina patrí nám, nie mafii alebo skorumpovaným politikom. My si ju zoberieme späť," vyhlásil Šeliga, podľa ktorého prišlo na protest viac ako päťtisíc ľudí.

Protestujúci kričia: My sme tu doma. Niektorí sa postupne odpájajú z davu.

Skryť Vypnúť reklamu

20:39 "Niektorí verili, že vražda otrasie vládnymi politikmi. Ich však len striaslo, konštatuje novinár a publicista Milan Šimečka.

"Žijeme v cynickom, pokryteckom a zvrátenom štáte," pokračuje.

Za posledného pol roka sme sa podľa neho dozvedeli veľa zlých vecí. Hovorí o únose Vietnamca, colných podvodoch, ale aj o horiacich vlakoch.

20:35 Budeme trvať na tom, že výber ústavných sudcov má byť transparentný, upozorňuje Juraj Šeliga. Slovensko podľa neho nikdy nebude spravodlivé a slušné, ak nebude mať slušný a spravodlivý súd.

20:28 Po Petkovej vystúpil stand-up komik Ján Gordulič. "Musíme ukázať, že nebudeme ticho a nikam neodchádzame," hovorí.

Kritizuje aj opozičné strany a vyzýva ich, aby vytvorili silu, za ktorú sa občania nebudú hanbiť postaviť. "Za nitky tu ťaháme my," povie a dav tlieska.

Skryť Vypnúť reklamu

20:25 Petková vyzýva ľudí, aby ani na okamih neprestali. "Ešte máme pred sebou dlhú cestu," zdôrazňuje.

20:22 "Nechcem obedy zadarmo, chcem vyriešenie vraždy," rozpráva Zuzana Petková, riaditeľka nadácie Zastavme korupciu, bývalá redaktorka Trendu.

"Objednávateľ stále behá po slobode. Stále nemáme dôvod veriť v dobre fungujúcu políciu," konštatuje. Zamestnanie bývalých policajných funkcionárov u ministerky vnútra Sakovej považuje za výsmech.

"Chcem právny štát. Chcem inú politickú kultúru," dodáva.

Päť rokov som žil niekoľko kilometrov od Kolárova. Priestor medzi Dunajskou Stredou a Kolárovom bol vždy akousi mafiánskou oblasťou. Človek nikdy nevedel, komu môže veriť.

Ladislav Biro, protestujúci

20:15 Juraj Šeliga apeluje na Most-Híd a Bélu Bugára. "Vy ste ten, kto to môže ukončiť, kto môže ukončiť rozkrádanie Slovenska."

20:10 Organizátori pochodu v Bratislave majú príhovor. Vravia, že si vážia prácu polície. Kľúčové však je, aby sme poznali objednávateľa vraždy.

Skryť Vypnúť reklamu

Keď Juraj Šeliga hovorí o Denise Sakovej, ľudia pískajú. Pripomína tiež kauzu únosu Vietnamca, ako aj novú voľbu policajného prezidenta.

"Smer nemôže kontrolovať ministerstvo vnútra," dodáva Karolína Farská. "Nebyť vás všetkých, dodnes by bola na úrade vlády mafia."

Ľudia kričia: Dosť bolo Smeru.

20:06 Svetlo vždy porazí tmu. Pod týmto heslom pochodovali v piatok aj ľudia v Banskej Bystrici, z Námestia slobody prešli smerom k Pamätníku SNP a cez Kapitulskú ulicu až na Námestie SNP.

Protestu sa zúčastnilo asi 300 ľudí.

Ľudia niesli sviece, kahance, alebo si svietili mobilmi. Cestou skandovali heslá ako Danko ukáž prácu, Kaliňák do basy, či Dosť bolo Smeru.

20:00 Pred parlamentom je už dav ľudí, ďalší pribúdajú. Niektorí boli kreatívni a priniesli si čelovky aj vianočné svetielka.

Skryť Vypnúť reklamu

19:55 Ľudia v Bratislave kráčajú cez Palisády. Polícia blokuje okolité ulice, v ktorých sa tvoria menšie zápchy.

Jeden z policajtov hovorí, že pochod je pokojný. "Úplne ukážkový," usmieva sa.

19:47 Pochod v Košiciach sa skončil, na záver zaznela štátna hymna. Podľa odhadu organizátorov sa zhromaždenia zúčastnilo 1500 až 2000 ľudí.

19:45 Dôležité je, aby policajti nezaspali na vavrínoch, hovorí o štvrtkovej policajnej akcii Marta Bošanská. Na pochody chodila aj na jar.

Ladislav Biro je na proteste už tretíkrát. Dnes prišiel preto, že podľa neho treba niekomu ukázať, že ľudia chcú žiť v slušnej krajine.

"Päť rokov som žil niekoľko kilometrov od Kolárova. Priestor medzi Dunajskou Stredou a Kolárovom bol vždy akousi mafiánskou oblasťou. Človek nikdy nevedel, komu môže veriť," povedal Biro na margo policajného zásahu.

Skryť Vypnúť reklamu

Dodal, že je dobré, keď sa ľudia takto stretávajú, pretože v krajine panuje veľká nedôvera voči polícii či súdnictvu.

Prečítajte si tiež: Herec Mitaš: Gašpar nemá čo robiť na ministerstve, stratil morálny kredit Čítajte 

19:40 So svojím prejavom vystúpi pred budovou Národnej rady aj herec Marián Mitaš.

"Je dôležité, aby politici vedeli, že sú tu ľudia, ktorí sú ochotní všetko nechať, postaviť sa na námestie a pýtať sa. Verejný tlak jednoducho musí byť. Pre demokraciu je to jedna z kľúčových aktivít občanov, ktoré by mali pravidelne robiť, keď sa im niečo nepáči," povedal ešte pred pochodom v rozhovore pre denník SME.

19:36 Dav v Bratislave sa presunie až k budove Národnej rady, kde sú naplánované príhovory Doroty Nvotovej, Zuzany Petkovej, Jána Gorduliča, Marián Mitaša, Martina Šimečku a Juraja Benetina.

V čele pochodu kráčajú organizátori Juraj Šeliga a Karolína Farská a spolu s ďalšími ľuďmi nesú transparent "Postavme sa za slušné Slovensko".

Skryť Vypnúť reklamu

Organizátori ešte pred pochodom vyzvali ľudí aby si rozsvietili mobilné telefóny, lampáše a baterky, pretože "svetlo vždy porazí tmu". Niektorí ľudia držia transparenty, na ktorých vyzývajú celú vládu k odstúpeniu.

19:33 Medzitým elitné komando ukončilo svoj zásah v Komárne, ženu, ktorá mala podľa obyvateľov v minulosti tlmočiť z taliančiny Marianovi Kočnerovi, odviezlo krátko po 18:30. Kolónu civilných vozidiel komanda sprevádzalo jedno policajné auto.

Novinárom mimo záznam ľudia z ulice povedali, že to bola konfliktná osoba, ktorá bola dlho zadlžená, potom zrazu začala striedať drahé vozidlá.

19:31 Dav v Košiciach postupuje Hlavnou ulicou bez skandovania hesiel. Smeruje k budove bývalého Tesca, kde sa otočí a vráti sa naspäť k Dolnej bráne.

Skryť Vypnúť reklamu

19:30 Pred Prezidentským palácom sa sformoval dav ľudí a postupuje ďalej. Až na výnimky prebieha pochod pokojne. Len jeden starší pán sa sťažoval policajtom, aby tých ľudí odpratali preč.

19:23 Dav v Bratislave sa za potlesku pohol, prišlo niekoľko tisícok ľudí. Nad hlavami držia rozsvietené mobily, niektorí si priniesli baterky.

19:20 Stále nenastali zmeny, ktoré mali nastať, hovorí Martin Ďuriška dôvod, prečo sa rozhodol prísť na piatkový protest.

"Nemám pocit, že sa niečo zmenilo. To, čo sa dialo od jari, bola iba výmena bábik. Odvtedy mám pocit, že sa objavovali stále nové kauzy," dopĺňa Eva Danečková, ktorá bola doposiaľ na každom pochode.

Je sklamaná, že dnes prišlo pomerne málo ľudí.

Prečítajte si tiež: Viete si predstaviť, že objednávateľ nebol napichnutý na štátny sektor? Čítajte 

19:18 Razia v Komárne je pokračovaním štvrtka v Kolárove, pričom tlmočníčka Kočnera, ktorá uviazla v sieti, sa tvári takmer už ako indícia na objednávateľa.

Skryť Vypnúť reklamu

Samozrejme, my nič netvrdíme, ale vyžarovanie z policajnej mašinérie, že ide na istotu podľa určitého algoritmu, otvára aj možnosť rýchlejšej koncovky tragického príbehu, než by sme sa nazdali nieže pred týždňom, ale ešte aj vo štvrtok podvečer.

Píše Peter Schutz.

19:10 Námestie SNP v Bratislave sa zapĺňa, dav siaha až pred Starú tržnicu. Odhadom sa tam nachádza momentálne tri- až štyritisíc ľudí.

V Košiciach svoj prejav dokončil posledný z rečníkov a dav ľudí so svetlami v rukách sa pomaly začal chystať na pochod Hlavnou ulicou.

19:07 Na pochod prišiel aj Daniel Kratochvíl. Prezradil, že na protesty chodil aj na jar. Tvrdí, že pochody nesmú skončiť a treba v nich pokračovať.

K včerajšej policajnej akcii je zdržanlivý.

19:00 Dav v Bratislave je zatiaľ pokojný, postupne sa formuje. V pozadí počuť nejasné pokriky.

Skryť Vypnúť reklamu

18:59 Na Námestí SNP v Bratislave sa postupne zbierajú ľudia, odhadom je ich zatiaľ pár stoviek. Pochod sa začne o 19.00, premávku električiek a dopravu cez námestie dočasne uzavrú.

18:51 Organizátori protestov okrem iných problémov poukazujú aj na konflikt medzi ministerstvom školstva a Slovenskej akadémie vied.

Riaditeľ Neurobiologického ústavu biomedicínskeho centra SAV Jan Gálik na proteste v Košiciach povedal: "Politici robia veľké ramená na nás, na akademikov, namiesto toho, aby to robili voči dépeháčkarom a podvodníkom."

Dav tlieskal.

18.40 Matka zavraždenej Zlatica Kušnírová zožala veľký aplauz. Hovorí, že je na nás, občanoch, aby sme dobojovali spoločný boj.

"Slovensko je naše, nedovoľme, aby ho ukradli," vyhlásila.

Skryť Vypnúť reklamu

18:36 Organizátor košického protestu Ján Gálik pripomenul viaceré kauzy, ktoré boli zverejnené po vražde.

"Tí, ktorí si dovolia tvrdiť, že na východe nič nie je, sa boja práve toho. Máme za sebou skúsenosť, ako sa dá moc zneužiť. O slobodnú spoločnosť treba neustále bojovať," doplnil publicista Silvester Lavrík.

18:27 Akcia v Košiciach sa začala minútou ticha za zavraždenú dvojicu. Po nej zaznel potlesk a heslo - Nezabudneme!

"Pellegriniho vláda je bábková," kričia ľudia.

18:20 Dav v Košiciach pred začiatkom protestu postupne narastá, odhadom prišlo zatiaľ viac ako tisíc ľudí a pripájajú sa ďalší.

Na miesto zhromaždenia dorazila aj Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej Martiny. Pre médiá povedala, že je odhodlaná navštevovať takéto podujatia, aby sa na túto tragédiu nezabudlo.

Skryť Vypnúť reklamu

Účasť podľa nej mohlo ovplyvniť štvrtkové zatýkanie.

18:13 Agentúra TASR zverejnila niekoľko fotiek z piatkového zásahu elitného komanda v Komárne. Podľa svedkov z ulice sa ráno objavili civilné vozidlá s evidenčnými číslami rôznych okresov a parkovali s naštartovanými motormi. Neskôr zmizli a okolo poludnia sa objavilo ozbrojené komando.

Policajti v civile celé popoludnie vynášali z domu predmety. "Len to sme videli, že sa vozí na drahých autách," uviedla o žene, v ktorej dome polícia zasahovala, jedna zo susediek, ktorá však o nej nič bližšie nevedela.

Povedala, že zásah s množstvom civilných vozidiel sa začal zhruba o 11:00. "Ja som vynášala smeti a videla som tu plno vozidiel a kukláčov," dodala s tým, že žiadny vrtuľník nezasahoval. Na dome, v ktorom býva, podľa susedy nie sú žiadne tabule, ktoré by naznačovali, že tam pôsobí tlmočnícka firma.

Skryť Vypnúť reklamu

17:50 Farmári z východu sa začali po piatej hodine presúvať z Michaloviec do Košíc, kde podporia miestny pochod. Hlavným dôvodom, prečo sa rozhodli vyraziť do ulíc, bola nespokojnosť s reálnym riešením ich problémov.

“Cítime, že prípady, pre ktoré sme bojovali, sa nevyšetrujú v reálnom stave, ale iba na papieri. Dokonca začali byť podávané trestné oznámenia na farmárov, ktoré sú vykonštruované a cielene vymyslené na ich diskreditáciu,” povedal Patrik Magdoško, hlavný organizátor michalovského protestu farmárov.

17:37 Slovenská polícia si v súvislosti s najnovšími udalosťami zmenila aj titulnú fotku na svojej facebookovej stránke, na ktorej sa nachádza i známy portrét Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej s hashtagom #allforjan.

17:14 Šátek okrem iného naznačil aj to, že zverejnenie identikitu mohla byť nezákonná policajná provokácia, keďže trestný poriadok nedáva možnosť orgánom činným v trestnom konaní „hrať spravodajské hry“.

Skryť Vypnúť reklamu

„Na vysvetlenie, predstavte si, že už niekoľko týždňov máte nasadené odposluchy a ... nič, ticho, žiadna zaujímavá informácia, takže s tým niečo musíte spraviť, musíte na ten úľ zabúchať. A tak desať dní pred začatím akcie sa pustila do éteru informácia o „identikite“ možného svedka a veľké ucho počúvalo, aké budú reakcie. Nebolo to prvý krát, čo by takto polícia provokovala reakcie podozrivých,“ napísal Šátek.

17:05 Bývalý šéf Úradu boja proti korupcii Jozef Šátek skritizoval v diskusii na sme.sk niektoré kroky polície. „Celý deň som sa nemohol čudovať tomu, že polícia nevyužila moment prekvapenia, ktorý sa najmä pri náhlom zadržaní podozrivého zvykne využiť a ten mnohokrát pomôže pri páchateľovom doznaní sa a prípadnom získaní ďalších dôkazov," napísal Šátek.

Skryť Vypnúť reklamu

"Celý deň, takmer 14 hodín, ponechali „hlavného“ podozrivého Tomáša Sz. v dome a pravdepodobne bol osobne prítomný výkonu domovej prehliadky a prehliadky iných priestorov,“ dodal.

Polícia podľa neho zbytočne stratila moment prekvapenia, ponechala podozrivému dostatočný čas spamätať sa zo zadržania a ešte mu umožnila priebežne kontrolovať, čo pri prehliadke našla či zaistila, a aj to, čo si nevšimla. Podozrivý má tak dostatok času si pripraviť hodnoverné vysvetlenie.

16:46 Na východe pokračujú farmári vo svojich protestoch, v Michalovciach na ulici Hollého ochromili dopravu.

V Michalovciach sa majú zdržať zhruba do 17:00 hodiny, potom vyrazia podporiť košický pochod Za slušné Slovensko.

Prečítajte si tiež: Nielen políciu, aj nás čaká veľa práce Čítajte 

16:31 Bude nás čakať ešte veľa práce. Aj po vypátraní a potrestaní vrahov Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Ak chceme, aby Slovensko bolo krajinou, v ktorej sa nikto nebude cítiť natoľko nad zákonom, aby si objednal vraždu novinára.

Protesty za slušné Slovensko sú o tom, že stále máme čo chrániť a nechceme sa stať krajinou, ktorá už vlastne chrániť nemá čo.

Nevzdávame nádej, že politika je nutne neslušná a len propaganda sa dostane masám do ucha.

Píše šéfredaktorka SME Beata Balogová.

16:25 Daniel Lipšic, ktorý zastupuje rodinu Jána Kuciaka, potvrdil, že traja zo zadržaných boli obvinení v súvislosti s Kuciakovou vraždou.

"Je to štandardný a očakávaný postup, pretože od okamihu obmedzenia osobnej slobody obvinených plynie lehota 48 hodín na podanie návrhu na vzatie do väzby, a osobná sloboda obvinených bola obmedzená v skorých ranných hodinách vo štvrtok," uviedol Lipšic.

"Potom bude mať Špecializovaný trestný súd lehotu troch ďalších dní na rozhodnutie o väzbe."

16:12 Hoci v prípade vraždy Jána Kuciaka nastal posun, keď polícia najskôr zadržala a neskôr aj obvinila tri osoby, organizátori protestov Za slušné Slovensko sa rozhodli akciu uskutočniť.

Napriek tomu, že vláda má za sebou už polrok svojho vládnutia, nevidíme zlepšenie, práve naopak - zhoršenie situácie.

Organizátori protestov Za slušné Slovensko

"Uvedomujeme si, že na to, aby boli vyšetrovatelia a celý bezpečnostný aparát motivovaní, treba aj tlak občianskej spoločnosti. O tom boli predsa protesty, že ľudia chceli odkázať, že chcú poznať meno vraha a najmä objednávateľa," vysvetlil v rozhovore pre denník SME jeden z organizátorov protestov Juraj Šeliga.

Organizátori argumentujú tým, že hoci má vláda za sebou už polrok svojho vládnutia, nevidia zlepšenie, práve naopak - zhoršenie situácie.

15:55 Vo štvrtok TV JOJ zverejnila informáciu, že polícii pri stotožnení páchateľov vraždy pomohlo pátranie, kto si pozeral obrázky domu Jána Kuciaka vo Veľkej Mači pomocou služby Google street view.

Takýto policajný postup je možný, tvrdí Tomáš Zaťko, šéf firmy Citadelo, ktorá sa venuje bezpečnosti v IT prostredí.

Polícia zrejme oslovila poskytovateľov online máp, ktorí jej poslali IP adresy, z ktorých si ľudia pozerali ulicu vo Veľkej Mači, na ktorej býval Ján Kuciak, v čase niekoľkých týždňoch pred vraždou.

Potom oslovila poskytovateľov internetu a pýtala sa ich, akí konkrétni ľudia tieto IP adresy v tom čase používal.

Následne si polícia týchto ľudí našla a začala ich po jednom sledovať a vypočúvať. Takouto mravčou prácou by sa mohla dopátrať k páchateľovi.

15:47 Bratislavskí policajti v súvislosti s pochodom z Námestia SNP k Národnej rade upozorňujú vodičov na obmedzenia v doprave.

"V čase od 18.30 h bude obmedzená doprava na Námestí SNP a od 19.00 h bude krátkodobo obmedzená osobná doprava a mestská hromadná doprava na Hurbanovom námestí, Suchom mýte, Hodžovom námestí a na Palisádoch," priblížila Mihalíková.

Následne budú Palisády a Zámocká ulica uzatvorené až do skončenia verejného zhromaždenia.

15:30 Polícia zverejnila na sociálnej sieti video z mimoriadneho zásahu v Kolárove.

15:18 Prokuratúra mohla zverejniť identikit preto, aby vyprovokovala páchateľov. Zhodujú sa na tom viacerí ľudia z prostredia polície oslovení denníkom SME. Na záznam sa však vyjadrovať nechceli.

V praxi to podľa nich funguje tak, že polícia zverejní identikit a cez odposluchy sleduje reakcie vytipovaných ľudí.

Ak sa napríklad páchatelia začnú navzájom ubezpečovať, že polícia má zlých ľudí a nič im nehrozí, tak sú vyšetrovatelia o krok bližšie k ich odhaleniu.

15:03 Polícia v súvislosti s tromi obvinenými na sociálnej sieti napísala, že vyšetrovací tím je presvedčený o vine týchto osôb.

"Všetci zasahujúci policajti a vyšetrovací tím spravili maximum pre to, aby vinníci mohli byť potrestaní. Teraz o ich osude bude rozhodovať prokurátor a súd," uviedla polícia na facebooku.

14:56 Na východe Slovenska vyrazili ako prví na protest farmári. Heslami piatkového protestu sú: Útoky na farmárov pokračujú nepravdivými trestnými oznámeniami, Chceme právny štát a Vráťte nám našu zem. Dianie na východe sleduje redakcia košického Korzára minútu po minúte.

Prečítajte si tiež: Bývalý vyšetrovateľ Ivor: Polícia má 48 hodín, aby dokázala, že má vrahov Čítajte 

14:39 Polícia a prokurátor majú od štvrtka rána, kedy zadržali podozrivých, 48 hodín na to, aby podali návrh na väzobné stíhanie.

Keď ho podajú, sudca bude mať následne 72 hodín na rozhodnutie, či podozrivých pošle do väzby.

O prípadnom väzobnom stíhaní by mal teda sudca rozhodnúť najneskôr do pondelka 1. októbra.

14:28 Predajňová tiež potvrdila, že ďalších päť zadržaných osôb prepustili.

14:20 V prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice polícia obvinila tri osoby konkrétne T. S, M. M. a Z. A. za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a za ďalšie trestné činy.

Potvrdila to hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

"V aktuálnom štádiu prípravného konania vyšetrovateľ Policajného zboru SR vykonáva úkony s obvinenými a na ich základe spracuje podnet pre prokurátora na podanie návrhu na vzatie obvinených do väzby," povedala.

14:08 Elitné komando NAKA zasahovalo aj vo štvrtok, v obci Kolárovo zatklo viacero osôb podozrivých z vraždy.

Prečítajte si tiež: Kukláči zasahovali v Kolárove celý deň Čítajte 

14:00 V jednom z domov v Komárne zasahuje elitné policajné komando z Útvaru osobitného určenia.

Informuje o tom portál televízie JOJ.

V dome býva 44-ročná Alena, ktorá podľa obyvateľov tlmočila pre podnikateľa Mariana Kočnera, keďže vie dobre po taliansky.

Policajná akcia sa koná pravdepodobne v súvislosti s prípadom vraždy Jána Kuciaka a jeho priateľky.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy
 2. Hudbou proti holorubom.
 3. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 4. Ako sa mení dynamika firiem?
 5. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
 6. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
 7. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 8. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 9. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 1. Ako sa mení dynamika firiem?
 2. Hudbou proti holorubom.
 3. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 4. Pečeň je priamo zodpovedná za stav vášho imunitného systému
 5. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
 6. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 7. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 8. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 9. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?
 10. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 1. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 11 240
 2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 10 228
 3. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 8 966
 4. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 8 683
 5. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 8 534
 6. Tostov palác - moderné bývanie s atmosférou historických Košíc 7 943
 7. Počuli ste už o zelenej hypotéke? Ušetríte s ňou až trikrát 7 541
 8. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 7 276
 9. Dnes ma živí instagram, hovorí bývalá tanečníčka Katarína Jakeš 7 195
 10. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 6 188
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Advokát Roman Kvasnica.

Súd pôvodne uprednostnil úvahy pred riadnymi dôkazmi.


11 h
Aj v prípade hromadných podujatí sa treba preukazovať negatívnym testom. Nemusia tak však robiť očkovaní, pričom za zaočkovaného sa po novom považuje už človek po 21 dňoch od prvej dávky vakcíny.

Štát uzná status zaočkovaného skôr ako doteraz.


TASR 1 h

Neprehliadnite tiež

Tradičné motorkárske darovanie krvi v Sečovciach. Tradícia ostala neporušená.

Hostiteľom celosvetových osláv je Taliansko.


TASR 57m
Aj v prípade hromadných podujatí sa treba preukazovať negatívnym testom. Nemusia tak však robiť očkovaní, pričom za zaočkovaného sa po novom považuje už človek po 21 dňoch od prvej dávky vakcíny.

Štát uzná status zaočkovaného skôr ako doteraz.


TASR 1 h
Generálny manažér Young Angels Daniel Jendrichovský.

Tretina súperov nemá koho postaviť, vraví manažér tímu.


8 h

Cestovateľský semafor rozdeľuje krajiny na zelené, červené a čierne.


8 h