SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Na súde vypovedali svedkovia. Varga ani Beňačka o zmenkách nič nevedia (minúta po minúte)

Znalci ani tento týždeň neprídu.

Ivan Beňačka.Ivan Beňačka. (Zdroj: TASR)

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
 • V utorok pokračuje 16. dňom hlavné pojednávanie v kauze zmeniek TV Markíza.
 • Znalci ani tento týždeň vypovedať neprídu.
 • Rusko dal súhlas na čítanie dôkazov a výsluch niektorých svedkov vo svojej neprítomnosti.
 • Na súde vypovedal svedok Pavol Varga.
 • Tu si môžete prečítať, ako prebiehalo hlavné pojednávanie doteraz.

Dianie na súde v kauze zmenky sme sledovali minútu po minúte

15:20 Bola vyhlásená krátka prestávka, po nej sa budú ďalej čítať listinné dôkazy. Neočakáva sa žiadne zásadné zistenie.

Minútu preto ukončujeme, pojednávanie bude pokračovať v stredu, kedy opäť prinesieme dianie na súde minútu po minúte.

Skryť Vypnúť reklamu

14:53 Naďalej sa čítajú dokumenty, šéfka právneho oddelenia TV Markíza Lucia Tandlich komentuje: “Prečítaná zápisnica nemá žiaden súvis s kauzou zmenky.”

14:24 Obhajca Martin Pohovej už asi desať minút číta listinné dôkazy, okrem iného číta štyri údajné zmenky.

Prokurátor Ján Šanta namieta, že tie sa už čítali a ich opätovné čítanie je zbytočné, ale senát Pohovejovi dovolil ich dočítať.

14:12 Na súde je krátka prestávka, výsluch Beňačku skončil. Budú sa čítať listinné dôkazy.

Na súde vypovedal svedok Ivan Beňačka

13:33 Na otázky obžaloby už Beňačka odpovedá a vypovedá podrobnosti o kauze Gamatex a jej urovnaní.

“O zmenkách som sa dozvedel len z médií, v tom období (2000), vôbec som o nich nepočul,” tvrdí Beňačka. Beňačka tvrdí, že o Markízu v čase Gamatexu existovalo množstvo záujemcov.

Skryť Vypnúť reklamu

“Problém bol jeden, že všetci chceli Markízu zadarmo,” tvrdí svedok. Podiel Sylvie Volzovej bol ohodnotený na 50 až 120 miliónov korún, tvrdí Beňačka.

13:23 Svedok Beňačka naďalej troluje obhajobu, na nič si nepamätá, miestami sa na tom smejú novinári a verejnosť.

Súd nepripustil otázku obhajcu Mandzáka, či má Beňačka diagnostikovanú nejakú poruchu pamäte.

13:14 Je zjavné, že svedok Beňačka troluje obhajobu. “Dali ste ťažkú otázku, nespomínam si,” odpovedá Beňačka na väčšinu otázky a usmieva sa pri tom.

“Nespomínam si,” odpovedá tiež Beňačka na otázku Kočnera, či ho Volzová zamestnávala.

Beňačka si tiež nespomína či bol zamestnancom TV Markíza. “Nespomínam si,” odpovedá na doplňujúcu otázku, či viedol súdny spor s televíziou Markíza o neplatnosť výpovede z pracovného pomeru.

Skryť Vypnúť reklamu

13:01 Ivan Beňačka sa zrejme vyjadruje k zmluve, podľa ktorej kúpil podiel Sylvie Volzovej v Markíze, ale nie je to jasné. Beňačka na všetky otázky odpovedá, že si na nič nepamätá.

12:57 “Boli to turbulentné časy, nepamätám si,” odpovedá Beňačka na otázku, či sa vie vyjadriť k predloženej zmluve. “Mali sme pracovný vzťah,” odpovedá na otázku Mandzáka o vzťahu so Sylviou Volzovou.

12:50 Pred súdom vypovedá bývalý úradník ministerstva privatizácie a podnikateľ Ivan Beňačka , ktorého súdili za vydieranie Mariana Kočnera v mene Vladimíra Mečiara.

Návrh na jeho výsluch dala obhajoba. Výsluch vedie obhajca Michal Mandzák.

Ruska odfotili v nemocnici

12:48 Portál Topky.sk odfotil Pavla Ruska pri príchode na neurológiu v ružinovskej nemocnici.

Od utorka má byť Rusko hospitalizovaný, píše sa to v liste, ktorý šéf senátu Emil Klemanič prečítal v pondelok.

Skryť Vypnúť reklamu

Rusko ním ospravedlnil svoju neúčasť na hlavnom pojednávaní a dal súhlas na konanie v neprítomnosti, ale žiadal, aby sa nevykonávali znalecké posudky.

11:30 Súd vyhlásil prestávku do 12:45.

Na súde vypovedal svedok Pavol Varga

11:28 “Z výpovede svedka (Vargu) je zrejmé, že o zmenkách nemal vedomosť a že záujemcov za takú, sumu ako spomínal (350 miliónov korún), sa nepodarilo nájsť,” povedala šéfka právneho oddelenia TV Markíza Lucia Tandlich.

Ďalej pripomenula, že zmenky boli údajne podpísané 11. júna, ale Varga sa stal členom predstavenstva firmy A.D.A.M. (firma, ktorá kupovala Gamatex) až 12. júna a vtedy Rusko (ktorý zmenky podpísal) vôbec nemohol vedieť, či Kočner s Ruskom sú akcionármi A.D.A.M.

11:16 Marian Kočner hovorí, že svedok Pavol Varga v plnom rozsahu potvrdil výpoveď Kolníka a potvrdil aj sumu, za ktorú sa s touto skupinou jednalo o kúpe Gamatexu.

Skryť Vypnúť reklamu

"Pán svedok ako vôbec prvý potvrdil, že záujemcov o Gamatex bolo viacero,” povedal Kočner.

Súčasne pripomína, že svedok Varga tiež povedal, že podnikatelia Milan Fiľo a Ján Kováčik už koncom 90. rokov chceli vstúpiť do Markízy.

“Je to pre mňa nová informácia, ale zapadá do toho, čo sa dialo neskôr,” tvrdí Kočner.

11:04 “Ich (Hegedusove a Kolníkove) konanie ma vyrušilo,” odpovedá Varga na otázku sudkyne Pamely Záleskej, čo ho na celej transakcii vyrušovalo.

10:56 Pavol Varga tvrdí, že Hegedus a Kolník si želali, aby sa stretol s Kočnerom osobne.

“Stretnutie prebehlo na ulici vedľa futbalového štadióna Slovanu Bratislava, z môjho pohľadu nič neriešilo," tvrdí Varga v reakcii na ďalšie otázky, ktoré sa už pýta právny zástupca TV Markíza Daniel Lipšic.

Skryť Vypnúť reklamu

S Kočnerom sa neskôr Varga podľa svojich slov stretol náhodne v Ružinove po voľbách v roku 2016 niekedy v letných mesiacoch.

"Potom som sa s ním stretol ešte raz, ohľadne môjho novinárskeho záujmu o dianie v pezinskej skládke,” tvrdí Varga o stretnutiach s Kočnerom.

“Predpokladám, že Kolník a Hegedus hrali na dve strany, pre viaceré záujmové skupiny,” tvrdí Varga.

10:52 Svedok Varga hovorí, že Ruskova obchodná spoločníčka Sylvia Volzová mu povedala, že licencia pre TV Markízu nie je ohrozená.

Zároveň na otázky prokurátora Šantu odpovedal, že údajné zmenky nikdy nevidel a nevedel o nich.

Prvýkrát videl ich kópie zverejnené v médiách potom, čo Kočner podal v roku 2016 na Markízu žaloby.

10:46 Otázky teraz kladie Pavlovi Vargovi prokurátor Ján Šanta. Pýta sa, aké kroky urobil Kolník s Hegedusom k nákup Markízy. “Neviem, pretože oni mali záujem iba o investora,” odpovedá Varga.

Skryť Vypnúť reklamu

Šanta sa pýta Vargu ako to skončilo z ich strany. “Neviem, ako to skončilo. Oni odo mňa dostali informáciu, že končím ja, pretože sa nehrala čistá hra, pre mňa tým celá vec skončila,” odpovedal Varga.

10:41 Výsluch teraz vedie samotný Marian Kočner. O akej sume sa hovorilo? “350 miliónov. To je informácia, ktorú som dostal od dvoch spomínaných pánov (Kolnik, Hegedus,” odpovedá Varga.

Varga na Kočnerove otázky povedal, že on (Varga) mal byť ten, kto pre Kolníka a Hegedusa zoženie peniaze (rizikový kapitál) na kúpu Gamatex/Markízy.

Varga nechce povedať od koho konkrétne, ale spomína, že rokovania viedol v severských krajinách Európy.

10:40 Varga síce potvrdzuje, že Kolník s Hegedusom mali záujem o Markízu, ale ak je táto informácia pravdivá, tak nie je jasné, ako to súvisí s existenciou údajných zmeniek.

Skryť Vypnúť reklamu

Je možné, že obhajoba sa výsluchom snaží iba dokázať, že existovali koncom 90. rokov záujemcovia o Markízu.

Snažia sa ukázať, že 80 miliónov korún za Gamatex, ktoré im nakoniec zaplatila CME, bolo málo a teda je logické, že Rusko im podpísal tajne zmenky na ďalšiu pol miliardu korún.

10:29 Pavol Varga potvrdzuje, že o televíziu Markízu sa zaujímal Marian Kolník a Vicent Hegedus. Vargov angažmán v spoločnosti Gamatex má súvisieť práve s ich záujmom o Markízu.

“Nie, pretože som nebol účastný rokovaní medzi Gamatexom a týmito dvomi pánmi,” odpovedá Varga na otázku, či pozná podrobnosti dohody medzi Gamatexom, Kolníkom a Hegedusom.

V novembri vypovedal aj samotný Marian Kolník, ale k Markíze a kauze Gamatex sa vyjadroval veľmi nejasne. Priznal, že s Kočnerom sa v 90. rokoch dva- až trikrát stretol, ale nepovedal nič rokovaniam o kúpe Markízy.

Skryť Vypnúť reklamu

10:22 Výsluch svedka Pavla Vargu vedie obhajca Michal Mandzák. “Nie,” odpovedá Varga na otázku, či sa vie spontánne vyjadriť k prejednávanému skutku.

Mandzák sa chce preto pýtať konkrétne, najprv požiadal, aby mu boli predložené písomnosti z vyšetrovacieho spisu.

Potvrdil, že podpis na dokumentoch z obchodného registra je jeho (Vargov).

Za akých okolností ste sa stali konateľom spoločnosti Gamatex? Kto to inicioval?, pýta sa obhajoba.

“Medzi spoločnosťou Gamatex a dvomi pánmi, ktorí mali plán kúpiť licenciu TV Markíza, mal som byť garanciou, poistkou toho, že sa niečo nepokazí. Ja som priamo nevystupoval (v tej transakcii),” tvrdí Varga.

10:16 Na pojednávanie prišiel svedok Pavol Varga.

10:08 Čítanie listinných dôkazov prerušili, nasleduje krátka prestávka do 10:15 hod., potom sa uvidí, kto zo svedkov prišiel.

Skryť Vypnúť reklamu

9:40 Uvoľnený priestor využila obhajoba na monotónne a detailné čítanie listinných dôkazov, ktoré sa týkajú kauzy Gamatex a neprinášajú žiadne prelomové zistenia.

Polícia musí overiť totožnosť Beňačku

9:39 Prestávka skončila. Ivana Beňačku nateraz vypočúvať nebudú, pretože jeho totožnosť sa nepodarilo overiť.

Beňačka sa musí podľa predsedu senátu Emila Klemaniča dostaviť na najbližšie policajné oddelenie, aby tam overili jeho totožnosť, neskôr sa vráti a vypočujú ho.

Bez potvrdenia totožnosti ani nemôže vstúpiť do priestorov väznice.

9:10 Vyhlásili prestávku, pretože Zbor väzenskej a justičnej stráže nechce pustiť do budovy väznice Beňačku bez preukazu totožnosti.

Pravdepodobne teraz prebehne lustrácia v registri obyvateľov a jeho stotožnenie na základe fotografie v registri.

Skryť Vypnúť reklamu

9:07 Hlavné pojednávanie začalo, prvý svedok bol predvolaný bývalý funkcionár ministerstva hospodárstva a podnikateľ Ivan Beňačka.

Nepodarilo sa mu doručiť predvolanie, nakoniec prišiel pred budovu súdu, ale bez preukazu totožnosti. Preto sa čaká na overenie jeho totožnosti.

8:58 Marian Kočner je už v pojednávacej miestnosti, čaká sa na príchod senátu.

V utorok sú predvolaní traja svedkovia. Obžalovaný Pavol Rusko dal súhlas na výsluch dvoch z nich, manželov Vargovcov, ktorí vlastnili spoločnosť Gamatex pred Marianom Kočnerom a Štefanom Aghom.

V ostatnom čase sa budú čítať listinné dôkazy a nie je ani známe, či sa vôbec svedkovia dostavia.

Predseda senátu Emil Klemanič pondelkové pojednávania podľa Denníka N ukončil so slovami, že „uvidíme, čo bude“.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako vyzeralo pojednávanie doteraz?

 • V pondelok 22. júla (minúta po minúte z 1. dňa, zhrnutie z 1. dňa) vypovedal obžalovaný Pavol Rusko, vinu odmietol a dôkazy spochybňuje.
 • Prokurátor Ján Šanta v prvý deň procesu prekvapil, keď predložil piatu údajnú zmenku podpísanú Ruskom, ktorá doteraz nebola v spise; síce môže spochybniť hodnovernosť príbehu, ktorý Rusko s Kočnerom prezentujú, ale ide iba o kópiu a podľa Šantu pochádza z „operatívnej činnosti polície“. Ak sa neobjaví originál piatej zmenky, súd ju vôbec nemusí pripustiť ako dôkaz.
 • Šanta sa v prvý deň zároveň pýtal Ruska, kto je to Slintoš a čo sú to slintoviny. Rusko sa ohradil, že ho otázka uráža a po námietkach obhajoby ju súd nepripustil.
 • V utorok 23. júla (minúta po minúte z 2. dňa, zhrnutie z 2. dňa) sa čítali listinné dôkazy a vypovedal bývalý riaditeľ televízie Markíza Václav Mika. Existenciu zmeniek vylúčil. Nie sú zaznačené v žiadnych účtovných dokladoch, Šanta prečítal všetky účtovné závierky a auditné správy z toho obdobia. Podľa Ruska dokumenty nie sú podstatné, lebo zmenky vraj nedal zapísať do účtovníctva zámerne.
 • V stredu 24. júla (minúta po minúte z 3. dňa, zhrnutie z 3. dňa) vypovedal Kočnerov spolupracovník Štefan Agh, zopakoval príbeh, ktorý na súde rozprával aj Rusko, ale výrazne zrozumiteľnejšie. Šanta zároveň predložil súdu prepis komunikácie medzi Aghom a Kočnerom, ktorý obsahuje aj prezývky Slintoš a slintoviny.
 • Slintoš je podľa Agha Rusko, slintoviny sú vraj dokumenty z Ruskovým starým podpisom, ktoré žiadal Kočner. Právny zástupca TV Markíza Daniel Lipšic povedal, že toto slovo má podľa komunikácie iný význam. Súd vtedy ešte komunikáciu nepripustil ako dôkaz.
 • V pondelok 29. júla (minúta po minúte z 4. dňa, zhrnutie z 4. dňa) prokurátor Šanta predložil komunikáciu medzi Kočnerom a podnikateľom Norbertom Bödörom. Vypovedal bývalý riaditeľ TV Markíza Vladimír Repčík, ktorý existenciu zmeniek nevylúčil, a bývalá šéfka Kancelárie Rady pre vysielanie Jarmila Grujbárová, podľa ktorej licencia Markízy v roku 2000 nebola ohrozená.
 • V utorok 30. júla (minúta po minúte z 5. dňa, zhrnutie z 5. dňa) vypovedala bývalá finančná riaditeľka televízie Markíza Radka Doehring. O zmenkách nevedela, a ak by existovali, mali byť v účtovníctve, povedala. Rusko naďalej spochybňuje dôveryhodnosť účtovných výkazov. Ak Rusko naozaj v roku 2000 podpísal zmenky za 500 mil. korún, podľa Doehring nedáva zmysel, prečo svoj podiel v televízii predal len za 580 mil. korún, aby mu tak ostalo len 80 mil. korún. Rusko bol touto poznámkou zaskočený.
 • V stredu 31. júla (minúta po minúte zo 6. dňa, zhrnutie zo 6. dňa) bol predvolaný Kočnerov niekdajší kamarát, bývalý novinár a bývalý príslušník SIS Peter Tóth. Ten bez riadneho ospravedlnenia neprišiel. Predvolaný bol aj Kočnerov kumpán Jozef Dučák st., ktorý sa ospravedlnil, údajne zo zdravotných dôvodov, čo dal predseda senátu preveriť. Čítali sa najmä listinné dôkazy, ktoré obžalovaný Rusko priebežne komentoval.
 • V pondelok 9. septembra (minúta po minúte zo 7. dňa, zhrnutie zo 7. dňa) sa proces presunul do Bratislavy. Prvýkrát bol vypovedať Marian Kočner, bol drzý k prokurátorovi aj k právnym zástupcom TV Markíza, nič nové nepovedal a držal sa príbehu, ktorý už predtým prezentoval Pavol Rusko. Na viaceré otázky neodpovedal. Nakoniec z pojednávania urobil šou, keď mal prísť neverejne vypovedať Peter Tóth a on si chcel zvoliť dôverníkov z radov novinárov.
 • V utorok 10. septembra (minúta po minúta z 8. dňa, zhrnutie z 8. dňa) vypovedala bývalá riaditeľka TV Markíza Zuzana Ťapáková, ktorá potvrdila, že o zmenkách nevedela. Vyjadrila sa aj k obsadeniu televízie Kočnerom v roku 1998, aj ona potvrdila, že Kočner prišiel s ozbrojencami. Po nej vypovedal terajší riaditeľ televízie Matthias Settele, ktorý existenciu zmeniek vylúčil. Neskôr pokračoval vo výpovedi bývalý novinár, niekdajší príslušník SIS a Kočnerov bývalý kamarát Tóth. Jeho výpoveď bola neverejná, ale podľa skôr dostupných informácií vypovedá proti Kočnerovi a tvrdí, že zmenky sú sfalšované.
 • Vo štvrtok 17. októbra (minúta po minúte z 9. dňa, zhrnutie z 9. dňa) vypovedala Ruskova exmanželka Viera Rusková, ktorá síce potvrdila, že o zmenkách vedela, ale po otázkach dodala, že ich nikdy nevidela a viackrát sa zamotala. Vypovedať prišiel Kočnerov dlhoročný kamarát a kumpán Jozef Dučák st., ktorý si zo súdu uťahoval a poprel, že by pre Kočnera zháňal starý papier a atrament na sfalšovanie zmeniek. Vypovedal aj bývalý spolumajiteľ televízie Ján Kováčik, ktorý povedal, že o zmenkách nevedel, no obhajoba ho prichytila, že vypovedá inak než pred vyšetrovateľom.
 • V pondelok 28. októbra (minúta po minúte z 10. dňa, zhrnutie z 10. dňa) neprišla vypovedať Ruskova bývalá obchodná spoločníčka Sylvia Volzová a odkázala, že na Slovensko nemieni prísť pre obavu o svoj život. Predseda senátu Klemanič preto nechal prečítať jej výpoveď z prípravného konania. Bola strohá, obhajoba namietala, že sa počas výsluchu v prípravnom konaní nemohla pýtať dodatočné otázky. Senát zároveň pripustil prepis správ z aplikácie Threema Mariana Kočnera ako dôkaz, prokurátor Šanta prečítal aj komunikáciu s Ruskom. Vyplýva z nej, že Kočner a Rusko zlaďovali svoje výpovede pred súdom a Rusko pomáhal Kočnerovi, aby súd samotného Ruska odsúdil na zaplatenie 69 mil. eur a tak prehrala aj TV Markíza.
 • V pondelok 4. novembra (minúta po minúte z 11. dňa, zhrnutie z 11. dňa) prišla vypovedať Kočnerova dcéra Karolína, aby spochybnila dôveryhodnosť svedka Petra Tótha. Pokračovalo čítanie správ z aplikácie Threema, podľa ktorých Kočner zohnal staršiu tlačiareň a starší papier. Odmieta, že by ich použil na falšovanie zmeniek.
 • V utorok 5. novembra (minúta po minúte z 12. dňa, zhrnutie z 12. dňa) vypovedal privatizér a bývalý majiteľ TV Markíza Milan Fiľo, ktorý o zmenkách nevedel, a ak by o nich vedel, pravdepodobne by do televízie neinvestoval. Vypovedal aj podnikateľ v médiách František Mojto, ktorý Kočnerovej firme Gamatex požičal koncom 90. rokov 35 mil. korún, o zmenkách tiež nevedel. Tretím svedkom v ten deň bola reportérka SME Nina Sobotovičová, ktorá s Ruskom a Kočnerom robila rozhovor vo februári 2017, keď už zmenky boli na súde, ale napriek tomu ani jeden z nich jej zmenky nespomenul a kauzu Gamatex opísali tak, ako bola dovtedy všeobecne známa – teda, že ju urovnala skupina CME výplatou 80 mil. korún.
 • V stredu 6. novembra (minúta po minúte z 13. dňa, zhrnutie z 13. dňa) vypovedal obchodník s informáciami Ivan Cvik, ktorý kedysi spolupracoval s Kočnerom. Potvrdil existenciu tzv. piatej zmenky, ktorá spochybňuje celý príbeh Kočnera s Ruskom a potvrdzuje tvrdenie obžaloby, že zmenky sú falošné. Kočner Cvikovu výpoveď využil, aby kompromitoval politikov a podnikateľov. Okrem toho sa čítali listinné dôkazy, ktoré súvisia s kauzou Gamatex.
 • V pondelok 18. novembra (minúta po minúte zo 14. dňa, zhrnutie 14. dňa) mala prísť vypovedať písmoznalkyňa Erika Straková, ale Rusko na poslednú chvíľu stiahol súhlas s konaním procesu v neprítomnosti a na súd poslal PN-ku pre údajné problémy s chrbticou. Prokurátor Šanta to považuje za obštrukciu, navrhol preto väzobné stíhanie Ruska, k čomu sa senát nevyjadril. Ďalšie dva dni hlavného pojednávania v ten týždeň boli zrušené a výpovede svedkov presunuté na december.
 • V pondelok 2. decembra (minúta po minúte z 15. dňa) opäť mala prísť vypovedať písmoznalkyňa Erika Straková, ale Rusko bol naďalej na PN-ke a oznámil hospitalizáciu a nedal súhlas na vykonanie znaleckého dokazovania v neprítomnosti. Čítali sa preto iba listinné dôkazy ku kauze Gamatex. Napriek pochybnostiam o kvalite tlmočenia, prečítala sa aj výpoveď bývalého viceprezidenta CME Frederica T. Klinkhammera, ktorý existenciu zmeniek poprel.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 4. Hygge ako životný štýl
 5. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 6. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 7. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 8. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 9. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 10. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 1. Garmin predstavuje Lily, svoje najmenšie inteligentné hodinky
 2. Babylon Berlín: Najdrahší nemecký seriál
 3. Potravinové intolerancie bude KRAJ riešiť aj tento rok
 4. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 5. Závod zamestnáva 500 ľudí. Tatravagónka v Trebišove má 50 rokov
 6. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 7. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 8. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 9. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 10. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 20 417
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 18 996
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 18 370
 4. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí 11 767
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 8 234
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 903
 7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 7 531
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 355
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 180
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 047
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Pavol Rusko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Marian Kočner, Kauza falšovania zmeniek TV Markíza
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Premiér Igor Matovič.

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 241-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 4 361 obetí. Na Slovensku sa skončilo celoplošné testovanie, platia nové opatrenia.

11 h
Olympijské hry už raz presunuli, teraz ich už môžu len zrušiť.

Japonsko zažíva druhú vlnu.

21 h
Darine Antalovej (72) z bratislavskej Petržalky vďaka liečbe liekom Keytruda takmer úplne vymizla rakovina krčku maternice. VšZP jej ho však nechce preplácať, lebo nie je hradený z verejného zdravotného poistenia. Trojtýždňová liečba ním stojí 4170 eur.

Za liek zaplatili už desaťtisíce eur.

26. jan

Neprehliadnite tiež

Splnomocnenkyňa vlády SR pre rómske komunity Andrea Bučková.

Ľudia si podľa Bučkovej musia byť vedomí nebezpečenstiev nekontrolovanej nenávisti.

7m

Posledná parlamentom schválená stratégia bola z roku 2005.

14m
Premiér Igor Matovič ukazuje výsledky prvého kola testovania.

Bratislava sa testovať už nemusí.

21m

Muža zadržala ochranka.

30m