SME
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Rusko nebol s Kočnerom ani hodinu, zo súdu náhle odišiel (minúta po minúte)

Pojednávalo sa v Pezinku.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Načítavam video...
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Súd s Kočnerom a Ruskom sme sledovali minútu po minúte:

14:45 Hlavné pojednávanie sa skončilo. Pokračovať bude opäť zajtra 19. dňom a znovu vás o dianí budeme informovať minútu po minúte.

Skryť Vypnúť reklamu

14:42 Pojednávanie sa blíži ku koncu , pretože obhajcovia Mariana Kočnera a Pavla Ruska majú v Bratislave program - o 15:30 hod. zastupujú vulgárnych youtuberov Martina Daňa a Rudolfa Vaského pred Okresným súdom Bratislava I.

14:35 Obhajca Martin Pohovej prečítal znalecký posudok, pravdepodobne k účtovníctvu spoločnosti Správa a inkaso zmeniek, ktorá pôvodne žalovala Markízu o preplatenie údajných zmeniek za 69 miliónov eur.

14:23 Kočner prečítanú dohodu spochybňuje s tým, že dohoda vznikla na vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka v kontexte s podozreniami o talianskej mafi.

Senát zároveň rozhodol, že umožní výsluch experta na datovanie veku dokumentu LaPorteho z USA.

13:42 Pojednávanie pokračuje, obhajca Martin Pohovej pokračuje v čítaní listinných dôkazov.

Skryť Vypnúť reklamu

Senát v prestávke rozhodol, že vyhovie požiadavke obhajoby a bude sa čítať dohoda o vytvorení spoločného tímu s Europolom; Europol analyzoval iPhone a získal z neho Threemu a WhatsApp.

Dokument má 20 strán, obhajoba bude čítať všetky.

Považujem to za jasnú odpoveď na to, či licencia bola alebo nebola ohrozená.

Pavol Rusko o stanovisku Ústavu štátu a práva SAV

12:24 Obhajca Michal Mandzák navrhol prečítať dohodu o vytvorení medzinárodného vyšetrovacieho tímu v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej - prokurátor Šanta to namieta, dohodu nepovažuje za dôkaz.

"Je to obštrukčné naťahovanie času," tvrdí. Debata sa neukončila, bola vyhlásená prestávka do 13:25 hod.

12:11 "Napriek tomu, že si pán prokurátor myslí, že to nemá žiaden súvis, ja si myslím opak," tvrdí Kočner. "Na čo vyšetrovateľ žiadal zbaviť znalcov mlčanlivosti, keď ich neplánoval vypočuť ako znalcov?" pýta sa Kočner.

Skryť Vypnúť reklamu

12:10 Obhajoba číta ďalšie dokumenty - listinu, ktorou minister spravodlivosti zbavil mlčanlivosti znalkyňu Máriu Zelenkovú.

Prokurátor Ján Šanta namieta, že to ani nie je dôkaz, lebo nič to nedokazuje vo vzťahu k zmenkám. Senát nakoniec nechal listinu prečítať.

12:08 Obhajoba číta ďalšie dokumenty - listinu, ktorou minister spravodlivosti zbavil mlčanlivosti znalkyňu Máriu Zelenkovú.

Prokurátor Ján Šanta namieta, že to ani nie je dôkaz, lebo nič to nedokazuje vo vzťahu k zmenkám. Senát nakoniec nechal listinu prečítať.

11:51 Po krátkej prestávke sa čítajú ďalšie dokumenty, napríklad objednávka znaleckého posudku.

11:39 Prokurátor Ján Šanta prerušil Pohovejove čítanie a namieta, že obhajoba číta rovnaký dokument ako on. Považuje to za duplicitu. Predseda senátu Emil Klemanič námietke vyhovel: "Prosím, nečítajte dôkazy, ktoré už boli vykonané," povedal.

Skryť Vypnúť reklamu

11:36 Na súde je prítomný aj vyšetrovateľ zmenkového podvodu Jaroslav Láska.

11:35 Obhajca Michal Mandzák navrhol čítať odborné vyjadrenie Márie Zelenkovej, ktoré už predtým prečítal prokurátor. Mandzák vysvetlil, že prokurátor čítal iba časti dokumentu, obhajoba chce vyjadrenie prečítať celé.

11:22 Šéfka právneho oddelenia TV Markíza Lucia Tandlich opakovane pripomína, že stanoviská, ktoré Pohovej číta, sú neaktuálne, pretože boli spísané k právnej úprave spred roka 1999 a práve v tom roku sa právna úprava menila, ale zmenky boli údajne podpísané v roku 2000, kedy kauza Gamatex vrcholila vyrovnaním.

11:14 Na súde sa nič zásadné nedeje, obhajca Martin Pohovej naďalej číta listinné dôkazy. Priebežne sa k nim vyjadruje Kočner a šéfka právneho oddelenia TV Markíza Lucia Tandlich.

Skryť Vypnúť reklamu

10:54 Pojednávanie pokračuje. Obhajca Pohovej pokračuje v čítaní listinných dôkazov.

10:36 Martin Pohovej, ktorý číta listinné dôkazy, požiadal o krátku prestávku. Žiadosti bolo vyhovené.

10:25 Obhajoba naďalej číta listinné dôkazy celé, slovo po slove. Trestný poriadok umožňuje čítať iba podstatné časti dokumentov, ale je to len právo, súd nemôže zakázať obhajobe čítať celé listiny.

10:20 Rusko novinárom pri odchode povedal, že nevie, či zajtra (v utorok) na pojednávanie príde. Povedal, že ho naďalej bolí chrbtica.

Na otázku, prečo si nepodal ruku s Kočnerom, neodpovedal.

10:15 Kočner si po odchode Ruska presadol na jeho miesto. Rusko sedel medzi obhajcami, Kočner na lavici obžalovaných. Teraz sedí Kočner už medzi svojimi obhajcami.

10:14 Sudkyňa Pamela Záleská dôrazne napomenula prokurátora Jána Šantu a právneho zástupcu TV Markíza Daniela Lipšica, ktorí sa medzi sebou počas čítania listín rozprávali.

Skryť Vypnúť reklamu

“Nevyrušujeme vás?” napomenula ich Záleská. “Pardon,” ospravedlnil sa Šanta.

10:05 Rusko dal súhlas na pokračovanie konania v neprítomnosti, hlavné pojednávanie preto pokračuje - obhajca Martin Pohovej naďalej číta listinné dôkazy.

10:02 Rusko ani nie hodinu po začiatku pojednávania odchádza pre bolesti chrbtice.

Pred odchodom začal Kočner vypovedať kriticky proti Ruskovi, keď povedal, že je zaujímavé, že právnik Ján Drgonec koncom 90. rokov najprv najpísal pre Markízu stanovisko v kauze Gamatex a potom sa z neho stal poslanec Ruskovej strany ANO. Kočner zároveň tajomne avizuje, že k záveru procesu chce zverejniť, prečo dostal Rusko dopredu od Milana Fiľa, resp. Jána Kováčika 34 miliónov korún.

09:47 Pavol Rusko využil svoje právo a vyjadruje sa k stanovisku Ústavu štátu a práva SAV. Vraj podľa neho ide o kľúčový moment procesu. Neustále opakuje, že licencia bola ohrozená, pretože Gamatex mohol exekvovať licenciu TV Markíze.

Skryť Vypnúť reklamu

Kočner s Ruskom sa snažia vykresliť situáciu tak, že licencia TV Markíza bola ohrozená a preto Rusko podpísal zmenky.

“Považujem to za jasnú odpoveď na to, či licencia bola alebo nebola ohrozená,” hlási Rusko.

09:45 Marian Kočner si opäť kráti čas tak, že skladá papieriky a postupne ich skartuje, väčší kúsok trhu na menší a tak ďalej.

09:28 Senát sa k poznámkam o WhatsAppe nevyjadril, idú sa ďalej čítať dôkazy.

Obhajca Martin Pohovej bude pokračovať v čítaní listinných dôkazov, ktoré priamo nesúvisia so zmenkami, ale súvisia s kauzou Gamatex z konca 90. rokov.

09:27 Slovo si vzal Marian Kočner: “V inom spise sa nachádza komunikácia z dvoch telefónov, jedného údajného môjho telefónu, o ktorom vypovedal svedok na neverejnej časti pojednávania. Má niekoľko verzií, ako k tomuto telefónu prišiel. K druhému telefónu vypovedal, že mu ho odovzdala moja rodina. Z každého telefónu vytiahli komunikáciu WhatsApp a táto komunikácia je absolútne rozdielna. Tak ich teda treba prečítať oboje a treba zabezpečiť všetku komunikáciu,” povedal Kočner.

Skryť Vypnúť reklamu

Jeho obhajca Marek Para doplnil, že je pripravený zabezpečiť obe komunikácie a poukázať, kde sa odlišujú.

09:19 Momentálne sa riešia organizačné záležitosti - obhajca Marek Para žiada, aby dnes pojednávanie skončilo najneskôr 15:00 hod., aby mohol ísť za iným klientom.

Ide pravdepodobne o vulgárneho youtubera Martina Daňa, o ktorého väzbe má dnes popoludní, resp. podvečer rozhodovať Okresný súd Bratislava I. Predseda senátu Emil Klemanič zároveň oznámil, že obedná prestávka bude 12:30 hod., čo súvisí s rozhodovaním v prípade Tibora E. Rostasa, ktoré začne 12:30 hod. vo vedlajšej budove Justičnej akadémie (rovnaký areál ako ŠTS v Pezinku).

Obhajca Michal Mandzák zároveň žiada, aby do spisu bol založený celý prepis komunikácie Mariana Kočnera z aplikácie WhatsApp.

Skryť Vypnúť reklamu

09:09 Rusko tvrdí, že sa vyjadrí k dôkazom, ktoré boli vykonané v jeho neprítomnosti, najskôr začiatkom januára.

09:08 Pojednávanie pokračuje, pojednávaciu miestnosť strážia traja kukláči.

Po presune procesu naspäť do Pezinku proces opäť prebieha pre novinárov tak, že časť novinárov sedí v malej miestnosti bez okien, ktorá je oddelená od pojednávacej miestnosti sklom a sleduje pojednávanie priamo, a druhá časť novinárov sedí v druhej miestnosti, kde sa prenáša zvukový a obrazový prenos z pojednávania.

9:04 Na súd prišiel aj Pavol Rusko, čo je nečakané.

Znamená to, že vôbec prvýkrát sa obžalovaní Kočner a Rusko stretnú v jednej pojednávacej miestnosti. Doteraz platilo, ze ak bol na súde Kočner, nebol tu Rusko a naopak.

8:57 Marian Kočner je už v budove Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, je to prvýkrát, čo tu je. V lete, keď sa tu proces začal, sa konania nezúčastňoval, vypovedal až vo väznici v Justičnom paláci v Bratislave.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako vyzeralo pojednávanie doteraz?

 • V pondelok 22. júla (minúta po minúte z 1. dňa, zhrnutie z 1. dňa) vypovedal obžalovaný Pavol Rusko, vinu odmietol a dôkazy spochybňoval.
 • Prokurátor Ján Šanta v prvý deň procesu prekvapil, keď predložil piatu údajnú zmenku podpísanú Ruskom, ktorá doteraz nebola v spise; síce môže spochybniť hodnovernosť príbehu, ktorý Rusko s Kočnerom prezentujú, ale ide iba o kópiu a podľa Šantu pochádza z „operatívnej činnosti polície“. Ak sa neobjaví originál piatej zmenky, súd ju vôbec nemusí pripustiť ako dôkaz.
 • Šanta sa v prvý deň zároveň pýtal Ruska, kto je to Slintoš a čo sú to slintoviny. Rusko sa ohradil, že ho otázka uráža a po námietkach obhajoby ju súd nepripustil.
 • V utorok 23. júla (minúta po minúte z 2. dňa, zhrnutie z 2. dňa) sa čítali listinné dôkazy a vypovedal bývalý riaditeľ televízie Markíza Václav Mika. Existenciu zmeniek vylúčil. Nie sú zaznačené v žiadnych účtovných dokladoch, Šanta prečítal všetky účtovné závierky a správy audítorov z toho obdobia. Podľa Ruska dokumenty nie sú podstatné, lebo zmenky vraj nedal zapísať do účtovníctva zámerne.
 • V stredu 24. júla (minúta po minúte z 3. dňa, zhrnutie z 3. dňa) vypovedal Kočnerov spolupracovník Štefan Agh, zopakoval príbeh, ktorý na súde rozprával aj Rusko, ale výrazne zrozumiteľnejšie. Šanta zároveň predložil súdu prepis komunikácie medzi Aghom a Kočnerom z aplikácie Threema, ktorý obsahuje aj prezývky Slintoš a slintoviny.
 • Slintoš je podľa Agha Rusko, slintoviny sú vraj dokumenty z Ruskovým starým podpisom, ktoré žiadal Kočner. Právny zástupca TV Markíza Daniel Lipšic povedal, že toto slovo má podľa komunikácie iný význam. Súd vtedy ešte komunikáciu nepripustil ako dôkaz.
 • V pondelok 29. júla (minúta po minúte z 4. dňa, zhrnutie z 4. dňa) prokurátor Šanta predložil komunikáciu medzi Kočnerom a podnikateľom Norbertom Bödörom z aplikácie Threema. Vypovedal bývalý riaditeľ TV Markíza Vladimír Repčík, ktorý existenciu zmeniek nevylúčil, a bývalá šéfka Kancelárie Rady pre vysielanie Jarmila Grujbárová, podľa ktorej licencia Markízy v roku 2000 nebola ohrozená.
 • V utorok 30. júla (minúta po minúte z 5. dňa, zhrnutie z 5. dňa) vypovedala bývalá finančná riaditeľka televízie Markíza Radka Doehring. O zmenkách nevedela, a ak by existovali, mali byť v účtovníctve, povedala.
 • Rusko naďalej spochybňuje dôveryhodnosť účtovných výkazov. Ak Rusko naozaj v roku 2000 podpísal zmenky za 500 mil. korún, podľa Doehring nedáva zmysel, prečo svoj podiel v televízii predal len za 580 mil. korún, aby mu tak ostalo len 80 mil. korún. Rusko bol touto poznámkou zaskočený.
 • V stredu 31. júla (minúta po minúte zo 6. dňa, zhrnutie zo 6. dňa) bol predvolaný Kočnerov niekdajší kamarát, bývalý novinár a bývalý príslušník SIS Peter Tóth. Ten bez riadneho ospravedlnenia neprišiel. Predvolaný bol aj Kočnerov kumpán Jozef Dučák st., ktorý sa ospravedlnil, údajne zo zdravotných dôvodov. Čítali sa najmä listinné dôkazy, ktoré obžalovaný Rusko priebežne komentoval.
 • V pondelok 9. septembra (minúta po minúte zo 7. dňa, zhrnutie zo 7. dňa) sa proces presunul do Bratislavy. Prvýkrát bol vypovedať Marian Kočner, bol drzý k prokurátorovi aj k právnym zástupcom TV Markíza, nič nové nepovedal a držal sa príbehu, ktorý už predtým prezentoval Pavol Rusko. Na viaceré otázky neodpovedal. Nakoniec z pojednávania urobil šou, keď mal prísť neverejne vypovedať Peter Tóth a on si chcel zvoliť dôverníkov z radov novinárov.
 • V utorok 10. septembra (minúta po minúta z 8. dňa, zhrnutie z 8. dňa) vypovedala bývalá riaditeľka TV Markíza Zuzana Ťapáková, ktorá potvrdila, že o zmenkách nevedela. Vyjadrila sa aj k obsadeniu televízie Kočnerom v roku 1998, aj ona potvrdila, že Kočner prišiel s ozbrojencami.
 • Po Ťapákovej vypovedal terajší riaditeľ televízie Matthias Settele, ktorý existenciu zmeniek vylúčil. Neskôr pokračoval vo výpovedi bývalý novinár, niekdajší príslušník SIS a Kočnerov bývalý kamarát Peter Tóth. Jeho výpoveď bola neverejná, ale podľa skôr dostupných informácií vypovedá proti Kočnerovi a tvrdí, že zmenky sú sfalšované.
 • Vo štvrtok 17. októbra (minúta po minúte z 9. dňa, zhrnutie z 9. dňa) vypovedala Ruskova exmanželka Viera Rusková, ktorá síce potvrdila, že o zmenkách vedela, ale po otázkach dodala, že ich nikdy nevidela a viackrát sa zamotala.
 • Vypovedať prišiel aj Kočnerov dlhoročný kamarát a kumpán Jozef Dučák st., ktorý si zo súdu uťahoval a poprel, že by pre Kočnera zháňal starý papier a atrament na sfalšovanie zmeniek.
 • Vypovedal aj bývalý spolumajiteľ televízie Ján Kováčik, ktorý povedal, že o zmenkách nevedel, no obhajoba ho prichytila, že vypovedá inak než pred vyšetrovateľom.
 • V pondelok 28. októbra (minúta po minúte z 10. dňa, zhrnutie z 10. dňa) neprišla vypovedať Ruskova bývalá obchodná spoločníčka Sylvia Volzová a odkázala, že na Slovensko nemieni prísť pre obavu o svoj život. Predseda senátu Klemanič preto nechal prečítať jej výpoveď z prípravného konania. Bola strohá, obhajoba namietala, že sa počas výsluchu v prípravnom konaní nemohla pýtať dodatočné otázky.
 • Senát zároveň pripustil prepis správ z aplikácie Threema Mariana Kočnera ako dôkaz, prokurátor Šanta prečítal aj komunikáciu s Ruskom. Vyplýva z nej, že Kočner a Rusko zlaďovali svoje výpovede pred súdom a Rusko pomáhal Kočnerovi, aby súd samotného Ruska odsúdil na zaplatenie 69 mil. eur a tak prehrala aj TV Markíza.
 • V pondelok 4. novembra (minúta po minúte z 11. dňa, zhrnutie z 11. dňa) prišla vypovedať Kočnerova dcéra Karolína, aby spochybnila dôveryhodnosť svedka Petra Tótha. Pokračovalo čítanie správ z aplikácie Threema, podľa ktorých Kočner zohnal staršiu tlačiareň a starší papier. Odmieta, že by ich použil na falšovanie zmeniek.
 • V utorok 5. novembra (minúta po minúte z 12. dňa, zhrnutie z 12. dňa) vypovedal privatizér a bývalý majiteľ TV Markíza Milan Fiľo, ktorý o zmenkách nevedel, a ak by o nich vedel, pravdepodobne by do televízie neinvestoval.
 • Vypovedal aj podnikateľ v médiách František Mojto, ktorý Kočnerovej firme Gamatex požičal koncom 90. rokov 35 mil. korún, o zmenkách tiež nevedel.
 • Tretím svedkom v ten deň bola reportérka SME Nina Sobotovičová, ktorá s Ruskom a Kočnerom robila rozhovor vo februári 2017, keď už zmenky boli na súde, ale napriek tomu ani jeden z nich jej zmenky nespomenul a kauzu Gamatex opísali tak, ako bola dovtedy všeobecne známa – teda, že ju urovnala skupina CME výplatou 80 mil. korún.
 • V stredu 6. novembra (minúta po minúte z 13. dňa, zhrnutie z 13. dňa) vypovedal obchodník s informáciami Ivan Cvik, ktorý kedysi spolupracoval s Kočnerom. Potvrdil existenciu tzv. piatej zmenky, ktorá spochybňuje celý príbeh Kočnera s Ruskom a potvrdzuje tvrdenie obžaloby, že zmenky sú falošné. Kočner Cvikovu výpoveď využil, aby kompromitoval politikov a podnikateľov. Okrem toho sa čítali listinné dôkazy, ktoré súvisia s kauzou Gamatex.
 • V pondelok 18. novembra (minúta po minúte zo 14. dňa, zhrnutie 14. dňa) mala prísť vypovedať písmoznalkyňa Erika Straková, ale Rusko na poslednú chvíľu stiahol súhlas s konaním procesu v neprítomnosti a na súd poslal PN-ku pre údajné problémy s chrbticou. Prokurátor Šanta to považuje za obštrukciu, navrhol preto väzobné stíhanie Ruska, k čomu sa senát nevyjadril. Ďalšie dva dni hlavného pojednávania v ten týždeň boli zrušené a výpovede svedkov presunuté na december.
 • V pondelok 2. decembra (minúta po minúte z 15. dňa) opäť mala prísť vypovedať písmoznalkyňa Erika Straková, ale Rusko bol naďalej na PN-ke a oznámil hospitalizáciu a nedal súhlas na vykonanie znaleckého dokazovania v neprítomnosti. Čítali sa preto iba listinné dôkazy ku kauze Gamatex.
 • Napriek pochybnostiam o kvalite tlmočenia, prečítala sa aj výpoveď bývalého viceprezidenta CME Frederica T. Klinkhammera, ktorý existenciu zmeniek poprel.
 • V utorok 3. decembra (minúta po minúte zo 16. dňa) Rusko nastúpil do nemocnice. Vypovedal svedok Pavol Varga, ktorý chvíľku pôsobil vo firme Gamatex. Potvrdil Kočnerovu verziu, že o kúpu TV Markíza sa koncom 90. rokov zaujímal podnikateľ Marián Kolník z nadnárodnej cementárenskej firmy Lafarge, no zároveň potvrdil, že nakoniec sa nenašiel nikto, kto by Kočnerovi zaplatil za firmu Gamatex 350 miliónov korún.
 • Obhajoba sa výpoveďou Vargu snažila ukázať, že je logické, keď Rusko v roku 2000 vystavil štyri zmenky na 500 miliónov korún, pretože v tom čase podobné sumy ponúkali za televíziu iní záujemcovia. To z Vargovej výpovede nevyplýva.
 • Okrem toho vypovedal svedok Ivan Beňačka, niekdajší úradník ministerstva privatizácie, ktorý bol v minulosti súdený za vydieranie Kočnera. Celý čas troloval obhajobu, keď na jej otázky neustále odpovedal, že si na udalosti z 90. rokov nepamätá a na otázky prokurátora a právnych zástupcov TV Markíza potom odpovedal.
 • Ani v stredu 4. decembra (minúta po minúte zo 17. dňa, zhrnutie 17. dňa) nebol prítomný Pavol Rusko. Vypovedala bývalá manželka advokáta Ernesta Valka Oľga, ktorá povedala, že Valko vnímal Kočnera negatívne a nevie o tom, že by spolupracoval na urovnaní sporu o TV Markízu ako to tvrdia Kočner s Ruskom (tvrdia, že práve Valko mal prísť so zmenkami ako riešením celého prípadu).
 • „Vyrušilo ma, že pán Kočner označil môjho bývalého manžela ako niekoho, kto im radil a pripravil toto. Vyrušilo ma to, pretože Ernest by zákon neporušoval,“ hovorila Valková.
 • V 17. deň bolo kľúčové čítanie znaleckých posudkov z písmoznalectva a expertných vyjadrení k datovaniu veku atramentu. Obhajoba namietala, že posudky sa čítajú ako listinný dôkaz, nie ako znalecký posudok. Znamená to, že súd nepredvolal znalcov, aby boli k posudkom vypočutí. Posudky potvrdzujú, že zmenky neboli podpísané v roku 2000.

Skryť Vypnúť reklamu

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
 2. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
 3. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
 4. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
 5. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
 6. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 7. Študuj v malom a ži vo veľkom
 8. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 9. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
 10. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 3. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
 4. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 5. Detský čaj COOP Jednoty získal unikátne medzinárodné ocenenie
 6. FMMR svojím výskumom reaguje na aktuálne živé témy
 7. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 8. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 9. Novinka medzi prefabrikátmi
 10. Virtuálne prechádzky ako pomoc turistom pri orientácií
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 25 093
 2. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 16 058
 3. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 407
 4. Aká je chémia vôní 11 763
 5. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 301
 6. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 789
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 621
 8. Bývanie v meste predlžuje život 8 270
 9. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 714
 10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 852
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Pavol Rusko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Marian Kočner, Kauza falšovania zmeniek TV Markíza
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Haščák strávil noc za mrežami. Môže tam pobudnúť dlhšie

Prípad sa pohol po tom, čo Gorilu zobrali Kováčikovi.

V bratislavskom Digital Parku, kde sídli finančná skupina Penta, zasahovali ozbrojení policajti. Na snímke podnikateľ Jaroslav Haščák počas zadržania.
Milan Lučanský.
Špecializovaný trestný súd odsúdil Miroslava Marčeka na 23 rokov väzenia.

Minúta po minúte: PCR testy odhalili dvetisíc nakazených, zomrelo 30 pacientov

PCR testy na Slovensku odhalili už viac ako 109-tisíc nakazených.

Testovanie miesto na nový koronavírus.

Neprehliadnite tiež

Haščák strávil noc za mrežami. Môže tam pobudnúť dlhšie

Prípad sa pohol po tom, čo Gorilu zobrali Kováčikovi.

V bratislavskom Digital Parku, kde sídli finančná skupina Penta, zasahovali ozbrojení policajti. Na snímke podnikateľ Jaroslav Haščák počas zadržania.

Mičovský verí, že Brusel bude o kvóte vlkov rozhodovať na základe faktov

Problém s odstrelom vlka eurokomisia riešila aj v minulosti.

Minister pôdohospodárstva Ján Mičovský (OĽaNO).

V Levoči horela počas noci hala

Polícia je na mieste a situáciu dokumentuje.

Prípadom požiaru v levočskej hale sa zaoberá polícia.
Milan Lučanský.