SME
Piatok, 24. marec, 2023 | Meniny má Gabriel

Prokurátor navrhol vypočuť expertov k Threeme bez verejnosti (minúta po minúte)

Súd riešil duševné zdravie obžalovaných.

Načítavam video...

Proces s Kočnerom v prípade Kuciakovej vraždy sme sledovali minútu po minúte:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

16:39 Minútu po minúte z ôsmeho dňa pojednávania v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sme ukončili. Ďalšie informácie o priebehu procesu vám prinesieme vo štvrtok. Ďakujeme vám za pozornosť.

SkryťVypnúť reklamu

16:36 Prokurátor Juraj Novocký médiám po skončení pojednávania povedal, že na samotné čítanie správ z Threemy nebude navrhovať vylúčenie verejnosti.

Zopakoval, že na výsluchy špecialistov z Europolu a polície navrhuje vylúčiť verejnosť, pretože odborníci majú hovoriť o tom, ako vytiahli dáta z telefónov a informácie by mohol zneužiť organizovaný zločin, ak by sa stali verejnými.

16:16 Súd prerušil hlavné pojednávanie do štvrtka. Súd sa nevyjadril k návrhu prokurátora, aby bola vo štvrtok vylúčená verejnosť z výpovedí odborníkov z Europolu a policajného zboru.

16:14 Daniel Lipšic navrhuje, aby sa prečítal aj posudok k duševnému stavu Miroslava Marčeka, hoci bol vylúčený na samostatné konanie. Dôvodom je to, že obhajoba neustále spochybňuje pravdivosť toho, čo vypovedá Marček. Posudok môže povedať, či má Marček sklony ku klamaniu a konfabuláciam (rozprávaniu výmyslov).

SkryťVypnúť reklamu

Daniel Lipšic zároveň navrhol, aby súd zaistil drahokamy a perly, ktoré polícia našla v aute Mariana Kočnera. Súdu navrhol, aby ich dal ešte predtým ohodnotiť znalcovi.

Pri výpovedi expertov nechcú verejnosť

16:09 Pojednávanie po prestávke pokračuje. Kočnerov obhajca Marek Para súhlasí s návrhom na vylúčenie verejnosti na výsluchy expertov k Threeme. Súhlasia aj obhajcovia ostatných obžalovaných. Súhlasia aj Daniel Lipšic a Roman Kvasnica.

15:46 Senát sa išiel poradiť, bola vyhlásená 20-minútová prestávka.

15:45 Prokurátor Juraj Novocký vymenúva zoznam predmetov, ktoré chce vykonať ako dôkaz vo štvrtok, ide o štyri iPhony, dva Mariana Kočnera, dva Aleny Zsuzsovej. Vymenoval aj niekoľko hardiskov a DVD diskov, ktoré by chcel vykonať.

Novocký tiež navrhol, aby výsluch analytikov a výskumníkov Europolu a policajného zboru vo štvrtok prebehol s vylúčením verejnosti.

SkryťVypnúť reklamu

Títo experti sa podľa neho budú vyjadrovať k rôznym záležitostiam technického charakteru a k metódam skúmania digitálnych stôp, ktoré keby sa dozvedela verejnosť, tak podľa Novockého by bola ohrozená bezpečnosť.

Prokuratúra sa teda obáva, že Europol a polícia by vyzradili metódy odhaľovania kriminality a zločinci a potencionálni zločinci by sa tomu mohli prispôsobiť.

15:42 Predsedníčka senátu Ružena Sabová číta vyjadrenie Kočnerovho obhajcu Mareka Paru, ktorý v písomnom stanovisku zopakoval, že považuje za nezákonnú účasť a aktivity Europolu pri vyšetrovaní vraždy a analýze digitálnych stôp.

Sabová zároveň informovala, že prokurátor navrhol vypočuť pracovníkov Europolu a forenzných analytikov slovenskej polície k priebehu extrakcie dát z Kočnerových mobilov.

SkryťVypnúť reklamu

15:38 Čítanie znaleckých posudkov k duševnému stavu obžalovaných skončilo, začína vykonávanie dôkazov, ktoré sú nevyhnutné na vykonávanie dôkazov vo štvrtok.

Posudok o duševnom stave Szabóa

15:34 “Chcem poukázať na závery znaleckého posudku, kde je vyslovene uvedené, že nie je vylúčená priaznivá resocializácia obvineného. Poukazujem na to z toho dôvodu, že aj tento posudok je možným podkladom pri rozhodovaní o treste,” povedal Szabóov obhajca.

Záver, že resocializácia obžalovaného je možná, je pre určenie trestu kľúčový. Súd sa totiž pri úkladnej vražde rozhoduje medzi 25-ročným trestom a doživotím a jednou z podmienok pre uloženie doživotného trestu je záver, že resocializácia obžalovaného už nie je možná.

15:30 Na súde sa číta znalecký posudok k duševnému zdraviu obžalovaného Tomáša Szabóa.

SkryťVypnúť reklamu

Vladimír Turan číta, že Szabó sa podrobil znaleckému skúmaniu. Podľa znalcov Szabó netrpel žiadnou duševnou poruchou.

“Tomáš Szabó mohol rozpoznať nebezpečenstvo svojho konania pre spoločnosť a mohol svoje konanie ovládať,” píše sa v posudku.

Szabó je podľa znalcov schopný vnímať zmysel trestného konania. Vývoj osobnosti je ukončený, ale prichádza do úvahy resocializácia, zhodujú sa znalci o Szabóvi.

Zo znaleckého posudku k duševnému zdraviu Szabóa vyplýva, že jeho osobnosť javí prvky emočnej nestability.

Szabó môže podľa nich prijímať účasť na aktivitách, ktoré sľubujú nevšednosť, dobrodružstvo, napätie aj finančnú odmenu.

Posudok o duševnom stave Kočnera

15:17 Splnomocnený zástupca Kuciakovcov Daniel Lipšic pripomenul svoj návrh z predbežného prerokovania obžaloby, aby bol Kočnerov duševný stav preskúmaný dlhodobejším pozorovaním v Nemocnici pre obvinených a odsúdených.

SkryťVypnúť reklamu

Lipšic tiež navrhol, aby sa po vykonaní (prečítaní) komunikácie cez Threemu, poskytla psychológom a psychiatrom táto komunikácia, nech preskúmajú Kočnerov stav aj na základe tejto komunikácie.

Kočnerov obhajca Marek Para navrhol Lipšicov návrh zamietnuť ako neodôvodnený. Para navyše tvrdí, že Lipšic takýmto návrhom prekračuje právomoci splnomocneného zástupcu poškodených.

Senát sa k návrhu na ústavné skúmanie duševného stavu Kočnera nateraz nevyjadril.

15:10Resocializáciu hodnotíme za možnú, aj keď značne limitovanú,” číta prokurátor znalecký posudok o Kočnerovi.

Za limitujúce faktory považujú znalci vyšší stredný vek, kontakty s osobami z prostredia organizovaného zločinu, opakované policajne vyšetrovania a stíhania za majetkové trestné činy, nedostatok afektívne sýtenej ľútosti nad vlastným konaním.

SkryťVypnúť reklamu

Znalci v posudku opakovane pripomenuli, že s Kočnerom rozprávali iba krátko, lebo sa odmietol podrobiť skúmaniu.

Predsedníčka senátu Ružena Sabová prečítala aj priebeh stretnutia Kočnera so znalcami:

“Pokus o znalecké vyšetrenie obvineného Mariana Kočnera sa uskutočnil 23.7.2019 v Ústave na výkon väzby Leopoldov. K vyšetreniu je privedený strážnym. Po príchode odpovedá na pozdrav a podáva vyšetrujúcim ruku. Znalci sa predstavia a oboznámia ho s účelom vyšetrenia. Obvinený konštatuje, že prítomného znalca pozná, lebo spolu vystupovali pred vyše tridsiatimi rokmi v televíznej relácii Pionierska lastovička, alebo Klub mladých," číta Sabová opis udalostí.

Kočner následne oznámil znalcom, že nebol informovaný o tom, že dnes má prebehnúť znalecké vyšetrenie, pritom ráno bol u neho na návšteve jeho obhajca.

SkryťVypnúť reklamu

"Bez dohody s obhajcom sa znaleckému vyšetreniu nie je ochotný podrobiť. Celé policajné vyšetrovanie je vedené protiprávnym spôsobom, nie je mu umožnené, aby sa poradil so svojím obhajcom v kľude a v miestnosti, ktorá nie je monitorovaná, aj v tomto okamihu rozhovor prebieha práve v takejto miestnosti č. 4. Z tohto dôvodu sa ešte nevyjadril ku vznesenému obvineniu, ani k uzneseniu o vyšetrení duševného stavu," píše sa v opise stretnutia so znalcami.

Kočner ďalej opakoval, že bez dohovoru s obhajcom a bez jeho prítomnosti sa znaleckému vyšetreniu nepodrobí.

"Hovorí, že si uvedomuje, že už tým, že vôbec so znalcami hovorí prebieha znalecké vyšetrenie, lebo ho znalci počúvajú a pozorujú. Má preto námietky voči tomu, aby si znalkyňa robila poznámky a veľmi razantne ich vyjadruje. Navrhne znalcom, aby zatelefonovali jeho obhajcovi a dohodli s ním ďalší postup. Znalci mu oznámia, že jeho obhajcovi telefonovať nebudú, že jeho stanovisko oznámia vyšetrovateľom polície a vyšetrovatelia budú komunikovať s jeho právnym zástupcom,” prečítala Sabová opis udalostí.

SkryťVypnúť reklamu

Znalci v posudku opakovali, že toto stretnutie bolo veľmi krátke a je to limitujúci faktor pri posudzovaní Kočnerovho duševného stavu.

Ku sklonom Kočnera k agresivite sa znalci nevyjadrili vôbec, pretože na to nemali dostatok podkladov a potrebovali by Kočnera klinicky skúmať.

15:05 “Obvinený mohol rozpoznať nebezpečenstvo svojho konania pre spoločnosť a mohol svoje konanie ovládať,” píše sa v posudku o duševnom zdraví Mariana Kočnera.

15:00 Po výsluchoch súdnych lekárov súd číta ďalšie znalecké posudky. Ako prvý číta znalecký posudok k duševnému stavu Mariana Kočnera.

Súd vypočul ďalších znalcov

14:55 Splnomocnený zástupca Zlatice Kušnírovej Roman Kvasnica zhrňuje, že znalecký posudok je v podstatných častiach v zhode s výpoveďou Miroslava Marčeka.

SkryťVypnúť reklamu

Ku niektorým podrobnostiam, ktoré možno Marček opísal nesprávne, Kvasnica hovorí, že Marček bol plný adrenalínu a nemusí si všetko v takom stave korektne pamätať.

14:50 Vypovedá súdny znalec Rastislav Rozboril. Neszméry sa Rozborila pýta, ako určovali čas smrti. Pýta sa na posmrtné škvrny. Neszméry sa pýta, či je možné určiť poradie smrti - či bola skôr zabitá Martina Kušnírová alebo Ján Kuciak. Rozboril sa zhoduje s kolegom Závodným, že to nie je možné určiť.

Neszméry sa tiež pýba, či by bol možný samovoľný pád Jána Kuciaka od priestoru vchodových dverí na miesto nálezu (schody z pivnice). “Nebol som na mieste rekonštrukcie,” odpovedal Rozboril. Prokuratúra na neho nemá dodatočné otázky.

14:36 Z posudku, ktorý prečítal obhajca Zsuzsovej Neszméry, vyplýva, že podľa znalca Závodného je pravdepodobné, že Marček zastrelil Kuciaka tak, že Marček bol už v dome za vstupnými dverami a Kuciak bol na schodoch z pivnice.

SkryťVypnúť reklamu

Prokurátor Juraj Novocký a obhajca Neszméry sa zhodli, že navrhujú, aby bola znalcovi prečítaná Marčekova výpoveď z hlavného pojednávania, v ktorej opísal priebeh vraždy. Senát sa k tomu nevyjadril a nateraz ukončil Závodného výsluch.

14:30 Zsuzsovej obhajca Neszméry práve číta znalecký posudok Ivana Závodného, pretože predtým povedal, že sa svojho posudku pridržiava. Jeho posudok mal overiť, či výpoveď Miroslava Marčeka sedí so zraneniami, ktoré lekári našli pri pitve.

Znalec konštatuje, že Marčekov opis nezodpovedá zraneniam. Ak by vražda prebehla tak, ako opisuje Marček, boli by Ján Kuciak zranený inak.

Znalec poukázal napríklad na to, že Marček hovorí, že Kuciaka strelil aj do hlavy ako ranu istoty, ale takéto poranenie súdni lekári nenašli.

SkryťVypnúť reklamu

14:16 Predsedníčka senátu Ružena Sabová vysvetľuje, že posudky súdnych lekárov síce v pondelok čítali, ale obhajoba Zsuzsovej ho žiadala vypočuť osobne. Výsluch preto vedie obhajca Štefan Neszméry. Vypovedá Ivan Závodný.

Pripomíname čitateľom, že pre nejasnú právnu situáciu reportujeme o udalostiach na súde v tejto minúte po minúte s istým časovým oneskorením, nie v reálnom čase. Oneskorenie je desať až 15 minút.

14:05 Pojednávanie pokračuje, vypovedať budú znalci Ivan Závodný a Rastislav Rozboril.

13:58 Príslušníci ZVJS práve do pojednávacej miestnosti eskortovali obžalovaného Tomáša Szabóa.

13:57 Verejnosť už sedí v pojednávacej miestnosti, na výsluch čakajú dvaja súdni lekári, ktorí vykonávali pitvu Jána Kuciaka.

Časti ich znaleckých posudkov sa čítali už v pondelok, pretože boli dôležité pre výpoveď znalcov z balistiky.

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam video...

Neverejná výpoveď znalcov z odborov psychológie a psychiatrie

13:06 Do 13.55 hod. bola vyhlásená obedňajšia prestávka.

Splnomocnenec Daniel Lipšic hovorí, že senát im zakázal vyjadrovať sa k priebehu neverejného výsluchu. Povedal iba, že znalci zotrvali na svojich vyjadreniach a nič nezmenili na názore, že Alena Zsuzsová je zodpovedná za svoje činy.

Lipšic hovorí, že zvažujú návrh, aby bolo psychologické skúmanie doplnené o skúmanie štýlu komunikácie medzi Zsuzsovou a Kočnerom cez aplikáciu Threema.

Aj na chodbe zopakoval, že si nemyslí, že bolo treba vylúčiť verejnosť, ale je to rozhodnutie senátu a rešpektuje ho. Po výsluchu znalcov psychiatrov a psychológov povedal, že pri viacerých obžalovaných sú splnené predpoklady na uloženie doživotného trestu.

SkryťVypnúť reklamu

12:42 Naďalej trvá výsluch psychológov a psychiatrov bez verejnosti.

11:31 Bez verejnosti sa pojednáva už hodinu. Novinári získajú priebežné informácie o procese pravdepodobne najskôr po vyhlásení obedňajšej prestávky.

10:44 Napriek tomu, že nie je známe, čo sa momentálne rieši v pojednávacej miestnosti a denník SME nezverejňuje podrobnosti o Zsuzsovej zdravotnom stave, už z obžaloby vyplýva, že znalci sa zhodli, že žiadna z jej diagnóz neznižuje jej schopnosť vnímať, čo robí a preto podľa nich plne zodpovedá za svoje konanie.

Zsuzsová počas vlastnej verejnej výpovede povedala, že okrem iného má panickú poruchu.

"Pán Kočner by mi nikdy nezveril ani stánok s hotdogmi, pretože dobre vedel, že moje stavy sú nevyspytateľné," povedala Zsuzsová o obvinení, že Kočner jej zveril naplánovanie vraždy.

SkryťVypnúť reklamu

10:35 Pojednávanie prebieha bez verejnosti už polhodinu. Odhadnúť, ako dlho sa bude riešiť znalecké dokazovanie k duševnému stavu Zsuzsovej, nie je možné.

Súd vylúčil verejnosť na výpovede o duševnom stave Zsuzsovej

09:55 Médiá a verejnosť sa presunuli do press centra, v ktorom budú čakať, kým znalcov vypočujú k duševnému stavu Aleny Zsuzsovej a prečítajú posudky k jej osobnosti.

Na posudky k ostatným obžalovaným sa vylúčenie verejnosti nateraz nevzťahuje, môžu však podať osobitný návrh na vylúčenie neskôr.

09:45 Súd rozhodol, že vylučuje verejnosť. Verejnosť vylúčili na nevyhnutný čas počas výpovede znalcov a čítanie posudkov k Alene Zsuzsovej.

Predsedníčka senátu odkazuje v odôvodnení na prezumpciu neviny, ochranu súkromia, účel trestného konania, ochranu osobnosti podľa Občianskeho zákonníka a na ochranu údajov podľa zákona o zdravotnej starostlivosti a podľa zákona o ochrane osobných údajov.

Sudkyňa Sabová zároveň dodala, že súd nemá právomoc obmedziť médiá v spracovávaní osobných údajov, ktoré by boli prípadne zverejnené.

Príslušníci Zbor väzenskej a justičnej stráže zabezpečujú odchod verejnosti z pojednávacej miestnosti.

9:39 V dôsledku úplného zákazu fotografovať a nahrávať video v pojednávacej miestnosti nebude denník SME zverejňovať fotografie z priebehu pojednávania. Fotografie použité v tomto prenose pochádzajú z predchádzajúcich dní, z utorkového rána (do času vydania zákazu) alebo boli nafotené počas prestávok mimo pojednávacej miestnosti.

9:38 Situácia je neprehľadná aj preto, že nie je jasné, či sudkyni Sabovej prekáža online prenos vo všeobecnosti alebo skutočnosť, že denník Plus 1 deň pokrýval proces v online prenose veľmi bulvárnym jazykom, ktorý sudkyňa považuje za neúctivý k súdu, k právnym zástupcom, obžalovaným či k prokurátorom.

Senát sa naďalej radí o návrhu na vylúčenie verejnosti.

9:32 Cez prestávku médiá živo diskutujú, čo bude ďalej s online textovým prenosom z pojednávania, pretože Sabovej pokyn nie je jednoznačný.

Novinári takisto zisťujú, že v pojednávacej miestnosti sú nové podmienky - bol vyhradený samostatný sektor pre zahraničné médiá a z miest pre verejnosť vzali predlžovačky, ktoré novinári používali na napájanie notebookov, tabletov a diktafónov.

9:25 Súd prerušil pojednávanie, aby sa senát poradil o návrhu na vylúčenie verejnosti.

9:24 "Chápem síce záujem vylúčiť verejnosť, ale je zaužívanou praxou, že verejnosť sa nevylučuje z vykonávania dokazovania ani vo vzťahu k duševnému stavu," reagoval prokurátor Juraj Novocký na návrh obhajoby Aleny Zsuzsovej, aby sa verejnosť na nadchádzajúce dokazovanie vylúčila verejnosť. Prokurátor preto s návrhom na vylúčenie verejnosti nesúhlasí.

Nesúhlasí ani právny zástupca Kuciakovcov Daniel Lipšic. Pripomína, že znalecké posudky z psychiatrie a psychológie sú podstatné pre určenie výšky trestu v prípade, že budú obžalovaní uznaní za vinných.

Ani splnomocnenec Zlatice Kušnírovej Roman Kvasnica si nemyslí, že je dôvod na vylúčenie verejnosti. Vyzval však súd, aby poučil prítomné médiá, aby nezverejňovali citlivé osobné údaje Aleny Zsuzsovej.

Predsedkyňa senátu kritizovala médiá a textové online prenosy

9:17 Momentálne nie je jasné, či médiá môžu pokračovať v online prenosoch typu minúta po minúte. Predsedníčka senátu totiž nevydala jednoznačný zákaz pokračovať v prenosoch, ale z jej vyjadrení je zrejmé, že tieto prenosy považuje za nezákoné. Denník SME preto z dôvodov právnej obozretnosti bude v minúte po minúte pokračovať s výraznejším časovým oneskorením, reportovať udalosti budeme 10 až 15 minút po odznení, nie v reálnom čase.

Denník SME k tomu pristupuje z obozretnosti, pretože predsedníčka senátu varovala, že kto nebude pravidlá rešpektovať, dostane pokutu a/alebo bude vykázaný z pojednávacej miestnosti.

9:12 Predsedkyňa senátu varovala médiá, že ich vykáže, ak budú ďalej rušiť priebeh hlavného pojednávania neúctivým online prenosom.

Sabová zároveň zakázala vyhotovovanie obrazových záznamov a videa počas celého dňa, nebude možné snímať tváre ani cez prestávky.

Svoj zákaz zdôvodnila tým, že každý má právo počas prestávky na nerušenie a neovplyvňovanie médiami.

9:10 Sabová práve číta ukážky článkov z webu Plusky, ktoré považuje za neúctivé, a nechala si predvolať reportéra Plusky.

9:09 Predsedníčka senátu Ružena Sabová práve upozorňuje prítomné médiá, že textový online prenos minúta po minúte považuje za nezákonný. Tvrdí, že za porušenie môže súd udeliť pokutu.

Pred začiatkom procesu v kauze Kuciak

9:00 Verejnosť pustili do pojednávacej miestnosti, na súde je prítomný už aj psychológ Anton Heretik.

Medzičasom tiež eskortovali obžalovaného Tomáša Szabóa. Dnes bude jediný prítomný zo štvorice obžalovaných. Uväznený je vo väzenskom ústave v Žiline, odkiaľ ho každodenne eskortujú do Pezinka.

7:30 Novinári sa od 7.00 hod. schádzajú v press centre v Justičnej akadémii v Pezinku, kde sa od 9.00 hod. začne ôsmy pojednávací deň v prípade obžaloby za vraždu novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a podnikateľa z Kolárova Petra Molnára.

Ráno alebo doobeda sa očakáva rozhodnutie senátu o návrhu obhajcu Aleny Zsuzsovej Štefana Neszméryho na vylúčenie verejnosti.

Súvisiaci článok Na súde sa riešilo, kto strieľal, hoci sa k vražde priznal Marček (minúta po minúte) Čítajte 

Neszméry navrhol vylúčiť verejnosť počas čítania znaleckých posudkov a výpovedí znalcov, ktorí sa budú vyjadrovať k duševnému stavu Zsuzsovej.

V utorok sa okrem psychológov a psychiatrov očakáva aj ďalšie bližšie nespresnené dokazovanie. Predsedníčka senátu Ružena Sabová avizovala, že pôjde o dôkazy, ktoré súvisia so svedkami a dôkazmi, ktoré sa budú vykonávať vo štvrtok.

Vo štvrtok sú naplánované výsluchy policajných analytikov a výskumníkov z Europolu, ktorí sa podieľali na extrakcii dát zo zariadení Mariana Kočnera a ďalších obžalovaných, a následne tieto dáta analyzovali. Je možné, že potom sa začne čítať Threema.

V utorok súd možno oboznámi aj nové blokačné uznesenie Úradu špeciálnej prokuratúry na ďalší Kočnerov majetok. Sudkyňa Sabová v pondelok večer informovala, že prokuratúra rozšírila blokáciu o ďalší jeho majetok, ale podrobnosti nespresnila.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. Developer ITB pomáha naplniť túžbu po vlastnom bývaní
 3. Ako sa vás dotknú nasledujúce mesiace? Predpovedajú traja odborníci
 4. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá
 5. Prvá banka spustila pravidelné investovanie do ETF fondov
 6. Dostupný elektromobil podľa Volkswagenu? Privítajte ID.2all!
 7. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz
 8. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 1. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá
 2. Marec, poberaj sa, starec - do dôchodku na úrovni
 3. Už 110 rokov súčasťou každej domácnosti. ALPA oslavuje jubileum
 4. Lekárka z Ameriky: Kvalita medicíny v Šaci na mňa zapôsobila
 5. Výšku finančných darov zvolili zákazníci Tesca vo Zvolene
 6. Najväčší súboj obnovených pamiatok prebieha online
 7. KOSIT i v tomto roku podporí upratovanie v Košiciach
 8. Počasie láka do prírody. Zodpovední majú v batohu tieto 2 veci
 1. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 9 170
 2. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz 8 041
 3. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 5 483
 4. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 4 728
 5. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 3 756
 6. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 789
 7. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami 2 447
 8. Tipuj dedinský futbal online a vyhraj zájazd na Ligu majstrov 1 164
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Logo podcastu Dobré ráno.

Ruská ofenzíva v posledných dňoch slabne.


a 1 ďalší 16m
Ranný brífing SME

Prečítajte si najdôležitejšie správy.


1 h
Lúka na Zbojskej sú posiate šafranom.

Na pomedzí Gemera a Horehronia sú lúky posiate šafranom.


2 h
Na snímke bača s ovčiarskym psom v Bobrovci.

Vybrala aj desať najkrajších miest na Liptove, ktoré stojí za to navštíviť.


22. mar
SkryťZatvoriť reklamu