BRATISLAVA. S výsledkami februárových parlamentných volieb je spokojných viac ako 30 percent opýtaných.
Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý uskutočnila v dňoch 11. až 17. marca na vzorke 1 013 respondentov.
Spokojnosť s výsledkami
Respondenti reprezentovali populáciu Slovenskej republiky vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.

V rámci prieskumu odpovedali respondenti na otázku „Ako ste celkovo spokojný/-á s výsledkami týchto volieb?“.
Odpoveď veľmi spokojný uviedlo v rámci prieskumu 10,3 percenta opýtaných, pričom ďalších 23,4 percenta odpovedalo, že sú s výsledkami skôr spokojní.
Odpoveď ani spokojný, ani nespokojný uviedlo 28,1 percenta respondentov.
Odpoveď skôr nespokojný v rámci prieskumu uviedlo 18,8 percenta opýtaných a ďalších 16,3 percenta uviedlo, že sú s výsledkami volieb veľmi nespokojní.
Zvyšných 3,1 percenta opýtaných na otázku nevedelo odpovedať.
Najviac spokojní sú voliči OĽaNO
Z hľadiska politickej príslušnosti sú podľa prieskumu s výsledkami volieb najviac spokojní voliči zoskupenia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Nova, Kresťanská únia (KÚ), Zmena zdola (90 percent).
Nasledujú sympatizanti Slobody a Solidarity (SaS), 73 percent, Sme rodina (71 percent), Za ľudí (59 percent), Progresívne Slovensko(PS)/Spolu (30 percent), nevoliči (15 percent) a voliči strany Kotlebovci-Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) 13 percent.
Spomedzi voličov Smeru je s výsledkami volieb spokojných 6 percent respondentov, naopak nespokojnosť vyjadrilo 80 percent z nich. V rebríčku nespokojnosti nasledujú voliči ĽSNS (60percent), nevoliči (32 percent), voliči PS/Spolu (26 percent), Za ľudí (18 percent), Sme rodina (11 percent) a SaS (dve percentá). Spomedzi voličov OĽaNO je s výsledkami volieb nespokojné jedno percento opýtaných.
Pre porovnanie, spokojnosť s výsledkami volieb podľa štatistík Focusu v roku 2016 vyjadrilo 21 percent opýtaných, v roku 2012 44 percent, v roku 2010 to bolo 29 percent a 32 percent respondentov v roku 2006.
Dôležité informácie o voľbách 2020:

- Kompletné výsledky parlamentných volieb 2020
- Volebná mapa: Ako volili všetky okresy
- Volebná mapa: Ako volili konkrétne obce?
- Výsledky volieb v krajských mestách: Bratislava, Žilina, Prešov, Trnava, Banská Bystrica, Košice, Nitra, Trenčín