SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Kuciaka som zabiť nenechal, tvrdí Kočner. Všetci podľa neho klamú (minúta po minúte)

Kočner spochybňuje svedkov.

Marian Kočner a vpravo jeho advokát Marek Para počas pojednávania v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku.Marian Kočner a vpravo jeho advokát Marek Para počas pojednávania v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. (Zdroj: TASR)

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Súd s Marianom Kočnerom v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka sme sledovali minútu po minúte:

16:32 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme vám za pozornosť. Ďalšie informácie zo súdu vám prinesieme v piatok.

Skryť Vypnúť reklamu

16:30 Predsedníčka senátu sudkyňa Ružena Sabová povedala, že pojednávanie prerušuje. Pokračovať bude v piatok od 9.00 hod.

16:29 Kočner dokončil svoju výpoveď. “Budem odpovedať na vaše otázky, otázky prokurátorov, ale nebudem odpovedať na otázky splnomocnencov (právnych zástupcov rodín, pozn. red.),” dodal Kočner.

16:27 Kočner urobil “vyšetrovací pokus” - súdu predložil starý tlačidlový telefón s kamerou, kde sa pokúsil odfotiť fotografie Jána Kuciaka z počítača. Tak to opisuje Zoltán Andruskó. “Nie je tam vidieť nič,” opísal Kočner.

16:23 Marian Kočner opakuje alternatívne vysvetlenie, že za vraždou je bližšie nespresnený bohatý Rus. Aký by mal mať motív, nepovedal.

Kočner o článkoch Kuciaka

16:07 Kočner sa vyjadruje aj k článku Kuciaka o kauze DPH na Donovaloch. Kuciak podrobne analyzoval uznesenie vyšetrovateľov, ktorí najprv stíhanie za podvodnú vratku DPH zastavili.

Skryť Vypnúť reklamu

Po Kuciakovom článku špeciálny prokurátor Dušan Kováčik nariadil prípad otvoriť. Momentálne je v kauze Marian Kočner obvinený a v tomto prípade má zablokovaný svoj súkromný majetok.

“Články Jána Kuciaka o kauze DPH ma vôbec nijak neohrozovali. Vôbec nijak,” uzatvára Kočner rozbor článkov o kauze podozrivých prevodov hotelov na Donovaloch.

16:05 “Ako ma mal Jána Kuciak ohrozovať?," kladie Kočner rečnícku otázku a pokračuje: "Ten spor trval v tom čase už dva roky. Nie je tu nič trestné, nič, čo by vzbudzovalo podozrenie z niečoho,” hovorí Kočner o článku Jána Kuciak a kauze Unipharma.

Súvisiaci článok Kočnera obvinili v kauze Technopol Servis Čítajte 

16:01 “Aj vo svojich článkoch písal, že s informáciami prišli ako prvé iné médiá,” hovorí Kočner. Viackrát zhodil prácu Jána Kuciaka s tým, že jemu (Kočnerovi) sa nevenoval a v článkoch vychádzal z informácií konkurencie, nie z vlastných zistení, tvrdí Kočner.

Skryť Vypnúť reklamu

"Tie informácie pre mňa neboli dôležité ani nijak nebezpečné,” spochybňuje Kočner motív, že by mal záujem na odstránenie Jána Kuciaka.

15:56 “Nemám s tým nič spoločné,” hovorí Kočner o kauze Technopol Servis, o ktorej Kuciak písal.

Technopol Servis podľa polície ukradli Kočnerovi známi a on podľa komunikácie cez Threemu dirigoval niekdajšiu sudkyňu Miriam Repákovú, ako má rozhodovať.

15:54 Kočner sa chystá vyjadrovať k Jánovi Kuciakovi. “To, keď sa moje meno objaví v titulku, neznamená, že článok je o mne,” hovorí Kočner.

Vymenoval, komu všetkému sa Kuciak venoval. Kočner spočítal, že jemu sa v článkoch venoval 15-krát.

Kočner spochybňuje svedkov

15:51 Kočner na súde vyhlásil, že Peter Tóth sa nabúral do siete Govnet. “Je to spisovateľ, klamár a chráni si vlastný zadok. Asi vie, prečo,” hovorí Kočner.

Skryť Vypnúť reklamu

15:50 “Z telefónu pána Tótha je zrejmé, že krátko pred svojou výpoveďou si vložil na účet hotovosť vo veľmi vysokej hodnote,” hovorí Kočner. Nechce uviesť sumu z dôvodu ochrany bankového tajomstva Petra Tótha.

15:49 Kočner vôbec prvýkrát uviedol, že forenzný softvérový extraktor dát zo smartfónov v telefóne zanecháva stopu, že z telefónu boli extrahované dáta.

Kočner tvrdí, že v správe z extrakcie dát je uvedené, že nejaké dáta z jeho bentley iPhonu boli extrahované v čase, keď ním disponoval Peter Tóth.

15:47 Kočner obsiahle spochybňuje svedka Petra Tótha. Pripomína, že polícii odovzdal čistý telefón s vyselektovanými správami, dokazuje to podľa neho jeden screenshot z komunikácie s Alenou Zsuzsovou - na screenshote je správa, ktorú z telefónu samotného vymazal.

Skryť Vypnúť reklamu

15:36 Kočner hovorí o svedkovi Petrovi Tóthovi. “Pán Tóth je veľmi zvláštna kapitola. So svojou novšou výpoveďou vždy upravuje svoje skoršie výpovede tak, aby sedeli,” hovorí.

Súvisiaci článok Tóth je už tretí svedok, ktorý Kočnera považuje za objednávateľa vraždy Čítajte 

Predsedníčka senátu sudkyňa Sabová vyzvala Kočnera, aby hovoril o konkrétnych rozporoch. Tóth tvrdí, že Kočner zaplatil autá na sledovanie.

“Toto polícia nikdy nepreverila a je to lož,” hovorí Kočner. Pripomína, že Tóth vypovedal, že 23 rokov si nevšimol Kočnerovu trestnú činnosť, lebo to Kočner vraj pred ním dobre tajil. “To je vyjadrenie hodné spisovateľa,” hovorí Kočner.

“Tóth na začiatku tvrdil, že údajný moták, ako sa spojiť s pani Zsuzsovou som mu mal dať pred verejným zasadnutím na Najvyššom súde, neskôr už vypovedal, že moták som mu poslal cez obhajcu Andreja Šabíka. Je to lož, pretože Šabík bol na dovolenke,” hovorí Kočner.

Skryť Vypnúť reklamu

“Neviem, prečo správa tak, ako sa správa. Ale tá gradácia... Najprv tvrdil, že o Kuciakovi som nikdy nehovoril, že sme spolu prebrali rôznych novinárov, pani Tódovú a ďalších, ale Kuciaka nie. A zrazu potom na hlavnom pojednávaní povedal, že zrazo denno denne som sa na Kuciaka sťažoval...,” hovorí Kočner.

15:31 Marian Kočner už polhodinu spochybňuje dôveryhodnosť svedka Zoltána Andruskóa, ktorý je právoplatne odsúdený za sprostredkovanie vraždy.

Andruskó napríklad tvrdil, že si Jána Kuciaka pred vraždou nikdy nelustroval, Kočner pripomína, že v jeho telefóne sa takéto vyhľadávanie našli.

15:08 Kočner tvrdí, že Zoltán Andruskó vedel, že ho polícia zadrží a bol predtým sledovaný políciou.

15:06 Kočnerovi sa zdá zvláštne aj to, že Marček si najskôr nepamätal podrobnosti z podkladov o Kuciakovi, ale neskôr uviedol aj také podrobnosti, čo si mal Kuciak podľa podkladov zo sledovania kúpiť.

Skryť Vypnúť reklamu

Kočner zatiaľ nepovedal nič o sebe, hovorí zatiaľ výhradne o Marčekovi. Avizoval, že tak chce postupne prejsť všetky dôležité dôkazy.

14:56 Kočner spochybňuje dôveryhodnosť svedka Miroslava Marčeka, ktorý bol za vykonanie vraždy odsúdený. Kočner hovorí, že Marček vypovedal, že boli na obhliadkach vo Veľkej Mači, ale dáta z telekomunikačných metadát podľa Kočnera potvrdzujú, že v tom čase tam neboli.

Súvisiaci článok Vrah Kuciaka a Kušnírovej bol tichý muž a poslušný vojak Čítajte 

Kočnerovi sa tiež zdá neuveriteľné, že keď prišli Marček so Szabóom za Andruskóom, tak mali mať dva samopaly v aute.

Spochybňuje aj to, že nikto zo svedkov a odsúdených (Andruskó a Marček) nevedia presne povedať, aký konkrétny doplatok si po medializácii prípadu mali údajne vypýtať.

“Nechce sa mi to veriť potom, čo bola medializovaná odmena milión eur, že by si nepamätali, koľko presne si vypýtali,” hovorí Kočner.

Skryť Vypnúť reklamu

14:47 "Skutok, ktorý je mi kladený za vinu, som neurobil. Neobjednal som si žiadnu vraždu, nemám s tým nič spoločné,” začína Marian Kočner.

14:42 Pojednávanie pokračuje, Marian Kočner si presadá na lavicu pre svedkov.

14:25 Súd vyhlásil desaťminútovú prestávku, po nej bude vypovedať Marian Kočner.

Kočner a Zsuzsová vysvetľovali Threemu

14:22 “Nevieme, čo táto komunikácia o nedoriešených kožných chorobách znamená, ale je zjavné, že ide o komunikáciu v inotajoch, inotaje sa používajú, keď sa chce niečo zatajiť, nepoužívajú sa vtedy, keď niečo viete vyjadriť priamo,” hovorí právny zástupca Daniel Lipšic.

14:18 Kočner a Zsuzsová sa naďalej snažia vysvetľovať komunikáciu, v ktorej si písali v inotajoch.

13:41 “Obaja obžalovaní priznali, že význam svrabu nie taký, ako sa javí. Máme za to, že skryto komunikovali o vražde Jána Kuciaka,” tvrdí Roman Kvasnica.

Skryť Vypnúť reklamu

13:39 Zsuzsová tvrdí, že jedna z jej porúch súvisí s tým, že keď je nervózna, tak sa škrábe vrátane tváre.

“To je ten svrab. Aj sa tu píše, že kým sa to dozbiera, tak budem rapavá a plešatá. Pán Kočner si v správach aj uťahuje zo mňa, že sa škrábem,” hovorí Zsuzsová.

Súvisiaci článok Žarty na spláchnuté peniaze. Ako Kočner vysvetľuje Threemu? Čítajte 

Potvrdzuje, že chodili pre podpisy po rómskych osadách. Priznala sa, že využila kamarátku, ktorá rozdávala potravinovú pomoc, aby sa tak dostala k občianskym preukazom a údaje z nich využila k podkladom na založenie strany Cieľ.

13:30 Komunikácia, ktorá sa prečítala, súvisí najmä so zbieraním podpisov pre politickú stranu Cieľ, ktorú chcel Kočner rozbehnúť. Sú v nej však dva náznaky, ktoré teoreticky môžu súvisieť s vraždou a podľa právneho zástupcu Zlatice Kušnírovej aj súvisiace.

Skryť Vypnúť reklamu

Ide o správy o “darčeku” a o svrabe, ktorý vraj Zsuzsová mala a natierala si ho cez deň, nie v noci. Svrab môže byť narážka v súvislosti s tlakom na vykonanie vraždy, domnieva sa splnomocnenec.

Kočner sa bráni, že narážka na svrab je naozaj narážka na reálny svrab, lebo Zsuzsová zbierala podpisy na Cieľ aj v rómskych osadách, tvrdí Kočner.

13:05 Pojednávanie pokračuje, po obednej prestávke sa bude na súde čítať ďalšia komunikácia z aplikácie Threema.

12:02 Súd vyhlásil obedňajšiu prestávku do 13.00.

Na súde prečítali správy z bánk

12:01 Kočner sa zapojil do diskusie a dovysvetľuje, ako to Zsuzsová myslela. “Ja som ju pochopil tak, že ona nechce čítať kompletne tých 50 dní, ale iba niektoré pasáže,” hovorí Kočner. “Pán Kočner to pochopil správne,” reaguje Zsuzsová.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Na súde s Kočnerom ukázali dáta dokazujúce, že mobily páchateľov boli na mieste činu Čítajte 

11:58 Zsuzsová navrhla, aby sa prečítala rozsiahla komunikácia z jej Threemy.

“Táto komunikácia bude potvrdzovať moju výpoveď a bude vysvetľovať dovolenku a zakúpenie bieleho mercedesu,” hovorí Zsuzsová.

“Tá dovolenka sa riešila mesiace, ja som na ňu išla až v máji,” vysvetľuje ďalej, prečo žiada tak rozsiahlu komunikáciu čítať.

11:54 Dôkazy, ktoré navrhla prokuratúra, boli vyčerpané a prokurátor Vladimír Turan povedal, že k prípadným ďalším návrhom sa vyjadria v piatok. Súd sa ešte musí vysporiadať s návrhmi, ktoré podali splnomocnenci rodičov. Dôležité budú ešte návrhy obhajcov.

11:41 Na súde sa čítajú podklady z Privatbanky, ktoré zhrňujú, aké produkty mal Kočner v banke a kto všetko k nim mal prístup.

11:38 Alena Zsuzsová tvrdí, že v ten deň (pozn. keď bol Kočner v schránke) sa s Kočnerom vôbec nestretla. K správam z Threemy, podľa ktorej si potvrdzovali, že “už sú tu”, uviedla, že nie sú pravdivé.

Skryť Vypnúť reklamu

11:36 K prehľadu vstupov do sejfu sa vyjadruje aj Zsuzsová. “Je tu napísané, že nerealizoval žiadnu hotovostnú transakciu,” tvrdí Zsuzsová. Opomína, že aj zo sejfu mohol vybrať hotovosť.

Kočner to odmieta a dnes prvýkrát povedal, že zo sejfu vyberal znalecký posudok. Overiť to nie je možné, pretože kamera v trezoroch zaberá iba schránky, miesto na narábanie s obsahom schránky je diskrétne.

11:26 Prokurátor prezentuje snímky z bezpečnostnej kamery v Tatra banke z času, kedy Marian Kočner vyberal peniaze z účtu.

11:13 Kočner začal vysvetľovať, prečo bol vôbec v sejfoch. Tvrdí, že to súvisí so sporom s televíziou Markíza o vyplatenie zmeniek, za ktorých falšovanie je Kočner neprávoplatne odsúdený.

Kočner tvrdí, že v prvej schránke bol pre znalecký posudok k zmenkám, kanceláriu má 10 minút od banky.

Skryť Vypnúť reklamu

“Následne som sa vrátil do banky potom, čo si právnik ten dokument odfotil,” hovorí Kočner.

Kočner opomenul, že podľa správ cez Threemu a dát z BTSiek sa v tom čase stretol aj s Alenou Zsuzsovou.

11:11 Kočner hovorí o vstupe do bankového trezora z 22. februára 2018 o 13.48 do schránky Karolíny Kočnerovej.

Súvisiaci článok Po vraždách išiel Kočner do bankových sejfov, Zsuzsovú mal blízko Čítajte 

"Táto schránka sa nachádza v Tatra banke na Gorkého. Na to, aby ste mohli túto schránku navštíviť, musíte niekde zaparkovať, musíte počkať na voľného pracovníka, musíte vypísať žiadanku do sejfu, potom nasleduje procedúra otvárania veľkého trezoru, trezerovej schránky a odchod. Môže to trvať 15 až 20 minút," povedal Kočner s tým, že banka uvádza čas vypísania žiadanky do trezoru.

"V čase 13:48 podľa BTSiek som sa nachádzal na Vajanského nábreží 9, teda v blízkosti banky a 13:43 do 13:52 na Štúrovej ulici a neskôr na Laurinskej ulici. Tieto BTSky jednoznačne dokazujú, že som sa nachádzal v banke," povedal Kočner.

Skryť Vypnúť reklamu

Dodal, že v čase 14:23, keď bola navštívená druhá schránka, čo je necelých 30 minút po otvorení prvej schránky, sa podľa BTSiek nachádzal v Petržalke. "Ale to je nemožné. Ak ma prvýkrát BTS-ky zachytili v okolí banky, tak druhýkrát ma nemohli zachytiť v Petržalke,” hovorí Kočner.

“Preto som sa nemohol v čase 14:23 nachádzať na Einsteinovej 18 (je to adresa vysielača mobilnej siete, pozn. Red.),” hovorí Kočner.

Súvisiaci článok Našli fotky aj peniaze. Ako dal Kočner podľa obžaloby zastreliť novinára Kuciaka Čítajte 

Je zjavné, že Kočner sa tým snaží spochybniť dôveryhodnosť mobilných telekomunikačných dát.

Svedok - policajný expert, ktorý vysvetľoval metadáta na predchádzajúcich pojednávacích dňoch, však upozorňoval, že mobilný telefón sa môže pripájať a odpájať z rôznych vysielačov, hoci reálne sa telefón nehýbe.

11:03 Marian Kočner navrhol, aby sa prečítali všetky vstupy. “Aby bola vnímaná tá periodicita,” povedal jeho obhajca Marek Para. Prokurátor sa zdráhal čítať ostatné termíny. “Podľa nás sú relevantné iba tieto dva,” tvrdí.

Skryť Vypnúť reklamu

Predsedníčka senátu sudkyňa Sabová následne začala sama čítať celý výpis vstupov.

11:02 Zo stanoviska Tatra banky vyplýva, že Kočner mal sejf prenajatý iba na jeden rok do júla 2018. Za to obdobie bol v schránke 23-krát. Prokurátor menuje, že dôležité pre súdny proces je z konca februára a začiatku mája 2018.

10:59 Senát rozhodol, že verejnosť nebude z pojednávania vylúčená.

10:56 Prokurátor navrhol vylúčiť verejnosť na čítanie bankových dokumentov. V rámci bankového tajomstva chce prokuratúra čítať aj výpis vstupov do bankových sejfov.

“Vôbec nemám problém s tým, aby tu verejnosť bola prítomná. Nemá význam, aby sme ju vylúčili. Pokojne tu môže verejnosť ostať,” reaguje Marian Kočner.

10:54 Po vykonaní vecných dôkazov sa idú čítať listiny z bánk, ktoré ilustrujú majetkové pomery obžalovaných.

Súd vykonal dôkazy zaistené pri prehliadke

10:54 Obhajca Zsuzsovej namieta, že na fotografiách z domovej prehliadky je krabica, kde bol iPhone 4S a tento telefón nebol zaistený.

“Následne obsah tohto telefónu sa objavil v správe Europolu k inému telefónu (iPhone 7 Plus),” hovorí Neszméry. “Namietame zneužitie telefónu,” hovorí obhajca.

“Vyšetrovateľ bol kvôli tomuto telefónu aj za mnou vo väznici v Nitre. Pýtal sa ma, koľko telefónov mi zobrali. Aj on sám zistil, že to nesedí, ale už sa to nedalo zvrátiť, lebo ten telefón (4S), nebol zaevidovaný. OČTK preto nahrali jeho obsah do iného telefónu,” pridala sa Zsuzsová.

Súvisiaci článok Najskôr predali Kočnerove byty, teraz zrejme skúšajú speňažiť aj golfový areál Čítajte 

“Pri domovej prehliadke bolo odobratých 8 mobilných telefónov, ale v zápisnici je ich iba šesť,” vyhlásila Zsuzsová.

10:42 Na súde sa prezentovalo 23-tisíc eur v dvestoeurových bankovkách, ktoré boli zaistené u Aleny Zsuzsovej.

Zsuzsová tvrdí, že ide o zvyšok z 30-tisíc eur, ktoré jej Kočner údajne dal už v roku 2016 pre prípad, že by sa jej (Zsuzsovej) alebo jemu (Kočnerovi) niečo stalo. “Aby mala dcéra prostriedky na život,” hovorí Zsuzsová.

10:35 Alena Zsuzsová sa vyjadrila k vykonanému vecnému dôkazu - listu o pokute za neoprávnené použitie maďarskej diaľnice.

Zsuzsová tvrdí, že pokuta je síce na jej EČV, ale fotografia v obálke zachytáva nie jej červený mercedes, ale auto inej farby - bielej. “Preto som túto pokutu ani nezaplatila, považujem ju za neoprávnenú,” povedala.

10:26 U Tomáša Szabóa polícia zaistila aj reflexnú pásku s nápisom Polícia.

10:22 Kočner bližšie skúma už druhý tlačidlový telefón, ktorý bol zaistený pri domovej prehliadke u Tomáša Szabóa.

10:19 Prvýkrát sa na súde prezentuje kukla, putá, púzdro na pištoľ či zaistené telefóny. Ide o veci, ktoré polícia zaistila pri domových prehliadkach.

Počas pojednávania nie je možné fotografovať, ale vykonanie dôkazu prebieha tak, že prokurátor oznámi, aký vecný dôkaz vykonáva, vyberie ho z obálky na dôkazy a ukáže ho súdu a účastníkom konania.

Súd čítal listinné dôkazy

09:52 Súd nateraz prerušil čítanie listinných dôkazov - ďalšie sa majú čítať správy z bánk.

Predsedníčka senátu však povedala, že najprv sa vykonajú ďalšie vecné dôkazy, teda vizuálne sa idú prezentovať ďalšie zaistené stopy.

Súvisiaci článok Kočnerovi zaistili majetok, vilu, dom aj pozemky Čítajte 

Prezentovať sa budú váha, bunda, kukla a kliešte, ktoré boli zaistené pri domovej prehliadke u Miroslava Marčeka a Tomáša Szbaóa.

09:51 Súd ešte vo februári požiadal políciu, aby preverila majetok obžalovaných mimo Slovenska. Zistili, že medzi rokmi 2011 a 2014 mal Kočner účet na Malte. Potom ďalší účet mal medzi rokmi 2012 a 2013.

Polícia zároveň zistila, že v minulosti Kočner vystupoval ako konateľ maltskej firmy IIH.

Z dokumentu nevyplýva, že by niekto preveroval aj spoločnosti, ktoré pre Kočnera vlastnili biele kone a spravoval mu ich bývalý zať Christian Ellul.

09:50 Súd prečítal historické a aktuálne údaje z obchodného registra ku Kočnerovým firmám. Vyplýva z nich, kedy a kde Kočner pôsobil.

Sudkyňa Sabová pripomenula, že v niektorých firmách teraz pôsobí Ivo Hricik. Hricik bol v Česku právoplatne odsúdený za členstvo v mafiánskej skupine Radovana Krejčířa a falšovanie švajčiarskych frankov.

09:40 Súd zistil, že žiaden z obžalovaných nevlastní lode zapísané v slovenskom lodnom registri.

Kočner vlastnil svoju jachtu cez lodný register na Malte, Malta je pre registrácii lodí celoeurópsky najpopulárnejšia, má totiž prívetivé a rozvinuté námorné právo.

Súvisiaci článok Malta odňala licenciu Kočnerovmu bývalému zaťovi Čítajte 

09:38 Predsedníčka senátu sudkyňa Sabová práve číta lustrácie v katastri nehnuteľností k majetkom obžalovaných. Z dokumentov vyplýva, že Szabó a Zsuzsová nevlastnia žiadne nehnuteľnosti.

Kočner podľa lustrácie vlastní viaceré nehnuteľnosti, nie je medzi nimi žiadna, o ktorej by už verejnosť nevedela.

Ide o najmä o pozemky v Bratislave, dom v Bernolákove či apartmán na Donovaloch. Všetky jeho nehnuteľnosti prokuratúra zablokovala v rámci vyšetrovania daňových podvodov s hotelmi na Donovaloch.

09:33 Predsedníčka senátu prečítala evidenčné čísla vozidiel Citroen Berlingo a mercedes. Ide o Citroen, ktorý patril Gabrielovi Szaboóvi (otec Tomáša Szabóa) a na ktorom podľa polície Szabó a Miroslavom Marčekom chodili na obhliadku do Veľkej Mače.

Vlastníkom mercedesu je naďalej Edita Zsuzsová. Vlastníkom bieleho Bentley je Kočnerova firma Správa a inkaso pohľadávok.

Sudkyňa vyzvala prokurátorov, aby doložili, kde sa autá momentálne nachádzajú. Prokuratúra totiž navrhuje, aby autá boli zhabané v rámci trestu. Prokuratúra potvrdenia o umiestnení vozidiel doloží neskôr.

09:23 Predsedníčka senátu prečítala správy od operátorov, ide o sprievodné listy k dátovým nosičom, na ktorých polícia dostala výpis hovorov a ostatnej telekomunikačnej prevádzky a použila ich pri vyšetrovaní vraždy.

Súd zahrnul do dôkazov ďalšie listiny

09:21 Po úvodných povinnostiach ako je identifikácia prítomných účastníkov konania a poučenia predsedníčka senátu sudkyňa Ružena Sabová informovala, že senát rozhodol, že do dôkazov zahrnie aj správy operátorov Orange, Telekom a O2. Čo je ich obsahom, nateraz nie je známe, ale budú prečítané.

Do dokazovania senát zahrnul aj správu Privatbanky a ďalších bánk, ktoré vyhotovili pre políciu lustráciu produktov obžalovaných.

Čítať sa budú aj správy z dopravného inšpektorátu o vlastníctve niektorých vozidiel, medzi inými aj bieleho Bentley Mariana Kočnera.

8:55 Do pojednávacej miestnosti už eskortovali Mariana Kočnera, Alenu Zsuzsovú aj Tomáša Szabóa, pojednávanie sa začne o 9.00 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 6. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 1. Arval Slovakia: Spoliehajú na nás firmy z kľúčových sektorov
 2. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 3. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 4. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 5. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
 6. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 8. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 9. Hygge ako životný štýl
 10. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 43 636
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 24 605
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 15 666
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 258
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 808
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 733
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 542
 8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 453
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 432
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 298
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Vražda novinára Jána Kuciaka

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Štefan Hamran.

Hamrana odporučilo len šesť poslancov výboru.

3 h
Vakcínou proti covidu by sa malo na Slovensku očkovať od 27. decembra.

Protilátky nezneutralizovali vírus dostatočne.

5 h
Zuzana Kepplová.

Fico sa snaží, aby jeho sympatizanti udalostiam rozumeli čo najmenej.

3 h
Prehliadku Scandi v pondelok 25. januára otvorí dokument o aktivistke Grete Thunbergovej – Greta.

Dokument uvádza prehliadka Scandi.

3 h

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto.

Správa za venuje prípravou zákonov na zmierňovanie klimatickej zmeny a jej dopadov.

2 h
Ilustračná fotografia.

Prioritnou je pomoc pri očkovaní seniorov a ľudí v zariadeniach sociálnych služieb.

3 h
Daniel Lipšic.

Krajniak a Lipšic sa poznajú dekády.

3 h
Marek Krajčí.

Mestá chcú o ďalšom testovaní ešte rokovať.

3 h