SME

Korčok si s ministrami okolitých krajín vymenil skúsenosti z boja proti vírusu

Ministri vo Viedni rokovali aj o naštartovaní ekonomík.

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok.Minister zahraničných vecí Ivan Korčok. (Zdroj: TASR)

Všetky články, ktoré informujú o mimoriadnych opatreniach a základných zdravotníckych informáciách o novom koronavíruse, budú na SME.sk odomknuté a prístupné pre každého. Považujeme to totiž za verejný záujem. Ak chcete podporiť novinárov a serióznu i overenú žurnalistiku, môžete tak urobiť kúpou predplatného →


BRATISLAVA. Výmena skúseností o krokoch, ktoré krajiny zaviedli po vypuknutí pandémie Covid-19 a ich účinkoch, bola v utorok 16. júna vo Viedni témou rokovania ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka (nom. SaS) s rezortnými kolegami z Rakúska, Česka, Maďarska a Slovinska.

Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor ministerstva zahraničných vecí. Išlo o prvé osobné stretnutie štátnikov po otvorení hraníc a uvoľnení epidemiologických opatrení.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Dôležitosť a hodnota susedských vzťahov sa ukázala práve teraz a bolo nesmierne dôležité, že sme boli v každodennom kontakte s ministrami a snažili sme sa urobiť maximum v tom, ako sa vysporiadať s uzavretými hranicami,“ uviedol šéf slovenskej diplomacie.

SkryťVypnúť reklamu

Návštevu Rakúska využil aj na to, aby sa poďakoval za pomoc rakúskej diplomacie pri návrate repatriačným letom na Slovensko zo Spojených štátov amerických.

Minister Korčok poukázal na ďalší vývoj pandémie. „Prvú fázu máme za sebou, ale zostáva ostražitosť pri cestovaní a o to je dôležitejšie koordinovať otváranie celej Európskej únie voči tretím krajinám s cieľom zabrániť druhej vlne pandémie,“ zdôraznil.

Ministri prerokovali otázky súvisiace s potrebou naštartovania ekonomík a možnosťami ďalšieho posilnenia bilaterálnej a regionálnej spolupráce.

„Náš región zvládol pandémiu veľmi dobre aj vďaka dobre načasovaným opatreniam. Teraz je však dôležité, aby sme sa sústredili na tie opatrenia, ktoré pomôžu našim ekonomikám naštartovať a stať sa vo svete konkurencieschopnejšími,“ povedal Korčok.

SkryťVypnúť reklamu

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

Koronavírus SARS-CoV-2

Ilustračné foto.

Vyjadrenia splnomocnenca vlády považujú za ohrozovanie verejného zdravia ľudí.


TASR 1
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  2. Čo bude toto leto in?
  3. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  7. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 837
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 508
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 4 570
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 3 441
  5. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 340
  6. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 3 279
  7. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 274
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 026
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Scott McTominay oslavuje gól.

Pri oboch tituloch stál aj slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka.


a 1 ďalší
Juraj Kucka (Slovan) sa lúči s hráčskou kariérou so spoluhráčmi a fanúšikmi v záverečnom 10. kole nadstavbovej časti Niké ligy v skupine o titul ŠK Slovan Bratislava - FC Košice.

Pozrite si zaujímavé štatistiky Niké ligy.


Juraj Hertel
Novak Djokovič.

Vo finále sa predstaví proti turnajovej šestke Hubertovi Hurkaczovi.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu