Všetky články, ktoré informujú o mimoriadnych opatreniach a základných zdravotníckych informáciách o novom koronavíruse, budú na SME.sk odomknuté a prístupné pre každého. Považujeme to totiž za verejný záujem. Ak chcete podporiť novinárov a serióznu i overenú žurnalistiku, môžete tak urobiť kúpou predplatného →
BRATISLAVA. Úrad vlády zatiaľ nevie povedať, ako sa bude správať pri šírení koronavírusu v budúcnosti.
„Odborné konzílium sleduje epidemiologickú situáciu na Slovensku aj v zahraničí. Epidemiológovia ju pravidelne vyhodnocujú a na základe jej vývoja pristupujú k prehodnocovaniu jednotlivých opatrení, o ktorých, v prípade ich prijatia, budeme verejnosť a médiá informovať,” uviedol pre agentúru SITA tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.
Úrad vlády však neodpovedal na otázky, pri akom 7-dňovom kĺzavom mediáne sa obnoví činnosť permanentného krízového štábu, či sa pri určitom náraste mediánu môže Slovensko vrátiť k predošlej fáze opatrení, ani na to, či sa uvažuje o obnovení povinnej štátnej alebo inteligentnej karantény.
Od pondelka 22. júna na Slovensku pribudlo 112 ľudí infikovaných koronavírusom. Laboratóriá od tohto dátumu otestovali takmer 12-tísic vzoriek.
Od 26. júna má 7-dňový kĺzavý medián hodnotu 13, predtým sa dlhodobo hýbal na hodnotách nula až tri.
Jeho hodnota bola rozhodujúca pri uvoľňovaní opatrení prijatých v boji proti pandémii na Slovensku. Počítal sa z denného počtu nových nakazených za uplynulý týždeň očistený o nových nakazených v karanténnych centrách.
Situácia, týkajúca sa ochorenia Covid-19, je podľa Ministerstva zdravotníctva SR na Slovensku momentálne pod kontrolou, regionálne úrady verejného zdravotníctva aktívne pracujú v regióne, ohniská sú podchytené.
Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

- Sledujte priebeh pandémie koronavírusu minútu po minúte
- Vývoj počtu nakazených a mapa šírenia koronavírusu na Slovensku
- 25 otázok a odpovedí o novom koronavíruse
- Ako postupovať, ak ste sa mohli nakaziť?
- Prečo sa môžete chrániť hygienou rúk?