BRATISLAVA. Od pondelka 16. novembra sa budú môcť žiaci zo sociálne znevýhodneného prostredia vzdelávať v malých skupinách v základných a stredných školách, ak im podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu.
Pľúcnu ventiláciu potrebuje 127 pacientov - mapy a grafy >>>
Vyplýva to z rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu Branislava Gröhlinga (SaS) zverejnenom na webe rezortu školstva.
Najviac päť žiakov v skupine
Vyučovanie sa v malých skupinách môže realizovať, ak to umožňujú prevádzkové podmienky a ak tak rozhodne zriaďovateľ.
"Malou skupinou sa rozumie skupina najviac piatich žiakov a jedného pedagogického zamestnanca," vyplýva z rozhodnutia ministra školstva.
Dôvodom návratu týchto žiakov do škôl je, že často nemajú zabezpečené základné životné podmienky a nemajú k dispozícii ani počítač či tablet na vzdelávanie sa v dištančnej forme.
Vyše 50-tisíc žiakov offline
Počas prvej vlny pandémie sa podľa premiéra Igora Matoviča (OĽANO) ukázalo, že 52 000 detí nemalo prístup k vzdelaniu. Dodal, že tieto deti sa musia čím skôr vtiahnuť do vzdelávacieho procesu.

Rovnako sa od pondelka obnovuje školské vyučovanie aj v stredných špeciálnych školách, odborných učilištiach a praktických školách.
Obnovuje sa aj prevádzka školských internátov a zariadení školského stravovania pre žiakov stredných špeciálnych škôl, odborných učilíšť a praktických škôl.
Z rozhodnutia ministra školstva vyplýva, že ak to prevádzkové podmienky umožňujú a ak tak rozhodne zriaďovateľ, v prevádzke zariadení školského stravovania sa umožňuje konzumácia a výdaj jedál a nápojov pre žiakov základných škôl a stredných škôl zo sociálne znevýhodneného prostredia bez prístupu k dištančnému vzdelávaniu.
Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

- Sledujte priebeh pandémie koronavírusu minútu po minúte
- Vývoj počtu nakazených a mapa šírenia koronavírusu na Slovensku
- 25 otázok a odpovedí o novom koronavíruse
- Ako postupovať, ak ste sa mohli nakaziť?
- Prečo sa môžete chrániť hygienou rúk?