SME

Vydanie extrémistu Bombica sa natiahne o štvrť roka. Súd potvrdil, kedy ho vypočuje

Fanúšikom tvrdí, že chce ísť domov, voči rozsudku sa však bráni.

Extrémista Daniel Bombic (napravo) v Londýne na stretnutí s exministrom poľnohospodárstva Miroslavom Jureňom (v strede) a otcom teroristu zo Zámockej ulice Jurajom Krajčíkom starším.Extrémista Daniel Bombic (napravo) v Londýne na stretnutí s exministrom poľnohospodárstva Miroslavom Jureňom (v strede) a otcom teroristu zo Zámockej ulice Jurajom Krajčíkom starším. (Zdroj: Daniel Bombic)
Načítavam... Vydanie extrémistu Bombica sa natiahne o štvrť roka. Súd potvrdil, kedy ho vypočuje
Článok je nahovorený syntetickým hlasom.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

BRATISLAVA, LONDÝN. Britské justičné orgány informovali Špecializovaný trestný súd (ŠTS), že výsluch slovenského trestne stíhaného extrémistu Daniela Bombica žijúceho v Londýne sa uskutoční o necelé tri mesiace, 30. januára budúceho roka.

Redakcii to dnes potvrdil ŠTS, bližšími informáciami však nedisponuje.

Na 43-ročného Slováka sú vydané tri medzinárodné zatýkacie rozkazy. V apríli ho Westminsterský magistrátny súd v Londýne vydal na Slovensko, Bombic, ktorý na sociálnych sieťach vystupuje pod prezývkou Danny Kollar, sa však odvolal.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa informácií denníka SME sa však 30. januára neuskutoční odvolací súd, ale len ústne vypočutie pred sudcom, ktorý rozhodne, či Bombicov návrh na odvolanie schváli. Ak sa tak stane, prípad sa môže potenciálne natiahnuť o ďalšie mesiace.

Bombica pritom v Londýne zadržali už v auguste 2022, krátko po vydaní prvého zatykača. Po zaplatení približne 17-tisícovej kaucie odvtedy nosí elektronický monitorovací náramok.

Hoci sa Bombic dlhodobo vydaniu na Slovensko bráni, svojim fanúšikom na sociálnych sieťach tvrdí opak. „Niekoľkokrát som to povedal – už po tých posledných voľbách – už tu dávno nechcem byť. A je to zvláštny pocit, nechcieť tu byť a ísť, strašne chcieť ísť na Slovensku po štyri a pol rokoch,“ povedal len pred pár dňami. Extrémne naťahovanie prípadu mu podľa vlastných slov lezie na nervy.

SkryťVypnúť reklamu

Známy extrémista a konšpirátor sa dostal do povedomia širšej verejnosti počas pandémie, keď vulgárne útočil na policajtov, zdravotníkov, novinárov či pracovníkov štátu. Zverejňoval ich tváre, adresy či súkromnú komunikáciu. Neskôr začal podporovať súčasné vládne strany a nakrúcať diskusie s politikmi vrátane Robert Fico, Robert Kaliňák, Matúš Šutaj Eštok či Andrej Danko.

Danny Kollár - Daniel Bombic

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Firmy otvorene o tom, kam AI pustia a kam už nie
  2. Nie je zlato ako zlato, nájdete ho pri bežnom nákupe potravín
  3. Oliver Oswald prezradil, po čom túžil už celé roky
  4. Ako zvládnuť krádež či stratu dokladov na dovolenke bez stresu
  5. Dubaj: Viac než letovisko – priestor pre život a investície
  6. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete?
  7. Expert varuje: Takto vás podvodníci oberú o všetky úspory
  8. Trhy, história aj all inclusive. Kam k moru v Tunisku?
  1. LESY SR obnovili 100 km lesných ciest
  2. Nie je zlato ako zlato, nájdete ho pri bežnom nákupe potravín
  3. Oliver Oswald prezradil, po čom túžil už celé roky
  4. Dajte zabrať vášmu mozgu, preverí ho Tréning pamäti
  5. Dubaj: Viac než letovisko – priestor pre život a investície
  6. Ako zvládnuť krádež či stratu dokladov na dovolenke bez stresu
  7. Prečo les potrebuje aj výrub, nie len ochranu
  8. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete?
  1. Expert varuje: Takto vás podvodníci oberú o všetky úspory 15 210
  2. Tunisko nie je len o plážach. Takto vyzerá mimo rezortu 4 528
  3. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby 3 602
  4. Trhy, história aj all inclusive. Kam k moru v Tunisku? 3 585
  5. Firmy otvorene o tom, kam AI pustia a kam už nie 3 514
  6. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete? 3 018
  7. Dajte zabrať vášmu mozgu, preverí ho Tréning pamäti 2 244
  8. Čo môže spôsobiť minúta navyše pri pražení kávy? 2 008
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu