BRATISLAVA. "Správne čítam vaše meno?" uisťovala sa predsedníčka senátu Ružena Sabová chvíľu predtým, ako vyzvala Norberta Bödöra, aby si sadol na stoličku pre svedkov a začal vypovedať.
Bödör, ktorý bol na pondelkovom pojednávaní súdu k vražde novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej prvým svedkom, súhlasne kývol hlavou. Potom si sadol pred senát.
Norbert Bödör je synom majiteľa súkromnej bezpečnostnej služby Bonul a bol kľúčovou postavou skupiny, ktorú si okolo seba vytvoril obžalovaný podnikateľ Marian Kočner.
Je podozrivý, že platil sledovanie novinárov, ovplyvňoval policajné vyšetrovanie a policajti preňho lustrovali ľudí na Kočnerovu objednávku. Z ničoho nie je obvinený.
"Prisahám na svoju česť a svedomie, že budem vypovedať pravdu, nič iné len pravdu a vedome nič nezamlčím," čítal tichým hlasom prísahu Bödör, ktorý je dlhoročným zápasníkom a trénerom jedného z najznámejších slovenských bojovníkov v klietke Atillu Végha.
Po ňom išiel na stoličku pre svedkov šéf finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák. Banka z portfólia skupiny financovala viaceré Kočnerove obchody.
Denník SME vybral niektoré dôležité pasáže z ich výpovedí a konfrontuje ich s tým, ako si písali s Marianom Kočnerom.
S Bödörom v kaviarni či v lese?

Bödör povedal, že s Kočnerom sa pozná asi desať rokov. Tvrdil, že sa stretávali nepravidelne a nikdy spolu neobchodovali. "Vždy sme sa stretávali v reštaurácii či kaviarni. Boli to verejné miesta," tvrdil súdu.
Cez šifrovaciu aplikáciu Threema Kočner s Bödörom intenzívne komunikovali, písali si najmä o situácii na polícii a v Smere. Bödör bol pre Kočnera dôležitým zdrojom informácií.
Kočner v Threeme naznačoval, že sa kedysi stretávali tajne. Písal o tom, keď sa informoval u Bödöra, aké má tajná služba možnosti sledovať ľudí.