SME
Štvrtok, 29. september, 2022 | Meniny má Michal, Michaela

Pozrite sa, ako volil Nitriansky kraj

Nitriansky kraj: Pozrite si výsledky parlamentných volieb.

Ak sa vám graf nezobrazuje správne, kliknite sem.

Víťazom volieb v Nitrianskom kraji sa podľa neoficiálnych volebných výsledkov stalo hnutie OĽaNO. Svoj hlas mu odovzdalo 23,03 percenta voličov. Druhá strana v poradí, Smer, získala dôveru 17,76 percenta voličov.

Treťou najsilnejšou stranou v kraji je s 12,31 percenta voličských hlasov Maďarská komunitná spolupatričnosť . Voliči posunuli do parlamentu aj hnutie Sme rodina s 8,28 percenta hlasov a ĽSNS so 7,36 percenta. Všetky ostatné strany zostali v Nitrianskom kraji pred bránami parlamentu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V 754 okrskoch v šiestich územných obvodoch Nitrianskeho kraja bolo zapísaných 564.649 voličov, odovzdaných bolo 352.826 platných hlasov. Volebná účasť v kraji dosiahla 63,23 percenta. Najvyššia volebná účasť bola v okrese Nitra, kde prišlo k volebným urnám 69,17 percenta oprávnených voličov, najnižšiu účasť zaznamenali v okrese Komárno, kde volilo 52,75 percenta voličov.

V územnom obvode Komárno získala najvyššiu podporu voličov Maďarská komunitná spolupatričnosť so 41,09 percenta hlasov. Voliči posunuli do parlamentných lavíc aj hnutie OĽaNO a strany Most-híd a Smer.

V územnom obvode Levice sa stalo víťazom volieb hnutie OĽaNO pred Smerom a Maďarskou komunitnou spolupatričnosťou. Hranicu potrebnú na zvolenie do parlamentu prekročili aj hnutie Sme rodina a ĽSNS.

Dôležité informácie o voľbách 2020

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu