SME
Pondelok, 19. apríl, 2021 | Meniny má JelaKrížovkyKrížovky

Koronavírus: Tridsať štátov uzavrelo spojenectvo pre boj s COVID-19 (minúta po minúte)

Slovensku eviduje spolu 1520 prípadov.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Pozrite si aktuálnu mapu šírenia koronavírusu na Slovensku >>>


Všetky články, ktoré informujú o mimoriadnych opatreniach a základných zdravotníckych informáciách o novom koronavíruse, budú na SME.sk odomknuté a prístupné pre každého. Považujeme to totiž za verejný záujem. Ak chcete podporiť novinárov a serióznu i overenú žurnalistiku, môžete tak urobiť kúpou predplatného →


Kliknite sem, ak sa vám graf nezobrazuje správne.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Priebeh pandémie koronavírusu sme sledovali naživo (minúta po minúte)

Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

Skryť Vypnúť reklamu

22:46 Parížske múzeum Louvre sa 6. júla opäť otvorí pre verejnosť, návštevy však budú možne len s rezerváciou.

Francúzsko od utorka zmierňuje obmedzenia zavedené v rámci boja proti šíreniu nového druhu koronavírusového ochorenia, avšak najznámejšie múzeá a pamiatky sa otvoria až v júli s výnimkou niektorých, ktoré úrady plánujú otvoriť už v júni. Minister kultúry Franck Riester v piatok potvrdil, že nosenie rúšok bude povinné pre návštevníkov všetkých múzeí vo Francúzsku.

22:25 Americké mesto New York začne 8. júna s druhou fázou uvoľňovania opatrení zavedených s cieľom spomaliť šírenie koronavírusu.

New York je epicentrom pandémie koronavírusu v Spojených štátoch. Chorobe COVID-19, ktorú spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2, tam podľahlo 21.500 ľudí. "Musíme aj naďalej pozorne sledovať ohniská," napísal Cuomo na Twitteri. Dodal, že ďalšie uvoľnenie opatrení neznamená návrat k normálu, ale krok k "novému, bezpečnejšiemu normálu".

Skryť Vypnúť reklamu

21:55 Spojené kráľovstvo zaznamenalo za 24 hodín ďalších 324 úmrtí, čím sa ich počet do štvrtka večera zvýšil na 38 161. Do štvrtka rána vykonali v Británii celkovo 4 043 686 testov, pričom za uplynulý deň ich bolo 131 458, z toho 2095 pozitívnych. Pozitívny výsledok testu zaznamenali v Británii u celkovo 271 222 osôb.

20:21 WHO predstavila iniciatívu, ktorá umožní spoločné využívanie patentov na budúce očkovacie látky proti COVID-19.

"Veda nám dáva riešenia, ale aby tieto riešenia poslúžili každému, musíme byť solidárni," povedal generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus zo Ženevy na online podujatí, kde iniciatívu predložil. Tedros zdôraznil, že patentové združenie bude dobrovoľné. Spoločný technologický fond WHO pre COVID-19 (Covid-19 Technology Access Pool) získal podporu 36 krajín vrátane Brazílie, Juhoafrickej republiky (JAR), Pakistanu, Malajzie a Indonézie, ako aj Belgicka, Holandska a Nórska.

Skryť Vypnúť reklamu

Medzinárodná federácie farmaceutických výrobcov a združení (IFPMA) so sídlom vo švajčiarskej Ženeve vyjadrila vo vyhlásení nesúhlas s niektorými podmienkami v pláne WHO, "pretože naznačujú, že práva na duševné vlastníctvo, ktorých sa vlastníci nevzdajú a ktoré nemajú celosvetovo platnú licenciu, môžu predstavovať prekážku". Lídri farmaceutického priemyslu vo štvrtok na tlačovom brífingu IFPMA zároveň varovali pred zdieľanými patentmi. "Ak nechránite duševné vlastníctvo, potom v podstate nikto nemá motiváciu niečo vylepšovať," vyhlásil výkonný šéf farmaceutickej spoločnosti AstraZeneca Pascal Soriot.

19:09 Veľké výletné lode budú mať zakázaný vstup do kanadských vôd najmenej do 31. októbra.

Informoval o tom kanadský minister dopravy Marc Garneau. Dôvodom tohto opatrenia je pretrvávajúca pandémia koronavírusu. Garneau spresnil, že opatrenie sa bude týkať lodí s možnosťou prenocovania s viac než sto pasažiermi a členmi posádky na palube. Predchádzajúce rozhodnutie vlády hovorilo o zákaze pre výletné lode do 1. júla.

Skryť Vypnúť reklamu

19:08 Dánsko oznámilo v piatok otvorenie hraníc pre návštevníkov z Nemecka, Nórska a Islandu od 15. júna.

"V druhej polovici leta očakávame otvorenie pre zvyšok krajín schengenského priestoru a pre Spojené kráľovstvo," povedala na tlačovej konferencii dánska premiérka Mette Frederiksenová. Pri vstupe do Dánska budú turisti musieť predložiť rezerváciu ubytovania mimo hlavného mesta Kodaň. Ubytovanie v Kodani bude zakázané, turisti budú môcť mesto navštíviť iba v rámci jednodňového výletu.

17:52 Tridsať krajín sveta pod taktovkou WHO uzavrelo spojenectvo pre zdieľanie vakcín, liekov a testov na boj s pandémiou COVID-19.

Iniciatíva WHO prichádza v čase, keď narastajú obavy, že si bohaté štáty budú uzurpovať právo na dodávky vakcín.

Skryť Vypnúť reklamu

Švajčiarsko, krajina veľkých farmafiriem, tiež vyjadrilo obavy z „očkovacieho nacionalizmu“ a uviedlo, že chce zabezpečiť spravodlivý prístup.

„Očkovacie látky, testy, diagnostika, liečba a iné kľúčové nástroje v reakcii na COVID-19 musia byť všeobecne dostupné ako globálne verejné statky,“ uviedol perzident Kostariky Carlos Alvarado.

17:28 Eurokomisia v boji proti koronakríze navrhla nástroj na podporu platobnej schopnosti firiem.

Nástroj má zmobilizovať súkromné zdroje a podporiť životaschopné európske spoločnosti v odvetviach, regiónoch a krajinách, ktoré sú najviac ekonomicky postihnuté pandémiou koronavírusu. Funkčný by mohol byť už v tomto roku s rozpočtom 31 miliárd eur.

17:23 Thajsko od pondelka uvoľní ďalšie opatrenia proti koronavírusu.

Skryť Vypnúť reklamu

V krajine sa od pondelka opäť otvoria kiná, zoologické záhrady aj masážne salóny. Zákaz vychádzania v Thajsku platil od jedenástej večer do štvrtej ráno. Po novom bude platiť iba do tretej ráno.

17:11 Grécko zverejnilo zoznam 29 krajín, z ktorých od 15. júna privíta potenciálnych turistov.

Na zozname krajín figuruje Albánsko, Austrália, Rakúsko, Severné Macedónsko, Bulharsko, Nemecko, Dánsko, Švajčiarsko, Estónsko, Japonsko, Izrael, Čína, Chorvátsko, Cyprus, Lotyšsko, Libanon, Nový Zéland, Litva, Malta, Čierna Hora, Nórsko, Južná Kórea, Maďarsko, Rumunsko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Česká republika a Fínsko.

Ministerstvo turizmu uviedlo, že návštevníci z týchto štátov budú smieť pricestovať priamymi letmi do Atén a severného mesta Solún. Zoznam plánujú od 1. júla rozšíriť aj o ďalšie krajiny.

Skryť Vypnúť reklamu

17:09 V Turecku otvorili pre veriacich mešity so záhradami.

Načítavam video...

Zavretie mešít pre verejnosť bolo súčasťou opatrení prijatých tureckou vládou v snahe spomaliť či potlačiť šírenie koronavírusu SARS-CoV-2 medzi obyvateľstvom.

Hlavným kritériom pre otvorenie tej-ktorej mešity v tejto etape uvoľňovania reštrikcií bolo, či súčasťou jej areálu je aj záhrada, kde by sa mohli konať modlitby, aby sa zaistil dostatočný fyzický odstup medzi veriacimi.

16:31 Ďalšie testovanie na COVID-19 podstúpili vo štvrtok 28. mája v Poprade zamestnanci menších obecných služieb, opatrovateľky, ktoré vykonávajú opatrovateľskú službu v domácom prostredí, sociálni pracovníci pracujúci so seniormi a ťažko zdravotne postihnutými, ako aj zamestnanci detských jaslí.

Rýchlotesty nepotvrdili výskyt ochorenia COVID-19 ani u jedného testovaného.

Skryť Vypnúť reklamu

16:28 Bratislavská mestská časť Vajnory otestovala školských zamestnancov, výsledky sú zatiaľ negatívne.

"K tomuto kroku pristúpila mestská časť ako zriaďovateľ základnej školy K. Brúderovej a materskej školy Koniarkova z dôvodu pribúdajúcich otázok a požiadaviek zo strany rodičov," uviedla hovorkyňa Vjanor Katarína Blahová a dodala, že testy na COVID-19 mestská časť ponúkla aj cirkevnej škole Jána Pavla II napriek tomu, že nie je jej zriaďovateľom.

16:15 V zariadeniach sociálnych služieb v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja otestovali od začiatku mája na nový koronavírus 2082 zamestnancov a 2804 klientov, čo je zhruba 99 percent. Všetky výsledky sú negatívne.

15:56 Koronakríza spôsobila sprísnenie podmienok na získanie úverov.

Skryť Vypnúť reklamu

Banky v aktuálnej situácii postupujú opatrnejšie.

15:43 Testovať všetkých učiteľov na COVID-19 nie je podľa ministra Gröhlinga možné.

"Pretože následne budeme musieť testovať rodičov a žiakov a ten test je v danom okamihu a daného dňa, takže na druhý deň tá situácia už môže byť úplne iná. My sme nastavili na základe odporúčania Úradu verejného zdravotníctva SR podmienky, aby sme absolútne minimalizovali prenos a nákazu. Myslím si, že budúci týždeň to zvládneme," vyhlásil v tejto súvislosti minister školstva.

15:41 Zákon rozlišuje núdzový a výnimočný stav, na Slovensku pre COVID-19 platí núdzový.

Výnimočný či vojnový stav vyhlasuje prezident na návrh vlády.

15:40 Situácia v domove dôchodcov v Pezinku je stabilizovaná.

Infikovaných koronavírusom je stále deväť klientov, ktorí sú umiestnení v jednej budove, klienti s negatívnym výsledkom na ochorenie COVID-19 sú v druhej budove.

Skryť Vypnúť reklamu

Pre túto druhú budovu by mohlo dôjsť od budúceho týždňa k čiastočnému uvoľneniu karanténneho stavu. Pre TASR to uviedol predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba.

15:00 Na vycestovanie do Čiech s návratom do 48 hodín stačí Slovákom opečiatkované tlačivo o prekročení hranice od ministerstva vnútra.

České ministerstvo zdravotníctva v utorok vydalo ochranné opatrenie, podľa ktorého majú Slováci možnosť vycestovať do Čiech s návratom do 48 hodín, "pokiaľ je dôvod vstupu doložený odpovedajúcim dokumentom".

Ako pre agentúru SITA uviedol tlačový odbor rezortu zahraničných vecí po komunikácii s českým ministerstvom vnútra, pod týmto dokumentom sa rozumie potvrdené a opečiatkované tlačivo ministerstva vnútra SR o prekročení našej hranice.

Skryť Vypnúť reklamu

14:58 Centrum právnej pomoci bude od 1. júna fungovať v takmer bežnom režime.

Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informovala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí).

V dôsledku uvoľňovania epidemiologických opatrení sa pre širšiu verejnosť opätovne otvoria kancelárie a konzultačné pracoviská.

14:54 Louvre, Eiffelovka aj Versailles ostávajú pre turistov zatvorené.

Pamiatky pre verejnosť neotvoria, aj keď budúci týždeň vo Francúzsku skončí väčšina z pretrvávajúcich obmedzení súvisiacich s pandémiou COVID-19.

14:39 Aplikáciu eKaranténa schválil už aj Apple.

"Aplikácia je schválená, občania teda už môžu eKaranténu využívať na smartfónoch s Androidom aj na iPhonoch," informoval tlačový odbor Kancelárie ministra vnútra.

Skryť Vypnúť reklamu

Na sociálnej sieti to potvrdil aj premiér Igor Matovič (OĽaNO).

13:56 Moskovské úrady v súvislosti so zmenou metodiky významne upravili doterajšiu štatistiku obetí COVID-19 za apríl.

Podľa aktualizovanej štatistiky podľahlo novému koronavírusu za daný mesiac 1561 pacientov namiesto pôvodných 639. Informuje o tom CNN.

13:50 India zaznamenala najvyšší denný nárast počtu nakazených koronavírusom SARS-CoV-2.

Za posledných 24 hodín tam zaznamenali 7466 nových prípadov nákazy COVID-19.

K rekornému nárastu došlo v čase, keď indická vláda začína uvoľňovať niektoré epidemiologické opatrenia.

13:43 Základnú školu v Bystranoch neotvoria pre strach rodičov o deti.

Hoci ju zriaďovateľ na otvorenie pripravil, strach rodičov sa podpísal pod nízky záujem.

13:35 Českí vedci vyvinuli nový typ prístroja na podporu dýchania.

Skryť Vypnúť reklamu

Oxygenerátor by tak mohol pomôcť pacientom s COVID-19, informuje spravodajský portál Novinky.cz.

13:13 Bulharsko od júna zruší povinnú 14-dňovú karanténu pre cestujúcich z väčšiny štátov Únie.

Nebude to však platiť pre krajiny s vysokým počtom nakazených.

12:50 Bratislavský samosprávny kraj pozastavuje pre tento rok Bratislavskú regionálnu dotačnú schému pre všetky oblasti, teda pre kultúru, turizmus, životné prostredie a rozvoj vidieka a podpory mládeže.

Rozhodli o tom krajskí poslanci v rámci prvých rozpočtových zmien v dôsledku koronakrízy.

12:30 V trnavskej automobilke Groupe PSA Slovakia pribudne po rozbehu troch pracovných zmien od budúcej soboty 6. júna aj víkendová pracovná zmena.

"Podmienkou udržateľnosti výroby je dodržiavanie hygienických opatrení, vnútorná flexibilita a pokračovanie trendu zlepšovania vývoja na trhu," doplnil hovorca Peter Švec.

Skryť Vypnúť reklamu

11:30 V Púchove nastúpi v pondelok do škôl 84 percent školákov a 62 percent škôlkarov.

Otvoria tri základné školy, jednu základnú školu s materskou školou a šesť materských škôl.

11:29 Bratislavskí mestskí poslanci znížili primátorovi Matúšovi Vallovi plat.

Súvisiaci článok Bratislavskí poslanci znížili pre koronakrízu Vallovi plat Čítajte 

Dôvodom sú ekonomické opatrenia proti koronakríze. Mesačný hrubý plat primátora bude po znížení na úrovni 6048 eur. O zníženie platu mestský parlament požiadal samotný primátor.

11:26 Rusko zaznamenalo najvyšší denný nárast počtu obetí COVID-19.

V Rusku, ktoré je podľa údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa krajinu s tretím najvyšším počtom nakazených na svete, bolo za posledný deň potvrdených 8572 nových prípadov infekcie a ochoreniu podľahlo 232 ľudí.

10:53 Sociálna poisťovňa predĺži podporné obdobie v nezamestnanosti o ďalší mesiac.

Skryť Vypnúť reklamu

Nárok na už tretie predĺženie podporného obdobia v nezamestnanosti budú mať tí poistenci, ktorým vznikol nárok na druhé predĺženie podporného obdobia v nezamestnanosti a to uplynulo alebo uplynie počas krízovej situácie. Zároveň musia byť naďalej vedení v evidencii uchádzačov o zamestnanie na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny.

10:52 Opatrenia, ktoré prijala vláda na zamedzenie šírenia COVID-19 , znížili výskyt aj ostatných infekčných ochorení.

Pri väčšine sledovaných diagnóz ide o zníženie takmer o dve tretiny, pri hepatitíde typu A je to až o 73 percent. Vyplýva to z vykázanej zdravotnej starostlivosti, ktorú nahlásili lekári zdravotnej poisťovni Dôvera za obdobie od 15. marca do 30. apríla a jej porovnania s rovnakým obdobím v minulom roku.

10:50 Pri boji s pandémiou pomáha aj slovenský superpočítač Aurel.

Centrum spoločných činností SAV - Výpočtové stredisko poskytuje tento prvý slovenský superpočítač na pomoc pri projekte A-Spike, na ktorom pracuje Centrum experimentálnej medicíny SAV.

"Pandemické šírenie ochorenia spôsobeného vírusom SARS-CoV-2 vytvorilo výzvy pre vedeckých pracovníkov z rôznych vedeckých odvetví a štruktúra spike glykoproteínu je jednou z nich. Tento proteín zabezpečuje vniknutie vírusu do buniek potenciálneho hostiteľa," priblížila vedúca projektu Magdaléna Májeková z Ústavu experimentálnej farmakológie a toxikológie Centra experimentálnej medicíny SAV.

Celistvé vedomosti o štruktúre tohto glykoproteínu sú podľa vedkyne kľúčové pre vývoj rôznych metód boja proti vírusu.

10:47 Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline uzavreli pandemický pavilón.

Pacientov pri vstupe do areálu nemocnice však naďalej kontrolujú

10:39 Súkromné lety s kapacitou do 20 cestujúcich sú povolené do ôsmich štátov.

Ústredný krízový štáb čiastočne uvoľnil pravidlá pre súkromné biznis lety s účinnosťou od štvrtka podvečer, s miestom vzletu na území Maďarska, Poľska, Česka, Rakúska, Slovinska, Chorvátska, Nemecka a Švajčiarska a s miestom pristátia na slovenských letiskách v Bratislave, Košiciach a Poprade.

10:29 Postupné uvoľňovanie opatrení čaká aj zariadenia sociálnych služieb, epidemiológovia plán prerokujú v pondelok.

"Plán predpokladá postupné uvoľňovanie opatrení tak, aby už v najbližších dňoch klienti a ich rodinní príslušníci pozitívne pocítili ich zmiernenie," uviedlo v tlačovej správe ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny.

10:13 Estónsko otvorí k 1.6.2020 svoje hranice pre občanov krajín Európskej únie, schengenského priestoru, Británie a Severného Írska.

Estónska vláda rozhodla, že pre ľudí prichádzajúcich z krajín s nízkym počtom nakazených novým koronavírusom odpadá povinnosť ísť do 14-dňovej karantény.

09:53 Holandský premiér Mark Rutte strikte dodržiaval opatrenia proti COVID-19 a nenavštevoval ani vlastnú matku na sklonku jej života.

09:31 Vo štvrtok na Slovensku otestovali na koronavírus SARS-CoV-2 1848 ľudí, ani jeden nebol pozitívny.

Informovalo o tom Národné centrum zdravotníckych informácií.

Doteraz laboratóriá otestovali 167 562 ľudí, pozitívnych bolo 1520 z nich.

COVID-19 na Slovensku doposiaľ podľahlo 28 pacientov. Momentálne sú s týmto ochorením hospitalizovaní šiesti, ani jeden si nevyžaduje pľúcnu ventiláciu.

Sedemdňový kĺzavý medián klesol na hodnotu nula.

Kliknite sem, ak sa vám graf nezobrazuje správne.

09:22 Jemenskí povstalci priznali výskyt koronavírusu na území, ktoré kontrolujú.

Ministerstvo zdravotníctva na povstaleckom území ubezpečilo, že sa pracuje na vysledovaní a izolovaní infikovaných. Prípady nákazy boli zaznamenané v hlavnom meste Saná a vo viacerých provinciách tejto vojnou zničenej krajiny.

09:21 Počet úmrtí na COVID-19 v Maďarsku opäť stúpa.

Za uplynulých 24 hodín zomrelo osem pacientov s chronickými ochoreniami a potvrdili 25 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2.

08:55 Produkcia áut v Británii sa minulý mesiac prepadla na 75-ročné minimum, keď pandémia a s ňou súvisiace karanténne opatrenia prinútili zatvoriť prevádzky.

V apríli sa v Británii vyrobilo iba 197 áut, medziročne o 99,7 % menej. Výsledok predstavuje najnižší počet od skončenia druhej svetovej vojny.

08:41 Automobilka Renault zruší po celom svete 15-tisíc pracovných miest, z toho 4600 vo Francúzsku. Niektoré továrne možno zruší.

Automobilke pre pandémiu klesli tržby a chce preto v nasledujúcich rokoch ušetriť dve miliardy eur.

08:20 V Nemecku museli pre pandémiu koronavírusu zrušiť takmer milión operácií.

07:35 Nemecká univerzita v Tübingene prerušila dve klinické štúdie lieku proti malárii hydroxychlorochin, ktorý sa testoval na liečbu COVID-19.

Vysoká škola je tak ďalšou inštitúciou, ktorá kvôli možným vedľajším účinkom lieku prestali skúšať. Vlastnú štúdiu dočasne pozastavila tiež WHO.

07:10 V Nemecku sa od začiatku epidémie potvrdilo ochorenie COVID-19 u viac ako 180-tisíc ľudí, vyplýva to z dát, ktoré zverejnil Institut Roberta Kocha.

Za uplynulých 24 hodín pribudlo 741 nakazených.

06:40 Pevninská Čína nezaznamenala vo štvrtok žiadny nový prípad nákazy koronavírusom, na ochorenie COVD-19 nikto nezomrel.

V krajine sa celkovo nakazilo 82 995 ľudí, ochoreniu COVID-19 podľahlo 4634 ľudí.

Čína potvrdila päť nových prípadov koronavírusovej infekcie bez príznakov, tie však Peking do bilancie infikovaných nezaznamenáva.

06:12 Brazília má nový rekord v počte nových prípadov za deň. V krajine za posledných 24 hodín pribudlo 26 417 potvrdených prípadov nákazy.

Celkovo sa v krajine nakazilo koronavírusom 438 238 ľudí a 26 754 zomrelo.

06:08 Nórsko od budúceho týždňa ruší povinnú karanténu po pracovných cestách v severských krajinách a umožní deťom vrátiť sa k organizovaným športom.

06:04 Španielsko uvoľní od pondelka ďalšie obmedzenia a až 70 percent občanov bude môcť opäť navštevovať reštaurácie, plavecké bazény aj nákupné centrá.

Súvisiaci článok Bronx je newyorským ohniskom nákazy. Má veže smrti aj astmatickú uličku Čítajte 

06:02 Taliani sa vrátia naspäť do škôl najskôr v septembri. Žiaci starší ako šesť rokov, budú musieť na tvárach nosiť rúška a od spolužiakov udržiavať bezpečný odstup. Školy sú v Taliansku zatvorené od začiatkom marca.

06:00 USA zaznamenali za posledných 24 hodín 1297 úmrtí na ochorenie COVID-19. Ochorenie si tak v USA vyžiadalo celkovo 101 573 obetí.

Celkovo sa koronavírusom nakazilo v USA viac ako 1,7 milióna ľudí.

USA je stále krajinou, ktorú pandémia koronavírusu zasiahla najhoršie, pričom evidujú najvyšší počet úmrtí i potvrdených prípadov infekcie.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Dodávame len preverené riešenia, hovorí šéf ABRA Software
 2. Zase pozeráte do obrazovky? Radí fyzioterapeut aj očný lekár
 3. Nech trénujete kdekoľvek, nikdy nešportujete sami
 4. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
 5. Flexibilita, nedielna súčasť činnosti logistického providera
 6. Veľká jarná súťaž o cestu do Ománu
 7. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
 8. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
 9. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
 10. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
 1. V COOP Jednote aj počas pandémie vybavíte všetko
 2. DPDgroup zanalyzovala správanie zákazníkov počas pandémie
 3. Čo bude v 2021 inak pri stavebnom povolení pre domy
 4. Konečne! PLANEO Elektro opäť otvára predajne
 5. Nech trénujete kdekoľvek, nikdy nešportujete sami
 6. Obnoviteľné zdroje energie na FVT
 7. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
 8. Veľká jarná súťaž o cestu do Ománu
 9. Flexibilita, nedielna súčasť činnosti logistického providera
 10. Firmy požadujú väčšiu flexibilitu
 1. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič 26 269
 2. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku 22 061
 3. Zo žraloka rybka. Ako sa rozpadlo impérium Maria Hoffmanna? 18 426
 4. Slovákom hrozia malé dôchodky. V čom je problém? 8 590
 5. Leto na ostrove Malta: desať najkrajších miest 8 374
 6. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť! 8 010
 7. Krvou a železom: Ako Bismarck pred 150 rokmi zjednotil Nemecko 7 878
 8. Plánujete dovolenku na leto? Toto sú najkrajšie pláže Turecka 7 809
 9. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou 7 657
 10. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME 7 562
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Koronavírus na Slovensku: Všetko dôležité na jednom mieste

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Polícia strážila okolie areálu.

Moskva vyhostila 20 českých diplomatov.

5 h
Peter Schutz.

Slovensko môže potvrdiť pozíciu najbližšieho českého priateľa.

3 h
Na snímke vpravo predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba a vľavo primátor hlavného mesta Bratislava Matúš Vallo.

Pandémia si vyžiadala 11 172 obetí.

17 h

Neprehliadnite tiež

Daniel Čech.

Čecha zadržali v rámci akcie Judáš.

2 h
Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik.

K žiadnym utajovaným materiálom bývalý špeciálny prokurátor prístup nemá.

2 h

Na území Slovenska je nákaza už v 18 okresoch.

3 h
Minister zahraničia Ivan Korčok.

Ministri zahraničia odsúdili aktivity zamerané na ohrozenie bezpečnosti suverénnych krajín.

3 h