SME
Piatok, 19. august, 2022 | Meniny má Lýdia

V Žehre na východe Slovenska zrušili karanténu, mestečko rozoberú (minúta po minúte)

Slovensko eviduje spolu 1521 prípadov.

Pásky a vojaci už budú na Dreveníku minulosťou.Pásky a vojaci už budú na Dreveníku minulosťou. (Zdroj: Mária Šimoňáková)

Pozrite si aktuálnu mapu šírenia koronavírusu na Slovensku >>>


Všetky články, ktoré informujú o mimoriadnych opatreniach a základných zdravotníckych informáciách o novom koronavíruse, budú na SME.sk odomknuté a prístupné pre každého. Považujeme to totiž za verejný záujem. Ak chcete podporiť novinárov a serióznu i overenú žurnalistiku, môžete tak urobiť kúpou predplatného →


Kliknite sem, ak sa vám graf nezobrazuje správne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Priebeh pandémie koronavírusu sme sledovali naživo (minúta po minúte)

21:02 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

SkryťVypnúť reklamu

20:51 Nemecké mesto Mníchov zakázalo ľuďom na demonštráciách proti obmedzeniam zavedeným z dôvodu pandémie nosiť žltú Dávidovu hviezdu - symbol označujúci židov v období vlády nacizmu -, ktorú niektorí účastníci protestov nosili ako znak odporu proti prípadnej všeobecnej očkovacej povinnosti.

Niektorí demonštranti v Mníchove nosili totiž počas protestov v uplynulých týždňoch na svojom odeve šesťcípu Dávidovu hviezdu a v jej strede mali nápis "Ungeimpft" (Nezaočkovaný).

20:47 Po takmer 11 týždňoch sa v sobotu otvorili brány parkov a záhrad v Paríži a svojich návštevníkov privítal opäť aj ďalší zo zámkov v údolí rieky Loira - Chenonceau.

Parížske parky a záhrady mali byť podľa pôvodných plánov pre verejnosť otvorené až 2. júna. Vzhľadom na očakávané veľmi teplé a slnečné počasie ich však otvorili už tento víkend.

SkryťVypnúť reklamu

V Paríži, v jednom z najhustejšie obývaných miest v Európe, naďalej platia pravidlá o nutnom zachovaní bezpečnej vzdialenosti medzi ľuďmi. V parkoch sa odporúča aj nosenie rúšok či ochranných masiek, ktoré sa môže čoskoro stať povinným, pretože zdravotné úrady sú stále v strehu v súvislosti s možným rizikom nárastu nakazených.

20:30 Zväz obchodu zotrváva na tom, aby obchody v nedeľu boli aj po skončení pandémie zatvorené. Uviedol to prezident Zväzu obchodu Martin Katriak.

"Naše dôvody pre zatvorenie obchodov v nedeľu sa dlhodobo nemenia. Dávame jednoznačný akcent na sociálno-spoločenský motív, a to starostlivosť o našich zamestnancov. Ide najmä o predavačky, ktoré tvoria 85 % pracovníkov na predajniach a ktoré, až na výnimky, by všetky boli rady, keby bol obchod zatvorený. Prirodzene, uvedomujeme si aj tú časť zamestnancov, je ich asi 10 %, ktorí by radi v nedeľu z rôznych dôvodov pracovali," spresnil.

SkryťVypnúť reklamu

Zdôraznil zároveň, že ZO SR sleduje diskusiu medzi autoritami v rámci vládnej koalície.

20:00 Španielska vláda schválila základný príjem pre chudobných, ktorých situáciu ešte zhoršili následky pandémie.

Toto opatrenie obsahovala už vlaňajšia koaličná dohoda medzi socialistickým premiérom Pedrom Sánchezom a lídrom ľavicového zoskupenia Unidas Podemos Pablom Iglesiasom.

Na základný príjem bude mať od 1. júna nárok približne 850 000 španielskych domácností, čo zodpovedá asi 2,3 milióna Španielov z celkovej populácie okolo 50 miliónov.

Spomedzi potenciálnych príjemcov základného príjmu je asi 16 % osamelých rodičov, z ktorých 90 % sú ženy.

Samostatne žijúca osoba bude mať nárok na 462 eur mesačne, rodina na 1015 eur, pričom mesačný príjem na osobu v domácnosti musí byť nižší než 230 eur.

SkryťVypnúť reklamu

19:23 Skupina opíc ukradla z vládnej nemocnice v indickom štáte Uttarpradéš vzorky krvi pacientov s podozrením na koronavírus. Informuje o tom spravodajský portál CNN, podľa ktorého sa incident stal ešte vo štvrtok, keď laboratórny asistent niesol vzorky na testy.

Opice na asistenta zaútočili a ukradli mu škatuľu s tromi vzorkami.

S ukradnutými vzorkami vyliezli na stromy, a keď obhrýzli obaly, odhodili ich. Do kontaktu so vzorkami sa však nikto nedostal a zamestnanci nemocnice oblasť vydezinfikovali.

19:00 Demonštrácie proti opatreniam nemeckej vlády sa konali v sobotu vo viacerých mestách. V niektorých oblastiach boli namierené voči pravicovým extrémistom či ľuďom šíriacim konšpiračné teórie.

V hlavnom meste Berlín sa počet účastníkov protestov popoludní pohyboval výrazne pod predpokladaným limitom, povedal tamojší policajný hovorca.

SkryťVypnúť reklamu

Situácia bola podľa jeho slov pokojná, na mnohé demonštrácie prišlo okolo 50 ľudí, v nasadení bolo 550 policajtov.

Na zhromaždení - konvoji trúbiacich áut a motoriek pod vedením známeho vegánskeho kuchára a úspešného autora Attilu Hildmanna -, sa zúčastnilo 150 protestujúcich. Konvoj vyštartoval dopoludnia spred olympijského štadióna s smeroval k úradu kancelárky Angely Merkelovej.

18:26 Všetci testovaní zamestnanci škôl a škôlok v bratislavskom Ružinove, ktorí v pondelok nastúpia opäť do práce, majú negatívne výsledky.

Na sociálnej sieti o tom informoval starosta Ružinova Martin Chren. Z takmer 800 zamestnancov sa pritom u 35 prejavili protilátky typické pre koronavírus.

"U zhruba 20 dokonca aj ten typ protilátok, ktorý sa prejavuje aj vtedy, keď je človek stále infekčný. Dodatočne preto podstúpili aj PCR test výterom, ktorý, vďakabohu, potvrdil, že nikto z nich infekčný nie je," uviedol Chren.

SkryťVypnúť reklamu

17:31 Belgický princ Joachim - synovec kráľa Filipa - bol pozitívne testovaný na koronavírus po tom, čo sa zúčastnil na rodinnej oslave v Španielsku.

Na oslave sa zúčastnilo 27 ľudí, napísali španielske médiá s tým, že došlo k prekročeniu povoleného počtu zhromaždených osôb.

Belgický kráľovský palác zase tvrdí, že na oslavu prišlo maximálne 12 osôb. V Španielsku sa v súčasnosti môžu stretávať naraz skupinky do 15 ľudí.

Princ Joachim (28) je najmladším synom princeznej Astrid, sestry kráľa Filipa.

17:13 Obľúbenú šikmú vežu v talianskej Pise po troch mesiacoch znovu otvorili pre turistov. Vežu a jej okolie za normálnych okolností každoročne navštívi asi päť miliónov turistov.

V jednej chvíli pritom môže byť v pamiatke maximálne 15 ľudí. Turisti tiež musia mať ochranné rúška a elektronické zariadenia, ktoré ich upozornia, ak sa k niekomu priblížia na vzdialenosť jedného metra.

Okrem šikmej veže v Taliansku znovu otvárajú pre verejnosť aj ďalšie turistické atrakcie, napríklad milánsku katedrálu.

SkryťVypnúť reklamu

17:02 Komisárka pre deti Viera Tomanová vyzvala vládu, aby nebránila styku detí s rodičmi, ktorí sú zamestnaní v zahraničí.

Žiada, aby vláda v spolupráci s Ústredným krízovým štábom a Úradom verejného zdravotníctva bezodkladne prijala opatrenia, ktoré odstránia prekážky styku detí s rodičmi tak, aby stretávanie s deťmi neohrozilo zamestnanie rodiča v zahraničí.

Komisárka sa na požiadanie rodičov detí v sobotu stretla na slovensko-rakúskej hranici s deťmi, ktoré sa už tri mesiace nemôžu stretnúť so svojimi mamami a otcami pracujúcimi v zahraničí.

16:38 V Indii pribudlo v sobotu za uplynulých 24 hodín rekordných 7964 nových prípadov nákazy. Ide o najväčší denný nárast v krajine od začiatku pandémie. .

Rekordný počet prípadov prichádza v čase, keď indická vláda oznámila uvoľnenie niektorých epidemiologických opatrení od začiatku júna.

SkryťVypnúť reklamu

Výnimkou budú zóny s mimoriadne vysokým počtom prípadov.

Od 8. júna by sa mali otvoriť svätyne, hotely, reštaurácie aj obchodné centrá, uvádza agentúra AFP. Vzdelávacie zariadenia sa otvoria "po konzultáciách" s indickými štátnymi predstaviteľmi.

16:10 Košický samosprávny kraj dal otestovať 110 vodičov prímestskej dopravy. Všetky testy boli negatívne. Ako povedal predseda KSK Rastislav Trnka, aj napriek tomu, že situácia sa začína stabilizovať, po otestovaní zamestnancov sociálnych zariadení pokračujú v testovaní mestských policajtov, všeobecných lekárov i vodičov verejnej autobusovej dopravy, ktorí počas pandémie stoja v prvej línii.

16:00 Rakúske hotely sú od piatka 29. mája po vyše dvoch mesiacoch opäť otvorené. "Vyťaženie sa pohybuje od veľmi nízkeho až po úplné. Máme extrémne rozdiely," povedal hovorca rakúskeho hotelierskeho združenia ÖHV Martin Stanits.

SkryťVypnúť reklamu

Hotely, penzióny, kempingy a chatky, lanovky, vleky a lyžiarske výlety sú opäť v prevádzke. Mnohí Rakúšania využili predĺžený víkend na krátku dovolenku.

Najvyššie vyťaženie majú najmä zariadenia, ktoré sú niečím výnimočné, napríklad jedinečnou kuchyňou či polohou, alebo ponukou wellness, športových a kultúrnych podujatí.

15:25 Európska únia vyzvala Spojené štáty, aby "prehodnotili" rozhodnutie "ukončiť" vzťahy so Svetovou zdravotníckou organizáciou , ktorá podľa amerického prezidenta Donalda Trumpa zlyhala v boji proti počiatočnému šíreniu pandémie.

"WHO musí byť naďalej schopná viesť medzinárodnú reakciu na pandémiu, súčasnú i budúcu," uviedli v spoločnom vyhlásení predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a šéf diplomacie EÚ Josep Borrell.

SkryťVypnúť reklamu

Trump ešte predtým než v piatok oznámil, že pristupuje k ukončeniu vzťahov s WHO pozastavil financovanie tejto organizácie a obvinil ju, že je na pozadí globálnej krízy "bábkou" v rukách Číny.

Trump WHO kritizoval za to, že nepristúpila k požadovaným reformám.

15:01 Taliansky minister zahraničných vecí varoval, že Európska únia "skolabuje", ak budú vlády v súvislosti s koronavírusom pristupovať k Talianom ako k malomocným a umiestnia krajinu počas letnej turistickej sezóny na "čiernu listinu".

Luigi Di Maio sa tak vyjadril po tom, ako Gréci vylúčili Talianov a tiež občanov Španielska, Veľkej Británie a ďalších krajín s vysokým počtom nakazených, zo zoznamu zahraničných turistov, ktorých privítajú počas tohto leta.

SkryťVypnúť reklamu

14:40 Nemecká kancelárka Angela Merkelová vyhlásila, že jej krajina "skladá" zatiaľ skúšky z koronavírusu celkom dobre, ale aj tak ešte čaká Nemecko kus ťažkej práce, kým sa s pandémiou úplne poráta.

"Zatiaľ tie skúšky skladáme celkom dobre," povedala Merkelová vo svojom pravidelnom každotýždňovom videoposolstve.

"Jasná väčšina ľudí v našej krajine sa riadi varovaniami, vlastným úsudkom a zodpovednosťou za iných," konštatovala spolková kancelárka.

Merkelová upozornila verejnosť, aby sa nedala učičíkať klamlivým pocitom bezpečnosti, lebo, ako povedala: "Niektorí si teraz myslia, že keďže neprišlo hromadné utrpenie, nebezpečenstvo nie je až také veľké, než sme si spočiatku mysleli. Ale to je omyl!"

SkryťVypnúť reklamu

14:08 Kamerunský profesionálny boxer Hassan N'Dam poskytol zamestnancom nemocnice vo francúzskom meste Villeneuve-Saint-Georges lekcie svojho umenia.

Tréningami sa im chcel odvďačiť za starostlivosť o jeho svokra, ktorého hospitalizovali s ochorením COVID-19.

14:00 Denné modlitby v iránskych mešitách sa znovu obnovia v celej krajine, a to i napriek tomu, že niektoré oblasti ešte evidujú vysoký počet ľudí nakazených.

"Dvere do mešít naprieč celou krajinou sa otvoria pre verejnosť na denné modlitby," povedal Rúhání s tým, že veriaci by mali dodržiavať spoločenský odstup, ako aj ďalšie zdravotné odporúčania. Presný termín opätovného sprístupnenia mešít však neuviedol.

Rúhání v iránskej štátnej televízii oznámil, že nákupné centrá budú môcť byť otvorené aj po 18.00 h.

SkryťVypnúť reklamu

13:30 Turecko umožní od pondelka obnoviť prevádzku obmedzeného počtu vnútroštátnych letov, uviedol turecký minister dopravy.

Prvý let je naplánovaný z Istanbulu do hlavného mesta Ankary. Z Istanbulu sa bude lietať takisto do Izmiru, Antalye a Trabzonu.

Lety do ďalších miest by sa mali obnoviť od stredy.

Cestujúci budú povinní predložiť kód z vládnej mobilnej aplikácie. Ten potvrdí, že dotyčná osoba nemá koronavírus ani nie je z dôvodu potenciálnej nákazy pod dohľadom.

12:50 V obci Žehra v okrese Spišská Nová Ves v sobotu zrušili karanténu v súvislosti s ochorením COVID-19. Karanténne mestečko postupne rozoberú.

Ide o poslednú lokalitu na Slovensku, ktorá bola uzatvorená. Po opakovaných testoch vo štvrtok a v piatok sa tam nevyskytol žiaden nový prípad.

SkryťVypnúť reklamu

12:20 Nemeckí manažéri, robotníci a ich rodinní príslušníci sa vracajú do Číny s cieľom obnoviť činnosť nadnárodných spoločností.

Na palube dvoch lietadiel, ktorých lety z Frankfurtu zorganizovali Nemecká obchodná komora v Číne, nemecké diplomatické misie a letecká spoločnosť Lufthansa, by sa malo do krajiny vrátiť asi 400 ľudí.

Lietadlá smerujúce do Tchien-ťin a Šanghaja sú prvými repatriačnými letmi pre cudzích štátnych príslušníkov z Európy do Číny, ktorá v súvislosti s pandémiou koronavírusu cudzincom zakázala vstup na svoje územie.

11:35 Rusko potvrdilo v sobotu za uplynulých 24 hodín 8952 nových prípadov nákazy a 181 nových úmrtí.

Celkový počet nakazených vzrástol na 396 575. Úrady evidujú celkom 4555 obetí pandémie.

Najviac obetí - 25 - v sobotu potvrdila republika Dagestan, ktorá je jednou z najviac zasiahnutých oblastí v Rusku. Moskva hlási 24 nových úmrtí a Petrohrad 13.

SkryťVypnúť reklamu

V hlavnom meste Ruskej federácie vzrástol počet prípadov o 2367 na 178 196.

11:17 Slovensko je aktuálne jednou z najslobodnejších rozvinutých krajín vo svete z pohľadu obmedzení pre ochorenie COVID-19. Vyhlásil to premiér Igor Matovič (OĽaNO). Ako však podotkol, treba mať na pamäti, že hrozba naďalej číha.

"Slovensko je po zdravotnej stránke európskou 1*, ale celosvetovo vírus zďaleka neustupuje, práve naopak, po stabilnom apríli celý máj výrazne naberá na sile," napísal na sociálnej sieti predseda vlády.

Poukázal pritom, že z aprílového štandardu zhruba 75 000 denných nových prírastkov ochorenia, sa svet blíži ku 100 000 prípadov denne.

10:34 Policajti Obvodného oddelenia PZ Dunajská Streda skontrolovali vo svojom obvode 10 adries, na ktorých sa mali zdržiavať ľudia v domácej karanténe.

"Až na jeden prípad, ktorý budú musieť nahlásiť na úrad verejného zdravotníctva, pretože osoba na adrese nebola, všetci si riadne plnili svoje karanténne povinnosti. Poctivcov chválime a nepoctivci budú musieť znášať dôsledky," informovala Martina Kredatusová, krajská hovorkyňa polície.

10:17 Bratislavské mestské časti sú na otvorenie škôl pripravené, testovanie zamestnancov väčšina z nich neplánuje.

Uviedli to na otázku, či majú v pláne nechať otestovať zamestnancov školských zariadení, podobne ako Ružinov, kde bolo niekoľko výsledkov pozitívnych.

"Až 30 z 515 testovaných sa s koronavírusom už stretlo alebo ho prekonalo a majú proti nemu vytvorené protilátky, u 17-tich zamestnancov je dokonca podozrenie, že vírus u nich môže byť stále aktívny," uviedol starosta Ružinova Martin Chren a dodal, že výsledky opätovných testov budú známe najskôr v nedeľu.

Ďalšou mestskou časťou, ktorá nechala otestovať svojich školských zamestnancov sú Vajnory.

„Výsledky nepreukázali žiadne pozitívne nálezy v 62 prípadoch u zamestnancov, ktorí podstúpili testovanie v piatok dopoludnia, čakáme ešte na výsledky 30-tich testov cirkevnej školy, ktoré by mali byť v pondelok," uviedol starosta Vajnor Michal Vlček.

9:30 Na Slovensku pribudol len jeden nakazený koronavírusom. Laboratóriá otestovali 3 433 vzoriek. Doteraz sa tak na Slovensku nakazilo celkovo 1 521 ľudí.

Potvrdený prípad pochádza z okresu Spišská Nová Ves.

Nepribudlo žiadne nové úmrtie. Celkovo na Slovensku zomrelo 28 pacientov s ochorením Covid-19.

Z nákazy sa vyliečilo ďalších 18 ľudí, spolu je už 1 356 vyliečených pacientov. Na Slovensku tak zostáva 56 aktívnych prípadov. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti ani na pľúcnej ventilácii nie je nikto.

Kĺzavý medián ostáva na hodnote nula.

7:15 Magistrát japonského mesta Hirošima oznámil, že z dôvodu pandémie drasticky obmedzí tohtoročnú mierovú spomienkovú slávnosť pri príležitosti 75. výročia zhodenia prvej atómovej bomby na toto mesto, ktorá sa bude konať v auguste.

Počet sedadiel pre zúčastnených sa zníži na maximálne 880, čo je približne desať percent zo zvyčajného množstva. Sedadlá budú rozmiestnené v Parku pamätníka mieru s dvojmetrovým odstupom.

Magistrát zvažuje opatrenia na obmedzenie pohybu ľudí v okolí lokality spomienkového podujatia.

7:09 Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa osobne nezúčastní na summite lídrov krajín G7, ktorý by chcel hostiť šéf Bieleho domu Donald Trump.

Súvisiaci článok Merkelová pre pandémiu odmietla osobnú účasť na summite G7 v USA Čítajte 

Lídri G7 mali pôvodne rokovať prostredníctvom videokonferencie v júni, keďže šírenie koronavírusu zmarilo osobnú schôdzku vo víkendovom sídle amerických prezidentov Camp David v štáte Maryland.

Trump ale minulý týždeň naznačil, že summit by sa predsa len mohol konať, "predovšetkým v Bielom dome", ale potenciálne aj v sídle prezidentov Camp David.

Merkelová zatiaľ ako prvá odmietla Trumpovo pozvanie, zatiaľ čo ďalší lídri vyjadrili "vágne pozitívne reakcie", poznamenala AFP.

6:45 Počet potvrdených prípadov infekcie na Ukrajine sa v piatok zvýšil o 429 na 22 811. Ochoreniu podľahlo už celkovo 679 ľudí.

Z nákazy sa od začiatku pandémie uzdravilo 8934 ľudí.

Metro v ukrajinskom hlavnom meste Kyjev v pondelok po viac než dvoch mesiacoch uzavretia opäť privítalo cestujúcich. V celej krajine zároveň v rámci druhej fázy uvoľňovania opatrení otvorili materské školy.

6:23 Kapverdy opäť umožnia od soboty otvoriť trhoviská a zrušia núdzový stav.

Jediným kapverdským ostrovom, ktorý naďalej eviduje prípady nákazy, je Santiago, kde sa nachádza aj hlavné mesto tohto ostrovného štátu - Praia. Úrady ich tam evidujú okolo 240.

Prezident Jorge Carlos Fonseca oznámil vo štvrtok večer ukončenie núdzového stavu na Santiagu a postupný návrat do "normálu" od soboty. Vláda už zrušila núdzový stav na ostrovoch Sao Vicente a Boavista.

Pláže zostanú zatiaľ na Santiagu a Boaviste zatvorené. Medzinárodné lety vláda povolí od júla.

6:20 Spojené štáty zaznamenali za posledných 24 hodín ďalších 1225 úmrtí. Celkový počet obetí v USA tak stúpol na 102 798.

V Spojených štátoch zaznamenali už 1 745 606 prípadov infekcie koronavírusom. Prvú obeť tam potvrdili pred tromi mesiacmi. Odvtedy sa vírus rozšíril do celej krajiny.

6:17 Brazília zaznamenala celkovo už 27 878 úmrtí na koronavírus, čím prekonala Španielsko, ktoré eviduje 27 121 úmrtí.

Za posledných 24 hodín úrady zaznamenali 1124 úmrtí a rekordný počet nových prípadov - 26 928 za jeden deň, čím sa ich celkový počet zvýšil na 465 166.

Brazília sa stala krajinou s piatym najvyšším počtom úmrtí na koronavírus na svete. V smutnej bilancii vedú Spojené štáty, po nich nasledujú Británia, Taliansko a Francúzsko.

Brazília je najťažšie zasiahnutou krajinou v Latinskej Amerike.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pixel Federation nikdy nezarobil ako cez pandémiu
 2. Veterány sú symbolom Kuby. Hemingway ich vlastnil sedem
 3. Hyundai štartuje na Slovensku unikátny Hyundai Plogging Run
 4. Mobilná bezpečnosť sa stále podceňuje. Všetko však máte v rukách
 5. Auto bez čakania? VW T-Cross môžete mať hneď a aj so zľavou
 6. Radi si veci vyrábate sami? Tento nový časopis je pre vás
 7. Zdravotná poisťovňa zostala prekvapená. Zaplatila už 30 mil. eur
 8. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 1. Majstrovstvá Slovenska v hode telefónom sa uskutočnia v sobotu
 2. Veterány sú symbolom Kuby. Hemingway ich vlastnil sedem
 3. Hyundai štartuje na Slovensku unikátny Hyundai Plogging Run
 4. Shell myslí na slovenské komunity
 5. Mobilná bezpečnosť sa stále podceňuje. Všetko však máte v rukách
 6. Čakáte bábätko? Union má preň nachystané veľké množstvo výhod
 7. Agrokomplex 2022
 8. 365.bank si naďalej upevňuje svoju pozíciu plnoformátovej banky
 1. Zdravotná poisťovňa zostala prekvapená. Zaplatila už 30 mil. eur 39 420
 2. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane 15 691
 3. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku 10 900
 4. Pixel Federation nikdy nezarobil ako cez pandémiu 7 068
 5. Radi si veci vyrábate sami? Tento nový časopis je pre vás 5 048
 6. Nie som superman, ale viem, že Prešov má na to byť supermestom. 4 239
 7. Hyundai štartuje na Slovensku unikátny Hyundai Plogging Run 3 866
 8. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky 3 043
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Predseda vlády Eduard Heger z OĽaNO.

Od 6. júla sa strany k vyriešeniu krízy kompromisom nepriblížili.


17m
Minister financií Igor Matovič a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Vláda podľa lekárskych odborárov nepredstavila reálne kroky, ktorými chce riešiť situáciu v zdravotníctve.


TASR 2 h
Ilustračná foto

Podľa prieskumu ministerstva chýbajú ambulancie.


14. aug
Hladina rieky Torysa je tento rok extrémne nízka.

Pod úhyn sa podpisuje enormné sucho.


4 h
SkryťZatvoriť reklamu