SME
Štvrtok, 26. máj, 2022 | Meniny má Dušan

Koronavírus na Slovensku: Zahraniční pracovníci budú musieť mať negatívny test (minúta po minúte)

Celkovo sa u nás nakazilo 3102 ľudí.

Ak sa vám mapa nezobrazuje, kliknite sem.

Pozrite si aktuálnu mapu šírenia koronavírusu na Slovensku >>>

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koronavírus na Slovensku: Priebeh pandémie sledujeme naživo (minúta po minúte)

20:30 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za sledovanie.

SkryťVypnúť reklamu

20:22 Taliansko zaznamenalo najvyšší počet prípadov nákazy od 23. mája - nových prípadov je za posledných 24 hodín 845, informovali predstavitelia ministerstva zdravotníctva.

Nové maximum nasledovalo po tom, čo ministerstvo zdravotníctva napočítalo v stredu 642 nových infikovaných a potvrdilo tak stúpajúcu krivku nákazy.

Za posledných 24 hodín zomrelo šesť ľudí a celkový počet úmrtí je 35.418 spomedzi 256.118 celkovo infikovaných.

18:30 České ministerstvo zdravotníctva zmenilo pravidlá pre povinné nosenie rúšok.

Z nariadenia, ktoré má platiť od 1. septembra, vypadla povinnosť nosiť rúška v reštauráciách, na školách, či v obchodoch. Rúška budú aj naďalej povinné v MHD, na úradoch a orgánoch verejnej správy či v sociálnych a zdravotníckych zariadeniach.

SkryťVypnúť reklamu

18:10 Nemecké úrady varovali turistov pred cestovaním na dovolenku do dvoch najviac postihnutých oblastí Chorvátska, ktoré sa nachádzajú na pobreží.

Ide o Šibenicko-kninskú župu a Splitsko-dalmatínsku župu, ktoré sú obe hlavnými turistickými destináciami.

"Výskyt ochorenia COVID-19 bol v Chorvátsku počas niekoľkých týždňov nízky, ale nedávno výrazne stúpol," vysvetlilo ministerstvo zahraničných vecí v Berlíne.

Miera nákazy stúpla za týždeň nad 50 na 100-tisíc obyvateľov, čo je Nemeckom stanovená hranica pre to, aby mohla byť nejaká oblasť vyhlásená za bezpečnú.

17:46 SLOVENSKO U pracovníka strojovne na výletnej lodi Bohemia diagnostikovali COVID 19.

Súvisiaci článok Pracovníkovi na výletnej lodi na Domaši potvrdili Covid-19 Čítajte 

V posledných dňoch navštívil viaceré ambulancie a ochorenie mohol získať aj na inom mieste.

SkryťVypnúť reklamu

Z dôvodu bezpečnosti a prevencie pred prípadným šírením ochorenia však prevádzkovatelia lode zrušili ďalšie plavby.

16:56 Rusko otestuje svoju očkovaciu látku proti COVID-19 na 40-tisíc ľuďoch.

Uviedol to Denis Logunov, námestník riaditeľa Ústavu epidemiologického a mikrobiologického výskumu Nikolaja Gamalejiho, ktorý vakcínu Sputnik V vyvinul.

Logunov označil doterajšie klinické testy za úspešné, protilátky sa podľa neho vytvorili u 100 percent testovaných a po podaní vakcíny neboli hlásené žiadne závažné vedľajšie účinky.

16:40 SLOVENSKO Rada Audiovizuálneho fondu schválila mimoriadnu výzvu na podporu kín.

Na poskytnutie pomoci prevádzkovateľom kín na Slovensku je vyčlenených pol milióna eur.

Ďalších dvestotisíc eur z mimoriadneho príspevku od ministerstva kultúry fond použije v prebiehajúcej výzve 3/2020 na zvýšenú podporu distribúcie, predovšetkým nových slovenských filmov v kinách.

SkryťVypnúť reklamu

16:29 SLOVENSKO V Žehre sa obavy z navrátilcov nepotvrdili. Monitorujú ich asistenti zdravia.

Od júna sa do obce z Anglicka vrátilo približne 330 ľudí. Predbežné obavy z veľkého počtu navrátilcov potvrdil aj prednosta Obecného úradu v Žehre Miloš Pacovský.

„Našťastie, sa to neprejavilo v takej miere. Pravdepodobne aj samotní ľudia prehodnotili situáciu a riziko, ktoré na nich číha, či už na ceste alebo po návrate.

A tak radšej ostali tam. Niektorí z tých, ktorí sa vrátili, tu pobudli dva či tri týždne a vrátili sa späť. Išlo zhruba o 70 ľudí. Ostatní ešte zostali,“ priblížil Pacovský.

16:21 Protilátky na koronavírus má takmer tretina obyvateľov Naí Dillí.

Vyplýva to zo štúdie zverejnenej vo štvrtok, a teda v deň, keď India zaznamenala rekordný denný prírastok, takmer 70 000 nových prípadov nákazy, informovala agentúra DPA.

SkryťVypnúť reklamu

Štúdia sa uskutočnila prvý augustový týždeň na vzorke 15 000 obyvateľov, informovali miestne úrady.

"V druhom sérologickom prieskume sa zistila 29,1-percentná prevalencia," povedal šéf miestneho rezortu zdravotníctva. To podľa jeho slov znamená, že protilátky má v Naí Dillí 5,8 milióna ľudí.

16:15 SLOVENSKO Poslanci Národnej rady SR Ondrej Dostál (SaS), Radovan Kazda (SaS) a Ján Benčík (Za ľudí) podali hlavnému hygienikovi SR Jánovi Mikasovi podnet na prehodnotenie plánovaných septembrových opatrení v súvislosti so zamedzením šíreniu ochorenia COVID-19, ktoré sa týkajú obmedzenia hromadných podujatí.

Súvisiaci článok Obmedzia sa podujatia, deti budú nosiť rúška (prehľad opatrení) Čítajte 

Navrhujú tieto opatrenia upraviť tak, aby zodpovedali zákonným a ústavným požiadavkám a neobmedzovali základné práva a slobody nad nevyhnutný rozsah.

SkryťVypnúť reklamu

Poslanci poukazujú na to, že konzílium odborníkov 13. augusta avizovalo v rámci opatrení proti šíreniu nového koronavírusu plán uplatniť zákaz organizovania všetkých interiérových podujatí po 23.00 h s výnimkou svadieb.

"Takýto všeobecný zákaz by mohol vážne poškodiť predovšetkým filmové či divadelné predstavenia, pričom nevidíme legitímny dôvod, prečo by sa nemohli tieto podujatia so sediacim obecenstvom konať aj po 23.00 h, samozrejme, za dodržania hygienických opatrení," uviedol Dostál.

16:12 Airbnb zavádza pre pandémiu celosvetový zákaz organizovania večierkov.

Americká spoločnosť, ktorá sprostredkováva krátkodobé ubytovanie v súkromí, to zdôvodnila ochranou verejného zdravia.

Spoločnosť tiež uviedla, že obmedzí počet hostí v jednom prenajímanom zariadení na maximálne 16. Nariadenie sa vzťahuje na všetky budúce rezervácie a platiť bude do odvolania, dodala firma.

SkryťVypnúť reklamu

16:04 Belgicko prijalo sériu nových opatrení v súvislosti s chorobou COVID-19.

Belgická Rada národnej bezpečnosti po svojom zasadnutí vo štvrtok spresnila viacero ochranných opatrení zavedených v dôsledku nového typu koronavírusu, ktoré sú zatiaľ platné do konca septembra. Uviedla to tlačová agentúra Belga.

Rada národnej bezpečnosti za povinné považuje nosenie ochranných masiek na verejných miestach s vysokou hustotou obyvateľstva, ako sú trhy a tržnice, nákupné centrá, ale aj divadlá.

Zároveň je však odporúčané nosiť rúško aj na menej frekventovaných verejných miestach, najmä ak nie je možné zaručiť bezpečnú vzdialenosť medzi ľuďmi.

15:49 SLOVENSKO Zahraniční pracovníci budú musieť mať negatívny test.

Pracovníci Úradu verejného zdravotníctva SR dostali úlohu, aby pripravili usmernenie pre zamestnávateľov, u ktorých pracujú cudzinci.

SkryťVypnúť reklamu

Na štvrtkovom brífingu to potvrdil minister zdravotníctva Marek Krajčí.

15:08 Európska pobočka WHO diskutuje s Ruskom o vakcíne proti koronavírusu.

Vakcína, predbežne schválená len ruskými zdravotníckymi úradmi, zatiaľ neprešla testovaním, ktoré WHO vyžaduje pred udelením licencie akejkoľvek očkovacej látke.

Súvisiaci článok Nemecko plánuje spustiť očkovanie proti COVID-19 začiatkom budúceho roka Čítajte 

Klinické testovanie novej vakcíny však ešte stále nie je ukončené a posledná fáza testov na vzorke viac ako 2000 ľudí sa začala v stredu 12. augusta.

Šéf sekcie WHO pre Európu Hans Kluge sa vyjadril, že Organizácia víta všetky pokroky v rámci vývoja vakcíny, každá očkovacia látka však musí byť podrobená rovnakým klinickým skúškam.

"Táto obava, ktorú máme ohľadom bezpečnosti a účinnosti, sa netýka špecificky ruskej vakcíny, ale všetkých vakcín, ktoré sa v súčasnosti vyvíjajú," povedala doktorka Catherine Smallwoodová z európskej pobočky WHO.

SkryťVypnúť reklamu

14:53 SLOVENSKO Ministerstvo zdravotníctva v spolupráci Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie spúšťajú elektronický dotazník pre cestovateľov, aby zistili ich skúsenosti s procesom eHranica, t.j. s povinnou registráciou pri návrate z rizikových krajín a následným testovaním na ochorenie COVID-19.

Všetci zaregistrovaní prostredníctvom formulára na stránke v týchto dňoch dostanú emailom dotazník.

Cieľom je zistiť, akú mali s procesom registrácie a následného testovania občania skúsenosť a ako ho hodnotia.

14:49 India zaznamenala za posledných 24 hodín rekordných 69 672 nových prípadov nákazy koronavírusom.

Od začiatku epidémie sa v druhej najľudnatejšej krajine sveta nakazilo zhruba 2,84 milióna ľudí, čo ju radí na tretie miesto za USA a Brazíliu. Informovalo o tom dnes indické ministerstvo zdravotníctva.

SkryťVypnúť reklamu

Počet úmrtí pacientov s ochorením COVID-19 sa za posledný deň zvýšil o 997 na celkových 53 886. Viac úmrtí majú len Spojené štáty, Brazília a Mexiko. Dva milióny Indov sa už z choroby uzdravilo.

14:43 SLOVENSKO O vývoji epidemiologickej situácie, ako aj skúsenostiach z prvej vlny pandémie koronavírusu rokoval predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič s riaditeľmi všetkých piatich nemocníc v kraji.

Výsledkom stretnutia by mala byť lepšia koordinácia manažmentu pacientov s podozrením na COVID-19.

„Trnavská župa, aj napriek tomu, že nie je zriaďovateľom nemocníc, priebežne komunikuje s ich riaditeľmi. Aj za účasti zástupkyne Krajského operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby sme sa na dnešnom rokovaní dohodli na zlepšení koordinácie manažmentu pacientov s podozrením na ochorenie COVID-19. Nechceme, aby sa stávalo, že ich nemocnice nebudú ochotné vyšetriť a budú si ich medzi sebou posielať,“ povedal Viskupič.

SkryťVypnúť reklamu

Po rokovaní so zástupcami nemocníc v Trnave, Dunajskej Strede, Galante, Piešťanoch a Skalici vyhlásil, že sú na druhú vlnu pandémie pripravené.

14:39 SLOVENSKO Mesto Prešov je na druhú vlnu pandémie nového koronavírusu pripravené.

Súvisiaci článok Východ má 11 nových prípadov, celé Slovensko 80 Čítajte 

Ako pre TASR uviedla tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová, na úrade aj na jednotlivých mestských zariadeniach platia protiepidemiologické opatrenia s cieľom zabrániť šíreniu nového koronavírusu.

"Mestský úrad má pri všetkých vstupoch do administratívnych budov zabezpečené dezinfekčné zariadenie. Zamestnanci úradu v styku s občanmi používajú rúška, dodržiavajú bezpečnú vzdialenosť a komunikujú cez ochranné priehradky.

Úrad má tiež zabezpečený dostatočný počet ochranných a dezinfekčných prostriedkov pre zamestnancov," uviedla Šitárová. Informátori dohliadajú na to, či ľudia pri vstupe do budovy majú na tvári ochranné rúško.

SkryťVypnúť reklamu

14:13 Európska komisia má dohodu o nákupe vakcín proti COVID-19 aj s firmou CureVac.

Komisia už podobné rokovania uzavrela s farmaceutickými spoločnosťami Sanofi-GSK a Johnson & Johnson a dohodu o predbežnom nákupe podpísala aj so spoločnosťou AstraZeneca.

Plánovaná zmluva so spoločnosťou CureVac by umožnila všetkým členským štátom EÚ nielen zakúpiť vakcínu, ale ju aj darovať chudobnejším a menej rozvinutým krajinám či už v Európe alebo kdekoľvek na svete.

14:01 Chorvátsko opäť zaznamenalo rekordný nárast nových prípadov koronavírusu.

Za uplynulých 24 hodín pribudlo v krajine 255 nakazených. V laboratóriách otestovali 2397 vzoriek.

Celkový počet potvrdených prípadov tak stúpol na 7329. Vyliečilo sa ďalších 86 pacientov. V krajine sa tak nachádza 1689 aktívnych infikovaných.

SkryťVypnúť reklamu

Hospitalizovaných je 127 pacientov, 13 z nich potrebuje pomoc umelej pľúcnej ventilácie.

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem

13:55 SLOVENSKO Nové prípady v okrese Ilava pochádzajú z jedného podchyteného a monitorovaného ohniska nákazy.

Informuje o tom Úrad verejného zdravotníctva SR na sociálnej sieti. Ide o kontakty už potvrdeného prípadu ochorenia COVID-19.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave zaznamenal vo svojej územnej pôsobnosti väčšinou prípady ochorenia importované zo zahraničia.

Niektoré prípady sú úzke kontakty už pozitívne testovaných osôb. Úrad so sídlom v Bratislave zaznamenáva aj sporadický výskyt ochorenia.

13:42 Tisícky absolventov stredných škôl v Anglicku majú problémy s prijatím na vysoké školy po tom, ako sa vláda rozhodla udeliť im záverečné známky na základe algoritmu namiesto skúšok. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP.

SkryťVypnúť reklamu

Nový hodnotiaci proces mal nahradiť tradičné skúšky, ktoré boli zrušené z dôvodu pandémie koronavírusu SARS-CoV-2.

Algoritmus skombinoval predpokladané známky študentov s celkovým hodnotením, aké mala ich škola pri záverečných skúškach v posledných rokoch.

Pre mnohých študentov to znamenalo zhoršenie známok, čo by im sťažilo alebo znemožnilo prijatie na vybrané vysoké školy, čo vyvolalo rozsiahle pobúrenie študentov, rodičov i učiteľov.

Najviac postihnutí boli študenti, ktorí chceli pokračovať v štúdiu na lekárskych fakultách.

12:54 V Maďarsku pribudlo 44 nových prípadov nákazy koronavírusom.

Celkový počet potvrdených infekcií tak stúpol na 5046.

Na komplikácie spojené s ochorením COVID-19, ktoré spôsobuje uvedený koronavírus, nezomrel v uplynulých 24 hodinách nikto, vyplýva z aktuálnych údajov zverejnených na vládnom informačnom serveri koronavirus.gov.hu.

SkryťVypnúť reklamu

Počet obetí COVIDu-19 zostáva 609. Z ochorenia sa už vyliečilo 3678 pacientov. Aktuálne je nakazených 759 ľudí

12:33 Žiaci starší ako šesť rokov budú musieť v Taliansku v triedach nosiť ochranné rúška.

Zhodli sa na tom odborníci, ktorí talianskej vláde v Ríme poskytujú rady týkajúce sa koronavírusovej pandémie, informovala agentúra APA.

Povinnosť nosiť rúška v školách nebude platiť počas hodín telesnej výchovy a v školskej jedálni.

12:23 Infekcia koronavírusu sa zo zhromaždení kresťanského hnutia v Soule rozšírila už do celej Južnej Kórey.

Súvisiaci článok Koronavírus vo svete: Na Ukrajine pribudlo vyše dvetisíc nových prípadov Čítajte 

Vznikli tak obavy, že táto krajina, ktorá v boji s koronavírusom zaznamenala v začiatku pandémie nebývalý úspech, by mohla zažiť katastrofálnu novú vlnu infekcie.

S odvolaním sa na vyhlásenie Kórejského centra pre kontrolu a prevenciu chorôb o tom vo štvrtok informovala agentúra Reuters.

Kórea hlásila za posledný deň 288 nových prípadov nákazy, pričom trojciferné denné prírastky eviduje už siedmy deň po sebe. Kórea dosiaľ celkovo zaznamenala 16 346 prípadov nákazy a 307 úmrtí.

12:16 SLOVENSKO Slovenská pošta vydá v piatok poštovú známku COVID-19 so symbolickým portrétom dievčaťa s rúškom na tvári a rozptýlenými koronavírusmi okolo.

Ako informovala v tlačovej správe špecialista komunikácie Zuzana Kovačičová SP, na známku bude aplikovaná UV farba, ktorá zdôrazní rúško a zväčšený koronavírus v pravej spodnej časti známky. Jej nominálna hodnota bude 2 eura.

12:08 SLOVENSKO Koronavírus zmenil nákupné správanie Slovákov.

Prišlo k zníženiu frekvencie nákupov či klesol záujem o niektoré tovarové skupiny s vyššou pridanou hodnotou.

Naopak, vzrástla hodnota priemerného nákupu, záujem o základné potraviny a posilnila sa realizácia celého nákupu u jedného predajcu, či záujem o online nákup potravín a drogérie.

11:57 Tvárové rúško nespôsobuje vdychovanie vysokej koncentrácie oxidu uhličitého a nemá dopad na zdravie osoby.

Informuje o tom Úrad verejného zdravotníctva SR na sociálnej sieti. Reaguje tak na hoax, ktorý sa šíril online priestorom.

11:52 SLOVENSKO Strana Sloboda a Solidarita pre koronavírus prekladá septembrový kongres na budúci rok.

Republiková rada strany Sloboda a Solidarita prekladá kongres zo septembra na jar/leto 2021, keď bude situácia priaznivejšia.

Ako agentúru SITA informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák, varovania epidemiológov súvisiace s koronavírusom sú pre nich natoľko závažné, že nechcú riskovať zdravie členov strany, ich rodín a kolegov.

11:50 SLOVENSKO Prešovskí žiaci môžu počas augusta navštíviť letné školy.

Z 12 základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov organizuje Letnú školu počas prázdnin polovica.

Približne 250 prešovských žiakov sa v letných školách učí hravou a tvorivou formou. TASR o tom informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová.

Letné školy sú podľa jej slov súčasťou opatrení rezortu školstva na zmiernenie dosahov krízového obdobia počas epidémie ochorenia COVID-19, ktoré vznikli ako dôsledok prerušenia vyučovania v školách.

11:10 SLOVENSKO Aktuálne na Slovensku máme 1055 pacientov s ochorením Covid-19, čo je viac ako v apríli počas prvej vlny, kedy sme mali maximálny počet aktívne chorých 1022.

Ak sa vám mapa nezobrazuje, kliknite sem

ň10:36 SLOVENSKO Aj napriek Gröhlingovej výzve univerzity neposunú začiatok semestra.

Hoci minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) vyzval univerzity, aby zimný semester nového akademického roka 2020/2021 začali až 28. septembra, viaceré tak neurobia. Študenti sa začnú vzdelávať už zväčša o týždeň skôr, teda od 21. septembra.

10:23 V Rusku presiahol počet obetí koronavírusu 16 000.

Za uplynulých 24 hodín pribudlo v krajine 4785 nových prípadov nákazy a 110 úmrtí. Celkovo sa v krajine nakazilo už 942 106 ľudí a 16 099 ochoreniu COVID-19 podľahlo.

10:18 V Maďarsku sa začali sa oslavy sviatku sv. Štefana s prísnymi opatreniami.

Vztýčením štátnej vlajky na budapeštianskom Kossuthovom námestí sa vo štvrtok začali ústredné oslavy štátneho sviatku prvého uhorského kráľa sv. Štefana.

Tohtoročný sviatok poznačili opatrenia proti šíreniu nového druhu koronavírusu. Mnohé z tradičných podujatí, vrátane večerného ohňostroja na Dunaji, sa neuskutočnia.

10:14 SLOVENSKO Sezónnych pracovníkov pozitívne testovali na koronavírus vo firme Agromačaj.

Súvisiaci článok Nákaza prichádza z cudziny. Nie s dovolenkármi, ale so sezónnymi pracovníkmi Čítajte 

Spoločnosť sama priznala, že 19. augusta zaznamenala 30 prípadov potvrdenia ochorenia COVID-19 u zahraničných sezónnych pracovníkov z Ukrajiny.

Informáciu priniesol spravodajský portál TV JOJ.

Všetkých izolovala do špeciálne vyčlenených ubytovacích priestorov. Prípady sa týkali dvoch ubytovacích zariadení, v ktorých bývali zamestnanci pracujúci na poliach.

„Na základe komunikácie s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva sme zamestnancov presunuli do karanténnej ubytovne oddelenej od našich ostatných zamestnancov.

Rovnako sme identifikovali aj ich blízke kontakty, ktorých sme tiež umiestnili do samostatnej karanténnej ubytovne," povedal konateľ spoločnosti Juraj Mačaj.

10:01 SLOVENSKO Na Slovensku pribudlo 80 nových prípadov koronavírusu.

V laboratóriách otestovali 3435 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 17 pacientov.

Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií.

Ochorenie COVID-19 sa podľa ministerstva zdravotníctva potvrdilo u 28 mužov a 52 žien vo veku od troch do 94 rokov.

Aktuálne sa tak na Slovensku nachádza 1055 aktívnych prípadov, čo je najviac od začiatku pandémie. Dosiaľ najvyšší počet aktívnych infekcií bol zaznamenaný 22. apríla (1022).

"V nemocniciach je hospitalizovaných 59 ľudí, z nich potvrdené ochorenie COVID-19 má 44 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú štyria ľudia, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú štyria pacienti," spresnil rezort zdravotníctva.

Z ochorenia sa tak doteraz zotavilo celkovo 2014 pacientov. Aktívnych prípadov ochorenia na Slovensku je aktuálne 1055. Počas stredy nepribudli žiadne úmrtia pacientov na nový koronavírus, Slovensko tak stále eviduje celkovo 33 úmrtí.

Sedemdňový kĺzavý medián je na hodnote 54, čo je najvyššia hodnota od 22. apríla.

9:20 Ukrajina hlási ďalší rekordný prírastok nakazených koronavírusom.

Za posledných 24 hodín pribudlo v krajine 2134 nových prípadov. Nákaze podľahlo ďalších 40 ľudí. Včera krajina zaznamenala 1967 nových prípadov, čo bol doterajší rekord. Oznámil to minister zdravotníctva Maksym Stepanov.

08:45 Americká centrálna banka očakáva, že koronavírus bude mať výrazný, negatívny vplyv na ekonomiku, ukázala v stredu (19. 8.) večer zverejnená zápisnica z júlového (28. a 29. 7.) zasadnutia menového výboru.

Členovia menového výboru vyjadrili na svojom poslednom zasadnutí obavy týkajúce sa budúcnosti ekonomiky. Nový koronavírus bude podľa nich ďalej dusiť rast a predstavuje tiež nebezpečenstvo pre finančný systém.

08:31 V Nemecku pribudlo za stredu 1707 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu. Ide o najvyšší počet od 26. apríla, keď bolo hlásených 1737 nakazených.

Počet osôb, ktoré mali pozitívne výsledky testov na koronavírus SARS-CoV-2, tak v Nemecku od začiatku pandémie stúpol na 228 621. Počet úmrtí na komplikácie spôsobené ochorením COVID-19 sa zvýšil o desať na 9253.

07:50 Počet prípadov koronavírusu v Kolumbii prekročil číslo 500 000, pričom ľudí, ktorí mu podľahli, je už takmer 16 000.

Kolumbia sa blíži ku koncu päťmesačného obdobia obmedzenia pohybu obyvateľstva.

Kolumbia má 502 178 potvrdených prípadov nákazy a eviduje 15 979 súvisiacich úmrtí, aktívnych prípadov je 158 893, oznámilo tamojšie ministerstvo zdravotníctva.

Prezident Iván Duque vyhlásil celoštátne obmedzenie pohybu obyvateľstva - takzvaný lockdown - koncom marca.

Väčšina podnikov v tejto andskej krajine sa postupne otvára alebo funguje na báze doručovacích služieb. Lockdown bude v platnosti do konca augusta.

7:15 SLOVENSKO Reportérka domácej redakcie SME Daniela Hajčáková odpovedá na otázky Kataríny Kozinkovej o tom, ako budú fungovať materské, základné a stredné školy v novom školskom roku.

Prejdeme si celý deň: ako rodič dieťa odovzdá škole, aké potvrdenie bude podpisovať a čo dieťaťu pribalí, ako bude vyzerať vyučovanie a prestávky, ako budú fungovať jedálne a ako to bude vyzerať poobede - družina, školské krúžky aj ZUŠky. Ako to bude v škôlkach? A čo keď sa v škole objaví podozrivý alebo nakazený žiak či učiteľ?

Načítavam video...

6:28 Česko potvrdilo k polnoci zo stredy na štvrtok 316 nových prípadov nákazy koronavírusom v priebehu uplynulých 24 hodín. Laboratóriá v utorok otestovali 6 808 vzoriek.

Celkovo v krajine potvrdili 20 798 prípadov nákazy. Chorobe Covid-19 podľahlo 404 pacientov. Aktuálne chorých je 4 778 ľudí. Z nich je 112 hospitalizovaných.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako umocniť svoju lásku k Chorvátsku? Vlastným apartmánom!
 2. Odliv mozgov pokračuje. Ako dostať mladých domov?
 3. Slovenských tridsiatnikov láka zakladanie fondov
 4. Leto v Rakúsku: Keď vás cisár pozve k stolu
 5. Bratislavský realitný trh oživí GALVANIA rezidencie
 6. Lenivá kuchárka: Zdravý obed či večeru uvaríte za pár drobných
 7. Kúpele sú liečivý celok, Thermia jeho kráľovná!
 8. VELUX zmapoval kvalitu interiérov slovenských domácností
 1. Wüstenrot rástol v životnom poistení o takmer 40 percent
 2. Odliv mozgov pokračuje. Ako dostať mladých domov?
 3. Máte doma SodaStream? Vymeňte si bombičku pohodlne z gauča
 4. Slovenských tridsiatnikov láka zakladanie fondov
 5. Leto v Rakúsku: Keď vás cisár pozve k stolu
 6. Na krásnom, modrom Jadrane
 7. Bratislavský realitný trh oživí GALVANIA rezidencie
 8. Ako umocniť svoju lásku k Chorvátsku? Vlastným apartmánom!
 1. Lenivá kuchárka: Zdravý obed či večeru uvaríte za pár drobných 12 838
 2. Leto v Rakúsku: Keď vás cisár pozve k stolu 5 796
 3. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž 5 293
 4. Odliv mozgov pokračuje. Ako dostať mladých domov? 3 835
 5. Vydavateľstvo Petit Press so štyrmi Novinárskymi cenami 2 421
 6. Ako umocniť svoju lásku k Chorvátsku? Vlastným apartmánom! 1 691
 7. 5 najčastejších chýb pri zateplení šikmej strechy: vyhnite sa im 1 529
 8. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách? 1 341
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Matovič na mňa neútočí, lebo ho nepodrážam.


a 1 ďalší 3m
Opozičný poslanec Ľuboš Blaha.

Na SAV nevedia, či Dinušov odchod súvisí s vydaním publikácie Lenin a 21. storočie.


SITA 11m
Lacné palivá už pre Slovákov v Maďarsku nebudú.

Zmenu predstavila Orbánova vláda.


38m
Ján Kán prichádza na Okresný súd v Banskej Bystrici. Archívna fotografia z roku 2017.

Dostal 10 rokov nepodmienečne, rozsudok ešte nie je právoplatný.


TASR 2 h
SkryťZatvoriť reklamu