SME
Streda, 14. apríl, 2021 | Meniny má JustínaKrížovkyKrížovky

Koronavírus na Slovensku: Plošné testovanie nemusí stačiť, v hre je aj lockdown (minúta po minúte)

Celkový počet nakazených na Slovensku dosiahol číslo 33 602. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 98 obetí.

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem

Pozrite si aktuálnu mapu šírenia koronavírusu na Slovensku >>>

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Načítavam video...

Koronavírus na Slovensku: Priebeh pandémie sledujeme naživo (minúta po minúte)

22:00 SVET Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za sledovanie.

Skryť Vypnúť reklamu

21:30 SVET Brazílsky prezident Jair Bolsonaro zrušil nákup 46 miliónov dávok potenciálnej koronavírusovej vakcíny CoronaVac, ktorý len deň predtým oznámil minister zdravotníctva Eduardo Pazuello.

Ten o nákupe informoval spolu s Joaom Doriaom, guvernérom štátu Sao Paulo a politickým oponentom Bolsonara. Štát Sao Paulo na vývoji vakcíny spolupracuje s čínskou spoločnosťou SinoVac, ktorá priamo na mieste vykonáva klinické testy.

"Občania Brazílie nebudú nikoho pokusnými králikmi," uviedol Bolsonaro na sociálnej sieti a dodal, že očkovacia látka CoronaVac ešte neprešla skúšobným procesom. "Rozhodol som, že takúto vakcínu nekúpime," uzavrel.

21:00 SVET Brazílsky dobrovoľník v klinických testoch vakcíny COVID-19, ktorú vyvíja firma AstraZeneca spolu s Oxfordskou univerzitou zomrel na komplikácie spôsobené Covid-19, informovala o tom brazílska Národná agentúra pre dohľad nad zdravím. Testy vakcíny však budú pokračovať. V Brazílii sa na štúdii zúčastňuje 8 000 dobrovoľníkov.

Skryť Vypnúť reklamu

„Po dôkladnom vyhodnotení prípadu v Brazílii neexistujú obavy z bezpečnosti klinických testov,“ reagoval podľa Guardianu hovorca Oxfordskej univerzity.

Zosnulý dobrovoľník bol údajne v placebo skupine a vakcínu nedostal, informuje Bloomberg s odvolaním sa na svoje zdroje.

20:22 SVET Rakúsko za posledných 24 hodín zaznamenalo 1958 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Ide o doteraz najvyšší denný nárast-

20:08 SVET Francúzska vláda zvažuje predĺženie stavu zdravotnej núdze v dôsledku narastajúceho počtu prípadov nákazy koronavírusom až do polovice februára.

19:40 SLOVENSKO Na ministerstve zdravotníctva rokuje pandemická komisia.

19:28 SVET Španielsko sa stalo prvou krajinou Európskej únie, kde zaznamenali viac než milión potvrdených prípadov nákazy koronavírusom.

Skryť Vypnúť reklamu

Podľa údajov ministerstva zdravotníctva tam za uplynulých 24 hodín pribudlo 16 973 infikovaných, čím ich celkový počet stúpol na 1 005 295. O 156 na 34 366 sa zvýšil aj počet úmrtí.

Španielsko je po USA, Indii, Brazílii, Rusku a Argentíne šiestou krajinou sveta, ktorá prekročila míľnik milión nakazených.

19:00 SVET V Česku dnes do 18.00 hod. potvrdili rekordných 8 840 nových prípadov. Ide o prekonanie najvyššieho priebežného prírastku z predchádzajúceho dňa, keď úrady hlásili ďalších 6814 infikovaných.

18:19 SLOVENSKO Priestory na plošné testovanie nebudú v obci Klenovec v Rimavskosobotskom okrese problémom, pretože samospráva disponuje viacerými vhodnými budovami. Uviedla to starostka Zlata Kaštanová.

18:00 SLOVENSKO Ako to bude s testovaním? Čo všetko už zabezpečil štát? A bude povinná karanténa, ak sa človek nedostaví na testovanie?

Skryť Vypnúť reklamu

Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s ministrom obrany za OĽANO Jaroslavom Naďom >>>>

Načítavam video...

17:44 SVET Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn bol dnes pozitívne testovaný na koronavírus.

Okamžite nastúpil do domácej karantény a zatiaľ pociťuje len symptómy prechladnutia.

17:40 SLOVENSKO Bardejovská radnica sa intenzívne pripravuje na plošné testovanie na COVID-19. Ako informoval hovorca mesta Štefan Hij, väčšinu požiadaviek zo strany štátu sa podarilo zabezpečiť.

"Niektoré otázky však aj tak ostali otvorené. Medzi nimi azda najpálčivejšia otázka uchovávania, manipulácie a najmä likvidácie biologického odpadu, ktorý vznikne pri testovaní. Tento problém však budeme v priebehu najbližších hodín konzultovať s príslušníkmi ministerstva obrany a ďalšími kompetentnými orgánmi a veríme v jeho vyriešenie," uviedol Hij.

Skryť Vypnúť reklamu

V meste sa testovanie uskutoční na 14 odberných miestach od piatka do nedele, vždy od 08.00 h do 20.00 h.

17:35 SVET Počet nových prípadov nákazy koronavírusom na 100-stotisíc obyvateľov za sedem dní dnes presiahol v Nemecku hranicu 50, čiže limit znamenajúci sprísnenie protipandemických opatrení. Oznámil to Inštitút Roberta Kocha s tým, že ešte v utorok bola týždňová incidencia na úrovni 48,6 a v stredu sa zvýšila na 51,3.

17:33 SLOVENSKO Ministerstvo financií dalo do pripomienkového konania návrh na úver od Európskej únie vo výške 630,88 milióna eur. Účelom je financovanie vybraných výdavkov štátneho rozpočtu vynaložených na zmiernenie negatívnych následkov pandémie ochorenia COVID-19.

17:30 SVET V Rumunsku za posledných 24 hodín pribudlo 4 848 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je doteraz najvyšší denný prírastok infikovaných od vypuknutia pandémie.

Skryť Vypnúť reklamu

Rekordný denný nárast však môže súvisieť aj s tým, že v Rumunsku vykonali za posledných 24 hodín doteraz najviac testov na odhalenie infikovaných, a to až 37 025.

Od začiatku pandémie zaznamenalo Rumunsko celkovo 191 102 prípadov nákazy. Na komplikácie spojené s koronavírusom tam zomrelo za posledných 24 hodín 69 ľudí. Celková bilancia sa tak zvýšila na 6 065 potvrdených úmrtí.

17:18 SLOVENSKO Situácia v Nemocnici s poliklinikou sv. Jakuba v Bardejove v súvislosti s výpadkom zdravotníckych pracovníkov sa v súčasnosti nezhoršuje.

Aktuálne je podľa jej riaditeľa Mariána Petka celkovo 96 zamestnancov práceneschopných alebo na OČR.

Nemocnica však pripravuje ďalšie oddelenie pre pacientov s ochorením Covid-19.

17:13 SLOVENSKO Od začiatku tohto týždňa je prešovský kraj pripravený poskytnúť ubytovanie pre zdravotníkov, záchranárov či príslušníkov armády, ktorí prišli do kontaktu s pozitívne testovanými pacientmi a nechcú ohroziť svojich príbuzných.

Skryť Vypnúť reklamu

Na karanténne ubytovanie kraj určil internát Strednej odbornej školy ekonomiky, hotelierstva a služieb Jána Andraščíka v Bardejove a ubytovňu Strednej odbornej školy technickej na Kukučínovej ulici v Poprade.

V prípade požiadavky budú vyčlenené kapacity aj v ubytovni Strednej odbornej školy drevárskej vo Vranove nad Topľou a na internáte Strednej odbornej školy polytechnickej a služieb vo Svidníku.

17:08 SVET V Brazílii za predchádzajúci deň pribudlo 23 227 nakazených koronavírusov a 661 úmrtí spojených s diagnózou Covid-19.

Krajina sa pripravuje na rozsiahly program očkovania obyvateľstva, v rámci ktorého zaobstará vakcíny z Číny.

Brazília od začiatku epidémie eviduje 5,3 milióna nakazených. V celosvetovom rebríčku figuruje na tretej priečke na svete za USA a Indiu. V počte úmrtí je na druhom mieste za USA. Podľa úradov stúpla bilancia úmrtí na 154 837.

Skryť Vypnúť reklamu

16:57 SVET Má Česká republika najhoršieho premiéra v Európe? Andrej Babiš povedal na tlačovej konferencii, kde vláda oznamovala nové reštrikcie: „Neviem, aké chyby sa stali, neviem, kde je nejaký zásadný problém.“ Viac v komentári Petra Šabatu.

16:55 SLOVENSKO Priemysel po koronakríze? Mal by byť viac smart. Kam smerujú modernizačné trendy v priemysle? Č

o môže urobiť štát, čo firmy a čo vzdelávací systém? O východiskách slovenského hospodárstva diskutujú slovenskí odborníci aj s účasťou ministra hospodárstva Richarda Sulíka.

Načítavam video...

16:48 SVET Česko je teraz tridsiatou najpostihnutejšou krajinou na svete v súvislosti s epidémiou koronavírusu a eviduje takmer 194-tisíc prípadov nákazy.

V Česku od štvrtkového rána začne platiť obmedzenie voľného pohybu, zatvárajú sa tiež maloobchodné predajne. Čo tomuto stavu predchádzalo?

Skryť Vypnúť reklamu

16:45 SLOVENSKO Úrad verejného zdravotníctva vydal odporúčania pre posilnenie imunitného systému pred začiatkom chrípkovej sezóny.

16:40 SLOVENSKO Finančná správa podá pomocnú ruku daňovníkom, ktorí pre nepriaznivú finančnú situáciu nebudú môcť zaplatiť daň z príjmov v lehote splatnosti, teda do 2. novembra tohto roka.

Povoliť odklad platenia dane, resp. splátky môže správca dane len na základe doručenej žiadosti.

16:35 SLOVENSKO Košický samosprávny kraj začal testovať na COVID-19 prostredníctvom vlastného mobilného odberového miesta. Umiestnené je na Ostrovského ulici v Košiciach v areáli krajskej strednej odbornej školy.

"Testovaním prešlo približne 70 zamestnancov úradu Košického samosprávneho kraja, všetci mali negatívny výsledok," informovala hovorkyňa predsedu Košického samosprávneho kraja Anna Terezková.

Skryť Vypnúť reklamu

Okrem pevného bodu má kraj k dispozícii aj odberové vozidlo, ktoré by sa postupne malo presunúť do ďalších regiónov kraja.

16:18 SLOVENSKO Slovenská obchodná a priemyselná komora vníma zámer celoplošného testovania na COVID-19 z pohľadu ekonomiky ako vrcholne rizikový a z pohľadu riešenia situácie v oblasti zdravia ako nedomyslený, bez riadneho manuálu postupnosti krokov po testovaní.

Komora upozorňuje, že v doterajšej histórii Slovenska nebola pravdepodobne takáto rozsiahla akcia dotýkajúca sa každého občana pripravovaná v takom utajení, bez konzultácie s tými, ktorých sa dotýka.

16:13 SVET Francúzska vláda zvažuje predĺženie núdzového stavu až do 16. februára. Návrh zákona by poslanci mali prerokovať cez víkend. Núdzový stav, ktorý sa skončil 10. júla, opäť platí od 17. októbra.

Skryť Vypnúť reklamu

Vládny kabinet vo štvrtok oznámi, že "istý počet departmentov sa posunie do kategórie s najvyšším rizikom" nákazy koronavírusom. V niektorých nových oblastiach by tak mohol začať platiť zákaz vychádzania od 21:00 do 6:00, ktorý už teraz musia dodržiavať obyvatelia Paríža, Marseille a ďalších miest.

Načítavam video...

16:02 SLOVENSKO Všeobecný lekár pre dospelých František Šarišský starší z Humenného podľa vyjadrení kolegov ešte v piatok ordinoval. Necítil sa však dobre, mal problémy s dýchaním a v sprievode syna, tiež lekára, išiel do nemocnice. V nedeľu zomrel.

15:55 SLOVENSKO V obci Sačurov v okrese Vranov nad Topľou sa na testovanie obyvateľov zatiaľ nepripravujú. Chýbajú im potrebné inštrukcie.

Starosta Peter Barát poukázal na otázky súvisiace s dobrovoľníkmi či vzniknutým odpadom.

Skryť Vypnúť reklamu

"Keď príde ako dobrovoľník, dostane sedem eur za hodinu. Ale kto s tým dobrovoľníkom akú zmluvu uzatvorí? Poistenie na ten deň treba? Dotyčný, keď sa pri testovaní nakazí, kto za to bude zodpovedný? Po testovaní ostane biologický odpad. Kto to vezme a zneškodní? Kto za to zaplatí? Obec nemôže odoberať nebezpečný odpad. Čo s ním bude?" ​​​​

15:50 SLOVENSKO Kúpeľné mesto Dudince v Krupinskom okrese potrebuje zabezpečiť celoplošné testovanie ľudí na ochorenie COVID-19 nielen Dudinčanom, ale aj kúpeľným hosťom, povedal primátor Dudiniec Dušan Strieborný.

Mesto má len jeden volebný obvod, druhý však chcú pre hostí vytvoriť. Samospráva má premyslené, kde by mohlo testovanie byť. Sú to telocvičňa a športový areál, kultúrny dom podľa primátora nespĺňa požadované parametre.

Skryť Vypnúť reklamu

15:43 SVET Rozhodnutie holandskej kráľovskej rodiny odísť na dovolenku do Grécka počas čiastočného zatvorenia krajiny sa stalo terčom kritiky.

Kráľ Viliam Alexander a jeho rodina odleteli na polostrov Peloponéz, ale o necelý deň neskôr sa po ostrej kritike vládnych aj opozičných strán vrátili.

Ukázalo sa, že domov odleteli v sobotu 17. októbra iba kráľ a kráľovná so svojou najmladšou dcérou Arianou. Korunná princezná Amalia a jej sestra Alexia prileteli z Grécka do Holandska až v utorok večer, tri dni po svojich rodičoch.

15:40 SLOVENSKO Firmy a spoločnosti, ktoré zamestnávajú viac ako 5 000 zamestnancov, budú môcť svoj personál testovať v rámci vlastných kapacít mimo celoplošného testovania obyvateľstva. Antigénové testy im dodá rezort obrany.

Skryť Vypnúť reklamu

Podmienkou je, aby spoločnosti výsledky testovania poskytli Národnému centru zdravotníckych informácií .

15:37 SLOVENSKO Testy odhalili koronavírus aj u dvoch vojakov , ktorí pomáhali pracovníkom Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Prievidza so sídlom v Bojniciach.

15:35 SLOVENSKO Štát plánuje vyčleniť celkovú sumu sto miliónov eur , ktorou sa má pokryť pomoc pre celý sektor, teda reštaurácie, hotely, lanovky, cestovné kancelárie a agentúry či turistických sprievodcov. Ako to bude fungovať, vysvetľuje INDEX.

15:20 SVET V Česku stúpajú nielen počty nakazených a hospitalizovaných, v pondelok 19. októbra skokovo pribudli aj ľudia, ktorí s nákazou zomreli. Podľa ministerstva zdravotníctva ich bolo 97.

Do Česka príde bojovať s pandémiou aj 28 vojenských lekárov z USA. Pomoc zdravotníkov z Texasu a Nebrasky dohodol s americkým veľvyslancom v Česku Stephenom Kingom český vicepremiér a minister vnútra Jan Hamáček.

Skryť Vypnúť reklamu

Kliknite sem, ak sa vám graf nezobrazuje správne.

15:15 SLOVENSKO Po najnovších epidemiologických opatreniach museli nitrianske divadlá rovnako ako na jar opäť zrušiť plánované predstavenia.

S divákmi sa tak museli na čas rozlúčiť Staré divadlo Karola Spišáka, Nové divadlo i Divadlo Andreja Bagara.

15:10 SLOVENSKO Polícia upozorňuje na hoax o zavádzaní nanočipov pri plošnom testovaní obyvateľstva na COVID-19.

Hoax varuje ľudí, že im pri plošnom testovaní bude zavedený nanočip a nano boty, ktoré sa aktivujú po spustení 5G siete.

Podľa statusu má byť Slovensko testovacou krajinou toho, ako nové nanočipy na ľuďoch fungujú.

15: 07 SLOVENSKO Početnejšie prípady nákazy v priebehu utorka hlásili najmä regionálne úrady verejného zdravotníctva v Bardejove, Bratislave, Čadci, Košiciach, Martine, Nitre, Prešove a Trnave.

Na Orave a v okrese Bardejov išlo najmä o dohľadané kontakty, objavujú sa však aj prípady bez súvisu so staršími či novšími ohniskami nákazy.

V Košiciach, Čadci a Žiline hlásia šírenie najmä medzi príbuznými, z čoho následne vznikajú tzv. rodinné klastre, teda navzájom epidemiologicky súvisiace prípady v rodinách. Evidované sú aj dohľadané kontakty, ale aj nové ohniská.

14:55 SLOVENSKO Minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) vyzval dôchodcov, aby zvážili akékoľvek cestovanie. Podotkol, že vo vlakoch ich cestuje ešte viac ako počas prvej vlny koronakrízy.

"Na rozdiel od prvej vlny máme dôchodcov, a najmä dôchodcov, rádovo trojnásobne viac vo vlakoch v zmysle bezplatnej železničnej dopravy," priblížil minister.

V marci a apríli bolo vo vlakoch 3 000 až 6 000 dôchodcov maximálne. V súčasnosti je vo vlakoch denne 16 000, niekedy až 20 000 dôchodcov.

14:48 SLOVENSKO Nitrianska radnica sa pripravuje na plošné testovanie obyvateľov.

„Za deväť dní máme v Nitre zabezpečiť testovanie obyvateľov. Stále je však veľa dôležitých informácií, ktoré nám chýbajú. Pre úspešný priebeh testovania zástupcovia samospráv v rámci únie miest spracovali niekoľko desiatok spoločných otázok. Odpovede stále nemáme. Čas sa kráti. Bol by som veľmi nerád, keby sa prípadný neúspech zvalil potom na samosprávy,“ poznamenal viceprimátor Nitry Daniel Balko.

14:43 SLOVENSKO Okrem jedného e-mailu od zástupcu armády nemá samospráva mesta Revúca žiadne relevantné informácie o nadchádzajúcom plošnom testovaní. Povedal to Július Buchta, primátor mesta Revúca.

„V utorok som dostal e-mail od majora z chemického práporu rožňavských kasární s tým, že budúci týždeň 26. až 28. októbra prídu aj s hygienou na kontrolu a odsúhlasenie miestností, či vyhovujú, alebo nevyhovujú,“ ozrejmil primátor.

Dodal, že samospráva však zatiaľ od spomínaného zástupcu armády nemá ani presný termín, kedy na kontrolu prídu.

14:39 SLOVENSKO Zabezpečovať celoplošné testovanie za minimálny čas a s minimom informácií je veľmi komplikované. Povedal to Dušan Jendrašík, prednosta mestského úradu v Námestove.

V oravskom meste sa bezpečnosť dobrovoľníkov a pomocníkov budú snažiť zabezpečiť vo vlastnej réžii, keďže zatiaľ nevedia, či bude zabezpečená zo strany štátu.

"Ľudí zatiaľ dosť nemáme, uvidíme, ako sa situácia vyvinie a koľko ich budeme vedieť zabezpečiť," doplnil Jendrašík.

14:36 SLOVENSKO Môžem si čerpať PN, ak na testovanie nepôjdem? A čo ak pôjdem a zistia, že som pozitívny? INDEX prináša odpovede na najčastejšie otázky v súvislosti s testovaním a izoláciou.

14:32 SLOVENSKO Pre výskyt ochorenia COVID-19 medzi pedagógmi a žiakmi sú v Prešove zatvorené tri základné školy a vyučovanie dočasne prebieha dištančnou formou.

"Po základnej škole na Šrobárovej ulici, ktorá je uzavretá od 9. októbra boli zatvorené aj školy na Šmeralovej a Sibírskej ulici," informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.

14:30 SLOVENSKO Banská Bystrica počíta v súvislosti s chystaným celoplošným testovaním zhruba so 60 odberovými miestami. Majú byť rovnomerne rozdelené po celom meste, respektíve sídliskách a obyvatelia si sami vyberú, kam pôjdu na testovanie.

14:22 SVET Slovinské a chorvátske úrady oznámili najvyššie denné prírastky nakazených koronavírusom od začiatku pandémie. V Chorvátsku testy potvrdili u ďalších 1424 ľudí a v Slovinsku je 1 503, čo je bezmála dvakrát viac ako minulý týždeň.

V štvormiliónovom Chorvátsku od začiatku pandémie pozitívne testovali 28 287 ľudí, z ktorých zomrelo 393. Chorváti musia podľa vládnych nariadení nosiť rúška vo vnútorných priestoroch, obmedzené sú počty návštevníkov v baroch a reštauráciách a zhromaždenia presahujúce 50 osôb musia povoliť úrady.

Slovinsko tento týždeň vyhlásilo na 30 dní stav núdze a zaviedlo zákaz vychádzania medzi deviatou hodinou večer a šiestou rannou. Celkovo sa v tejto dvojmiliónovej alpskej krajine od vypuknutia epidémie nakazilo takmer 16 000 ľudí, 200 z nich zomrelo.

14:20 SLOVENSKO Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nominant Sme rodina) uviedol, stálo za to počkať si na 100-miliónovú pomoc pre cestovný ruch.

Stomiliónová schéma pomoci má pokryť celý segment cestovného ruchu.

„Na základe zákona bude schéma predložená na Protimonopolný úrad a potom na notifikáciu Európskej komisii,“ špecifikovala štátna tajomníčka rezortu Katarína Bruncková.

Zároveň žiada uchádzačov o trpezlivosť, kým sa schéma začne realizovať. „Pevne verím, že už na konci tohto roka budeme môcť reálne začať vyplácať peniaze jednotlivým žiadateľom,“ uviedla.

14:05 SLOVENSKO Maloobchodníci vedia zvládnuť výpadok pár zamestnancov izolovaných pre koronavírus, nie sú však pripravení na výpadok väčšieho množstva zamestnancov z dôvodu možnej 10-dňovej karantény. Uviedol to v reakcii na plánované celoplošné testovanie obyvateľstva predseda Iniciatívy slovenských maloobchodníkov Daniel Krakovský.

13:58 SLOVENSKO Predseda parlamentu a koaličnej strany Sme-rodina Boris Kollár nepovažuje za správne nútenie obyvateľstva k testovaniu pod hrozbou sankcií. Kollár uviedol, že ak odborníci plošné testovanie odobria, prispeje k vysvetľovacej kampani s cieľom čo najvyššej účasti obyvateľstva na testovaní.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak vyhlásil, že v zariadeniach v gescii jeho rezortu už testovanie prebieha.

13:55 SVET Najvyšší denný prírastok nakazených vírusom SARS-CoV-2 ohlásilo aj Švajčiarsko, ktoré má spoločné štatistiky spolu s Lichtenštajnskom. Pribudlo 5 596 infikovaných, pozitívnych je 19,8 percenta všetkých testovaných. Celkovo sa vo Švajčiarsku, ktoré má zhruba 8,5 milióna obyvateľov, a v Lichtenštajnsku s 38 000 občanmi, od začiatku epidémie nakazilo 91 763 ľudí. S diagnózou Covid-19 ich zomrelo 1 856.

13:40 SLOVENSKO Na mestský úrad v Nitre sa hocikto od pondelka nedostane. Výnimku majú len vopred dohodnuté stretnutia, zasadnutia komisií a výborov mestských častí.

Ľudia si svoje záležitosti naďalej vybavia v klientskom centre. Ich počet je však obmedzený, navigujú ich úradníci.

Sobáše zatiaľ stopku nedostali. „Niektorí snúbenci ich zrušili, ale pokles nie je dramatický. Napríklad v „magický“ dátum 10. 10. 2020 bolo nahlásených osem sobášov, z čoho sa šesť konalo, jeden bol pre pandémiu zrušený a jeden bol preložený,“ upresnil hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek.

13:38 SLOVENSKO Nedeľňajší futbalový zápas medzi Dunajskou Stredou a Slovanom Bratislava sa zrejme bude hrať pred fanúšikmi.

Dunajská Streda ponúka držiteľom permanentiek nechať sa zadarmo otestovať. Ak budú mať negatívny test na nový koronavírus, môžu sledovať zápas z tribún.

13:33 SLOVENSKO Samospráva Banskej Štiavnice už má vytipované miesta, kde by sa malo uskutočniť plošné testovanie obyvateľstva. Pomoc pri organizácii chce mesto hľadať aj u dobrovoľníkov.

13:31 SLOVENSKO Prevádzku piatkových a nedeľňajších posilových autobusových spojov pre žiakov stredných škôl v Prešovskom kraji prerušia. Zmeny nastanú v piatok 23. októbra.

13:25 SLOVENSKO Zabezpečenie ochranných pomôcok vo vlastnej réžii v súvislosti s plošným testovaním prekvapilo obec Zborov v Bardejovskom okrese.

Starosta Ján Šurkala uviedol, v utorok ich navštívila armáda. "Čo sa týka ochranných pomôcok, dali nám stanovisko, ktoré nás dosť nemilo prekvapilo, že každá zo zúčastnených zložiek, ktorá bude na testovaní súčinná - armáda, zdravotníci a samospráva, má pre svojich ľudí zabezpečiť ochranné pomôcky sama."

13:20 SLOVENSKO Občianske združenie Úsmev ako dar tvrdí, že v súvislosti s pandémiou nebude schopných pokryť svoje bežné výdavky až 17 000 rodín. Preto pokračuje vo verejnej zbierke #KoniecZlýmSnom na pomoc dotknutým rodinám.

V jarnej zbierke sa podarilo združeniu vyzbierať takmer 35.000 eur. Použité boli na pomoc 784 rodinám. Ľudia sa naďalej môžu zapojiť do zbierky na stránke Úsmev ako dar.

13:15 SVET Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová oznámila uzavretie kontraktu so spoločnosťou Johnson&Johnson na dodanie 400 miliónov dávok po vyvinutí vakcíny proti ochoreniu Covid-19.

13:10 SLOVENSKO Strana Za ľudí presadzuje, aby bola pri celoplošnom testovaní zabezpečená ochrana a bezpečnosť ľudí a aby štát zohľadnil špecifickú situáciu občanov, ktorí patria do zraniteľnej skupiny pre ich vek alebo zdravotný stav, uviedla predsedníčka strany a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová.

13:05 SVET Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v stredu oznámila, že európske štáty hlásili za minulý týždeň vyše 927 000 nových prípadov nákazy koronavírusom. Ide o najvyšší prírastok za jeden týždeň od začiatku pandémie.

Počet prípadov infekcie za uplynulý týždeň predstavuje nárast o 25 percent oproti týždňu predtým, ako aj 38 percent všetkých nových prípadov zaznamenaných po celom svete. Vyše polovicu nových prípadov na kontinente hlásili Rusko, Česko a Taliansko.

Počet úmrtí v Európe v porovnaní s predchádzajúcim týždňom narástol až o jednu tretinu.

12:58 SLOVENSKO Hrozenie občanom lockdownom je snaha vystrašiť ich, vyhlásil líder strany Hlas-sociálna demokracia Peter Pellegrini.

Expremiér uviedol, že vláda nepozná odpovede na otázky samospráv o zabezpečení a priebehu plošného testovania.

12:52 SLOVENSKO "Všetky otázky typu, kto zabezpečí dobrovoľníkov, ako dobrovoľníci budú chránení, či môžu nakladať s osobnými údajmi, ktoré vygenerujeme v rámci evidencie obyvateľstva, či ich bude dostatok, a mnohé ďalšie otázky, stále nie sú zodpovedané. Nevieme, ako bude zabezpečená priebežná hygiena. Na oficiálnej stránke ministerstva obrany sa síce nachádzajú všetky informácie o plošnom testovaní, ktoré sa začína 30. októbra, avšak chýbajú jasné informácie, usmernenia a odpovede na otázky samospráv, ale aj našich obyvateľov o pilotnom testovaní, ktoré nás čaká už o dva dni," povedal primátor Dolného Kubína Ján Prílepok.

12:48 SVET Česko sa vracia k obmedzeniam z jari. Na mimoriadnom rokovaní vláda rozhodla, že pre zlú epidemiologickú situáciu znovu sprísni opatrenia. Zatvoria sa obchody a služby, s výnimkou predajní so základným sortimentom.

"Ospravedlňujem sa, že som v minulosti túto možnosť vylúčil. Musíme v prvom rade ochrániť životy občanov," povedal premiér Babiš.

12:40 SVET Celkový počet potvrdených prípadov koronavírusu v Poľsku od začiatku epidémie prekonal hranicu dvestotisíc, pritom stotisíc v Poľsku prekročili 4. októbra. Denný prírastok v stredu dosiahol 10 040 nových infekcií.

V krajine s približne 37 miliónmi obyvateľov sa doteraz nakazilo 202 579 ľudí, z ktorých 3 851 ľudí zomrelo, z toho 130 za posledných 24 hodín. Zhruba 98 000 osôb sa z choroby vyliečilo. V nemocniciach leží 9 439 pacientov s diagnózou Covid-19, 757 z nich je pripojených na ventilátory.

12:35 SLOVENSKO Petržalka bude na pripravované celoplošné testovanie ľudí na COVID-19 potrebovať zhruba 200 dobrovoľníkov.

Petržalská samospráva upozorňuje, že nemá potrebné personálne kapacity, a preto uvíta pomoc dobrovoľníkov a administratívnych síl. Dobrovoľníci budú pomáhať pri organizácii, nie testovaní.

12:28 SLOVENSKO Poslanec Milan Mazurek z ĽSNS podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa v súvislosti s nákupom antigénových rýchlotestov.

Štát mal podľa neho uzatvoriť zmluvu na nákup testov na plošné pretestovanie obyvateľov s firmou Eurolab Lambda, ktorá mala mať v čase predloženia cenovej ponuky nedoplatky v Sociálnej poisťovni.

Načítavam video...

12:03 SLOVENSKO Slovensko má v súčasnej epidemiologickej situácii a jej vývoji dve možnosti. Buď lockdown celej krajiny, alebo plošné testovanie. Po rokovaní vlády to uviedol predseda vlády Igor Matovič. O ďalšom postupe sa má rozhodnúť v priebehu štvrtka, keď o 8.00 h zasadne Ústredný krízový štáb.

Ešte predtým v stredu bude rokovať konzílium odborníkov aj pandemická komisia.

Predseda vlády ďalej uviedol, že obmedzenia, ktoré platia od 15. októbra, sa na počtoch nakazených neprejavili a v hre je uzavretie krajiny po vzore Írska alebo Španielska.

Igor Matovič predpokladá, že pandemická komisia odporučí zavedenie lockdownu. Aby bolo uzavretie účinné, malo by trvať aspoň tri týždne a premiér očakáva v tomto prípade očakáva ekonomické straty približne dve miliardy eur.

Bez ohľadu na rozhodnutie odborníkov sa testovanie na Orave a v Bardejove v priebehu najbližšieho víkendu uskutoční.

Načítavam video...

12:00 SVET Rakúsko zaznamenalo najvyšší denný prírastok infikovaných koronavírusom od začiatku epidémie. Za posledných 24 hodín ich pribudlo 1 958.

Najviac nových prípadov opäť hlási hlavné mesto Viedeň. Od začiatku epidémie sa v Rakúsku, ktoré má asi 8,9 milióna obyvateľov, sa koronavírusom nakazilo viac ako 69 400 osôb, s ochorením Covid-19 zomrelo 925 nakazených. Vyše 52 600 ľudí ochorenie prekonalo. Hospitalizovaných je 960 pacientov, z toho 147 na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

11:45 SVET Mexická vláda žiada zavrieť cintoríny pre verejnosť pred príchodom Dňa mŕtvych, sviatku, ktorý každoročne začiatkom novembra priláka státisíce Mexičanov a zahraničných turistov.

Cintoríny spadajú pod správu miest a federálna vláda nemôže rozhodovať o zatvorení všetkých cintorínov v krajine. Námestník mexického ministra zdravotníctva zdôraznil, že rozhodujúcim faktorom na zamedzenie šírenia nákazy je vyhýbanie sa davom.

11:41 SLOVENSKO Zabezpečiť 42 administratívnych pracovníkov v 14 odberových miestach v súvislosti s plošným testovaním na ochorenie Covid-19 vníma mesto Bardejov ako problém.

Ním môže byť aj likvidácia použitého odberného materiálu.

Ako však uviedol hovorca mesta Bardejov Štefan Hij, vyvinú maximálne úsilie, aby splnili všetko, čo sa od nich očakáva.

11:40 SLOVENSKO Občania, ktorí sa zúčastnia na celoplošnom testovaní na COVID-19, sa pred testovaním budú musieť určenému pracovníkovi preukázať občianskym preukazom.

11:38 SLOVENSKO Epidemiologická situácia spojená s kapacitnými možnosťami nemocníc a predpokladaným vývojom je natoľko vážna, že si vyžaduje prijať aj ťažké rozhodnutia, jednou z možností je i tzv. lockdown.

Po rokovaní vlády to povedal minister vnútra Roman Mikulec, ktorý zároveň oznámil, že v stredu sa situáciou bude zaoberať pandemická komisia a vo štvrtok Ústredný krízový štáb.

11:33 SVET Najvyšší denný počet mŕtvych od vypuknutia pandémie zaznamenalo Rusko, kde za 24 hodín zomrelo 317 obyvateľov. Celkovo s ochorením Covid-19 zomrelo 24 952 ľudí. Úrady potvrdili 15 700 ďalších prípadov nákazy. Celkovo sa v krajine s približne 146 miliónmi obyvateľmi infikovalo od začiatku pandémie už 1 447 335 ľudí. Rusko je v tejto štatistike štvrtou najpostihnutejšou krajinou na svete po USA, Indii a Brazílii.

11:25 SLOVENSKO Biochemik Pavol Čekan hovorí o plošnom testovaní ako o "zaujímavom experimente". K Orave a Bardejovu , kde sa skúšobne testovať bude už tento víkend povedal, že môže byť validáciou logistiky.

Načítavam video...

11:22 SVET Test na koronavírus, ktorý v utorok absolvovala predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, bol negatívny.

Minulý štvrtok von der Leyenová po kontakte s nakazeným spolupracovníkom po necelej hodine opustila summit EÚ v Bruseli a odobrala sa do izolácie.

"Som rada, že vám môžem oznámiť, že výsledok môjho posledného testu bol negatívny," uviedla nemecká politička.

11:20 SLOVENSKO Výskyt ochorenia COVID-19 za posledných 14 dní na 10 000 obyvateľov.

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem

11:10 SLOVENSKO V rámci svojich technických, personálnych a priestorových kapacít bude mesto Stropkov súčinné pri plošnom testovaní na nový koronavírus, uviedol hovorca mesta Peter Novák. Vedenie mesta nateraz nevie, aké budú nároky a požiadavky na samosprávy.

11:05 SLOVENSKO Riešenie, s ktorým príde vláda pri zabezpečení plošného testovania, bude dostatočne komfortné, uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.

Hlavnou témou nie je problém, ako zabezpečiť motiváciu zúčastniť sa na testovaní, ale to, ako zvládnuť pretestovanie veľkej skupiny ľudí podieľajúcich sa napríklad na chode výrobného podniku.

„Je veľa organizácií, ktoré sa chcú nechať pretestovať, rozmýšľame nad tým, ako to efektívne zabezpečiť. Toto riešime skôr ako to, či niekto nechce prísť na testovanie,“ povedal minister Krajniak.

10:55 SLOVENSKO Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline otvorili pandemický pavilón pre starostlivosť o hospitalizovaných pacientov pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19.

10:45 SLOVENSKO Minister obrany Jaroslav Naď po rokovaní vlády informoval, že v súvislosti s rapídnym nárastom počtu prípadov ochorenia COVID-19
začína byť situácia veľmi zlá.

Ak sa nepristúpi k celoštátnemu testovaniu, v priebehu mesiaca sa môže znásobiť počet občanov, ktorých zdravotný stav si po nákaze koronavírusom bude vyžadovať hospitalizáciu, uviedol minister obrany.

Naď doplnil, že len plošné testovanie je jediná vec, ktorá môže Slovensko zachrániť pred lockdownom.

Jaroslav Naď ďalej uviedol, že testovanie bude od 2. novembra pravdepodobne prebiehať aj na hraničných priechodoch.

10:33 SLOVENSKO Občianske združenia Stopa a Prima pripravujú ľudí bez domova a ľudí pracujúcich v sexbiznise na plošné testovanie. Stále však nevedia, čo bude s tými, ktorí sa neotestujú.

"Je to náročné. Za minimálny čas musíme informovať a motivovať viac než 2 000 ľudí, ktorí žijú na uliciach mestských častí Petržalka, Staré mesto a Nové mesto," uvádza Občianske združenie Stopa.

Mimovládna organizácia pripomína, že domáca desaťdňová karanténa je v prípade týchto ľudí nereálna. Obáva sa, že nemá ani kapacitu dať ľudí do karantény.

10:20 SVET Minister vnútra Českej republiky Jan Hamáček oznámil, že sa nakazil koronavírusom.

10:00 SLOVENSKO Na Slovensku pribudlo 2 202 prípadov nákazy ochorením Covid-19, informoval Národné centrum zdravotníckych informácií. Laboratóriá v utorok vyhodnotili 13 832 testov, od začiatku testovania sa ich vykonalo 641 810.

Celkový počet pozitívne testovaných osôb stúpol na 33 602. Nepribudlo žiadne úmrtie, počet obetí v súvislosti s ochorením Covid-19 tak zostal 98.

Ministerstvo zdravotníctva informovalo, že v nemocniciach je hospitalizovaných 844 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 680 z nich. Na JIS je 18 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 58 pacientov. Vyliečilo sa ďalších 400 ľudí, celkovo sa už zotavilo 8 404 pacientov.

Aktívnych prípadov ochorenia je aktuálne 25 100.

Najviac pozitívnych prípadov pribudlo v Žilinskom kraji (524), nasleduje Prešovský kraj (493), Trenčiansky (212), Banskobystrický (210), Trnavský (202), Nitriansky (197), Bratislavský (183) a Košický kraj (181).

Je medzi nimi 1200 žien a 1002 mužov, sú vo veku od niekoľkých mesiacov do 95 rokov.

9:47 Premiér Igor Matovič na sociálnej sieti avizoval, že za utorok pribudol najvyšší denný prírastok osôb infikovaných koronavírusom.

9:25 SLOVENSKO Ministerstvo obrany zverejnilo základné informácie k celoplošnému testovaniu.

Testovanie bude dobrovoľné a budú sa na ňom môcť zúčastniť všetci od desať rokov. Testovanie prebehne v dvoch víkendoch po sebe od 30. októbra do 1. novembra 2020 a 6. až 8. novembra 2020, vždy od piatka do nedele.

Odporúča sa absolvovať obe testovania.

9:12 SLOVENSKO Doručovanie poštových zásielok Slovenskou poštou bude počas núdzového stavu obmedzené.

Vyplýva to z návrhu novely nariadenia vlády na vykonanie niektorých opatrení hospodárskej mobilizácie v súvislosti s vyhlásením núdzového stavu na zabezpečenie riešenia druhej vlny pandémie. Dôvodom prijatej novely je snaha o obmedzenie možností šírenia nákazy.

9:07 SVET Ukrajina zaznamenala najvyšší denný nárast počtu prípadov infekcie koronavírusu. Počet potvrdených prípadov infekcie sa za posledných 24 hodín zvýšil o 6 719 na celkovo 309 107.

Chorobe COVID-19 podľahlo v priebehu uplynulých 24 hodín 141 ľudí, čím celkový počet obetí pandémie v krajine stúpol na 5 927.

Z ochorenia sa za posledných 24 hodín uzdravilo 2 686 ľudí, od začiatku pandémie už 132 219.

9:00 SLOVENSKO - Starostovia 17 bratislavských mestských častí rešpektujú rozhodnutie vlády spustiť celoplošné testovanie ľudí.

Sťažujú sa však na nedostatok informácií. "Samosprávy majú skúsenosť s organizovaním volieb. Miesta i systém poznáme, k tomuto testovaniu však máme viacero otázok. Informácie dostávame postupne, máme ich však nedostatok a zo dňa na deň sa menia. Nevieme, s akými údajmi máme pracovať," povedal pre TASR starosta Záhorskej Bystrice a šéf Regionálneho združenia mestských častí hlavného mesta Jozef Krúpa.

Súvisiaci článok Sedem eur za testovanie? Dehonestujúce, vraví šéf súkromných lekárov Čítajte 

8:45 SLOVENSKO - Pilotné testovanie sa blíži. V oravských okresoch Tvrdošín, Námestovo a Dolný Kubín by sa malo začať už v piatok o ôsmej ráno.

Viacerí primátori a starostovia na Orave ale hovoria, že zatiaľ dostali od armády, ktorá ho organizuje, len kusé informácie. Čakajú na písomné pokyny.

Napríklad v Námestove má byť osem odberných miest. Koľko ľudí má zabezpečiť mesto, aby pomáhali, však primátor Milan Hubík (nezávislý) zatiaľ nevie.

8:39 SLOVENSKO - Vláda schválila novelu zákona o podpore cestovného ruchu, ktorá má pomôcť sektoru prekonať následky koronakrízy.

Schválený návrh vytvára legislatívny rámec pre tvorbu schém štátnej pomoci a minimálnej pomoci pre podniky v tomto odvetví. Schémy pomoci sa zameriavajú na oprávnené obdobie od začiatku druhého štvrťroka 2020 do 31. decembra 2020, ktoré slúžia k výpočtu predpokladanej výšky finančného príspevku. Podnikom bude udelený finančný príspevok za predpokladu, že sa im znížili tržby o viac ako 40 percent.

8:03 SVET - V Spojených štátoch zomrelo počas tohtoročnej pandémie o takmer 300-tisíc ľudí viac, než bolo obvyklé za rovnaký čas v predchádzajúcich rokoch. Uviedlo to americké Stredisko pre kontrolu a prevenciu chorôb s tým, že v polovici októbra oficiálne evidovalo 216-tisíc mŕtvych po nákaze koronavírusom.

Epidemiológovia zo strediska dodávajú, že oficiálne počty obetí s Covidom-19, ktoré sa na zvýšenej úmrtnosti podieľajú približne dvomi tretinami, sú podhodnotené.

Na zvýšení úmrtnosti v čase pandémie majú podľa nich vplyv aj ďalšie skutočnosti, napríklad zhoršená dostupnosť zdravotnej starostlivosti.

7:55 SVET - V Nemecku za posledný deň pribudlo 7595 prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Prírastok je len o málo nižší než doteraz rekordná bilancia 7830 infikovaných zo soboty.

Dnešný nárast je však výrazne vyšší v porovnaní s minulou stredou, kedy testy odhalili 5132 nakazených.

Súvisiaci článok Zákaz vychádzania pre netestovaných? Pochybnosti majú právnici aj prezidentka Čítajte 

7:37 SLOVENSKO - Nápad trestať ľudí za neúčasť na celoštátnom testovaní desiatimi dňami domáceho väzenia, o ktorom hovoril premiér Igor Matovič, môže naraziť na Ústavný súd. Operácia Spoločná zodpovednosť sa tak môže skončiť skôr, ako počas najbližších víkendov začnú ľudí vôbec testovať.

Pochybnosti okrem ústavných právnikov vyjadrila ešte v utorok aj prezidentka Zuzana Čaputová. „Dobrovoľnosť pod hrozbou sankcií nie je dobrovoľnosť," povedala.

7:06 SVET - Britský premiér Boris Johnson oznámil sprísnenie opatrení v meste Manchester a jeho priľahlých oblastiach, ktoré začnú platiť od piatka.

O nových opatreniach v oblasti Veľkého Manchestru má ešte vo štvrtok hlasovať britský parlament. Sprísnené obmedzenia zahŕňajú uzatvorenie pubov a barov, ak neponúkajú aj jedlo. Stretávať sa nesmú ľudia z rôznych domácností a obmedzenia kontaktov budú platiť aj pre stretnutia vonku. Ľuďom sa navyše odporúča necestovať z a do tejto oblasti.

6:45 SLOVENSKO - Otázka desaťdňovej karantény pre tých, ktorí sa nezúčastnia na celoplošnom testovaní, je ešte predmetom debát.

Pred stredajším rokovaním vlády to prezradil minister obrany Jaroslav Naď. "Chceme to urobiť tak, aby rozhodnutia boli v súlade s platnou legislatívou."

Bolo by nerozumné, aby sme tu pretestovali celý národ, a potom nechali cez hranice voľne prechádzať ľudí, ktorí môžu byť infikovaní.

Jaroslav Naď, minister obrany

Naď upozornil, že ani po plošnom testovaní, ktoré by podľa neho malo poskytnúť veľmi dobrú analytickú výpoveď o stave pandémie, opatrenia na zabránenie šírenia nezmiznú. Poukázal tiež na to, že sa budú musieť prijať dôsledné opatrenia a testovanie na hraniciach.

"Bolo by nerozumné, aby sme tu pretestovali celý národ, a potom nechali cez hranice voľne prechádzať ľudí, ktorí môžu byť infikovaní," ozrejmil.

6:38 SVET - Maďarská ministerka spravodlivosti Judit Vargová oznámila, že mala pozitívny test na ochorenie Covid-19. Priznala aj, že sa u nej prejavili mierne respiračné príznaky.

"Od dnešného dňa som v domácej karanténe spoločne so svojou rodinou. Pracujem z domu a nezúčastním sa rokovania vlády," napísala na facebooku.

Politička, ktorá sa pravidelne zúčastňuje rokovaní v Bruseli s lídrami ostatných členských krajín Európskej únie, neuviedla, kde sa mohla koronavírusom nakaziť alebo či sa v poslednom čase stretla s inými vládnymi predstaviteľmi vrátane premiéra Viktora Orbána.

6:30 SVET - Česko v dôsledku neustále sa zhoršujúcej situácie sprísňuje od dnešného dňa opatrenia, ktoré sa týkajú najmä nosenia rúšok.

Po novom je rúško povinné aj v autách. Táto povinnosť sa nevzťahuje na vodičov, ktorí sú vo vozidle sami alebo s rodinnými príslušníkmi.

Rúško je už povinné aj na verejne dostupných miestach na zastavanom území mesta či obce pri vzdialenosti menšej ako dva metre od cudzích ľudí. Nariadenie neplatí pri dodržaní dvojmetrovej vzdialenosti od cudzích ľudí, pre členov jednej rodiny a športovcov.

6:10 SVET - Po štyroch dňoch hlási Česko ďalší rekord. Počet nových prípadov nákazy koronavírusom dosiahol takmer 12-tisíc.

Testy v utorok odhalili v krajine 11 984 nakazených. Doterajšie maximum z piatka minulého týždňa bolo 11 105. Teraz je to zároveň druhý raz, čo za deň pribudlo viac ako 10-tisíc infikovaných.

Naďalej prudko rastie aj počet ľudí v nemocniciach, podľa údajov ministerstva zdravotníctva prekročil už hranicu 4-tisíc. Momentálne je hospitalizovaných 4064 pacientov, pričom 634 z nich je vo vážnom stave.

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Kedysi rádio, dnes mozog auta. Poznáte históriu infotainmentu?
 2. Po celý rok ako na dovolenke. Tak sa žije v Čerešniach
 3. Vlastný zlatý poklad môže byť dobrou ochranou pred infláciou
 4. Jar je vo vzduchu. Alergie tiež
 5. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič
 6. Kia prechádza transformáciou, vo vrecku má aj Guinnessov rekord
 7. Festival pre dušu prináša návod, ako si zachovať duševnú pohodu
 8. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
 9. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!
 10. Neviete kam tento rok na bezpečnú dovolenku k moru?
 1. Lesné plody - Sila zo samotného srdca prírody
 2. Festival pre dušu prináša návod, ako si zachovať duševnú pohodu
 3. Slovník investora 05: Obchodovanie na burze
 4. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
 5. Po celý rok ako na dovolenke. Tak sa žije v Čerešniach
 6. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!
 7. Goji: bobule šťastia pomáhajú proti depresii
 8. Poznáme finalistov Office roka 2020
 9. Neviete kam tento rok na bezpečnú dovolenku k moru?
 10. Jar je vo vzduchu. Alergie tiež
 1. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič 50 600
 2. Zo žraloka rybka. Ako sa rozpadlo impérium Maria Hoffmanna? 20 366
 3. Slovákom hrozia malé dôchodky. V čom je problém? 19 293
 4. Leto na ostrove Malta: desať najkrajších miest 14 738
 5. Krvou a železom: Ako Bismarck pred 150 rokmi zjednotil Nemecko 13 497
 6. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 10 133
 7. Pomoc z prírody pri infekcii covid-19 8 731
 8. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou 8 565
 9. Plánujete dovolenku na leto? Toto sú najkrajšie pláže Turecka 7 875
 10. Pán Králiček: Aj keď predávate „len“ kávu, musíte inovovať 6 850
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Koronavírus na Slovensku: Všetko dôležité na jednom mieste

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Pre pandémiu koronavírusu boli mnohé firmy a podniky niekoľko týždňov zatvorené.

Odpovedajú Roman Kóňa, Michal Meško či Katarína Hutyrová.

2 h
Minister financií Igor Matovič a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský na tlačovej konferencii.

Napraviť treba fundament.

12. apr

Neprehliadnite tiež

Diplomatka ĽUBICA KARVAŠOVÁ je vedúcou oddelenia európskych záležitostí Úradu vlády. V minulosti pôsobila na stálom zastúpení Slovenska v Európskej únii alebo na ministerstve zahraničných vecí.

Ľubica Karvašová radí premiérovi o európskej politike.

11m
Daniel Milo.

Tretina obyvateľov považuje Rusko za strategického partnera.

23m
Richard Sulík.

Výroky poslanca Gyimesiho naďalej považuje za neakceptovateľné.

42m

Uznesenie je podľa Hegera už v procese prípravy.

1 h