SME

Cez víkend pribudne viac očkovacích miest pre učiteľov

Zvýši sa aj počet vakcín.

Očkovanie učiteľov.Očkovanie učiteľov. (Zdroj: Martin Pavelek)

BRATISLAVA. Bližšie k učiteľom. Aj tak by sa dal zhodnotiť blížiaci sa druhý víkend očkovania pedagogických zamestnancov škôl. Kým počas prvého víkendu a následného týždňa bolo otvorených 14 očkovacích miest, počas blížiaceho sa víkendu sa ich otvorí 36.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR zároveň umožní sa nahlasovať na pozície náhradníkov aj učiteľom druhého stupňa základných škôl. TASR o tom informoval odbor komunikácie a protokolu.

Podmienky zostávajú nezmenené

Po najväčších nemocniciach, v ktorých sa zorganizovalo očkovanie pedagogických zamestnancov prvého stupňa základných škôl a materských škôl minulý víkend, sa medzi očkovacie centrá určené učiteľom pripojí takmer dvadsiatka ďalších nemocníc.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Očkovanie proti covidu: Všetko, čo potrebujete vedieť, na jednom mieste Čítajte 

"Ďakujeme ministrovi zdravotníctva, nemocniciam a samosprávam, že sa podarí zvýšiť počet vakcinačných centier na 36. Znamená to, že učitelia budú mať to svoje miesto bližšie a nebudú musieť toľko cestovať," uviedol pred víkendovým očkovaním šéf rezortu školstva Branislav Gröhling (SaS).

Na mape očkovacích miest pre pedagogických zamestnancov sa tak počas nastávajúcich dní objaví Banská Bystrica, Bardejov, Bojnice, Bratislava, Brezno, Čadca, Dunajská Lužná, Dunajská Streda, Galanta, Humenné, Komárno, Košice, Levice, Liptovský Mikuláš, Michalovce, Myjava, Partizánske, Považská Bystrica, Prešov, Rimavská Sobota, Rožňava, Skalica, Snina, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Trnava, Trstená, Vranov, Žiar nad Hronom a Žilina.

SkryťVypnúť reklamu

Zvýši sa aj počet vakcín. Na tento víkend a nadchádzajúci týždeň sa ich podarilo vyčleniť až 24 600. Podmienky na očkovanie sú stanovené rovnako ako počas prvého víkendu.

Prihlásiť sa na očkovanie v tejto fáze naďalej môžu pedagogickí zamestnanci materskej školy, pedagogickí zamestnanci špeciálnej materskej školy, pedagogickí zamestnanci zabezpečujúci výučbu na prvom stupni základnej školy alebo v školskom klube detí, zamestnanci v špeciálnych školách.

Rovnako sa môžu prihlásiť aj pedagogickí zamestnanci v strednej škole pre žiakov so zdravotným znevýhodnením, praktickej škole alebo odbornom učilišti, učitelia zabezpečujúci výučbu končiaceho ročníka strednej školy, vyučujúci na stredných zdravotníckych školách či zamestnanci špeciálneho výchovného zariadenia.

SkryťVypnúť reklamu

Ministerstvo pracuje na systéme náhradníkov

Minister školstva rokuje s ministerstvom zdravotníctva aj o rozšírení zoznamu zamestnancov, ktorí majú v prvej fáze nárok na očkovanie.

"Keďže pripravujeme ďalšiu vlnu očkovania pre učiteľov druhého stupňa základnej školy, už teraz vytvárame aj jednoduchý systém nahlasovania náhradníkov, ktorí by v prípade výpadku učiteľov, ktorí sa nemôžu dostaviť v objednaný čas, mohli využiť vakcínu. Medzi náhradníkov sa budú môcť nahlásiť tí, ktorí už dnes učia prezenčne. Či už ako suplujúci učitelia z druhého stupňa, alebo vyučujúci v skupinách 5+1," vysvetlil Gröhling.

Presné termíny pre viac ako 24 600 pedagogických zamestnancov budú zverejnené v priebehu štvrtka. Po ich zverejnení bude ministerstvo školstva informovať riaditeľov emailom a všetkých prostredníctvom www.minedu.sk.

SkryťVypnúť reklamu

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Kaufland oslavuje 25 rokov a tvorí pilier slovenskej ekonomiky
  2. Nová možnosť investovania s garantovaným rastom až 6 %
  3. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu
  4. Kúsok Slovenska na tanieri: domáce potraviny sú stávka na istotu
  5. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  6. Koniec nálepkovaniu a predsudkom medzi kolegami u tohto predajcu
  7. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček
  8. Dobrovoľníci, prihláste sa na Týždeň dobrovoľníctva
  1. Ktoré signály tela predpovedajú mŕtvicu
  2. Kúsok Slovenska na tanieri: domáce potraviny sú stávka na istotu
  3. Nová možnosť investovania s garantovaným rastom až 6 %
  4. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu
  5. Jednoduché farebné premeny do bytu aj záhrady
  6. Pokoj, výhľady a dobrá kuchyňa? Vyberáme desať hotelov na Ischii
  7. Zlatý sen vo vzduchu
  8. Sapara a Nagy povzbudzovali malých futbalistov a futbalistky
  1. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike? 8 170
  2. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček 5 693
  3. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky 5 317
  4. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu? 5 062
  5. Pokoj, výhľady a dobrá kuchyňa? Vyberáme desať hotelov na Ischii 4 783
  6. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry 4 206
  7. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia 2 912
  8. Slováci posielajú na MS mladíkov. Kedy hrajú a kde ich sledovať? 2 229
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu