SME
Streda, 1. december, 2021 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Za ľudí dala ultimátum do pondelka, inak odíde z koalície (minúta po minúte)

Remišová zopakovala, že má záujem o štvorkoalíciu.

Načítavam video...
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vládnu krízu sme sledovali minútu po minúte:

Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť. Dianie okolo vládnej krízy budeme sledovať aj zajtra.

Súvisiaci článok Štvorkoalícia s odchodom SaS zanikla. Ako to ovplyvní fungovanie vlády? (odpovede) Čítajte 

20:16 SaS už nie je súčasťou vládnej koalície. Strana Richarda Sulíka vypovedala koaličnú zmluvu a zanikla tým aj doterajšia vládna štvorkoalícia. SaS sa tak snaží donútiť premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), aby odstúpil z funkcie. Krok avizovala už v ultimáte, ktoré premiérovi dala ešte minulý týždeň.

Skryť Vypnúť reklamu

Koaličná kríza trvá už štvrtý týždeň. Rokovania o pokračovaní vlády sa zasekli na spore OĽaNO a SaS.

Denník SME vysvetľuje vývoj v súbore otázok a odpovedí.

20:01 Šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šípoš si myslí, že ponuka zo strany premiéra Matoviča bola korektná. Poukazuje aj na to, že SaS zatiaľ nesplnila všetky jeho požiadavky, keď predsedníčka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková síce avizovala, že sa stoličky nedrží, ale z funkcie zatiaľ neodstúpila.

Zdôrazňuje však, že celá dohoda stojí a padá na dohode s Richardom Sulíkom, ktorý trvá na tom, že pokiaľ bude v zrekonštruovanej vláde Matovič, chce v nej zostať aj on.

19:58 Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová vo večernej diskusii na TA3 vysvetľuje, že pozastavenie účasti v koalícii znamená, že sa necítia byť viac viazaní koaličnou zmluvou. Naďalej však budú poslanci za SaS chodiť na zasadnutia parlamentu a hlasovať za zákony.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Vzbúrencom stačí čakať Čítajte 

18:31 "Matoviča nedesí úpadok poriadku v našej milovanej republike, ale strata vyjednávacej pozície.

Kým je vo funkcii, vyšikovať z úradu ho môže len „odvolávacia koalícia“ 76 hlasov či predčasné voľby. Preto chce mať pred demisiou čo najväčšiu istotu dosiahnutia svojho cieľa, ktorým je dnes zriadenie a obsadenie trafiky s názvom úrad podpredsedu vlády pre boj s korupciou.

Tak jest – „obyčajný človek“ sa nám zaľúbil do ochranky, limuzíny a úslužného aparátu." Píše Peter Tkačenko.

17:33 Pri dnešnej devalvácii demisií a v šume výrokov by nemal zaniknúť odkaz, že Korčokov nástupca by mal mať premiéra, na ktorého sa môže spoľahnúť.

Premiéra, ktorý nehazarduje so závažnými signálmi, aby urobil ďalší marketingový kus na osvieženie svojich percent. Premiéra, ktorý rozumie, čo má napísané v programovom vyhlásení a je ochotný to dodržiavať. Píše komentátorka denníka SME Zuzana Kepplová.

Skryť Vypnúť reklamu

17:01 Ako vidí budúcnosť koalície? Kto by ho mohol nahradiť? A ako toto celé dopadne? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s exministrom školstva za SaS Branislavom Gröhlingom.

Načítavam video...

16:43 Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga zopakoval, že ak je jeho funkcia prekážkou k vyriešeniu situácie, tak sa jej vzdá.

"Ak sa vec do pondelka nevyrieši, vo funkcii skončím," povedal a zopakoval, že strana chce štvorkoalíciu. Šeliga tiež povedal, že rokovania budú pokračovať a pozvanie dostane aj SaS.

16:40 Remišová informovala, že strana udelila ultimátum do budúcej schôdze parlamentu. Ak sa dovtedy situácia nevyrieši, strana Za ľudí nevidí dôvod pokračovať v rozpadávajúcej sa a nefungujúcej vláde.

Strana sa momentálne možnosťou trojkoalície nezaoberá.

Skryť Vypnúť reklamu

16:35 Veronika Remišová odmietla slová SaS, že strana Za ľudí sú zradcovia. Rokovania podľa predsedníčky strany pokračujú tak, aby pokračovala štvorkoalícia.

"Verím, že každý koaličný partner, ktorému ide o záujmy Slovenska, rokovať bude," vyhlásila Remišová. "Ustúpiť musí každá strana," dodala.

15:23 Strana SaS reagovala na stanovisko hnutia OĽaNO, v ktorom obvinilo Richarda Sulíka z povalenia ďalšej vlády.

SaS v tejto súvislosti zdôraznila, že po požiadavke premiéra Matoviča podal Sulík demisiu, čím sa stotožnil s tvrdením OĽaNO, že uprednostniť vlastnú stoličku pred budúcnosťou krajiny je poľutovaniahodné.

„Očakávame, že to isté spraví teraz aj Igor Matovič a podá demisiu tak, ako sľúbil. Tým sa otvorí cesta k plodným rokovaniam o rekonštrukcii vlády," zdôraznili v stanovisku liberáli.

Skryť Vypnúť reklamu

Zároveň doplnili, že tri vládne strany, teda OĽaNO, Sme rodina a Za ľudí, majú spolu minimálne 80 poslancov. Tým pádom môžu vládnuť s dostatočnou rezervou.

„Vládu sme teda nepovalili a ani to nie je na základe jednoduchých počtov možné," dodala SaS.

15:16 „Kladiete otázky, o ktorých neviem urobiť rozhodnutie iba ja sám,“ odpovedal Eduard Heger pri príchode do centrály Za ľudí na otázku, či chce OĽaNO, aby vládna koalícia pokračovala už bez SaS.

„Ďakujem pekne,“ reagoval na otázku, či by takú koalíciu chcel. „Ide nám o to, aby sme mali na Slovensku kvalitnú stabilnú vládu,“ dodal.

15:06 Na rokovanie klubu Za ľudí dorazil minister financií a dočasný minister zdravotníctva a školstva Eduard Heger. Hovorí sa o ňom ako o možnom budúcom premiérovi.

Skryť Vypnúť reklamu

Do centrály prišiel aj minister životného prostredia Ján Budaj.

14:44 Milan Laurenčík zo SaS sa na sociálnej sieti rozlúčil s kolegami v parlamente. Demisiou Branislava Gröhlinga mu skončilo funkčné obdobie podpredsedu parlamentu.

"Tak ako som aj počas vedenia schôdze apeloval na poslancov, prajem si aj teraz, aby do budúcna upustili od hádok a venovali sa v prvom rade svojej práci. Väčšiu politickú kultúru ukážeme jedine tak, že začneme sami od seba," napísal Laurenčík.

14:12 „Myslím, že sa budeme baviť o aktuálnej politickej situácii, keď pán Sulík povedal, že pozastavujú koaličnú dohodu. Je to nová situácia a ideme sa baviť, čo s tým,“ hovorí ďalší člen predsedníctva Za ľudí Vladimír Ledecký.

„Skôr sa budeme baviť o tom, či vystúpime aj my z vlády, či odídeme, alebo nie. Skôr si myslím, že debata bude o tom,“ dodal Ledecký.

Skryť Vypnúť reklamu

14:11 „Budeme sa rozprávať o tom, čo urobiť, aby sme ostali v štvorkoalícii , aby naďalej vládla štvorkoalícia. Trojkoalícia je naozaj veľmi zlý scenár,“ povedal pred rokovaním klubu Za ľudí člen predsedníctva strany a primátor Nitry Marek Hattas.

„O tom teraz nechcem špekulovať,“ odpovedal na otázku, koľko členov klubu Za ľudí by si vedelo predstaviť pokračovať už iba v trojkoalícii.

14:02 „O ďalšom postupe strany rozhodnú orgány strany, ktorým je predsedníctvo , ktoré zvoláme najbližšie dni,“ odpovedala pred zasadnutím poslaneckého klubu líderka Za ľudí Veronika Remišová na otázku, či dnes strana rozhodne o tom, či bude pokračovať trojkoalícia už bez SaS.

„Určite nie,“ hovorí Remišová. Klub totiž rozhodnutia neprijíma, uznesenie môže prijať až predsedníctvo.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Ministerka Milanová: Dobrým riešením by bola aj trojkoalícia Čítajte 

13:42 Ministerka kultúry Natália Milanová z OĽaNO verejne takmer nevystupuje, rozhovor k aktuálnej koaličnej kríze tiež odmietla.

Denník SME preto využil jednu z mála jej tlačových konferencií a oslovil ju.

"Čelíme pandemickej aj koaličnej kríze a našou prioritou je, aby obe skončili čo najskôr. Aby si ľudia vedeli od nás oddýchnuť. OĽaNO by chcelo, aby sa ten gordický uzol preťal. Neustále ale reagujeme na vývoj a preto reagujeme na vývoj u koaličných partnerov," tvrdí Milanová.

13:33 Poslanecký klub Za ľudí rokuje o ďalšom postupe od 13:30.

13:19 Pokračovanie v trojkoalícii bez SaS je pre poslanca strany Za ľudí Jána Benčíka neprijateľné.

Verí, že rovnako sa zachová aj poslanecký klub a strana Za ľudí, ktorej oficiálnym stanoviskom je pokračovanie vo štvorkoalícii a odchod Igora Matoviča z postu premiéra.

Skryť Vypnúť reklamu

"Pokračovanie v trojkoalícii bez SaS a potvrdenie dezinterpretácie krízy zo strany Igora Matoviča a OĽANO by bolo neodpustiteľnou zradou partnera aj princípov morálky, ktorá musí platiť aj v politike," napísal Benčík na sociálnej sieti.

12:42 Odstúpením Branislava Gröhlinga z funkcie ministra školstva sa končí aj funkčné obdobie podpredsedovi parlamentu za stranu SaS Milanovi Laurenčíkovi.

Informoval o tom hovorca SaS Ondrej Šprlák. Laurenčík v tejto súvislosti uviedol, že mu bolo cťou viesť schôdze parlamentu.

Súvisiaci článok Matovič odstúpi, až keď bude dohoda, tvrdí Naď Čítajte 

Podľa jeho slov to však nebolo vždy ľahké, keďže parlament je zložený aj z rôznych politikov, ktorí sa chceli len predvádzať pred kamerami.

„V súčasnej dobe sme svedkami veľmi vypätej atmosféry v celej spoločnosti. Samozrejme, to bolo cítiť aj v parlamentne. Nepríjemné osobné urážky a konflikty medzi poslancami však neposkytujú reprezentatívny obraz našim voličom,“ povedal Laurenčík.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako dodal, apeluje na poslancov, aby do budúcna upustili od hádok a venovali sa v prvom rade svojej práci. „Väčšiu politickú kultúru ukážeme jedine tak, že začneme sami od seba,“ uzavrel odchádzajúci podpredseda parlamentu.

12:39 Aj trojkoalícia by bola dobrým vyriešením koaličnej krízy , povedala pre SME ministerka kultúry Natália Milanová z OĽaNO.

Odstúpením troch ministrov SaS a ministerky za Za ľudí z vlády podľa nej SaS a Za ľudí ešte nesplnili všetky podmienky premiéra, ktorými v nedeľu podmienil svoj odchod z čela vlády. Preto Igor Matovič (OĽaNO) podľa nej ešte neoznámil, ako sa rozhodol.

„Ešte ostávajú v hre podpredseda parlamentu Juraj Šeliga a šéfka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková,“ povedala Milanová.

12:33 Poslanec Tomáš Valášek poprel, že by sa mal stať ministrom zahraničných vecí. Ako uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti „nebude ministrom v trojkoalícii a ani v štvorkoalícii“.

Skryť Vypnúť reklamu

„Slovensko potrebuje štvorkoalíciu a nepotrebuje nového ministra, lebo už jedného má. A hoci pred chvíľou podal demisiu, všetci to, myslím, vnímame ako gesto pre ukončenie vládnej krízy, nie ako znamenie nezáujmu o post,“ uviedol Valášek.

Verí však, že bývalý šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok sa aj so stranou SaS čoskoro vráti do rekonštruovanej vlády pod novým vedením.

12:29 Podľa predsedníčky strany Za ľudí Veroniky Remišovej idú Igor Matovič a Richard Sulík spraviť obrovskú chybu v podobe rozbitia vlády.

"Prioritou strany Za ľudí vždy bolo pokračovanie štvorkoalície a zmena na poste predsedu vlády. Pozastavenie koaličnej zmluvy SaS nás preto veľmi mrzí," napísala Remišová na sociálnej sieti.

12:24 Predseda parlamentu Boris Kollár napísal na svojom profile na Facebooku, že "ľuďom nepomôže neustále dohadovanie sa kto, kde, s kým má či nemá sedieť".

Skryť Vypnúť reklamu

"Takže buď sa začneme zaoberať problémami bežných ľudí alebo sa treba postaviť, poďakovať a povedať, že egá nám boli prednejšie ako to, prečo sme boli zvolení," uviedol Kollár.

12:21 Ministra obrany Jaroslava Naďa odchod Ivana Korčoka mrzí. Rezort diplomacie podľa neho pod Korčokovým vedením dostal jasné línie, pevné ciele a zreteľné smerovanie.

"Na každom stretnutí sme sa vedeli zhodnúť na spoločných víziách a postupných krokoch, ako tieto túžby aj naplniť. Z aspektu profesijného, mi je ľúto za skúseným diplomatom a zdatným manažérom," napísal Naď na sociálnej sieti.

12:18 Poslanec OĽaNO Peter Kremský napísal na sociálnej sieti, že "je zbytočné vykopávať otvorené dvere a tlačiť, aby okamžite odstúpil aj Igor Matovič".

Skryť Vypnúť reklamu

"On jednoducho nemôže formálne odstúpiť, pretože tým by odišla aj celá vláda a krajinu by nemal kto riadiť. Môže odstúpiť až vtedy, keď bude pripravené nové zloženie vlády s podporou väčšiny poslancov v Národnej rade. Nový premiér zároveň príde s týmto zoznamom k prezidentke a požiada ju o vymenovanie novej vlády. Po vymenovaní má vláda čas na získanie dôvery v Národnej rade," napísal Kremský.

11:51 Hlasovanie o dôvere vlády podľa Sulíka nemá teraz zmysel, keď podľa prieskumov 82 percent voličov žiada výmenu premiéra. SaS chce rokovať len o možnosti štvorkoalície a najmä až po tom, ako Igor Matovič podá demisiu.

"Igor Matovič namiesto dôstojného vládnutia rieši seba. Chápeme, že politika nie je súťaž krásy, rešpektujeme výsledky volieb, ale aj toto má svoje medze. To, čo zažívame teraz, nie je nič iné, ako boj Matoviča o moc," povedal Sulík.

Skryť Vypnúť reklamu

11:48 Podľa Sulíka je na rade Igor Matovič. Zopakoval, že on aj Mária Kolíková splnili jeho podmienky a je teraz na ňom, aby podal demisiu a otvoril tak dvere novým rokovaniam o rekonštrukcii vlády s človekom, ktorého na to poverí prezidentka.

"Problém je Igor Matovič. So svojím správaním, povahou, útokmi, agresiou aj so svojimi manažérskymi zlyhaniami," uviedol Sulík.

11:39 Ak by Igor Matovič zostal vo vláde ako vicepremiér, ponuka Sulíka odísť z vlády spolu s ním by stratila zmysel. Sulík by v takom prípade chcel opäť zaujať post ministra hospodárstva.

"Považujem to za čistý papalášizmus, ak zriadime s nemalými nákladmi úplne novú funkciu len preto, lebo potrebujeme niekoho upratať. Slovensko dnes bytostne potrebuje riešiť iné veci, ako teplé miesto pre Igora Matoviča," povedal Sulík.

Skryť Vypnúť reklamu

Ak z vlády premiér odmieta odísť, SaS podľa Sulíka ponúka ďalší ústupok, že by mohol Matovič ostať na jednej z pozícii vo vláde, ktorá dnes patrí OĽANO. V prípade, ak Matovič v kabinete zotrvá, chce v ňom byť aj Sulík. Keď niekto odíde z postu premiéra, mal by podľa Sulíka odísť úplne.

Načítavam video...

11:34 Strana OĽaNO naznačuje pokračovanie koalície bez SaS. Predstavitelia vládnych strán, ktorých redakcia zatiaľ oslovila, to zatiaľ oficiálne nepotvrdili. Rokovania vraj pokračujú.

Hnutie v stanovisku uviedlo, že "so sklamaním konštatuje, že predseda strany SaS Richard Sulík sa rozhodol povaliť ďalšiu demokratickú vládu".

Uprednostniť vlastnú ministerskú stoličku pred budúcnosťou krajiny je podľa nich poľutovaniahodné.

"Teraz je na zodpovednosti nás, zostávajúcich koaličných strán, aby sme spoločnými silami snahe rozbiť vládu zabránili, tento útok ustáli, našli dohodu a vyviedli krajinu z politickej krízy," uvádza sa v stanovisku.

11:26 Richard Sulík oznámil, že strana SaS pozastavuje svoju účasť v koalícii dovtedy, kým premiér Igor Matovič neodíde zo svojej funkcie.

"Opäť sme v bode nula. V rokovaniach budeme pokračovať až keď Igor Matovič podá demisiu," povedal Sulík. Rokovania má podľa neho viesť ten, koho prezidentka poverí zostavovaním novej vlády.

Pripomenul, že demisia je požiadavka nielen strany SaS, ale aj strany Za ľudí a prezidentky.

Presun predsedu vlády na post podpredsedu vlády nie je podľa Sulíka poctivé riešenie. Obáva sa, že problémy nebudú odstránené a považuje to za "lacné chytráctvo".

"Igor Matovič sa nezmenil a v takejto politike bude pokračovať," povedal Sulík.

Načítavam video...

11:25 Predseda SaS Richard Sulík sa obom ministrom poďakoval za odvedenú prácu. „Som veľmi rád, že patrili k najlepším ministrom tejto vlády, v podstate vo všetkých hodnoteniach," podčiarkol Sulík.

11:23 Branislav Gröhling sa poďakoval všetkým spolupracovníkom za pomoc počas roka vo funkcii ministra školstva.

Už bývalý minister školstva konštatoval, že Slovensko potrebuje v tomto náročnom období vedenie krajiny, ktoré je pokojné a rozvážne.

„My by sme mali ľudí spájať a nie rozdeľovať, my by sme mali situáciu upokojovať a nie vyhrocovať, my by sme mali konštruktívne spolupracovať a nie na seba útočiť," zdôraznil.

SaS deklarovala, že ak nenastane zmena vládnutia, tak jej ministri podajú demisiu, a preto ju dnes podľa svojich slov podal aj on. Je rád, že rezort školstva môže odovzdať práve Hegerovi, pre ktorého bolo vzdelávanie prioritou. Verí, že školstvo ostane prioritou celej vlády.

Korčok priblížil, že ako diplomat vie, čo politika znamená, preto sa rozhodol podať demisiu ako reakciu na vnútropolitickú situáciu a na to, že SaS zaujala jasný postoj k tomu, ako zrekonštruovať vládu.

11:10 Prezidentka dodala, že obaja odchádzajú od rozrobenej práce, čo nepovažuje za ľahké rozhodnutie.

„Svoje demisie podávate nielen ako vyjadrenie individuálneho rozhodnutia, ale aj ako prejav stanoviska politickej strany, ktorá vás do vlády nominovala, a ktorá už dnešným dňom nemá v kabinete zastúpenie. Vaše rozhodnutie však plne rešpektujem a želám vám veľa úspechov v ďalšom pôsobení," uviedla v príhovore.

Načítavam video...

11:08 Prezidentka Zuzana Čaputová sa poďakovala ministrom za prácu, úsilie a námahu, ktorú počas roka vo svojich fukciách vynaložili.

Korčoka ocenila za prínos v zahraničnej politike a dôslednosť s akou pristupoval k medzinárodnému právu. Jeho príchodom sa výrazne posilnila snaha o jednotu v zahranično politickom pôsobení.

Korčoka vyzdvihla aj za reakciu na skutočnosti, ktoré vyhodnotil ako zasahovanie do vnútorných záležitostí Slovenska. Latku podľa jej slov nastavil ako minister veľmi vysoko.

Gröhlinga vyzdvihla za využitie leta na prípravu na druhú vlnu pandémie. Prístupy a riešenia sa podľa jej slov museli hľadať za pochodu, čo si vyžadovalo obrovské množstvo práce nielen od ministra, ale aj od učiteľov a pracovníkov v školstve.

11:04 Prezidentka následne prijala demisiu aj ministra školstva Branislava Gröhlinga.

Vedením ministerstva dočasne poverila ministra financií Eduarda Hegera.

11:02 Prezidentka Zuzana Čaputová prijala demisiu ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka.

Vedením rezortu dočasne poverila ministra obrany Jaroslava Naďa.

10:56 Korčok na otázku, či SaS odchádza z koalície, odpovedal, že o tom by mal ešte dnes informovať predseda liberálov Richard Sulík. Tiež povedal, že koaličné rokovania stále prebiehajú.

Tvrdí, že štátni tajomníci na ministerstve zahraničných vecí ostávajú.

Súvisiaci článok Korčok: Hovoriť musíme o nekultúre v politike, ktorá má negatívny dopad na spoločnosť Čítajte 

10:23 Vedením rezortu diplomacie bude dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď.

Korčok však dodal, že Naď aktuálne lepšie koná ako rozpráva.

10:20 Zrekonštruovaná vláda bude mať podľa Korčoka za úlohu dokázať, že naše sporné rozhodnutia voči zahraničným partnerom vyplynuli z problematickej situácie na domácej scéne.

10:13 Korčok kritizoval úpadok politickej kultúry na Slovensku.

"Politika zhrubla. Apelujem na politikov, aby vážili slová a zamerali sa na riešenia pre ľudí a nie na vášne ľudí," povedal Korčok. Dodal, že to nie je vina len tejto vlády, ale ani tej sa nepodarilo problém vyriešiť.

10:09 Silný minister zahraničných vecí by mal podľa Korčoka vysvetľovať zahranično politické rozhodnutia krajiny, nie tie domáce.

"Domáca politika spôsobila, že sme sa v tej zahraničnej dostali na tenký ľad," uviedol Korčok. Dodal, že napriek prešľapom nás vo svete vnímajú dobre. Vyzdvihol najmä prijatie bezpečnostnej stratégie.

10:03 Korčok sa poďakoval prezidentke Čaputovej za dôveru, predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi za diskusie, štátnym tajomníkom Ingrid Brockovej a Martinovi Klusovi a aj premiérovi Igorovi Matovičovi.

"Strana SaS, ktorá ma nominovala, odchádza z vlády, preto ani ja nemôžem zostať vo svojej funkcii. Nechcem, aby sa post ministra zahraničných vecí oslabil tým, že sa budem svojej stoličky držať," povedal Korčok.

Načítavam video...

10:01 Začala sa tlačová konferencia odchádzajúceho ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka pred podaním demisie prezidentke Zuzane Čaputovej.

09:00 Tretí týždeň trvajúca vládna kríza ovplyvňuje vzťahy nielen vo vláde. Prezidentka Zuzana Čaputová dnes prijme demisiu ďalších dvoch ministrov. Ide o ministra školstva Branislava Gröhlinga a šéfa rezortu zahraničia, Ivana Korčoka.

Bude to už tak šesť ministerstiev bez riadnych ministrov. Podobne je na tom ministerstvo zdravotníctva, z ktorého odišiel Marek Krajčí a ministerstvo sociálnych vecí, ktoré viedol Milan Krajniak.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Buďte v najlepšej spoločnosti!?
 2. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 3. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
 4. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije?
 5. Desať dôvodov, prečo študovať na Trnavskej univerzite
 6. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie
 7. Výhody najväčšej obchodnej siete objavuje aj verejný sektor
 8. PRIESKUM: Slováci prezradili, čo by mal spĺňať dokonalý smartfón
 9. Na nové auto sa neoplatí čakať. Trhu kraľujú jazdené
 10. Spokojnosť je daná geneticky. Dá sa však zmeniť
 1. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 2. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 3. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie
 4. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 5. dm a jej zákazníci podporili vznik 15 vzdelávacích centier
 6. Anketu Elektromobil roka 2021 ovládla ŠKODA
 7. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 8. Zmeny v systéme revíznych postupov
 9. Compliance – kto by mal byť zodpovedný?
 10. Tabaková mládež. Čo s ňou?
 1. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 30 179
 2. Spokojnosť je daná geneticky. Dá sa však zmeniť 15 366
 3. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 11 859
 4. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes? 7 635
 5. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom? 7 119
 6. Strava ani spánok nie sú dôležité, ak pri tom dýchame zlý vzduch 5 702
 7. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 5 484
 8. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie 4 073
 9. Karnozín – účinná látka s obrovským potenciálom 2 469
 10. Volkswagen predstavuje ďalší elektrický model 2 455
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

PN pri Covid-19 bude ako pri bežnej chorobe.

Ako treba postupovať, ak sa ocitnete v karanténe alebo izolácii?


2 h
Minister financií Igor Matovič.

PCR testy odhalili viac ako 689-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 14 503 obetí. Lockdown opäť obmedzil život na Slovensku, vo štvrtok vstúpil do platnosti zákaz vychádzania.


a 5 ďalší 13 h

Neprehliadnite tiež

Nový riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Michal Aláč.

SIS nezaznamenala priamu teroristickú hrozbu.


SITA 3m
U hlavy zločineckej skupiny zaistili výpočtovú techniku aj nosiče dát.

Obvinení sú z trenčianskeho a žilinského okresu.


SITA 36m
Očkovanie 3. dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 v Ružinovskom domove seniorov

Za vážne nežiaduce účinky by mal prevziať zodpovednosť štát


TASR 1 h
Požiar sila v Teplárni Košice.

Škody odhadujú na 20-tisíc eur.


2 h
Skryť Zatvoriť reklamu