SME
Nedeľa, 26. september, 2021 | Meniny má EditaKrížovkyKrížovky

Koronavírus na Slovensku: Polícia zatiaľ na hraniciach kontroluje podľa aktuálnej vyhlášky (minúta po minúte)

Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 523 obetí.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Správy o koronavíruse sledujeme online minútu po minúte:

Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

Skryť Vypnúť reklamu

20:07 SLOVENSKO - Polícia na sociálnej sieti upozornila, že na hraničných priechodoch aj naďalej pokračuje vo vykonávaní kontroly dodržiavania opatrení podľa aktuálne účinnej vyhlášky úradu verejného zdravotníctva a stale platí povinnosť registrácie do systému e-hranica.

19:13 SLOVENSKO - Premiér Eduard Heger považuje útoky skupiny obyvateľstva na lekárov za neprípustné a je z nich znepokojený a zarmútený. Uviedol to vo svojom profile na sociálnej sieti.

„Cieľom odborníkov je ľudí chrániť. Pracujú v záujme ochrany zdravia a života našich občanov, zdravia našej spoločnosti. Dokážem si predstaviť, že ľudia s odborníkmi nie vždy súhlasia, no mali by sme sa rešpektovať,“ povedal premiér.

Heger považuje všetky ataky na odborníkov za hlboko neetické a neprípustné. Chce zároveň vyzvať prokuratúru a policajné zložky, aby tieto aktivity sledovali a zasiahli v prípadoch, keď by si to situácia vyžadovala.

Skryť Vypnúť reklamu

19:04 SVET - Nórsky prevádzkovateľ výletných lodí Norwegian Cruise Line (Norwegian) žaluje americký štát Florida pre zákon, ktorý zakazuje podmieňovať prístup k službám predložením certifikátu a vakcinácii proti koronavírusu.

Spoločnosť podala žalobu v utorok na federálnom súde v Miami. Legislatíva podľa spoločnosti zvyšuje riziko nákazy koronavírusom, čo ohrozuje bezpečnosť prevádzky výletných lodí.

Norwegian plánovala obnoviť plavby z Floridy k 15. augustu s tým, že od všetkých pasažierov bude vyžadovať vakcinačný certifikát. Firma vyzvala súd, aby opatrenie do 6. augusta vyhlásil za neplatné.

Porušenie zákona sa trestá pokutou päťtisíc dolárov za každého zákazníka, ktorého poskytovatelia služieb vyzvú na predloženie certifikátu.

18:18 SLOVENSKO - Úrad verejného zdravotníctva rešpektuje rozhodnutie Ústavného súdu. Informovala o tom v oficiálnom stanovisku hovorkyňa Daša Račková. V súčasnosti sa rokuje o ďalšom postupe.

Skryť Vypnúť reklamu

"Rozumieme naliehavosti situácie a o výsledku a následnom nastavení podmienok na hraniciach bude verejnosť okamžite informovaná. Zatiaľ stále platí režim na hraniciach podľa ostatnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR č. 226, a to do momentu zverejnenia rozhodnutia ÚS SR v zbierke zákonov. Prosíme občanov, aby pri prekračovaní hraníc rešpektovali pokyny kontrolných zložiek. Osoby, ktoré majú stanovený termín na PCR testovanie, by ho mali využiť," dodala Račková.

17:49 SLOVENSKO - V odôvodnení rozhodnutia Ústavný súd poukázal okrem iného na to, že podľa júlovej vyhlášky, ktorá upravila režim na hraniciach, sa za plne očkovanú osobu považuje aj „osoba po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu Covid-19 s jednodávkovou alebo dvojdávkovou schémou“.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Ústavný súd zastavil karanténu pre neočkovaných. Čo to znamená? (otázky a odpovede) Čítajte 

Ústavný súd pritom uvádza, že podľa súčasných vedeckých poznatkov je nesporné, že osoba bezprostredne po aplikácii prvej dávky očkovacej látky nemá ešte vytvorené protilátky v množstve spôsobilom na vlastnú ochranu pred ochorením, a tým ani vytvorený potenciál znížiť riziko nákazy iných osôb.

Preskúmavaná právna úprava tak podľa Ústavný súd umožňuje voľný cezhraničný pohyb osobám, ktoré prakticky zaočkované nie sú, a to bez ich následnej izolácie a karantény, a túto možnosť podmieňuje len ich prvotnou a dosiaľ fakticky neúčinnou vakcináciou.

„Táto skutočnosť z hľadiska ochrany života a zdravia pôsobí kontroverzne. Oproti tomu na osobu, ktorá nie je zaočkovaná, sa vzťahujú izolačné, resp. karanténne obmedzenia (za takých okolností s otáznym účelom),“ konštatoval súd.

Skryť Vypnúť reklamu

17:35 SVET - Európska agentúra pre lieky (EMA) vyhlásila, že na zaistenie dostatočnej ochrany voči vysoko nákazlivému variantu delta sú potrebné obe dávky vakcíny proti koronavírusu.

"Predbežné dôkazy naznačujú, že dve dávky dvojdávkovej vakcíny... sú potrebné na zaistenie dostatočnej ochrany voči variantu delta," uviedla EMA. "Dodržiavanie odporúčaného očkovacieho postupu je dôležité na dosiahnutie najvyššej miery ochrany," dodala EMA.

Agentúra varovala, že znepokojujúci variant vírusu, ktorý bol zaznamenaný najprv v Indii, "sa v Európe rýchlo šíri a môže vážne narušiť snahy kontrolovať pandémiu".

16:55 SLOVENSKO - Ústavný súd pozastavil účinnosť vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva, ktorá od 9. júla stanovila povinnosť karantény okrem výnimiek pre všetkých ľudí prichádzajúcich na Slovensko, ktorí nie sú zaočkovaní proti Covid-19.

Skryť Vypnúť reklamu

O samotnom súlade vyhlášky s Ústavou bude ešte rozhodovať. Ústavný súd zároveň obnovil platnosť a účinnosť vyhlášky z júna, ktorá pri karanténnych opatreniach pri vstupe na Slovensko rozlišuje krajiny podľa cestovateľského semaforu na zelené, červené a čierne.

16:44 SLOVENSKO - Bývalí premiéri Robert Fico (Smer) a Peter Pellegrini (Hlas) nemajú podľa OĽaNO morálne právo komentovať konanie štátnych inštitúcií vzhľadom na spúšť a rozvrat, ktorý po sebe zanechali. Hnutie to tvrdí v reakcii na kritiku opozície k nákupu antigénových testov od trnavskej firmy, procesu ich obstarania Správou štátnych hmotných rezerv, v súvislosti s rozhodnutím Úradu pre verejné obstarávanie. Na otázky o procese obstarávania testov musí podľa OĽaNO odpovedať SaS a jej minister hospodárstva Richard Sulík.

Skryť Vypnúť reklamu

Sme rodina hovorí o pokuse opozície zakryť vlastné kauzy. Strana Za ľudí zas odporúča Ficovi obrátiť sa na kompetentné orgány s oznámením o porušení zákona.

16:02 SLOVENSKO - Úrad vlády odmieta obvinenia z "nabaľovanie sa" na verejných zákazkách v súvislosti s nákupom antigénových testov, ktorý realizovala Správa štátnych hmotných rezerv. Nákup kritizovali opoziční politici Robert Fico zo Smeru a Peter Pellegrini z mimoparlamentnej strany Hlas.

Hovorkyňa premiéra Eduarda Hegera Ľubica Janíková pripomenula, že expremiér a minister financií Igor Matovič vylúčil väzby na trnavskú firmu, ktorá antigénové testy zabezpečovala.

15:43 SVET - Rúška v londýnskej mestskej hromadnej doprave budú naďalej povinné, aj keď ich v Anglicku od budúceho týždňa prestanú vyžadovať, povedal to londýnsky starosta Sadiq Khan.

Skryť Vypnúť reklamu

15:23 SVET - Asi tisíc ľudí sa nakazilo covidom na festivale v holandskom Utrechte. Počet infikovaných môže ešte stúpať. Na dvojdňovom festivale Verknipt sa zúčastnilo celkovo 20-tisíc ľudí.

14:45 SLOVENSKO - Šéf Správy štátnych hmotných rezerv Ján Rudolf povedal, že nie je pravda, že podľa Úradu pre verejné obstarávanie trikrát nakupovala antigénové testy v rozpore so zákonom. Úrad podľa Rudolfa konštatoval porušenie len v jednej zo štyroch zákaziek a aj s tým rezervy nesúhlasia, netýkalo sa to pritom zmluvy s trnavskou firmou Eurolab Lambda. Rudolf sa ohradil voči zavádzajúcim tvrdeniam niektorých predstaviteľov opozície.

14:34 SLOVENSKO - Úrad verejného zdravotníctva upozorňujeme, že v súčasnosti stále platí režim na hraniciach podľa najnovšej vyhlášky č. 226.

Skryť Vypnúť reklamu

Ústavný súd zatiaľ nezverejnil svoje rozhodnutie a účinnosť tejto vyhlášky dovtedy nie je oficiálne pozastavená. Zatiaľ teda platia všetky podmienky tak, ako doteraz.

14:03 SLOVENSKO - Počty pozitívnych prípadov po dlhšom čase opäť rastú. Trend je však zatiaľ mierny a pravdepodobne súvisí s importom prípadov zo zahraničia pri návrate z dovoleniek. Počet hospitalizovaných naďalej klesá, ventilovaných je už menej ako 10 ľudí, zhodnotil aktuálnu epidemickú situáciu riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz Ministerstva zdravotníctva Matej Mišík.

13:56 SLOVENSKO - Ľudia, ktorí odcestovali do zahraničia sa podľa ministra Vladimíra Lengvarského nemusia báť. Ak by Ústavný súd pozastavil platnosť aktuálnej vyhlášky o prechode cez hranice, platiť bude predchádzajúca, v ktorej sú podmienky miernejšie.

Skryť Vypnúť reklamu

13:47 SLOVENSKO - Na Slovensku stále dominuje alfa variant koronavírusu. Delta variant má asi 17 percent z pozitívne testovaných, ide však o číslo z veľmi nízkeho počtu prípadov, povedal minister Lengvarský.

13:43 SLOVENSKO - Ministerstvo zdravotníctva pracuje na redizajne očkovacej kampane. Minister Lengvarský predpokladá, že tí, ktorí sa chceli zaočkovať, už zaočkovaní sú, a preto urobiť v kampani zmeny.

13:46 SLOVENSKO - Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský zatiaľ nevie, ako bude postupovať po rozhodnutí Ústavného súdu, lebo ministerstvo zatiaľ nemá rozhodnutie súdu a nevie, aké má výhrady.

13:04 SLOVENSKO - Národné centrum zdravotníckych informácií vydalo už viac ako dva milióny vakcinačných certifikátov po prvej dávke očkovania proti ochoreniu Covid-19 a viac ako 1,7 milióna po druhej dávke vakcíny.

Skryť Vypnúť reklamu

12:44 SVET - Indonézia hlási rekordných 54 517 nových prípadov nákazy koronavírusom a 991 obetí na covid. Indonézia bojuje s novou vlnou epidémie, ktorá je do značnej miery spôsobená šírením vysoko nákazlivej mutácie delta. V niektorých častiach súostrovia je zdravotnícky systém na hranici kolapsu.

Súvisiaci článok Delta variant môže mať príznaky ako bežné prechladnutie Čítajte 

12:28 SVET - V Rusku zomrelo na covid za posledný deň 786 pacientov, čo je najviac od začiatku pandémie. Za posledný deň pribudlo aj takmer 24-tisíc ľudí.

12:11 SLOVENSKO - Smer chce vidieť účtovníctvo trnavskej firmy Eurolab Lambda, od ktorej vláda nakupovala antigénové testy. Hovorí o podozreniach, že vláda nenakúpila testy priamo od juhokórejskej spoločnosti, od ktorej ich kupovala trnavská spoločnosť, len preto, lebo by sa pritom "nenabalila".

Skryť Vypnúť reklamu

11:40 SVET - Slovinsko sprísňuje z obáv pred rozšírením nákazlivejších variantov koronavírusu pravidlá pre vstup na svoje územie. Od štvrtka sa musia cestujúci pri vstupe do Slovinska preukázať, že sú buď zaočkovaní proti ochoreniu Covid-19, uzdravení z tejto choroby, alebo musia predložiť doklad o negatívnym teste na koronavírus. Doklady musia predložiť aj cestujúci, ktorí iba prechádzajú cez Slovinsko.

11:22 SLOVENSKO - Od budúceho týždňa budú všetky okresy v zelenej farbe, to znamená, že na celom území Slovenska by mali platiť najmiernejšie opatrenia. Vyplýva to z návrhu uznesenia, o ktorom bude v stredu rokovať vláda.

11:09 SLOVENSKO - Premiér Heger si počká na rozhodnutie a odôvodnenie a prípadné odporúčania Ústavného súdu k vyhláške k režimu na hraniciach. Vláda nemá podľa Hegera problém promptne reagovať, aby situáciu vyriešila.

Skryť Vypnúť reklamu

11:01 SLOVENSKO - Delta variant ochorenia Covid-19 môže mať príznaky ako bežná nádcha, chrípka, či alergia, upozorňuje ministerstvo zdravotníctva.

Typickými príznakmi pre delta variant sú bolesť hlavy, bolesť hrdla, sekrécia z nosa a zvýšená teplota či horúčka. To môže často u ľudí vyvolať presvedčenie, že ide iba o bežné prechladnutie.

"Strata chuti a čuchu nemusí byť tak častým prejavom. Ďalším príznakom môžu byť aj hnačky. Delta variantom sa častejšie infikujú aj mladšie osoby, ktoré môžu ľahšie príznaky podceniť a ochorenie šíriť ďalej," vysvetľuje ďalej ministerstvo.

Diagnostika delta variantu len na základe príznakov, kde chýba anamnéza kontaktu, nie je možná a ochorenie vylúči či potvrdí až PCR test, uvádza ministerstvo zdravotníctva.

Skryť Vypnúť reklamu

10:38 SLOVENSKO - Štát nemôže podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka trestať ľudí za to, že sa rozhodli spraviť nerozumnú vec. Šéf SaS tak reagoval na zvýhodňovanie zaočkovaných pri prechode hraníc. „My si nemôžeme dovoliť takéto veci. Musíme ľudom dovoliť robiť aj nerozumné, zlé rozhodnutie, ak to oni chcú," zhodnotil.

Zásadné je podľa neho nájsť mieru v zvýhodňovaní zaočkovaných, pristupovať k tomuto rozhodnutiu zodpovedne a triezvo a mať na pamäti, že očkovanie je slobodné. Sulík označil lotériu pre zaočkovaných za dehonestujúcu a zároveň si myslí, že ministerstvo zdravotníctva malo už dávno dostať peniaze na očkovaciu kampaň.

10:26 SLOVENSKO - Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková predpokladá, že Ústavný súd pozastaví účinnosť vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva o režime na hraniciach, ktorá umožní očkovaným vyhnúť sa karanténe po návrate na Slovensko.

Skryť Vypnúť reklamu

Ak Ústavný súd pozastaví účinnosť vyhlášky, Kolíková chce vedieť dôvody. Tie sú pre ňu kľúčové, pretože vo vyhláške môžu byť drobné či vážne pochybenia. Tvrdí, že v stredu poobede by mal Ústavný súd zverejniť svoje rozhodnutie v súvislosti s vyhláškou.

10:17 SVET - Napriek pandémii a premenlivému ekonomickému vývoju sa počas minulého roka opätovne rozšírili rady najbohatších ľudí na svete, vyplýva z World Wealth Report 2021, informovala o tom spoločnosť Across Private Investments. Počet dolárových milionárov, ľudí s čistým majetkom nad milión dolárov, už presiahol 20,8 milióna. Ich celkové bohatstvo pritom predstavuje 79,6 bilióna dolárov.

„Napriek pandemickému roku sa ich majetok medziročne zvýšil o 7,6 percenta, čo je výborný výsledok. Priemerný rast ich bohatstva v období rokov 2013 až 2019 bol totiž „len“ 5,8 percenta ročne," uvádza sa v správe. Po piatich rokoch ázijskej dominancie je na čele rebríčka Severná Amerika.

10:00 SLOVENSKO - PCR testy zachytili na Slovensku 18 nových prípadov nákazy koronavírusom. Laboratóriá preverili 4 697 vzoriek.

Najviac pozitívne testovaných PCR testami bolo v Košickom kraji a Bratislavskom kraji, testy v nich odhalili po štyroch nakazených. V Žilinskom kraji troch, v Nitrianskom a Banskobystrickom po dvoch a v Trnavskom, Trenčianskom a v Prešovskom kraji po jednom nakazenom.

Zdravotníci vykonali aj 5 253 antigénových testov, pozitívnych bolo deväť.

Pribudla jedna obeť, celkovo od začiatku pandémie podľahlo covidu 12 523 ľudí.

Počet pacientov nemocniciach sa nezmenil. V nemocniciach je stále 105 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 57 ľudí. Na JIS je 7 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 8 osôb.

Počet zaočkovaných prvou dávkou vakcíny je 2 162 139 ľudí, za utorok pribudlo 7 728 zaočkovaných. Druhú dávku vakcíny už dostalo 1 804 145 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 8 838 ľudí.

09:43 SVET - Na palube vlajkovej lode britského námorníctva Queen Elizabeth sa covidom nakazila stovka námorníkov, niekoľko prípadov sa vyskytlo aj na ďalších lodiach vo flotile, ktoré loď sprevádzajú. Na palube lode Queen Elizabeth slúži asi 3 700 ľudí. Podľa ministra obrany Bena Wallacea bola celá posádka očkovaná dvoma dávkami a situácia je pod kontrolou, napísal server BBC News.

9:10 SVET - Počet potvrdených prípadov infekcie novým koronavírusom na Ukrajine sa za uplynulých 24 hodín zvýšil o 547 na celkovo 2 242 245.

Ochoreniu Covid-19 podľahlo ďalších 25 ľudí, čím celkový počet obetí pandémie v krajine stúpol na 52 665.

Súvisiaci článok Ak máte Astru, budete si môcť vybrať Pfizer. Ako to funguje? Čítajte 

9:00 SLOVENSKO - Ak človek dostal prvú dávku od AstraZenecy a ako druhú by chcel vakcínu od Pfizeru, štát mu to už čoskoro umožní. Kombinovanie vakcín v tomto poradí v utorok na tlačovej besede potvrdil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Podľa ministra sa takéto miešanie vakcín ukazuje ako najúčinnejšie z iných možných kombinácií. Kombinovanie týchto očkovacích látok pritom vedci zatiaľ skúmali iba v malých štúdiách, na ktorých sa zúčastnili stovky ľudí.

Ako vlastne funguje miešanie vakcín a čo zatiaľ vieme o účinkoch tohto postupu? Vysvetľuje Renáta Zelná >>>>

8:35 SVET - V Česku za včera pribudlo 317 nových nakazených. Ide o najvyššie číslo od 8. júna, kedy ich bolo 384.

Reprodukčné číslo narástlo z hodnoty 1,37 na 1,45, dodáva portál novinky.cz.

8:25 SVET - V Nemecku už dlhšie ako týždeň rastie sedemdňová incidencia, ktorá udáva, koľko ľudí sa v priemere nakazilo na 100-tisíc obyvateľov. Podľa Inštitútu Roberta Kocha, ktorý vývoj pandémie v Nemecku monitoruje, sa dnes ráno nachádzala na hodnote 7,1, pričom ešte 6. júla bola na hodnote 4,9.

Za posledný deň úrady v Nemecku ohlásili 1 548 nových nakazených, zatiaľ čo pred týždňom ich bolo 985. Okrem toho sa už dlhšie než týždeň drží reprodukčné číslo nad hodnotou 1.

Súvisiaci článok Po Macronovom prejave padol web. Francúzi aj Chorváti hovoria o povinnom očkovaní Čítajte 

6:40 SVET - „Opäť tu máme preteky s časom,“ vyhlásil francúzsky prezident Emmanuel Macron v príhovore k občanom, v ktorom reagoval na šírenie nákazlivejšieho delta variantu.

Macron v prejave upozornil, že očkovanie proti koronavírusu by mohlo byť povinné pre všetkých. Zatiaľ bude povinné pre všetkých zdravotníckych pracovníkov.

O povinnom očkovaní proti koronavírusu sa na najvyššej politickej úrovni hovorí aj v Chorvátsku, ktoré je pre Slovákov jednou z najpopulárnejších letných destinácií.

6:15 SVET - V najväčšom austrálskom meste Sydney predĺžia lockdown najmenej o ďalšie dva týždne. Uviedla to premiérka Nového Južného Walesu Gladys Berejiklianová. Lockdown sa mal v Sydney skončiť už tento piatok.

Obyvatelia Sydney tak môžu svoje domovy opustiť v prípade, ak idú do práce alebo k lekárovi, ako aj za účelom cvičenia či nevyhnutných nákupov. Školy v meste sú zatvorené a ľudom sa odporúča, aby ostali doma.

V niektorých oblastiach platia aj špeciálne opatrenia. Miestne úrady napríklad v utorok zaviedli prísny lockdown pre obyvateľov jedného bytového domu v štvrti Bondi, kde testy preukázali ochorenie Covid-19 u deviatich obyvateľov.

00:00 SLOVENSKO - Od pondelka je takmer celá krajina v najlepšej zelenej fáze. Patrí do nej 76 okresov a už len tri sú žlté: Turčianske Teplice, Humenné a Ružomberok.

Pre zväčšenie kliknite sem.

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať?
 2. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem
 3. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho
 4. Znalec slovenského brandy
 5. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy?
 6. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty
 7. Školy sa znova môžu zapojiť do zberu starých mobilov
 8. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 9. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 10. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 1. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou?
 2. Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma
 3. Samočistiace vypínače chránia pred infekciami
 4. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 5. Hobbymarket OBI predstavil nový koncept predajne v Michalovciach
 6. Aktuálne radarové a slovenské hlásenia v autokamere?
 7. Tesco announces net-zero target of 2035 for its operations
 8. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 9. Lekárska prehliadka pre cudzincov je v Nitre, aj bez objednania
 10. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 1. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi 6 928
 2. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 5 847
 3. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov 4 614
 4. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 985
 5. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať? 3 834
 6. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 561
 7. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 3 454
 8. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im? 3 413
 9. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem 3 361
 10. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy? 2 981
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Koronavírus mapa a grafy

Ako sa vyvíja nákaza na Slovensku?


a 1 ďalší 25. sep
Očkovanie proti covidu na Slovensku

Za uplynulý deň pribudlo 330 prvoočkovaných.


a 2 ďalší 27m
Ilustračná fotografia.

Termín na prihlásenie sa skončil v pondelok.


TASR 46m
Skryť Zatvoriť reklamu