SME
Štvrtok, 2. december, 2021 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Koronavírus na Slovensku: Počet obetí sa zvýšil najvýraznejšie od júna (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 411-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 620 obetí.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Správy o koronavíruse sledujeme online minútu po minúte:

19:00 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za sledovanie.

18:33 SLOVENSKO Zvolenská nemocnica má v súčasnosti hospitalizovaných desať pacientov s ochorením Covid-19, nikto z nich však nepotrebuje podporu umelej pľúcnej ventilácie.

Skryť Vypnúť reklamu

17:51 SLOVENSKO - Možnosť zaočkovať sa priamo v priestoroch svojej školy využilo v stredu viac ako 20 žiakov Gymnázia Vavrinca Benedikta Nedožerského v Prievidzi a ich rodinných príslušníkov.

Študentov očkoval vakcínou od Pfizer/BioNTech výjazdový vakcinačný tím Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach. Aktivita prišla priamo od študentov.

17:44 SVET - Ruský prezident Vladimir Putin v stredu povedal, že sa koronavírusom nenakazil, pretože má vysokú hladinu protilátok.

"Protilátky sú u mňa vysoké. Mám, vďakabohu, šťastie," povedal Putin v stredu po rokovaní s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom v Soči.

Putin pripomenul, že v jeho okolí sa koronavírusom nakazili tri desiatky ľudí vrátane spolupracovníka, s ktorým prezident strávil celý deň.

Skryť Vypnúť reklamu

17:14 SVET - Vo Veľkej Británii pribudlo 36 722 nových prípadov nákazy a 150 obetí covidu 28 dní od pozitívneho testu. V nemocniciach prijali za posledný týždeň 5 173 pacientov s covidom.

16:34 SVET - Cieľ Svetovej zdravotníckej organizácie zaočkovať najmenej desať percent populácie v každej krajine sveta do konca septembra nebude splnený, ako vyplýva z najnovších údajov. Informuje o tom v stredu agentúra DPA.

"V súčasnosti potrebujeme skalopevný globálny záväzok podporiť vakcináciu najmenej 40 percent obyvateľstva každej krajiny do konca tohto roka," povedal minulý týždeň generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanon Ghebreyesus.

Ako dodal, ďalším cieľom je zaočkovanie 70 percent populácie každej krajiny do polovice nasledujúceho roka.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Mnoho krajín nemá mieru zaočkovanosti ani na úrovni 10 percent Čítajte 

16:23 SVET - V Srbsku pribudlo 8 171 nových prípadov a 45 obetí. Už druhý deň prípady presiahli 8 000.

15:46 SLOVENSKO - Celkovo 25 tried v školách a predškolských zariadeniach v Bardejove je aktuálne v súvislosti s ochorením COVID-19 v karanténe.

"Samospráva v súčinnosti s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Bardejove analyzuje alternatívu pozastavenia až do odvolania vyučovania na druhom stupni základných škôl. Mestský krízový štáb taktiež dnes na svojom zasadnutí rozhodol o uzatvorení mestskej plavárne od piatka a o opätovnom monitoringu žiakov pri ich vstupe do budov základných škôl formou merania telesnej teploty s okamžitou platnosťou," uviedol hovorca mesta Štefan Hij.

15:40 DOMOV - Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici zintenzívnil kontroly nad dodržiavaním tzv. proticovidových opatrení.

Skryť Vypnúť reklamu

Organizátorom plánovaných hromadných podujatí pomáhajú zorientovať sa v opatreniach a povinnostiach, ktoré im vyplývajú z vyhlášok.

14:49 SVET - Slovinsko dočasne pozastavilo používanie jednodávkovej vakcíny Johnson and Johnson, kým skúma smrť dvadsaťročnej ženy. Podávanie vakcíny bude zastavené, kým sa zistí, či mŕtvica ženy súvisí s očkovaním pred dvoma týždňami.

14:42 DOMOV - Na dištančnom vzdelávaní je v súčasnosti 3,8 percenta žiakov, pričom online sa vzdeláva 2,9 percenta a offline 0,9 percenta. V škole sa vzdeláva 96,2 percenta žiakov. Informovala o tom po rokovaní vlády štátna tajomníčka Ministerstva školstva SR Svetlana Síthová.

Súvisiaci článok Dištančne sa vzdeláva 3,8 percenta žiakov Čítajte 

Ide o údaj, ktorý rezortu školstva do pondelka 27. septembra zaslalo okolo 77 percent z celkového počtu 6 870 škôl. Školy by mali dáta pravidelne zasielať k pondelku, respektíve po každej jednej zmene, ktorá nastane v rámci školy.

Uplynulý týždeň sa vykonalo 225 697 antigénových samotestov. Pozitívne boli vyhodnotených 0,26 percenta. Pozitívny test na ochorenie COVID-19 evidovali u 1 469 žiakov, čo predstavuje 0,2 percenta a u 559 zamestnancov škôl, čo je 0,5 percenta.

Skryť Vypnúť reklamu

13:56 DOMOV - Litva hlási najväčší denný prírastok od januára. Za uplynulý deň pribudlo 1 847 nových prípadov nákazy. Pribudlo aj 14 obetí, jedna z nich bola plne očkovaná.

Zaočkovalo sa 6 900 ľudí, tretiu dávku dostalo 2 722 ľudí.

13:50 DOMOV - Košický samosprávny kraj evidoval k utorku 18 stredných škôl s prípadmi nákazy COVID-19, ktoré zasiahli do režimu vyučovania.

V karanténe tak bolo celkovo 25 tried a približne 630 žiakov.

Oproti minulému týždňu je to pokles o približne 30 percent, uviedla pre TASR hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

13:41 DOMOV - Na Slovensku je proti ochoreniu COVID-19 zaočkovaných doposiaľ 62 089 detí do 17 rokov. Uviedla to hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií Alžbeta Sivá.

"V čakárni evidujeme v štatistickej skupine do 17 rokov k utorku (28. 9.) na prvú dávku 285 a na druhú dávku 4010 osôb," priblížila.

Skryť Vypnúť reklamu

Z informácií centra vyplýva, že najväčší záujem o prvú dávku vakcíny bol k utorku v Trnavskom kraji, kde záujem prejavilo 118 mladých. Žiadneho záujemcu neevidovali v Žilinskom kraji.

Najväčší záujem o druhú dávku vakcíny bol v Bratislavskom kraji. Z dát Inštitútu zdravotných analýz , dostupných na webe cakaren.vercel.app/projekt je v čakárni za tento kraj 996 mladých. V ostatných siedmich krajoch čaká priemerne približne 430 mladých do 17 rokov.

13:30 SVET -Globálny počet nových prípadov nákazy koronavírusom aj počet nových úmrtí minulý týždeň opäť klesol. Vo svete sa podľa odhadov infikovalo 3,3
milióna ľudí a približne 55-tisíc pacientov s ochorením COVID-19 zomrelo.

Znamená to, že počet nákaz aj úmrtí klesol zhodne o 10 percent. Informovala o tom Svetová zdravotnícka organizácia.

Skryť Vypnúť reklamu

13:04 SVET - Nosné kvapky obsahujúce vitamín A by mohli byť účinné pri liečbe straty čuchu alebo zmien tohto zmyslu u niektorých ľudí s ochorením COVID-19.

Ako uvádza spravodajský portál BBC, tvrdia to britskí vedci z University of East Anglia, kde momentálne realizujú 12-týždňový experiment.

12:25 DOMOV - Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove má vyčlenených pre pacientov s ochorením COVID-19 celkovo 40 lôžok.

Ako pre TASR uviedol riaditeľ nemocnice Ľubomír Šarník, momentálne je na infekčnom oddelení hospitalizovaných 26 pacientov s ochorením COVID-19 a ďalší šiesti si vyžadujú umelú pľúcnu ventiláciu.

Nemocnica eviduje deväť zamestnancov, ktorí mali pozitívny výsledok testu na ochorenie COVID-19 a dvaja zamestnanci sú na karanténnej PN z dôvodu, že boli v kontakte s pozitívne testovaným rodinným príslušníkom.

Skryť Vypnúť reklamu

12:14 SVET - Ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi dnes končí karanténa. Poobede sa stretne s tureckým prezidentom Tayyipom Erdoganom.

Súvisiaci článok Putin musí ísť do karantény Čítajte 

11:44 SVET - Španielsko povoľuje neobmedzenú kapacitu vo vonkajších priestoroch. Vo vnútorných priestoroch je povolená 80 percentná kapacita.

11:30 SVET - Rusko hlási rekordný počet úmrtí už druhý deň za sebou. Za včerajšok pribudlo 857 úmrtí, najviac od začiatku pandémie.

Za 24 hodín pribudlo 22 430 nových prípadov nákazy.

11:20 DOMOV - Od pondelka 4. októbra nebude podľa covid automatu v stupni monitoringu (zelená farba) už ani jeden okres.

V stupni ostražitosti (oranžová) bude 27 okresov, v prvom stupni ohrozenia (červená) 39 okresov. V druhom stupni ohrozenia (bordová) bude už 13 okresov.

11:17 DOMOV - Dvaja zamestnanci Domova dôchodcov a domova sociálnych služieb Terany v Krupinskom okrese sú v súvislosti so šírením nového koronavírusu pre rodinnú anamnézu v domácej karanténe.

Skryť Vypnúť reklamu

Zaočkovanosť prvou a druhou dávkou vakcíny je u klientov 93 percent, u zamestnancov je to 82 percent. V súčasnej dobe nie sú v zariadení zaočkovaní len piati klienti.

11:07 SVET - Poľsko prekročilo hranicu 1200 denných infekcií a stojí na prahu štvrtej vlny pandémie. V stredu ráno to vyhlásil tamojší minister zdravotníctva Adam Niedzielski. Informovala o tom agentúra PAP.

Počet infekcií stúpa o niečo pomalšie ako pred dvoma týždňami.

Niedzielski ďalej uviedol, že v súčasnosti je hospitalizovaných menej ľudí ako v rovnakom období minulého roka. Zopakoval tiež, že vláda zatiaľ nepovažuje za potrebné zaviesť prísnejšie pandemické opatrenia.

Poľsko zaznamenalo úplne prvý prípad COVID-19 na svojom území 4. marca minulého roka. Odvtedy bolo u našich severných susedov potvrdených vyše 2,9 milióna prípadov SARS-CoV-2. Počet úmrtí prekonal hranicu 75-tisíc.

Skryť Vypnúť reklamu

Za uplynulých 24 hodín zomrelo ďalších 22 osôb.

10:30 DOMOV - Medzi očkovaním proti ochoreniu COVID-19 a chrípke má byť dvojtýždňový odstup. TASR na to upozornila prezidentka Spoločnosti všeobecných lekárov Slovenska Monika Palušková, informáciu získali priamo od jedného z výrobcov vakcíny Comirnaty.

Lekári odporúčajú zaočkovať proti chrípke každého občana, ktorý o očkovanie prejaví záujem a vakcinácia u neho nie je kontraindikovaná.

Očkovanie proti chrípke a proti pneumokokom je možné súbežne.

10:27 DOMOV - Cenou predsedu Trnavského samosprávneho kraja ocenil Jozef Viskupič 246 ľudí a kolektívov za prínos k ochrane životov a zdravia v období
pandémie ochorenia COVID-19. Ocenenie získali lekári, zdravotné sestry, dobrovoľní hasiči a ďalší ľudia z prvej línie boja proti pandémii.

Skryť Vypnúť reklamu

10:10 DOMOV - Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 2 445 528 za predchádzajúci deň pribudlo 1 890 očkovaných.

Druhú dávku vakcíny už dostalo 2 250 619 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 1 700 ľudí.

10:00 DOMOV - Za utorok pribudlo 1459 pozitívne testovaných ľudí formou PCR testov, takmer 74 percent ľudí nie je očkovaných. Vykonali 11 698 testov.

Pozitívny antigénový test malo 278 osôb, z nich takmer 78 percent nie je zaočkovaných. Vykonali 18 234 testov.

Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Prešovskom kraji (312), nasleduje Košický kraj (303), Žilinský (272), Bratislavský (144), Trnavský (135), Banskobystrický (112), Trenčiansky (95) a Nitriansky (86).

Je medzi nimi 660 mužov a 799 žien. Celkový počet pozitívne testovaných mužov je 196 233 a žien 214 847.

Skryť Vypnúť reklamu

Počet potvrdených obetí na pľúcnu formu COVID-19 vzrástol o 14 osôb. Celkový počet úmrtí "na Covid" je 12 620 a celkový počet úmrtí "s Covidom" je 2 462.

V nemocniciach je hospitalizovaných 531 pacientov s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň, z nich takmer 85 percent nie je zaočkovaných. Pribudlo osem pacientov. Na JIS je 64 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 55 osôb.

Celkový počet ukončených laboratórnych PCR testov doteraz je 3 584 842 pričom takto bolo pozitívne testovaných 411 080 osôb. Celkový počet vykonaných Ag testov doteraz je 38 293 427 z čoho bolo pozitívne testovaných 391 326 osôb.

Celkový počet neaktívnych prípadov je 724 414. Ide o osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 či už s klinickým obrazom alebo bezpríznakovo a od zistenia pozitívneho testu uplynuli 2 až 4 týždne u ambulantne liečených pacientov a 6 týždňov u hospitalizovaných pacientov.

Skryť Vypnúť reklamu

9:54 SVET - Viac ako 400-tisíc Američanov dostalo posilňujúcu dávku očkovacej látky firmy Pfizer proti koronavírusu počas uplynulého víkendu.

Zaočkovať treťou dávkou vakcíny Pfizer proti koronavírusu by sa malo až 25 miliónov obyvateľov USA. Vakcináciu posilňujúcou dávkou úrady krajiny schválili minulý týždeň pre ľudí vo veku nad 65 rokov, pre ľudí so zdravotnými problémami a pre Američanov, v prípade ktorých je zvýšené riziko nákazy na pracovisku.

9:39 SVET - V uplynulých 24 hodinách potvrdili testy v Maďarsku 546 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu a v tomto čase v súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo šesť pacientov, informoval v stredu operačný štáb na webovej stránke koronavirus.gov.hu.

Počet infikovaných tak počas koronavírusovej pandémie stúpol v Maďarsku na 822 072 a počet obetí dosiahol 30 185.

Skryť Vypnúť reklamu

Aktuálne je koronavírusom nakazených 7348 osôb. Hospitalizovaných s covidom je 529 pacientov, z ktorých 81 je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu.

Prvou dávkou vakcíny proti covidu zaočkovali doposiaľ takmer 5,9 milióna ľudí a dve dávky podali vyše 5,6 milióna osobám. Tretiu dávku dostalo už 742-tisíc ľudí.

8:29 SVET - Vatikán bude nasledovať príklad Talianska a od októbra bude po všetkých zamestnancoch v rámci cirkevného štátu požadovať covidové certifikáty.

Do práce tak budú môcť prísť iba ľudia, ktorí sa preukážu dokladom o očkovaní, prekonaní covidu alebo negatívnym testom na koronavírus. Vyplýva to z dekrétu, ktorý podpísal vatikánsky štátny tajomník, kardinál Pietro Parolin.

8:15 SVET - V Česku pribudlo za utorok 470 nových prípadov nákazy koronavírusom. V nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných 201 pacientov s covidom.

Skryť Vypnúť reklamu

6:15 SVET - Väčšina vedľajších účinkov po tretej dávke vakcíny proti covidu je slabá až mierna a vyskytujú sa približne tak často, ako po druhej dávke.

Toto zistenie sa uvádza v americkej štúdii zverejnenej v utorok - bolo očakávané, ale predsa je upokojujúce, píše tlačová agentúra AFP.

Správa amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) sa zakladá na hláseniach vyše 22 000 ľudí, ktorí sa zaregistrovali v mobilnej aplikácii o bezpečnosti vakcín a dostali podpornú dávku v období od 12. augusta do 19. septembra.

Počas tohto obdobia bola tretia dávka povolená pre ľudí, ktorí sú imunokompromitovaní (majú oslabenú alebo poškodenú imunitu), ale nie pre širšie obyvateľstvo.

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tento rok turizmu neprial
 2. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť
 3. Ako vychovávať deti aby boli odolnejšie
 4. Vieme čo je úspech. Pomôžeme ho dosiahnuť aj vám
 5. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos
 6. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie
 7. Výhody najväčšej obchodnej siete objavuje aj verejný sektor
 8. PRIESKUM: Slováci prezradili, čo by mal spĺňať dokonalý smartfón
 9. Na nové auto sa neoplatí čakať. Trhu kraľujú jazdené
 10. Spokojnosť je daná geneticky. Dá sa však zmeniť
 1. Ako vychovávať deti aby boli odolnejšie
 2. Tento rok turizmu neprial
 3. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos
 4. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 5. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 6. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie
 7. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 8. dm a jej zákazníci podporili vznik 15 vzdelávacích centier
 9. Anketu Elektromobil roka 2021 ovládla ŠKODA
 10. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 1. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 30 338
 2. Spokojnosť je daná geneticky. Dá sa však zmeniť 15 745
 3. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 11 943
 4. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie 7 747
 5. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes? 7 677
 6. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom? 6 282
 7. Strava ani spánok nie sú dôležité, ak pri tom dýchame zlý vzduch 5 730
 8. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 4 968
 9. Vianočné nákupy bez stresu? Pozrite sa, či na to idete správne 2 209
 10. Volkswagen predstavuje ďalší elektrický model 2 107
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Obvinený Jozef Brhel prichádza vypovedať na Prezídium policajného zboru v Bratislave.

Na výsluch prišiel z Kanárskych ostrovov.


8 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Čo robí pandémia so Slovenskom.


a 2 ďalší 2 h

Neprehliadnite tiež

Logo podcastu Dobré ráno.

Čo robí pandémia so Slovenskom.


a 2 ďalší 2 h
Ranný brífing SME

Prečítajte si najdôležitejšie správy.


2 h
Skryť Zatvoriť reklamu