SME
Piatok, 24. marec, 2023 | Meniny má Gabriel

Koronavírus na Slovensku: SaS a Za ľudí žiadajú otvorenie kultúry v režime OP (minúta po minúte)

PCR testy odhalili viac ako 853-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 16 824 obetí. Stále platí nočný zákaz vychádzania, ktorý sa skončí v pondelok 10. januára.

Koronavírus na Slovensku sledujeme minútu po minúte:

19:43 Minútu po minúte sme uzavreli, ďakujeme za pozornosť. Dianie okolo pandémie budem sledovať aj vo štvrtok.

19:25 SVET - Francúzsko eviduje rekord v počte nových prípadov Covid-19. V krajine pribudlo za uplynulých 24 hodín až 335 000 nových potvrdených prípadov nákazy.

SkryťVypnúť reklamu

"Počet úmrtí na Covid-19 v nemocniciach vzrástol za uplynulých 24 hodín o 246 na 97 670. Celkový počet pacientov s covidom na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 3695, pričom celkovo leží v nemocniciach vyše 20 000 pacientov," uviedol minister zdravotníctva Olivier Véran.

Vo Francúzsku po prvý raz hlásili viac ako 300 000 nových prípadov za deň. Za utorok pribudlo 271 686 prípadov.

19:07 SVET - Britský premiér Boris Johnson v stredu oznámil zmeny v pravidlách pri cestovaní do Anglicka. Plne zaočkovaným ľuďom bude stačiť test po príchode.

Anglicko od piatka 4.00 h miestneho času (5.00 h SEČ) ruší povinnosť absolvovať test ešte pred príchodom na svoje územie.

Od nedele pasažieri nebudú musieť po príchode nastúpiť do izolácie, ktorá sa končí negatívnym PCR testom, píše BBC. Namiesto toho musia v priebehu dvoch dní absolvovať antigénový test.

SkryťVypnúť reklamu

Doteraz platné opatrenie podľa Johnsonových slov "mnohých odrádza od cestovania, pretože sa obávajú, že uviaznu v zahraničí a budú mať výrazné nadbytočné výdavky".

Britský minister doprav Grant Shapps na Twitteri oznámil, že plne zaočkovaným pasažierom bude po príchode stačiť antigénový test. Vláda podľa jeho slov zmiernením opatrení v oblasti testovania "podporuje" bezpečné obnovenie medzinárodného cestovného ruchu.

18:25 SVET - Taliansko zaznamenalo nový denný rekord v prípadoch nákazy koronavírusom. Zdravotnícke úrady hlásili viac ako 189-tisíc prípadov infekcie a približne 230 úmrtí na koronavírus za jeden deň.

Laboratória otestovali takmer 1,1 milióna vzoriek, pričom podiel pozitívnych výsledkov bol okolo 17 percent.

SkryťVypnúť reklamu

17:48 SLOVENSKO - Reštaurácie v obchodných domoch budú môcť byť otvorené v režime OP rovnako ako ostatné reštaurácie. Ako informovala hovorkyňa ministra hospodárstva Katarína Matejková, hlavný hygienik Ján Mikas vyhovel požiadavke Richarda Sulíka na zrovnoprávnenie postavenia reštaurácií.

Vyhláška týkajúca sa fungovania zariadení spoločného stravovania v obchodných domoch bude na základe epidemiologickej situácie upravená v piatok.

17:30 SVET - Francúzsko rozhodlo, že umožní zdravotníkom, ktorí sú infikovaní koronavírusom, aby nemuseli ísť do karantény a mohli sa naďalej starať o pacientov.

Opatrenie sa týka nakazených zdravotníkov, ktorí majú málo symptómov alebo sú bez príznakov. Táto špeciálna výnimka z karanténnych pravidiel svedčí o rastúcom tlaku na francúzsky zdravotnícky systém v dôsledku rýchlo sa šíriaceho variantu omikron.

SkryťVypnúť reklamu

17:28 SVET - Učiteľku biológie v americkom meste New York zatkli za to, že 17-ročnému študentovi podala vakcínu proti ochoreniu Covid-19.

Učiteľku Lauru Russovú (54) zatkli 31. decembra a v prípade uznania za vinnú jej hrozí trest odňatia slobody do štyroch rokov. Študenta podľa polície zaočkovala u nej doma, hoci na to nemala oprávnenie a ani súhlas chlapcových rodičov. Samotný študent však vakcínu údajne chcel.

Súvisiaci článok V USA zatkli učiteľku, ktorá 17-ročného študenta zaočkovala proti covidu Čítajte 

17:25 SLOVENSKO - Ministerstvo kultúry má pripravený nový kultúrny semafor, ktorý okrem iného zlepšuje podmienky organizovania hromadných kultúrnych podujatí pre očkovaných. Informovala o tom ministerka kultúry Natália Milanová.

"Vylepšený semafor reaguje na nové vedecké poznatky a na stále vyššiu, hoci celkovo nie veľmi potešujúcu zaočkovanosť," uviedla Milanová.

SkryťVypnúť reklamu

Dodala, že na ministerstve by "najradšej zrušili všetky kultúru obmedzujúce opatrenia, ale zdravie a ochrana ľudí majú prioritu".

Milanová podľa vlastných slov chápe agóniu a úzkosť tých, ktorí umením a kultúrou žijú.

17:10 SVET - Rakúska polícia vykonala razie v dvoch desiatkach domov a začala vyšetrovať viacero osôb pre podozrenie z falšovania očkovacích certifikátov.

Približne sto policajtov prehľadalo celkovo 24 obydlí a posvietilo si na 22 podozrivých, ktorí sú obvinení z poskytovania falošných certifikátov ľuďom, ktorí neboli očkovaní.

Vyšetrovatelia majú podozrenie, že obvinené osoby falšovali dokumenty nielen pre seba, ale aj pre priateľov a známych, uviedlo ministerstvo vnútra vo vyhlásení.

16:40 SVET - V záverečnom týždni minulého roka bolo ochorením Covid-19 podľa odhadu britského štatistického úradu nakazených 3,7 milióna obyvateľov Veľkej Británie.

SkryťVypnúť reklamu

16:05 SLOVENSKO - Pandemická situácia v zlatomoravskej nemocnici je momentálne stabilizovaná. Informoval o tom krízový štáb mesta. V súčasnosti je v nemocnici pripravených 30 reprofilizovaných lôžok pre pacientov s ochorením, či podozrením na Covid-19. "

Z tohto počtu je obsadených deväť lôžok. Nemocnica postupuje podľa príkazu ministra zdravotníctva a poskytuje len akútnu zdravotnú starostlivosť," informoval krízový štáb.

15:35 SLOVENSKO - Prvé dáta hovoria, že priebeh omikronu vyzerá u detských pacientov podobne ako pri delte.

Problém podľa lekárky však môže nastať u detí, ktoré trpia závažnými ochoreniami a nie sú zaočkované. Šanca, že sa vyhnú infekcii omikronom, je len veľmi malá.

Prečítajte si viac v článku našej redaktorky Denisy Koleničovej >>>

SkryťVypnúť reklamu

15:31 SLOVENSKO - Kežmarská nemocnica zaznamenala na začiatku roku 2022 celkové zlepšenie pandemickej situácie a pokles počtu hospitalizovaných pacientov.

Ako nemocnica informuje v tlačovej správe, na priveľký optimizmus je zatiaľ priskoro, pretože sa očakáva, ako sa v regióne aj v nemocnici prejaví nástup ochorenia v súvislosti s novou mutáciou omikron.

15:30 SLOVENSKO - Viac ako 80 percent Slovákov dodržiavalo počas novembra a decembra 2021 pandemické opatrenia stanovené pred Vianočnými sviatkami a počas nich.

Viac ako 40 percent ľudí zas raz alebo viackrát odmietlo z dôvodu lockdownu osobné stretnutie alebo návštevu.

Vyplýva to z prieskumu "Ako sa máte Slovensko?" o ktorého výsledkoch informovala Michaela Lukovičová zo spoločnosti Seesame.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Opatrenia počas novembra a decembra dodržiavala podľa prieskumu väčšina ľudí Čítajte 

15:20 SVET - Chorvátsko zaznamenalo najvyšší denný prírastok prípadov koronavírusu od vypuknutia pandémie. Za ostatných 24 hodín v Chorvátsku potvrdili celkovo 8 587 infikovaných, čo od minulého týždňa predstavuje 50-percentný nárast.

"Čísla ukazujú, že omikron sa šíri. Vieme, že je to vysoko nákazlivý variant, ktorý je tu prítomný," povedal na rokovaní vlády premiér Andrej Plenkovič.

15:00 SLOVENSKO - Koncom minulého roka začala Slovenská pošta doručovať prvých 20-tisíc finančných príspevkov pre seniorov za očkovanie. Do utorka z nich bolo vyplatených 9 665. Adresáti príspevku si ho môžu vybrať na ktorejkoľvek pošte po predložení poštového poukazu a platného občianskeho preukazu, ktorý je určený do vlastných rúk.

"V januári a vo februári Slovenská pošta doručí a vyplatí 900-tisíc poukazov. Doručovať ich bude po častiach, najbližšie 8. januára začne doručovať ďalších 100-tisíc poukazov," konštatovala hovorkyňa pošty Iveta Dorčáková.

SkryťVypnúť reklamu

Dodala, že poukaz na výplatu je tradičný produkt pošty, preto sa nestretávajú s väčšími problémami. Problémy vznikajú len jednotlivo, väčšinou ide o nepresnosti, ktoré boli do adries seniorov prenesené z databázy, čo sa vytvárala pri očkovaní.

14:50 SVET - Nárast prípadov v Spojenom kráľovstve mimoriadne zaťažuje tamojší systém zdravotnej starostlivosti. Viacero lokálnych organizácií Národnej zdravotnej služby, ktoré čelia nedostatku zamestnancov, vyhlásilo v ostatných dňoch "kritické incidenty".

Nemocnice v grófstve Veľký Manchester oznámili, že pre rastúci dopad ochorenia Covid-19 a neprítomnosti zamestnancov pozastavujú niektoré operácie, ktoré nie sú urgentné.

Záchranná služba v severovýchodnom Anglicku od novoročného víkendu začala radiť pacientom, ktorí nemajú život ohrozujúce problémy, aby požiadali príbuzných, aby ich odviezli do nemocnice, keďže čakacia doba pre nedostatok zamestnancov a veľký dopyt vzrástla.

SkryťVypnúť reklamu

14:40 SLOVENSKO - Otvorené v režime OP by mali byť nielen reštaurácie a prevádzky, ale mali by sa uvoľniť aj pravidlá pre kultúrne a športové podujatia. Uviedla to vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.

Podľa nej nemôžeme žiť v neustálom cykle opakujúcich sa obmedzení ekonomiky a zatvárania kultúrnych a vzdelávacích inštitúcií v strachu pred pandémiou ochorenia Covid-19. Aj preto strana podporila otvorenie škôl v riadnom termíne.

14:02 SVET - Česká vláda schválila skrátenie karantény aj izolácie na päť dní.

14:00 SVET - V poľskej Varšave policajti pred niekoľkými dňami chytili vraha, ktorý unikal spravodlivosti dlhých 20 rokov. Natrafili naňho pomerne kuriózne - pri kontrole dodržiavania protipandemických opatrení.

Policajti si všimli, že z jedného z obchodov vo Varšave odchádza muž bez rúška, ktoré je na takýchto miestach povinné. Keď ho identifikovali, ukázalo sa, že našli 45-ročného muža, po ktorom pátrali pre vraždu spred 20 rokov, a okamžite ho zatkli.

SkryťVypnúť reklamu

13:55 SLOVENSKO - Obyvatelia hornonitrianskeho regiónu budú môcť od 8. januára využívať služby nového mobilného očkovacieho centra v Prievidzi.

Ako informovala hovorkyňa Trenčianskeho kraja Lenka Kukučková, v dňoch 8. a 9. januára sa tu bude očkovať od 10:00 do 19:00 vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

13:18 SLOVENSKO - Zaočkovanosť učiteľov je na úrovni 71 percent. Najvyššia miera je v okrese Dunajská Streda, a to 81 percent. Naopak, najnižšia zaočkovanosť medzi učiteľmi je v okrese Kysucké Nové Mesto, kde dosahuje 55 percent.

13:16 SLOVENSKO - Napriek tomu, že mnohé divadlá, kiná, koncertné sály či kluby sú z epidemiologického hľadiska bezpečnejšie ako gastroprevádzky, na rozdiel od reštaurácií a pohostinstiev ostávajú zatvorené. Upozorňuje na to iniciatíva Otvorme kultúru, ktorá v online petícii vyzýva na čo najrýchlejší návrat ku kultúrnemu COVID semaforu.

SkryťVypnúť reklamu

13:14 SLOVENSKO - Vo vakcinačnej ambulancii Nemocnice s poliklinikou sv. Barbory v Rožňave budú zdravotníci záujemcov očkovať opäť aj v sobotu.

Vakcinačná ambulancia bude počas mimoriadneho očkovacieho dňa otvorená od 8.00 do 18.00 h, a to pre registrovaných i neregistrovaných záujemcov.

13:00 SLOVENSKO - Komárňanská nemocnica pokračuje v očkovaní aj v roku 2022. Záujemcovia si môžu prísť po vakcínu do niektorého zo štyroch očkovacích centier, ktoré nemocnica prevádzkuje.

12:50 SVET - Hongkonské úrady po objavení ohniska nákazy omikronu oznámili nové opatrenia vrátane zákazu letov z ôsmich krajín, zatvorenia barov a posilňovní a obmedzenia prevádzkového režimu reštaurácií.

Od piatkovej polnoci budú na dva týždne zakázané prílety z Austrálie, Kanady, Francúzska, Indie, Pakistanu, Filipín, Veľkej Británie a USA.

SkryťVypnúť reklamu

Úrady ďalej zrušili všetky veľké verejné podujatia a musia sa zatvoriť bary, nočné kluby, telocvične, kozmetické salóny a ďalšie podniky. Konzumácia jedla v reštauráciách po 18.00 h bude tiež zakázaná, bude si ho však možné vziať so sebou.

Súvisiaci článok Hongkong pre ohnisko omikronu sprísňuje protiepidemické opatrenia Čítajte 

12:45 SLOVENSKO - Pandemická situácia v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura Košice sa v uplynulých dňoch výrazne zlepšila.

Kým pred týždňom evidovali 150 až 160 pacientov s ochorení Covid-19, v súčasnosti je ich hospitalizovaných 125. Z nich 80 percent nie je zaočkovaných, dve percentá absolvovali neúplné očkovanie.

12:35 SLOVENSKO - Národné centrum zdravotníckych informácií posilnilo od pondelka svoje call centrum aj vybavovanie emailov.

NCZI eviduje tisíce emailov a priznáva, že v pôvodnom režime ich nestíhalo dostatočne včas spracovávať. "Okrem telefonických kapacít sme posilnili aj kapacity na vybavovanie písomných žiadostí a otázok," spresnilo NCZI.

SkryťVypnúť reklamu

Inštitúcia preto prijala viac ľudí a zaviedla dlhšiu pracovnú dobu. "Zlepšenie našich služieb je totiž jednou z priorít aj nového generálneho riaditeľa NCZI Petra Lukáča," dodalo NCZI.

12:30 SVET - Poľský prezident Andrzej Duda mal pozitívny test na koronavírus. Podľa vedúceho kancelárie Pawla Szrota sa Duda po pozitívnom výsledku testu odobral do izolácie.

"Prezident sa má dobre, nemá vážne symptómy a je mu poskytovaná nepretržitá zdravotnícka starostlivosť," napísal Szrot na Twitteri. Prezident bol zaočkovaný troma dávkami vakcíny.

12:25 SLOVENSKO - Hostia sa do interiérov reštaurácií v Bojniciach vracajú opatrne. S opatreniami a preukazovaním potvrdení o očkovaní či prekonaní ochorenia Covid-19 problém nemajú. Zhodli sa na tom oslovení majitelia reštaurácií v kúpeľnom meste.

SkryťVypnúť reklamu

"Hostia prišli dovnútra, bolo ich veľmi málo, pripisujem to skorému januárovému termínu. Keď bol lockdown, neboli turisti, je to čas pre domácich hostí. Väčšinou sú všetci doma, sú prázdniny. Nepripisujem to nezáujmu, skôr termínu a tomu, že turistický ruch je stále zastavený," skonštatoval Andrej Lednický z Muzika restaurant.

11:55 SVET - Skupina českých senátorov predstavila podrobnosti o ústavnej sťažnosti, ktorú podávajú na vyhlášku o povinnom očkovaní proti koronavírusu.

O tom rozhodla ešte bývalá vláda Andreja Babiša pre ľudí starších ako 60 rokov a vybrané profesie. Sťažnosť podpísalo 14 senátorov.

11:32 SVET - Izraelské ministerstvo zdravotníctva hlásilo takmer 12-tisíc nových prípadov nákazy, čo je najväčší denný prírastok od začiatku pandémie.

Počet pacientov s vážnym priebehom ochorenia zostáva relatívne nízky. Relatívne nízke zostávajú aj počty úmrtí.

Súčasný prudký nárast počtu prípadov je spôsobený šírením nového, vysokonákazlivého variantu omikron.

11:30 SLOVENSKO - Policajti v utorok večer uložili pokutu štyrom osobám, ktoré v jednom z bratislavských podnikov v centre mesta popíjali alkohol napriek zákazu vychádzania.

Vedené je stíhanie vo veci trestného činu porušovania povinností za krízovej situácie. Informoval o tom bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

11:05 SVET - Nemecký minister zdravotníctva zastáva prísnejšie obmedzenia pre kontakty medzi ľuďmi. Ako uviedol, s príchodom novej vlny pandémie poháňanej nákazlivejším variantom koronavírusu omikron bude sprísňovanie opatrení nevyhnutné. V tejto súvislosti podľa svojich slov plánuje predložiť návrhy, ale bližšie ich neopísal.

10:52 SVET - Britské letecké firmy a letiská vyzvali na zrušenie testovania cestujúcich s odôvodnením, že to nebude mať reálny vplyv na šírenie variantu omikron vo Veľkej Británii.

10:50 SLOVENSKO - Bratislavský kraj spúšťa vo štvrtok očkovanie detí vo veku od 5 do 11 rokov. Informovala o tom hovorkyňa BSK Lucia Forman.

"Aplikuje sa typ vakcíny špeciálne schválený a určený pre túto vekovú kategóriu. Oproti štandardnej dávke pre dospelého človeka predstavuje len tretinovú dávku," uviedla hovorkyňa.

Očkovať budú vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Národnom futbalovom štadióne v Bratislave.

10:38 SVET - V Maďarsku pribudlo 5 270 potvrdených prípadov nákazy. S komplikáciami spôsobenými ochorením Covid-19 zomrelo za posledný deň 82 pacientov.

Aktuálne je infikovaných koronavírusom 101 457 osôb, pričom štáb informoval, že v Maďarsku sa čoraz viac šíri aj variant omikron.

10:15 SLOVENSKO - Strana SaS žiada otvorenie kultúry pre očkovaných a prekonaných. Požaduje otvoriť divadlá, kiná alebo koncertné sály. Informuje o tom hovorca strany SaS Ondrej Šprlák v tlačove správe.

10:13 SVET - Cyprus s platnosťou od utorka 4. januára do soboty 15. januára zmenil podmienky vstupu cudzincov do krajiny. Cestujúci sa musia 48 hodín pred vstupom do krajiny registrovať vrátane detí a taktiež musia disponovať negatívnym PCR trestom, ktorý nie je starší ako 48 hodín.

Na vlastné náklady musia po prílete na letisku v Larnake alebo Pafose podstúpiť ďalší PCR test. Ministerstvo zahraničných vecí o tom informuje na svojej webovej stránke.

10:01 SLOVENSKO – PCR testy za včerajšok odhalili 3 900 infikovaných, z ktorých takmer 66 percent. nebolo zaočkovaných. Laboratóriá otestovali 13 498 vzoriek.

Vykonalo sa tiež 23 869 antigénových testov. Pozitívny test malo 443 ľudí, pričom viac ako 62 percent z nich nemá očkovanie.

Koronavírusu podľahlo 36 ľudí. Celkový počet obetí už stúpol na 16 824.

Ako sa vyvíja nákaza na Slovensku: Pozrite si grafy >>>

V nemocniciach je momentálne 2 230 hospitalizovaných s ochorením Covid-19. Na JIS je 455 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 218 osôb. Takmer 83 percent z nich nie je zaočkovaných, alebo má len jednu dávku očkovacej látky.

10:01 SLOVENSKO - Za uplynulý deň pribudlo 1 745 prvoočkovancov. Tretiu dávku vakcíny má už 1 029 594 ľudí a druhú dávku očkovacej látky 2 595 398 osôb.

9:36 SVET - Proticovidové očkovanie počas tehotenstva nesúvisí s predčasným pôrodom ani s podváhou novorodencov, vyplýva zo štúdie zverejnenej americkým Centrom pre kontrolu a prevenciu chorôb.

Z viac než 10-tisíc žien, ktoré najmenej jednu dávku vakcíny, porodilo predčasne 4,9 percenta z nich, zatiaľ čo v skupine 36-tisíc nezaočkovaných žien sedem percent. Výskumníci dospeli k záveru, že tento rozdiel nie je štatisticky významný, čo znamená, že očkovanie ani nezvyšuje, ani neznižuje pravdepodobnosť predčasného pôrodu.

8:37 SVET - Ulicami brazílskeho mesta Rio de Janeiro už druhý rok za sebou nebudú defilovať karnevalové sprievody. Rozhodol o tom miestny starosta Eduardo Paes vzhľadom na rýchle šírenie omikronu.

Súvisiaci článok V uliciach Ria karneval opäť nebude, starosta pre omikron odvolal pouličné oslavy Čítajte 

8:30 SLOVENSKO - Najnižšia plná zaočkovanosť proti covidu je aktuálne v štyroch okresoch, pričom tri ležia v Banskobystrickom kraji.

Suverénne najmenší záujem o vakcínu je v okrese Gelnica, kde je plne zaočkovaných len 35 percent obyvateľov. Podobne sú na tom aj okresy Poltár, Rimavská Sobota a Revúca. Vo všetkých troch dosahuje plná začkovanosť zhodne 36 percent.

Súvisiaci článok Okresy Poltár a Rimavská Sobota na chvoste zaočkovanosti Čítajte 

7:55 SVET - Nemecko za uplynulý deň zaznamenalo ďalších 58 912 prípadov infekcií a 346 úmrtí po chorobe Covid-19. Celoštátna sedemdňová incidencia sa od konca decembra zo dňa na deň zvyšuje.

7:06 SVET - V utorok v Česku pribudlo 10 169 nakazených, čo je asi o 1 100 viac ako pred týždňom. S covidom je hospitalizovaných 2 854 pacientov, z toho 506 vo vážnom stave.

V decembri epidémia spomaľovala, v posledných dvoch dňoch ale počty nových prípadov v medzitýždňovom porovnaní rastú. Odborníci očakávajú, že infekcie budú ďalej pribúdať kvôli variantu omikron.

6:17 SVET - Francúzsky prezident Emmanuel Macron varoval svojich krajanov, ktorí sa ešte nezaočkovali, že im spôsobí komplikácie tým, že budú mať obmedzený prístup k dôležitým spoločenským aktivitám.

"Pokiaľ ide o nezaočkovaných ľudí, naozaj ich chcem naštvať. A tak v tom budeme pokračovať až do konca. Taká je stratégia," povedal Macron.

6:10 SVET - USA zdvojnásobenia kontrakt na nákup antivirotika Paxlovid vo forme tabletky od spoločnosti Pfizer na liečbu ochorenia COVID-19. Vláda tak plánuje zabezpečiť 20 miliónov cyklov liečby týmto prípravkom.

"Tieto tabletky dramaticky znížia počet hospitalizácií a úmrtí," povedal prezident Biden. "Už sme zadali najväčšiu objednávku na svete. Teraz túto objednávku zdvojnásobím", dodal.

00:10 SVET - Francúzsko hlásilo v utorok rekordných 271 686 nových prípadov nákazy koronavírusom, pričom krajinou sa šíri variant omikron.

Po týždňoch zaznamenávania svojich vlastných rekordných údajov má teraz Francúzsko najvyšší počet potvrdených denných prípadov infekcie v Európe a ocitá sa v náročnej situácii. Pacienti s ochorením Covid-19 zapĺňajú vyše 72 percent lôžok na jednotkách intenzívnej starostlivosti a v kedysi preslávenom systéme zdravotnej starostlivosti sa znovu prejavujú známky preťaženosti.

00:00 SLOVENSKO - Vakcinačné centrá v Bratislave očkujú priebežne registrovaných aj neregistrovaných záujemcov. Ľudia, ktorí nemajú termín, musia čakať vonku, dnu ich volajú postupne.

Lekár bratislavskej župy Tomáš Szalay hovorí, že očkovaciemu tímu výrazne pomôže, ak sa ľudia zaregistrujú.

Súvisiaci článok Očkovanie bez registrácie pokračuje aj po sviatkoch Čítajte 

„Zaregistrovanie o 90 percent skráti čas, ktorý je potrebný pri registrácii, a pomôže to aj ďalším ľuďom čakajúcim v rade,“ povedal Szalay.

Záujemcovia o vakcínu sa môžu registrovať na webe korona.gov.sk alebo bratislavskykraj.sk.

Načítavam video...

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. Developer ITB pomáha naplniť túžbu po vlastnom bývaní
 3. Ako sa vás dotknú nasledujúce mesiace? Predpovedajú traja odborníci
 4. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá
 5. Prvá banka spustila pravidelné investovanie do ETF fondov
 6. Dostupný elektromobil podľa Volkswagenu? Privítajte ID.2all!
 7. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz
 8. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 1. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá
 2. Marec, poberaj sa, starec - do dôchodku na úrovni
 3. Už 110 rokov súčasťou každej domácnosti. ALPA oslavuje jubileum
 4. Lekárka z Ameriky: Kvalita medicíny v Šaci na mňa zapôsobila
 5. Výšku finančných darov zvolili zákazníci Tesca vo Zvolene
 6. Najväčší súboj obnovených pamiatok prebieha online
 7. KOSIT i v tomto roku podporí upratovanie v Košiciach
 8. Počasie láka do prírody. Zodpovední majú v batohu tieto 2 veci
 1. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 9 153
 2. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz 8 042
 3. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 5 470
 4. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 4 700
 5. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 3 756
 6. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 787
 7. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami 2 447
 8. Tipuj dedinský futbal online a vyhraj zájazd na Ligu majstrov 1 160
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Logo podcastu Dobré ráno.

Ruská ofenzíva v posledných dňoch slabne.


a 1 ďalší 46m
Ranný brífing SME

Prečítajte si najdôležitejšie správy.


2 h
Lúka na Zbojskej sú posiate šafranom.

Na pomedzí Gemera a Horehronia sú lúky posiate šafranom.


3 h
Na snímke bača s ovčiarskym psom v Bobrovci.

Vybrala aj desať najkrajších miest na Liptove, ktoré stojí za to navštíviť.


22. mar
SkryťZatvoriť reklamu